SAMSUNG UE32EH5450W

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: kris_s8 »

Zbylq pisze:Do "kris_s8": Czy udało się zaktualizować soft? Mam w TV 001021 a na stronce Samsunga jest 1023.2. W TV pokazuje mi że mam UE40ES5500 bez tego W ale na "tabliczce" z tyłu że Model UE40ES5500W więc czemu mam komunikat że brak dla mnie aktualizacji? A może trzeba z pena? Pozdrowionka i thx za odpowiedź.
Ja też mam wersję oprogramowania 001021 i poprzez aktualizowanie przez kabel komunikuje że nie ma nowszej aktualizacji a poprzez pena nie próbowałem. I też w zakładce nazwa urządzenia też nie mam W a na tylnej tabliczce jest i o co to chodzi z "w" i bez "w" to ja nie mam pojęcia

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: wsz »

Mam Samsunga z serii "C" od ok. dwóch lat. Nigdy w tym czasie nie wykrył nowego oprogramowania przez sieć. Zawsze musiałem używać pendrive dla pewnie ok. 10 aktualizacji przez ten okres - ostatnia wczoraj. Więc raczej nie liczcie na inną drogę aktualizacji.

Na marginesie: BD i TV Sony aktualizuję tylko przez sieć, więc to specyfika Samsunga.

Zbylq
Posty: 16
Rejestracja: 28 czerwca 2012, o 16:30
Odbiornik: Samsung UE48H6700, Not Only TV USB DVB-T DELUX
Instalacja antenowa: Siatka bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: Zbylq »

Mam Blu-ray'a Samsung i zawsze aktualizował się przez net, no ale może z TV jest inaczej.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: Jarosław Bałuka »

Posiadany UE37D6500 nigdy nie zgłaszał aktualizacji przez sieć, wszelkie upgrade wykonywałem ręcznie przez USB.

Co do pendrive współpracującego z TV (zapis audycji) - kluczowym jest parametr prędkość zapisu. Z Patriot Xporter Rage nagrywanie w serii D6500 działa.

Zbylq
Posty: 16
Rejestracja: 28 czerwca 2012, o 16:30
Odbiornik: Samsung UE48H6700, Not Only TV USB DVB-T DELUX
Instalacja antenowa: Siatka bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: Zbylq »

A jednak, stało się :) Planowałem aktualizować z pena ale co szkodzi spróbować ponownie.
Włączyłem i zaktualizował przez net. Jakie zmiany to jeszcze nie wiem bo tyle co zakończył.
Pobawię się to może coś znajdę. BD-C5500 też mi się zawsze przez net aktualizował.
Tak przy okazji to świetna sprawa z myszą, podpiąłem radiową i śmiga :)

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: kris_s8 »

Do Zbylq Dzisiaj bawiłem się bardzo krótko soniakiem z siecią i tam też nie ma wrzuty więc pewnie nie za bardzo są telewizory na których chodzą wszystkie strony internetowe. A zaktualizowało się do wersji 1023.2.?

Zbylq
Posty: 16
Rejestracja: 28 czerwca 2012, o 16:30
Odbiornik: Samsung UE48H6700, Not Only TV USB DVB-T DELUX
Instalacja antenowa: Siatka bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: Zbylq »

Tak, zaktualizował się do wersji 1023.2. Zmian póki co nie widzę.
TV nigdy nie zastąpi kopma. Problemy z aktualizacją (java, flash itp.)
Wrzute sprawdzę, jakby coś ruszyło dam znać.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: Anduraki »

Napiszcie do Samsunga, żeby wam zrobili samsung appz z wrzuty jeśli wam potrzeba - myślę, że się przychylą do tego, albo chociaż flasha w przeglądarce zaktualizują.

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: kris_s8 »

A Tobie w końcu działa wrzuta, bo jeśli nie to po prostu na tv nie da się oglądać co poniektórych stron z filmikami. Ale napisałeś że Tobie działa to się zastanawiam dlaczego u mnie nie. Tak dla przykładu daję Wrzutę bo bardziej wolał bym żeby działały strony z filmami ale są różne flesze itp. więc ktoś zawsze będzie niezadowolony.

gauri7
Posty: 15
Rejestracja: 2 stycznia 2011, o 20:27
Odbiornik: WIWA HD-90
Samsung UE40ES6100W

Re: Samsung UE32EH5450W

Post autor: gauri7 »

Muniek pisze: Czy na tym TV podłączonym do internetu da się oglądać coś z tej strony?
Niestety mój Tv jeszcze nie dotarł do mnie a bardzo jestem ciekawy.
Mam UE40ES6100 i niestety jest czarne okno tylko.

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: BadBoy475 »

wsz pisze:Mam Samsunga z serii "C" od ok. dwóch lat. Nigdy w tym czasie nie wykrył nowego oprogramowania przez sieć. Zawsze musiałem używać pendrive dla pewnie ok. 10 aktualizacji przez ten okres - ostatnia wczoraj. Więc raczej nie liczcie na inną drogę aktualizacji.
To bardzo ciekawe bo mój samsung C650 niemal codziennie nękał mnie komunikatami o wykrytej nowej wersji oprogramowania i konieczności aktualizacji. W końcu się wkurzyłem i zablokowałem tą opcję w menu serwisowym i wreszcie mam święty spokój.
O wersji oprogramowania w moim TV będę decydował sam a nie firma Samsung!

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: Anduraki »

kris_s8 pisze:A Tobie w końcu działa wrzuta, bo jeśli nie to po prostu na tv nie da się oglądać co poniektórych stron z filmikami. Ale napisałeś że Tobie działa to się zastanawiam dlaczego u mnie nie. Tak dla przykładu daję Wrzutę bo bardziej wolał bym żeby działały strony z filmami ale są różne flesze itp. więc ktoś zawsze będzie niezadowolony.
no właśnie nie pisałem czy mi działa czy nie, nie sprawdzałem - tylko odniosłem się do twojego posta jak napisałeś, że poza youtube prawie nic nie działa - mówię napiszcie do samsunga to wam może zrobi appsa do obsługi wrzuty.

Muniek
Posty: 128
Rejestracja: 17 lutego 2012, o 18:06
Odbiornik: UE32EH5450
Ferguson Ariva T65
Instalacja antenowa: Stara siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC-4

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: Muniek »

@Anduraki
Mógłbyś podać swoje ustawienia obrazu? Nie mogę uzyskać zadowalającego wyniku.
Najlepsze wyniki na razie dało ustawienie według tego.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: Anduraki »

sam jeszcze dobrze nie ustawiłem dobrych ustawień, szukam jakiegoś nieskomplikowanego narzędzia do kalibracji
tutaj jakieś znalazłem konfigi http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1 ... ml#9027229

Zbylq
Posty: 16
Rejestracja: 28 czerwca 2012, o 16:30
Odbiornik: Samsung UE48H6700, Not Only TV USB DVB-T DELUX
Instalacja antenowa: Siatka bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: Zbylq »

Jak u Was jest z YouTube? Uruchamiam i mam opcje Zaloguj, podaje mi kod który należy wpisać na stronkę YouTube/activate, loguję się i OK ale gdy ponownie wchodzę w YouTube znów się muszę logować. Bez sensu żeby tak za każdym razem. W Blu Ray'u raz się zalogowałem i był spokój. Teraz odłączony od sieci. Czy też tak macie?

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: Anduraki »

ja na youtube wchodziłem przez stronę, nie przez samsungappz i tam nie trzeba było się logować - przez app nie probowalem

Zbylq
Posty: 16
Rejestracja: 28 czerwca 2012, o 16:30
Odbiornik: Samsung UE48H6700, Not Only TV USB DVB-T DELUX
Instalacja antenowa: Siatka bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: Zbylq »

To że nie trzeba to się zgadza ale jak chcesz korzystać np z dodanych do swoich ulubionych plików musisz się zalogować. Jeśli za każdym razem muszę wchodzić na stronkę przez kompa żeby się zalogować to bez sensu. Faktycznie przez przeglądarkę zalogowałem się raz i wchodząc jestem zalogowany. Coś tu Samsung sknocił dając nam ekstra widgeta kiepsko działającego.

piotrk123
Posty: 29
Rejestracja: 3 czerwca 2012, o 15:36

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: piotrk123 »

Pytanie czy ten telewizor obsługuje mkv z pena?

Muniek
Posty: 128
Rejestracja: 17 lutego 2012, o 18:06
Odbiornik: UE32EH5450
Ferguson Ariva T65
Instalacja antenowa: Stara siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC-4

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: Muniek »

Tak.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: SAMSUNG UE32EH5450W

Post autor: Anduraki »

piotrk123 pisze:Pytanie czy ten telewizor obsługuje mkv z pena?
W całej rozciągłości, obsługuje wszystkie stosowane kodeki audio stosowanych w mkvach(AC3, AAC, DTS i inne), więc nie będzie problemu z brakiem dźwięku.
Dobra sprawa, że jest dekodowanie DTS w Samsungach - z tym jest cienko w tunerach (które potrafią jedynie przesłać strumień do amplitunera). Do tunerów trzeba mieć dodatkowo amplituner wyposażony w dekoder DTS, a to wydatek dodatkowo 600 zł, a tutaj mamy wszystko i w razie co można puścić dźwięk po HDMI albo optycznym złączu do 5.1

Na tym Tv obejrzysz większość filmów (nie wiem jak z obsługą rmvb - dla mnie to format racze nie uznawany ze względu na kiepską jakość)

Ostatnio podłączyłem komputer do TV w roli monitora po HDMI, no i powiem, że obraz jest ostrzejszy i ma lepsze kolory niż na moim monitorze LG W2443T. Na odpalonych grach mam bardzo płynny obraz - wcześniej chyba byłem przewrażliwiony na juddery z powodu tego, że oglądam TV z około 2 metrów, ale teraz jak widzę co się dzieje na sharpie rodziców to widzę, że jest to samo i nie da rady tego się pozbyć

Zablokowany