SAMSUNG UE32EH5450W

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: Anduraki »

napisałem zaraz przed twoim postem przecież
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=134137#p134137

supervisor

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: supervisor »

Podświetlenie 4? Nie za ciemno? T o chyba ustawienie do oglądania w nocy.Mam ten tv miesiąc - broń Boże nie zastosowujmy tych samych ustawień do wszystkich źródeł sygnału. Ustawienia pod tv wcale nie sprawdzą się w przypadku oglądania filmu z pendriva - ustawiałem za pomocą podstawowych plansz burosch. Nie ma gotowych dobrych dla każdego ustawień , sprawdzaj testuj, gusta , warunki oświetlenia itp mają tu decydujące znaczenie.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: Anduraki »

No z tym podświetleniem to jest tak, żeby czarny był czarnym, a nie "czarnym świecącym"
czarny z definicji pochłania światło i go nie odbija - jak patrze jak u rodziców jest TV(sharp) ustawiony to mnie zalewa czasami, czarny tam jest szary, aż bije po oczach.

Jeszcze jedno, na początku to podświetlenie też mi nie wystarczało - wydawało mi się wszystko za ciemne, ale po 1-2 dniach przyzwyczaiłem się i dzięki takim ustawieniom pozbyłem się nienaturalnej nieostrości na tvp info i PSN, ponadto nie widzę już pikselozy na niektórych kanałach (ATM Rozrywka)

Z tego co wyczytałem w tym TV został zastosowany procesor MStar X10 900Mhz

supervisor

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: supervisor »

No tu właśnie działa podstawowa sprawa - każdy ma swój gust. Dla mnie podświetlenie 10 to minimum , zważywszy na to,że dodatkowo działa auto dimming w tym tv (przygasza diody w ciemnych scenach) a i tv używam głównie do innych celów (ps3).

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: Anduraki »

Witam właśnie na stronie samygo.tv opracowali sposób na dekodowanie nagrań z tego TV
http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=49&t=6608
Jedna uwaga przy wrzucaniu na pendrive tego archiwum rozpakowanego, należy je umieścić w folderze "InstallSamygo" pendrive powinien być w formacie fat32 - potem należy normalnie stosować się do instrukcji ze strony. To co tu napisałem, można wyczytać dalej, o tym zapomnieli napisać po prostu i jakiś user do tego doszedł sam.


Jeśli ktoś pomyśli o zgłoszeniu tego posta to niech się zastanowi - nie jest to nielegalne, bo wszystkie STB nagrywają odkodowane streamy z PVR.

Każdy kto jest zainteresowany robi to na własną odpowiedzialność ! (operacja jest generalnie bezpieczna, ale jak powiedziałem - robicie to na własną odpowiedzialność!

-----
edit: od siebie dodam, że sprawdzałem ten dekoder plików i potwierdzam - działa.
Trzeba mieć tylko w jednej sieci komputer na który zgrywamy dane i telewizor, tak aby można było połączyć się poprzez FTP z TV.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: @GUTEK@ »

Ciekawe, fajnie że się wkońcu ruszyło coś z serią E.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: Anduraki »

Wieczorem patrzyłem jeszcze jakie nowe funkcje wprowadzili na samygo: znalazłem tylko info przy wchodzeniu na kanał, bo teraz wyświetla tylko numer i nazwę

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: @GUTEK@ »

Pytanko, tak pobieżnie przeleciałem ten temat na forum samygo (nie miałem czasu czytać dokładnie) i rozumiem że ta opisana metoda rozszyfrowywania nagrań wymaga wgrania najpierw samygo do tv ?

Tak w ogóle oprócz tej metody z nagrywaniem jest coś ciekawego w tym ? Jakieś dodatkowe serwisy w smarthub, funkcje sieciowe itp ?

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: Anduraki »

samyGo jest potrzebne do działania tego dekodera, bo rootuje ono TV tzn - umożliwia dostęp przez telnet i FTP do TV. A TV ma OS napisany na jakimś nixie, bo system plików o tym świadczy - są tutaj katalogi takie jak etc, sbin, var itp.
Zgrywanie nagranych na PVR programów odbywa się w następujący sposób - podpinasz urządzenie USB z nagranymi programami do TV, odpalasz ten dekoder wyszukujesz TV lub podajesz jego IP, wybierasz nagranie do zdekodowania - klikasz na dekodowanie i przez sieć nagranie kopiuje ci się w sposób zdekodowany do wybranej ścieżki.

Widgety instaluje się tutaj za pomocą .so injection. Można instalować różne dodatkowe aplikaje w smart hubie, ale trzeba przejrzeć czy są one kompatybilne z serią E. Z racji tego, że samygo jest dość świeże to dopiero teraz można się spodziewać nowych dodatków napisanych przez samygo.

Przeglądając jeszcze forum znalazłem widget umożliwiający odtwarzanie streamów Internetowych czy obsługę IPTV.

Z tego co wyczytałem, można odblokować widgedy z innych krajów, które dla naszej wersji są zablokowane - coś tam trzeba edytować w plikach konfiguracyjnych na TV.

edit:
Jedyny mankament samygo to wyskakujący komunikat o podłączonym urządzeniu wirtualnym(jakbyście nagle wpięli pendrive) i wybór muzyki filmu czy zdjęć. Ale to pojawia się tylko raz po włączeniu TV jak się wyjdzie z tego to się już nie pojawia do następnego uruchomienia TV.
To się też pojawi przy pierwszej próbie wejścia w smart hub. Oni cały czas pracują nad udoskonaleniem tego więc można się spodziewać że to w końcu poprawią.

Zablokowany