FERGUSON ARIVA 250 COMBO

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: FERGUSON ARIVA 250 COMBO

Post autor: K63 »

Cytat z forum ARIVA - może pomoże
susraf pisze:no i dupa u mnie nic nie laczy automatycznie nie zaleznie czym na dhcp czy stalym ip

A jednak łaczy
wifi podpiete do usb z tylu tunera tylko znajduje siec ale nie laczy autiomatycznie natomiast wifi podpiete do usb pod klapka z przedu laczy automatycznie za kazdym razem. Troszke to dziwne bo wolabym je miec z tylu tunera

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: FERGUSON ARIVA 250 COMBO

Post autor: sluuurp »

No niestety, ani z tyłu, ani z przodu?. Na obu siec widzi i loguje, ale nic nie działa z netu. Dysk pracuje na obu wejściach USB, więc wejścia są dobre. Nie wiem już co robić. :|

sem
Posty: 395
Rejestracja: 22 stycznia 2011, o 18:18
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: FERGUSON ARIVA 250 COMBO

Post autor: sem »

Ile kosztował WiFi adapter Ferguson WO2 Standard 802.11.b/g/n,tak z ciekawości.Ja wykorzystuje AP podłączony pod gniazdo LAN w tunerze i wszystko śmiga.Po wpisaniu klucza wyłączyłeś modem UPC na chwile z prądu?

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: FERGUSON ARIVA 250 COMBO

Post autor: sluuurp »

Już tak za bardzo nie pamiętam, ale coś z przesyłką około 55 zł. Zrobiłem babola, bo w Szczecinie są normalnie w sklepie "HUMARO" po 39zł. Jak zwykle nie użyłem opcji szukaj.

Nie, nie wyłączałem, ale zrobię to teraz. Zobaczę co z tego wyjdzie.

Próbowałem, dalej pełna klapa. Sieć widzi, zero odbioru czegokolwiek z netu. Nie chcę po kablu, bo w domu mam wszystko po WiFi. W sumie po to kupiłem adapter żeby mieć, to po WiFi, jak wszystko, co dziwne wszystko inne działa, a jest tego trochę.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: FERGUSON ARIVA 250 COMBO

Post autor: K63 »

Poszukaj, a jak nie znajdziesz to rzuć problem na fora poświęcone Arivie:
http://forum.dvhk.pl/forumdisplay.php?f=137
http://forum.satkurier.pl/viewforum.php?f=126

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: FERGUSON ARIVA 250 COMBO

Post autor: sluuurp »

OK, dzięki. Kończymy temat.

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: FERGUSON ARIVA 250 COMBO

Post autor: sluuurp »

Uwaga: Ostatnie dostawy, tak od miesiąca Arivy od 150 - 250 mają poważną wadę fabryczną pamięci flash.
Objawia sie to wyświetleniem na wyświetlaczu napisem ASH (nic nie działa-ciemnośc)
Jest na początku przy włączeniu przez moment ON i po chwili ASH.

Mój już jest w serwisie.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA 250 COMBO

Post autor: m@rtops »

dostępne nowe oprogramowanie v1.21B4.zip
http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... .21B4.zip/

AntekGuma

Re: FERGUSON ARIVA 250 COMBO

Post autor: AntekGuma »

Witam wszystkich mniej czy bardziej szczęśliwych użytkowników fergusonów. Firma ferguson ma nieładny zwyczaj wypuszczania bubli które stara się potem poprawiać. Pół biedy jak są to błędy i problemy wynikające ze złego softu. Gorzej jak są to błędy i problemy wynikające z konstrukcji. I 250 jest kontynuacją polityki tej firmy. Tylko uwaga. Jak w fergusonie wpadną na pomysł zmiany lub wprowadzenia zupełnie innego następcy na ten sprzęt, to w krótkim czasie oleją jakie kolwiek wsparcie i aktualizacje softu i zostaniecie ze złomem dla ozdoby. Tak wiec póki jeszcze to produkują piszcie i monitujcie do nich o każdą zauważony problem. Jest wtedy szansa, że poprawią chociaż te najważniejsze błędy zanim przestaną produkować ten złom.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA 250 COMBO

Post autor: m@rtops »

więc skoro tak się "przejechałeś" na produktach tej firmy to w jakim celu zakupiłeś 250? :oops:

AntekGuma

Re: FERGUSON ARIVA 250 COMBO

Post autor: AntekGuma »

A kto powiedział, że kupiłem? Wystarczy, że raz już miałem fergusona HF 8800 i wiem czym grozi zakup sprzętu tej firmy. Przestrzegam tylko innych.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: FERGUSON ARIVA 250 COMBO

Post autor: bogdanzieba »

Ma całkowitą rację sam padłem ofiarą braku softu w HF-8900. Ferguson nie mógł się dogadać z firmą, która robiła dla nich softy, wiadomo chodziło o kasę. Odbiło się to na użytkownikach a ten dekoder kosztował nie mało bo w dobrych czasach 1.000 zł.

Więcej info TUTAJ

Awatar użytkownika
sluuurp
Posty: 209
Rejestracja: 28 października 2010, o 13:07
Odbiornik: TV Samsung UE46D6500, ARIVA 250, N-BOX ITI-2850ST z DVB-T
Instalacja antenowa: Wzmacniacz AB011 Terra
Antena Opticum AX1000+
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo/Helpterberg

Re: FERGUSON ARIVA 250 COMBO

Post autor: sluuurp »

No w tamtych czasach, to chyba skusił bym się na Dream-boxa, oczywiście po dozbieraniu PLN-ów, chodź nie znam tego HF-8900.
Ciekawi co będzie z moim po serwisie?
Powinien już niebawem być do odbioru. Trochę mi go brakuje, bo bardzo wygodnie z SAT przełącza się na odbiór DVB-T i u mnie świetnie naziemna chodzi.
W TV, który mam przełączanie z SAT na TV naziemną, czy kablową analog odbywa się w ten sposób, że trzeba dać listę kanałów, wybrać literkę A i wybrać sposób odbioru, TV-SAT, TV naziemna, lub TV analog. Jak dla mnie trochę źle pomyślane, ale da się żyć, chodź telewizor kosztował sporo.

Koneser
Posty: 140
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:17
Miejscowość: Cieszyńskie
Odbiornik: LG42P, Strong 8106, 8102+, Cabl.URZ8080
Instalacja antenowa: Yagi 19el. Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne/Kosztowy Ostrawa/Pradziad

Re: FERGUSON ARIVA 250 COMBO

Post autor: Koneser »

Jestem zadowolony z Arivy Combo 250, zwłaszcza po wgraniu najnowszego softu (z dnia 07.01.2013).

Wszystko co potrzebne działa - internet, w tym youtube, dvb-T, dvb-S (z diseq-iem). Dobry wielofunkcyjny pilot.
Ariva 250 w miarę szybko przełącza kanały, szybko się włącza i nie grzeje się.

Ariva 250 posiada czysty, wyraźny obraz - w porównaniu z posiadanym przeze mnie tunerem Cabletech URZ0080 (w ogóle ten tuner to masakra), i Arivą T65 (też przyjemny tunerek), oraz marketowym Lazzerem (Auchan).

Miałem również Arivę combo 150, obraz był ładny (tak jak w 250), ale nie działały softy internetowe (pomimo aktualizacji), więc go oddałem.

Nie używam płatnych kart TV, więc nie wiem jak się sprawują czytniki kart w 250 combo.

Dobrze działa PVR z pendrivem 32 GB (GoodRam Twister)- jakość nagrania jest b. dobra.
Jedyne co mi brakuje to brak możliwości nagrywania na PVR ze źródła zewnętrznego, np. odtwarzacza DVD, lub bezpośrednio z internetu w tunerze... Ale to chyba jakaś ochrona praw autorskich/ licencyjnych ?

Brakuje mi również drugiego klasycznego wyjścia audio AV. Mogliby dać drugie osobne wyjście typu euro, kompozyt, ew. cinch) - taki wielofunkcyjny tuner combo powinien mieć większe możliwości przyłączeniowe niż np. Ariva 65T.

hades1983

Re: FERGUSON ARIVA 250 COMBO

Post autor: hades1983 »

Witam kolegów widzę że macie problem z donglem wifi na usb.
Miałem podobnie na arivie 202e, problem rozwiązałem poprzez konfigurację rutera.
Musiałem zmienić opcję komunikacji z b/g/n na ruterze na jedną z poprzednich, najlepszy efekt dało ustawienie opcji na g na ruterze. Wtedy na ferdku poprawnie wszystko zaczęło działać. Może to komuś pomoże.

Pozdrawiam
Hubert

Markus_pl

Re: FERGUSON ARIVA 250 COMBO

Post autor: Markus_pl »

Jeśli chodzi o olewanie klienta to wygląda że Ariva 220 combo poszła w odstawkę żadnych nowych wersji softu ...
Tylko flagowy T65 i seria 250 dostaje poprawki...
Chociaż na razie nie mam jakiś szczególnych problemów z 220 to zakończenie aktualizacji nie wróży zbyt dobrze...

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA 250 COMBO

Post autor: m@rtops »

Markus_pl pisze:wygląda że Ariva 220 combo poszła w odstawkę żadnych nowych wersji softu ...
chcesz - masz :lol:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 9&start=80

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: FERGUSON ARIVA 250 COMBO

Post autor: Krosnoludek »

Koneser pisze:Jestem zadowolony z Arivy Combo 250, zwłaszcza po wgraniu najnowszego softu (z dnia 07.01.2013).
Czy mógłby kolega zrobić zdjęcia, jak teraz na tym nowym sofcie wygląda baner informacyjny ???, bo podobno coś go zmienili, został pasek postępu ???


Na forum Sat Kuriera coś takiego znalazłem:
+ brak restartów na youtube
+ szybsze ładowanie EPG
+ nowy pasek info (ładniejszy - mniej miejsca zajmuje)

- nie na wszystkich kanałach jest EPG
- coś było o nagrywaniu, że nagrywanie co do minuty jednego po drugim się nie da nastawić, czy coś takiego...
Czym prędzej wróciłem do ver 1.20B4, bo nie wiedzieć czemu ciołek programista wprowadził zmianę wyświetlania informacji o czasie trwania programu z procentowej na jakąś słabo widoczny szary pasek w tle tytułu programu

AntekGuma

Re: FERGUSON ARIVA 250 COMBO

Post autor: AntekGuma »

Krosnoludek pisze:
Koneser pisze:Jestem zadowolony z Arivy Combo 250, zwłaszcza po wgraniu najnowszego softu (z dnia 07.01.2013).
Czy mógłby kolega zrobić zdjęcia, jak teraz na tym nowym sofcie wygląda baner informacyjny ???, bo podobno coś go zmienili, został pasek postępu ???


Nowy soft nic nowego w sprawie poważnych i najbardziej irytujących błędów softu nie zmienia. Ale to już norma w fergusonie. Zmieniono znaczek $ na €, usunięto procentowy wskaźnik czasu trwania audycji na mało czytelny, bo zlewający się z tłem wskaźnik wyświetlany w tle tytułu audycji. No ale najważniejsze dla niektórych, że znowu dział youtoob, tylko ciekawe jak długo.

Koneser
Posty: 140
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:17
Miejscowość: Cieszyńskie
Odbiornik: LG42P, Strong 8106, 8102+, Cabl.URZ8080
Instalacja antenowa: Yagi 19el. Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne/Kosztowy Ostrawa/Pradziad

Re: FERGUSON ARIVA 250 COMBO

Post autor: Koneser »

Nie wiem jak wkleić zdjęcie.

Ale rzeczywiście przedtem pasek stanu podawał w procentach. Mnie ta zmiana nie przeszkadza, bo i tak rzadko korzystam.

Zablokowany