OPTICUM HD T90

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: OPTICUM HD T90

Post autor: JaroslawMroczkowski »

I za chwilę dojdziemy do wniosku, że napis USB jest tam tylko w celach reklamowych albo ozdobnych i nie odnosi się do parametrów urządzenia ... bez przesady.

Ile portów USB na ten tuner? Jeden? To ma mieć taką obciążalność jaką przewiduje standard i dobra praktyka. Użytkownik nie może się ciągle zastanawiać, które funkcje i parametry są prawdziwe, a które to tylko marketing.

zesepo
Posty: 551
Rejestracja: 3 października 2011, o 21:36
Odbiornik: Opticum HDFT24plus
TESCO DR14O3 R CE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chwaszczyno

Re: OPTICUM HD T90

Post autor: zesepo »

Ma jeden, jak cała reszta. I obciążenie 300mA. maksymalnie.

tv-fun

Re: OPTICUM HD T90

Post autor: tv-fun »

ten zabieg może być celowy i wcale nie jest to pozbawione sensu... dyski zewnętrzne HDD nie na darmo mają podwójne wtyczki, na wypadek niedostatecznej wydajności prądowej USB

w tym tunerze sprawa jest jasna - dyski zewnętrzne hdd nie będą działy i tyle, w innych urządzeniach nawet jeśli działają, to nie ma żadnej gwarancji na niezawodność takiego podłączenia

port USB2.0 nie jest przeznaczony do zasilania silników dysku twardego, producenci stosują różne sztuczki, aby jakoś obejść ten problem, zmniejszenie wydajności do 300mA skutecznie zablokowało możliwość podłączania dysków bez osobnego zasilania - moim zdaniem całkiem słusznie

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: OPTICUM HD T90

Post autor: @GUTEK@ »

Ja się zgadzam z naszym Adminem. Jeśli w specyfikacji jest podane USB 2.0 to gniazdo ma być z tym standardem zgodne. Również prądowo. I nie ma tu co bronić producenta jeśli tak nie jest.

zearid

Re: OPTICUM HD T90

Post autor: zearid »

A i ja mam pytanie odnośnie tego modelu. Ile trwa aktualizacja oprogramowania?
Na tym co było bazowo były problemy z wykrywaniem USB bez kanałów (zamieszanie z anteną). Teraz jest aktualizowany od kilkunastu minut (po dojściu paska do końca obraz zgasł i świecą się 2 zielone diody tylko).

Oprogramowanie najnowsze ze strony producenta (dobrane do modelu, znajdowało się pod jego specyfikacją)

krzysiek050

Re: OPTICUM HD T90

Post autor: krzysiek050 »

Witam.

Jak w tym tunerze dodać napisy do filmów w media playerze? Próbowałem wszystkiego, srt, txt, ascii, unicode utf-8 i nic.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: OPTICUM HD T90

Post autor: m@rtops »

przeważnie plik z napisami musi mieć tę samą nazwę i jeśli nie włącza się automatycznie to włączasz je przyciskiem "subtitle" (napisy) na pilocie ;)
[w tym tunerze zapewne też] :?

krzysiek050

Re: OPTICUM HD T90

Post autor: krzysiek050 »

Właśnie to tego nie dotyczy. Film i napisy mają identyczną nazwę i nic. A po wciskaniu przycisku subtitles nic się nie pojawia. Ale np. po wciśnięciu przycisku ze ścieżką dzwiękową już pokazuje że jest tylko 1 dostępna ścieżka.

darek05
Posty: 1
Rejestracja: 9 grudnia 2012, o 10:09
Odbiornik: lg
Instalacja antenowa: antena siatkowa na dachu
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik w kołowie

Re: OPTICUM HD T90

Post autor: darek05 »

Jak w tym dekoderze włączyć zegar na wyświetlaczu, bo u mnie przy włączonym odbiorniku wyświetlają się tylko numery kanałów a nie zegar.

mefiu

Re: OPTICUM HD T90

Post autor: mefiu »

mam ten sam problem , film rusza a napisow ani widy ani slychu . Sa w tym samym folderze , z taka sama nazwa , najnowsze oprogramowanie , wlaczanie przyciskiem "subtitles" nie dziala

mefiu

Re: OPTICUM HD T90

Post autor: mefiu »

cos mi sie zdaje ze T90 nie obsluguje napisow do filmow . No coz , niezla wtopa ....

Po tygodniu uzywania moge powiedziec o nim kilka zdan :
- czyta napisy w rozszerzeniu *.srt - ale nie wszystkie srt , nie mam pojecia od czego to zalezy
- jako player zupelnie sie nie sprawdza - gubi klatki , pojawiaja sie artefakty , rozjezdza sie drzwiek z obrazem ( te same pliki na komputerze sa ok )
Ostatnio zmieniony 22 grudnia 2012, o 22:24 przez mefiu, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: OPTICUM HD T90

Post autor: Kamilx »

w niektórych rozszerzeniach napisów może nie obsługiwać.

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: OPTICUM HD T90

Post autor: mathome »

Mam taki oto problem po wgraniu nowego oprogramowania 1.015. Jak widać nie tylko ja...

Podobny problem już ktoś zgłaszał w necie
Kupiłem go dla rodzicow pod stary tv crt. Podłączyłem go i ustawiłem w trybie RGB. Niestety po każdym wyłączeniu tuner nie wraca do trybu RGB pomomo,że taki się wyświetla. Trzeba wejść w ustawienia wybrać tryb HDMI po czym ponownie wybrać RGB.Tak dzieje się po każdym wyłączeniu urządzenia. Jest to bardzo irytujące i nie zrozumiałe dla mnie.

źródło: http://www.pcworld.pl/testy/opis/DVBT00 ... D_T90.html

tom41

Re: OPTICUM HD T90

Post autor: tom41 »

Do Użytkowników mających problemy z dyskiem USB.
Nie posiadam tego modelu, ale dwa zmacznie starsze modele Opticuma: FT 24 (bez literki "p") i T50 (najprostszy z możliwych; bez S-cart i przelotki antenowej, za to z HDMI i USB 2.0). Pierwszy z nich dopuszcza obciążenie portu USB prądem 1000mA, drugi - tylko 300mA. Żaden z nich nie sprawia żadnych kłopotów z twardym dyskiem USB. Chcę zaznaczyć, że używam dysku USB 2.0 2,5". Według mnie dla takiego dysku 300mA wystarczy. Dyski USB 3.0, we współpracy z portem USB 3.0 wymagają 900mA. Są one kompatybilne wstecz, lecz przy współpracy z portem USB 2.0 pobierają większy prąd niż dyski USB 2.0. Dyski 3,5" wymagają natomiast odrębnego zasilania. Podejrzewam, że Użytkownicy komputerów nowszej generacji z portami USB 3.0 używają dysków USB 3.0. Zastosowanie ich do T90 może się okazać niemożliwe.
Pozdrawiam

majkpl

Re: OPTICUM HD T90

Post autor: majkpl »

Z postem wstrzymywałem się do dzisiaj, gdyż wersja oprogramowania 1.0.15 (i prawdopodobnie 1.0.14) miały jakiś błąd i nie odtwarzały się pliki mp3 z USB - w starszej wersji oprogramowania to działało. Obiecano mi, że najnowsza wersja oprogramowania załatwi ten problem no i... załatwiła :)
Właśnie zainstalowałem Software HD T90 1.0.18 2013-01-23_Cameleon PL i pliki mp3 odtwarzają się prawidłowo.
Widzę, że wiele osób ma problem z odtwarzaniem napisów. Przyznam, że spędziłem chyba godzinę na testowaniu różnych plików z napisami i byłem bliski poddania się, ale znalazłem taką stronę: http://konwerternapisow.pl W skrócie: wybieramy format SRT i ważne by zaznaczyć odpowiedni FPS (żeby napisy się nie rozjechały) i DZIAŁA. Wszystkie filmy prawidłowo odtwarzają mi napisy. Wystarczy, że plik z napisami ma taką samą nazwę jak plik avi.
Co do samego tunera - jestem bardzo zadowolony, rzeczy do których mógłbym się doczepić to jedynie kosmetyka. Działa prawidłowo i polecam go niezdecydowanym.

Awatar użytkownika
mathome
Posty: 224
Rejestracja: 20 grudnia 2010, o 11:27
Odbiornik: SamsungC650
Ferguson Ariva252COMBO
Wand Tv
Opticum T90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 z symetryzatorem / ATX 91/ kabel Triset 113-25m
Anteny 12m n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno(Sucha Góra)/Bardejov + TROPO

Re: OPTICUM HD T90

Post autor: mathome »

mathome pisze:Mam taki oto problem po wgraniu nowego oprogramowania 1.015. Jak widać nie tylko ja...

Podobny problem już ktoś zgłaszał w necie
Kupiłem go dla rodzicow pod stary tv crt. Podłączyłem go i ustawiłem w trybie RGB. Niestety po każdym wyłączeniu tuner nie wraca do trybu RGB pomomo,że taki się wyświetla. Trzeba wejść w ustawienia wybrać tryb HDMI po czym ponownie wybrać RGB.Tak dzieje się po każdym wyłączeniu urządzenia. Jest to bardzo irytujące i nie zrozumiałe dla mnie.

źródło: http://www.pcworld.pl/testy/opis/DVBT00 ... D_T90.html

Nadal występuje ten błąd w nowym oprogramowaniu!!!

77korba

Re: OPTICUM HD T90

Post autor: 77korba »

Zainstalowałem ostatnio nową wersję softu Software HD T90 1.0.18 2013-01-23_Cameleon PL
i mam problem z odtwarzaniem niektórych filmów, wyskakuje komunikat "zbyt duży przeplot obrazu" a w poprzedniej wersji t.j (Software HD T90 1.0.15 2012-11-06_Cameleon_PL) tego nie było wszystkie filmy z dysku działały. czy to wina oprogramowania czy coś nie tak w ustawieniach ?

oper11

Re: OPTICUM HD T90

Post autor: oper11 »

Kupiłem dwa tunery OPTICUM T90 i w obu jest mała wada.Otóż na ekranie czasem pojawia się po prawej stronie czarny pionowy pasek szerokości ok.1cm i długości ok.5cm.Pojawia się na różnych programach ale nigdy na wszystkich jednocześnie.Najczęściej jest tylko na jednym z dostępnych 19 programów ale za każdym razem na innym.Co może być przyczyną?Posiadam wersję oprogramowania 1.0.14 P 2012.10.12 Pomijając ten mały feler obraz jest super a programy wyszukiwane szybko.Ma też czułą głowicę.Miałem okazję porównać go z tunerem BLOW 4403. U znajomych 20km. za Krakowem na "BLOWIE" nie było w ogóle obrazu tylko komunikat"brak sygnału".Natomiast "OPTICUM" szedł jak burza.

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: OPTICUM HD T90

Post autor: Kamilx »

Przyczyna: Jeśli wciśniesz 4x INFO to wyświetli się ten pionowy pasek, aby ten pasek zlikwidować należy przejść na inny kanał i wrócić. Można też zaktualizować software do nowszej wersji, ale:
Wgranie oprogramowania spowoduje blokadę możliwości zmiany na oprogramowanie starsze.

oper11

Re: OPTICUM HD T90

Post autor: oper11 »

Kamilx pisze:Przyczyna: Jeśli wciśniesz 4x INFO to wyświetli się ten pionowy pasek, aby ten pasek zlikwidować należy przejść na inny kanał i wrócić. Można też zaktualizować software do nowszej wersji, ale:
Wgranie oprogramowania spowoduje blokadę możliwości zmiany na oprogramowanie starsze.
Dzięki za odpowiedz.Faktycznie po przełączeniu na inny program pasek znika.Zastanawia mnie jeszcze jedno: otóż na wszystkich 19 programach dostępnych w Krakowie paski "siły sygnału" i "jakości sygnału" pokazują zawsze 99 procent. Chyba to jakaś sciema biorąc pod uwagę że część programów nadawana jest na kanale 25, część na 48 a pozostałe aż na 64.A antenę mam 6-cio elementową Yagę starego typu pracującą tylko do 60 kanału.Czyżby dawała tak silny sygnał na wszystkich kanałach?Było by to dziwne.A poza tym dlaczego nie 100 proc. tylko zawsze 99.Może dlatego tak pokazuje bo mam starszą wersję softu?Ciekaw jestem jak jest u innych użytkowników?

Zablokowany