MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK

Post autor: penknife »

i pozostaje tylko dobranie sobie odpowiedniego oprogramowania, ewentualnie poprawienie ustawienia anteny

Marx
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2011, o 13:36
Odbiornik: pecet
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy?

Re: Odp: MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK

Post autor: Marx »

Co ciekawsze podwójny tuner też jest tej wielkości

aldur

Re: MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK

Post autor: aldur »

markel pisze:ale to co... to jest cały ten tuner? Taki jak Pendrive??

Obrazek

Wpina się do komputera, instaluje podpina antenę i już?
tak

shadowqq

Re: MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK

Post autor: shadowqq »

Mam pytanie dotyczące instalacji i wyszukiwania kanałów w tym urządzeniu (tj. MT4171)
Czy mieliście jakieś problemy z tym, ponieważ u mnie przy instalacji na systemie win 7 oraz na systemie win 8 zaczęły się dziać dziwne rzeczy tj. komputer zwolnił działanie jakby coś "dużego" działało w tle. Po zainstalowaniu sprzętu komputer nie chciał się zamknąć jakby się zawiesił.
Podczas wyszukiwania kanałów programem pobranym ze strony producenta zawieszał się zaraz po rozpoczęciu skanowania.

Dziwne jest to ponieważ myślałem ze jest to uszkodzone urządzenie (ponieważ sprawdzałem na 2 komp) ale jak sprawdzałem jeszcze na innym sprzęcie z windows XP to wszystko przechodziło bez problemów. Spokojnie skanował, nie zwalniał działania, zamykał sie też normalnie.

Komputery na których testowałem były z nowymi systemami więc jakieś błędy windows, rejestru raczej odpadają.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK

Post autor: @GUTEK@ »

A czy to taki problem sprawdzić czy rzeczywiście "coś "dużego" działa w tle" ?

shadowqq

Re: MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK

Post autor: shadowqq »

To "coś dużego" to oczywiście program w którym skanuje kanały.
Tylko co najdziwniejsze dopiero po rozpoczęciu wyszukiwania (czy to w programie TotalMedia 3.5 czy też w BlazeVideo HDTV Player 6.6 Pro) po 3 sekundach proces sie zawiesza i jest brak odpowiedzi. Dziwne też jest to że jeśli już zamkniemy program (w menadżerze urządzeń nie da sie zamknąć procesu) dając zamknij komputer nie wyłącza się tylko odłącza monitor, reszta chodzi cały czas, pozostaje wiec przytrzymanie wyłącznika.
Sprawdzałem na innym kompie z XP i wszystko znowu działa. Problemy są na win 7 i na win 8

Czy ktoś z forumowiczów ma to urządzonko na wyżej wymienionych systemach? Były jakieś problemy przy wyszukiwaniu kanałów?

aldur

Re: MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK

Post autor: aldur »

Spróbuj spróbować wg opisu kolegi lasarus
lasarus pisze:Chciałbym podzielić się kilkoma wskazówkami jak zainstalować ten tuner na systemie Windows 8.
Niestety producent nie wydał sterownika zgodnego z najnowszym systemem i prawdopodobnie nie ulegnie to zmianie(budżetowy sprzęt nie ma takiego wsparcia jak droższa konkurencja). Jednak nie mamy się czym bardzo przejmować udało mi się znaleźć sposób na zainstalowanie tunera, ale wracając do rzeczy. Po pierwsze nie możemy pozwolić zainstalować sterownika wyszukanego przez system, nie jest on niestety odpowiedni do tego urządzenia przez co pomimo tego, że managerze urządzeń będziemy mieli porządek(brak niezidentyfikowanych urządzeń) to tuner nie będzie nam działał w żadnym programie na tym sterowniku(WinFast coś tam coś tam). Żeby zmusić do współpracy tuner na najnowszych okienkach trzeba przy próbie aktualizacji sterownika do urządzenia w managerze urządzeń wskazać ścieżkę do rozpakowanego katalogu z załącznika. Po zainstalowaniu takiego sterownika urządzenie zostanie poprawnie rozpoznane przez system i będzie nadawać się do współpracy z dowolnym programem obsługujący protokół dvb-t.

Pozdrawiam życzę dobrego silnego zasięgu :D

Kod: Zaznacz cały

http://speedy.sh/AxaqW/IT9135.7z

shadowqq

Re: MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK

Post autor: shadowqq »

Niestety ten sterownik powoduje to samo. Szukałem innych dla IT9135 ale też po instalacji te same problemy.
Mam windowsa 8 64 bit wiec mysle ze dla systemów 64 bit wychodza te problemy.
Znalazł ktos jakis dzialający sterownik dla tych systemów?

michelin

Re: MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK

Post autor: michelin »

Mam podobne problemy dla Windows 7 64bit i tunera MT4161.... Ma ten sam moduł IT9135.

shadowqq a nie masz tak że się tobie rozłącza urządzenie po kilku sekundach? Słychać dźwięk podłączenia, urządzenie pojawia się w menedżerze urządzeń, po chwili dźwięk rozłączania urządzenia i znika z listy. Nie dzieje się tak na wszystkich sterownikach, jak już mi się uda że się nie rozłączy to każdy program używający tunera strasznie wolno chodzi i zamula system, jakby efekt zamrożenia nawet, szczególnie podczas wyszukiwania kanałów.

pks1981

PROBLEM Z DVB-T STICK MT4171

Post autor: pks1981 »

Witam na początku podam na jakim lapku próbowałem:
LENOVO G565
WINDOWS 7 x 64bit HOME PREMIUM z Serwis Pack 1
Procek AMD Phenom II N850 Triple-Core 2.20GHz
Ram 4 GB
Karta Graficzna ATI Mobility Radeon HD 5470

Teraz mogę opisać mój problem:
zakupiłem takie urządzenie jak USB DVB-T stick MT4171, gdyż chciałem dziecku do szpitala dać lapka z telewizją, niestety chcąc szybko uruchomić to urządzenie włożyłem go od razu do portu usb i pozwoliłem lapkowi pobrać stery z neta i zainstalować urządzenie, no i nie wiem czy to właśnie było przyczyną moich problemów, potem dopiero przeczytałem na małej karteczce dołączonej do urządzenia że stery i oprogramowanie należy pobrać ze strony MediaTech.
Pobrałem stery i oprogramowanie dla tego urządzenia i po próbie instalacji sterów nie wyświetla się napis końcowy FINISZ tylko po chwili całkowicie wywala program, ściągałem potem inne stery to samo ściągnąłem starsze i wyświetlał się komunikat że niby te pobrane ze strony MediaTech są zainstalowane ale po próbie zmiany sterów również to samo wywala program.
Pomyślałem że skoro niby stery są zainstalowane, to i zainstalowałem oprogramowanie ArcSoft Total Media 3.5, przeszedłem całą konfigurację i na początku nie wykrywał tunera potem wykrywał,zaczął skanować w poszukiwaniu programów i tak sobie skanował przez całą noc przez około 8 godzin i nie znalazł nic dodam że podłączyłem antenę dachową z zasilaczem na której bez problemu odbierają dwa telewizory sygnał cyfrowy, a na skali anteny zero kresek zasięgu, przy kolejnych próbach gdy nie chciałem już czekać tych 8 godzin chciałem przerwać skanowanie i znowu zwiecha programu, jakoś mi się udało wyłączyć program ale raczej nie do końca bo przy próbie wyłączenia lapka sam zaczął się wieszać przy ekranie Zamykanie Programu.
Czy ktoś miał może podobny problem z tym urządzeniem, bo pisałem do MediaTechu i zero odpowiedzi, proszę o pomoc.

michelin

Re: PROBLEM Z DVB-T STICK MT4171

Post autor: michelin »

Po pierwsze niepotrzebnie założyłeś nowy wątek bo jest dotyczący MT4171. Ja mam MT4161 i mma ten sam problem, tzn że się zawiesza "mrozi" na wyszukiwaniu kanałów. Też mam Windowsa 7 64bit Home Premium z Service Pack 1. Z tego co czytałem na forum to podobne problemy mają ludzie na Windowsie 8 64bit. W wątku dotyczącym MT4171 jeden z użytkowników rozwiązał ten problem ale właśnie dla Windowsa8, próbowałem to samo zrobić u siebie z Windowsem 7 i niestety nie zdało to egzaminu.

Pisałem do Media-Techu w sprawie klucza do oprogramowania bo mi nie działało i odpisali mi szybko, także dziwie się że nie odpisują na ten problem.. Pewnie nie ma rozwiązania. Ciekawe co z reklamacją wtedy?

shadowqq

Re: MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK

Post autor: shadowqq »

do michelin: ten dźwięk rozłączający lub podłączający to jest dlatego iż w tym czasie instaluje sobie sam sterowniki do tego urządzenia. Jak już znika z listy (zaznaczony jako zółty znak zapytania) to pojawia się w "Kontrolery dźwięku, wideo i gier". Nie wiem czy o to Ci chodziło, ale to tak nic nie daje bo już z tamtej pozycji probowałem zmieniać sterownik, odinstalowywac i dalej to samo.

Widzę, że problem jest u wielu z nas, MediaTech zawala bo nie zrobiło porządnych sterowników do obsługi 64bit systemów (chociaż na win 7 instalowałem na 32 bit i tez było to samo)
Próbowałem już ze sterownikami z wyższego postu (niby rozwiazanie na win 8) ale tez nie zadziałały. Może ktoś słyszał o innych rozwiazaniach na win 8

Spróbuje napisać też do nich. Może odpowiedzą.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK

Post autor: biprotek »

Ten typ i wszystkie na tym chipie maja problem ze stanem pracy worm-cold i to powoduje problemy, czasem trzeba tuner wyjać z usb i włożyc go ponownie żeby sie przełączył na właściwy stan pracy - inaczej sterownik instaluje się prawidłowo ale tuner nie chce podjąć pracy.
Można też spróbować ten sterownik zamiennie: http://media-tech.eu/pub/File/sterownik ... &64bit.rar - porzedtem wyjąć tuner, odpalić instalację sterów, podpiąć ponownie i powinno załapać.
Sprawdźcie na vlc czy działa, nie miesza w systemie i jak tuner pracuje to powinien odbierać bez problemu.

pks1981

Re: MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK

Post autor: pks1981 »

Witam ponownie, dostałem odpowiedź na mój problem z Serwisu Media Tech, choć u mnie to się nie sprawdza ale może u kogoś zadziała:
1.WYŁĄCZYĆ KONTROLĘ UŻYTKOWNIKA
2.ZRESTARTOWAĆ SYSTEM
3.PRZED INSTALACJĄ STEROWNIKÓW WYŁĄCZYĆ ANTYWIRUSA
i powinno zadziałać teoretycznie, choć w praktyce u mnie nie rozwiązało to problemu, wysłałem do nich znowu e-maila że problem nie został rozwiązany, ale już 3 dni nie odpisują, może szukają jeszcze jakiegoś rozwiązania a może nie ma na to rozwiązania, a jak tak to chyba jakiś zwrot kasy będzie się należał bo po co komu nie działające urządzenie, przecież systemu nie będę zmieniał!

pks1981

Re: MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK

Post autor: pks1981 »

Czy ktoś miał taki problem z zainstalowaniem driverów na WIN7 Home Premium, tj. na końcu instalacji driverów IT9135 nie pojawia się przycisk FINISH tylko po chwili program przestaje działać i się wyłącza, jeśli tak to czy go rozwiązał i jak, bo technik z Media Techu albo nie wie jak to rozwiązać albo mu się nie chce.

ChuckyCiechanow
Posty: 7
Rejestracja: 16 listopada 2012, o 01:17

Re: MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK

Post autor: ChuckyCiechanow »

Kupiłem ten tuner za 49,99 zł w Carrefour. Jak na razie bardzo dobrze się sprawuje :)

pks1981

Re: MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK

Post autor: pks1981 »

Witam, mój problem już rozwiązałem sam, URUCHOMIŁEM WIN7 W TRYBIE AWARYJNYM Z OBSŁUGĄ SIECI, USTAWIŁEM ZGODNOŚĆ INSTALATORA STEROWNIKÓW IT9135 NA WIN XP SERVICE PACK 2, ODINSTALOWAŁEM TE STEROWNIKI Z TEGO POZIOMU, A NASTĘPNIE JESZCZE RAZ ZAINSTALOWAŁEM W TRYBIE AWARYJNYM i chociaż nie wyświetlił się napis końcowy FINISH to nie wyświetlił się komunikat o tym że program przestał działać tylko się wyłączył, po tym uruchomiłem system w normalnym trybie i okazało się że tym razem sterowniki wgrały się do końca i wszystko działa jak należy, wypróbowałem trzy programy Splash Lite, Windows Media Center i Total Media 3.5 i muszę powiedzieć że wszystko śmiga aż miło na wszystkich programach choć na Splash Lite brakuje mi nagrywania.
POZDRAWIAM

/edit: kolor czerwony tylko dla Admina
Nie pisz dużymi literami - to oznacza krzyk

cbkillemall

Re: MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK

Post autor: cbkillemall »

ja miałem dokładnie ten sam problem co wy i rozwiązanie jest banalnie proste.
1. włącz UUAC - kontrola konta uzytkownika
2. podlacz tuner i niech windows zaistaluje sterowniki z windows update

sprawdzanie na dwoch komputerach

shadowqq

Re: MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK

Post autor: shadowqq »

Sposób pks1981 działa :D
Mam Win 8 64-bit. Uruchomiłem system w trybie awaryjnym podałem mu wtedy sterowniki te o których pisał lasarus zrestartowałem i uruchomiłem w normalnym trybie i działa.
Wczesniej próbowałem już wielu rzeczy i dopiero to zadziałało.
Bobki z pomocy technicznej to nic nie wiedzieli jak to zrobić.

Dzięki pks1981 już miałem dość tego urządzenia i miałem go pchnąć komuś na inny system ale Ty mi pomogłeś w uruchomieniu

aldur

Re: MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK

Post autor: aldur »

myślę ze to kwestia czasu i niebawem pojawią się normalne sterowniki pod win8

Zablokowany