GoClever ANDROID 500

zebowicz

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zebowicz »

Dla zainteresowanych.Udalo mi sie uzyskac dzwiek 5.1 z tego pudeleczka na kinie domowym.Po wgraniu XBMC i ogladaniu filmów na tym programie.Jedynie filmy mkv bardzo tną i nie da sie ogladac.Format DVD idealnie.

mario1

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: mario1 »

Jeszcze raz dzięki @GUTEK@ - BS player chodzi jak talala :-)

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: programista »

gintek pisze:Ponowię pytanie czy jest jakiś sposób lub urządzenie żeby uzyskać te kolory bo jeśli nie to nie pozostaje mi nic innego jak odesłać ten tuner.
Twój tv musi być bardzo stary i to jest raczej jego wina więc chyba nic nie zrobisz, pozostaje ci standardowy zwrot "10 dni".

marco2602

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: marco2602 »

gintek pisze:Witam wszystkich mam problem z moim śwerzo zakupionym GoClever android 500 a mianowicie po podłączeniu do tv poiprzez wejscie AV nie ma kolorów obraz jest czarnobiały.
Witam,miałem podobny problem brak koloru przez AV,zadzwoniłem do Goclevera w tej sprawie.o dziwo konsultant miał racje,przełączaj rozdzielczości,sprawdz wszystkie i raczej utrafisz ze bedzie kolor.ja tak zrobiłem i jest.

gintek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: gintek »

Mój tv nie jest stary i jak się okazuje obsługuje format NTSC podłączałem ten tuner do 5ciu telewizorów i tylko na jednym obraz był kolorowy więc kabel odpada.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: @GUTEK@ »

Ten player pozwala na wybór rozdzielczości tylko NTSC przez menu. Możliwe że te rozdzielczości są wpisane w jakimś pliku konfiguracyjnym i wystarczy dopisać PAL.
Szukałeś może na google czegoś o tym? Wklep "MBX / MBX DVBT reference board (c03ref)" i poprzeglądaj co wyskoczy, może ktoś już poruszał ten temat.

A przypadkiem nie ma tam rozdzielczości 576i/p ? To rozdzielczości PALowe. (musiałbym sprawdzić)

A przy okazji taka ciekawostka bo może nie każdy wie.
Jeśli komuś niewygodnie przeglądać sklep Google Play na playerze można zrobić taki numer.
Zalogować się na komputerze na stronie play.google.com na konto które podało się w playerze i można zdalnie zarządzać aplikacjami, oraz przeglądać całą zawartość sklepu. O wiele wygodniejsze.

gintek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: gintek »

Tak jest w opcjach 576i/p tylko jak przestawie na p to obraz wogóle znika a jak jest na i to jest czarnobiały. W googlach szukałem i nic nie mogłam znaleść

kuba_n

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: kuba_n »

gintek pisze:Mój tv nie jest stary i jak się okazuje obsługuje format NTSC podłączałem ten tuner do 5ciu telewizorów i tylko na jednym obraz był kolorowy więc kabel odpada.
Na jakich modelach telewizorów próbowałeś? Wszystkie telewizory podłączałeś tym samym kablem do tunera?

gintek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: gintek »

Telewizor na którym odpaliły kolory to kineskopowy 29calowy LG modelu nie znam bo to znajomego tv i coś tam trzeba było w nim przestawić bo z początku też nic nie pokazuwał.Mój tv to provision 29cali o reszcie ni bedę wspominał bo to starsze telewizory. A innego kabla nie posiadam zeby mał wtyczkę jack na 4 piny ale to napewno nie wina kabla bo tam idą tylko dwie rzyły sygnał wideo i masa i jak by coś było uszkodzone to by wogóle nic nie pokazywało. Dziś spróbuję przedzwonić do serwisu goclewer ciekawe co oni powiedzą.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: giaur500 »

Znacznie bardziej się opłaca samemu przygotować sprzęt, który miałby służyć jako media center (oczywiście jeśli ktoś potrafi to zrobić). Na rynku jest masa gotowych komputerków na arm, od słabych (te akurat dorównują wydajnością temu urządzeniu z tego wątku), jak np Raspberry Pi (ale cena poniżej 200 zł), do naprawdę wypasionych, które pod względem wydajności zjadają na śniadanie tego GoClever, jak np: http://www.hardkernel.com/renewal_2011/ ... &tab_idx=1

- procek: Samsung Exynos4412 Cortex-A9 Quad Core 1.4Ghz with 1MB L2 cache
- RAM: 1024MB(1GB) LP-DDR2 800Mega data rate

Wystarczy zainstalować na tym Linuxa/XBMC albo Androida i mamy naprawdę dobry i szybki sprzęt (podejrzewam że niejednego starszego PC wydajnością przewyższa).

Cena tegoż (z przesyłką), na dzień dzisiejszy płacąc przez PayPal około 550 zł.

Mając taki sprzęt mamy chociaż o czym rozmawiać, to nie ślimaczący się Android na marnym starym procesorze.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: @GUTEK@ »

Tylko powiedz ilu ludzi będzie potrafiło coś takiego odpowiednio skonfigurować, a jeszcze z tych ilu ludziom będzie się chciało poświęcić na tą konfigurację dobre parę godzin. Zostanie kilku pasjonatów, którym rzeczywiście jest potrzebny dobry MC.

Co nie zmienia faktu oczywiście że masz rację.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: programista »

No ma rację dla 1% użytkowników, a dla 99% nie, to ma racje czy nie...

gintek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: gintek »

Mnie nie chodzi o jakiś super sprzęt tylko o taki na którym mógłbym przeglądać filmy na telewizorze nie siedząć w krześle przy monitorze. Do tej pory miałem 2 tunery dvb-t ale czegoś brakowało jak nie było co oglądać w programach tv a dostęp do internetu rozwiązałby ten problem gdyby obraz był kolorowy. Widzę że raczej nie poznam odpowiedzi na mój problem pozostaje tylko wymiana tv na nowszy tylko skąd wziąć fundusze.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: giaur500 »

programista pisze:No ma rację dla 1% użytkowników, a dla 99% nie, to ma racje czy nie...
Przecież napisałem że jeśli ktoś umie. A że prawie nikt nie umie to inna sprawa. Tym nie mniej, jestem 100% pewien że Android na takim sprzęcie, jaki posiada ta maszynka będzie mulił niemiłosiernie i komfort używania raczej średni. Dekodowanie obrazu zapewne sprzętowo przez GPU, podobnie jak w Raspberry PI, który ma dość porównywalne parametry.

Radio-fonia

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Radio-fonia »

i pochwali się ktoś jak sie sprawuje 20120810_Android_ICS-ATV-108-c03ref-beta1.zip
w Gocleverze ?
Czy nikt jeszcze nie zaladowal tego , bojąc sie stracic DVB-T , albo innej niekompatybilności ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: @GUTEK@ »

No kolega majkoo przecież wgrał poprzednią wersję tego ROMu i pisał co działa, a co nie. Wątpie by wiele się w tej nowej zmieniło w obsłudze tego playerka.
Ja koledze majkoo zgrałem pliki systemowe te które mi się udało, może coś tam zmajstrują z tym gościem od ROMów.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: programista »

giaur500 pisze:Dekodowanie obrazu zapewne sprzętowo przez GPU
No i? A jak niby, na pc jest tak samo, po to to wynaleziono.

kuba_n

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: kuba_n »

Witajcie ponownie.

Przeglądałem sobie dziś na ebay'u boxy z Androidem i trafiłem na model z procesorem 1,2 GHz. Podaję link do przykładowej aukcji z tym modelem: http://www.ebay.pl/itm/Android-4-0-Smar ... 2c669ac4b9
Myślicie, że taki box spisywałby się dużo lepiej niż ten od GoClever?
Zastanawia mnie również to, czy nie miałby problemów z podczepianym tunerem pod usb (np. tym od Media Tech).

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: @GUTEK@ »

Wątpie, aby działał z jakimkolwiek tunerem DVB-T na USB bez dogrania do ROMu odpowiednich sterowników.
Można próbować jednak tych sterowników co tu się przewinęły na forum dla tabletu GC A73.

gintek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: gintek »

Mam pytanie jak zrootować system w tym tunerze? Próbowałem parę programów do rootowania telefonów ale żaden nie zadziałał

Zablokowany