GoClever ANDROID 500

plisskensnake

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: plisskensnake »

Mam pytanie czy wam też ścinają kanały Polsat i TVN, firmware oryginalny 2.3 siła sygnału 100%. Problem występuje tylko na tych dwóch reszta działa płynnie. I filmy divx/xvid/rmvb też za płynnie nie chodzą, za to np MKV w 1080p już idealnie :?:

jacek09

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: jacek09 »

Dołączam do grona posiadaczy goclevera :)
Pobawiłem się chwilę oryginalnym softem 2.3 po czym zaktualizowałem do wersji light ics. Zaaplikowałem tweaka z odłączeniem karty pamięci, wgrałem xmbc z pluginami i dopiero teraz mogę stwierdzić że to naprawdę bardzo fajne urządzenie. Niech tylko zrobią obsługę dvb-t spod xbmc, a będzie można odchudzić jeszcze bardziej soft i dać xbmc do autostartu.
Samo dvb-t działa ok, chociaż mam wrażenie że kanały hd wyglądały lepiej na wiwa hd90 (interfejs też wolałem z wiwy)
Co do minusów - jest jeden ogromy - DTS ! Mam nadzieję, że uda się komuś zdolnemu zaaplikować obsługę dts z softu podanego wyżej do wersji goclevera. Wtedy nie byłoby za bardzo się już do czego przyczepić. Niech to jest nawet konwersja do stereo, ale niech gra, a nie jak teraz naprzemienny szum.

Jest nowa wersja dodatków do xbmc (które z kolei nie są już dostępne na xbmc fanklub polska)
http://code.google.com/p/smuto/

konrad___k

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: konrad___k »

Koleżanki i koledzy, jak zaktualizować nasz box nie posiadając dostępu do żadnego urządzenia hd ?

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

Witam

Mam problem z XBMC. Zainstalowany na Firmware Light + wtyczki.
Problem jest następujący:
Odtwarzanie działa bezproblemowo jednak każde zatrzymanie odtwarzania przez STOP lub przejście do MENU XBMC powoduję brak synchronizacji obrazu. Zaczynają latać krzaki po ekranie. XBMC reaguje na pilota można nawet wyjść z niego wykonując z pamięci operacje pilotem jednak po wyjściu obraz już nie wraca. Trzeba dopiero wyłączyć w StandBy i ponownie właczyć BOXa.

Czy ktoś miał taki problem i poradził sobie z nim ?

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

konrad___k pisze:Koleżanki i koledzy, jak zaktualizować nasz box nie posiadając dostępu do żadnego urządzenia hd ?
co masz na myśli pisząc urządzenie hd?

konrad___k

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: konrad___k »

Nie mam żadnego monitora ani telewizora który jest w stanie odtwarzać obraz w jakości HD z zewnętrznego urządzenia.

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

a skąd pomysł, że sprzęt hd jest wymagany do aktualizacji?
wrzucasz pliki na kartę pamięci i postępujesz zgodnie z instrukcją aktualizacji

przy okazji pojawiła się chyba wersja xbmc z pvr
http://appletvblog.ru/download/Nightly_ ... 2.2012.apk
http://appletvblog.ru/%D0%BD%D0%BE%D1%8 ... 0%B8-xbmc/
korzysta z mx playera więc powinno być dekodowanie sprzętowe
trzeba tylko dorzycić jeden plik
http://code.google.com/p/xbmc-android/d ... l&can=2&q=
Ostatnio zmieniony 4 grudnia 2012, o 23:18 przez Piwek, łącznie zmieniany 1 raz.

Patroy

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Patroy »

A co mam zrobić jeśli, gdy oglądam film i nic nie przełączam wyskakuje monit o tym czy przełączyć urządzenie to stanu uśpienia? Kto wymyślił taki idiotyczny komunikat w tunerze który z założenia przez kilkadziesiąt minut powinien odtwarzać bez obsługi obraz... da się to jakoś wyłączyć? szukałem w ustawieniach ale nic podobnego nie znalazłem..

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

w menu jest aplikacja, która za to odpowiada. Włączasz lub wyłączasz tryb czuwania. Jak jest włączony to po jakimś jak nie korzystasz z pilota czy myszki przechodzi w stan uśpienia.

konrad___k

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: konrad___k »

@Piwek, robię tak: wrzucam na pen drive (wcześniej sformatowany), wpinam go do boxa, przytrzymuje klawisz włączania i podłączam do prądu ale niestety nic nie widzę - urządzenie zdaje się pracować w HD. Wnioskuje to po tym, iż jak podłączam pod Tv HD u sąsiada i robię to samo to jest normalnie widać (po podłączeniu przez HMDI). Co robię źle w takim razie?

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

aktualizacja ma być z karty pamięci a nie z pena
u mnie zawsze podczas aktualizacji jest obraz tylko na wyjściu analogowym dopiero po wgraniu softu mogę przełączyć na hdmi,

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

Piwek nie wiem jak u ciebie ale u mnie ta wersja xbmc tnie się na weeb.tv
programy działają ale jakoś za mocno klatkują

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

podmieniałeś plik playercorefactory.xml?
ja testowałem to tylko na mk802 i też nie działa najlepiej a weeb tv nie udało mi się uruchomić
Ostatnio zmieniony 5 grudnia 2012, o 14:53 przez Piwek, łącznie zmieniany 1 raz.

konrad___k

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: konrad___k »

Piwek, zrobiłem tak jak pisałeś. Włączył się ekran startowy i zaraz po tym zgasł (pewnie przełączył się na hdmi). Siedzę i grzecznie czekam jeszcze parę minut ale nie wiem czy jest w tym sens.

EDIT: tuner nie reaguje, proszę o pomoc ;)

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

jaki soft wgrywasz?

rsms

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: rsms »

Jak w tych urządzeniach wygląda sprawa z planowaniem nagrań z DVB-T? Czy po wyłączeniu i ponownym włączeniu zapamiętuje wcześniej zaznaczone pozycje? Czy potrafi się wybudzić ze stanu uśpienia i nagrać zaplanowaną pozycję? Czy też cały czas musi być włączony?
No i czy ktoś próbował może już jak działa serwis http://www.nextplus.pl ?
Na razie jest to uruchomione tylko testowo, no ale dzięki temu można sprawdzić za darmo.
A patrząc na planowane ceny może być ciekawą alternatywą weeb.tv.

maliktomek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: maliktomek »

Mam problem z tunerem Gocleaver 500 BOX. Nie działa mi wogóle wyświetlanie obrazu - słyszę na telewizorze że poruszam sie po menu, lecz obrazu brak ;(( Mam wgrany soft 4.0 Light - jak można poomacku przywrócić soft do wersji oficjalnej?? (żebym mógł go wysłać na gwarancji do naprawy)?? Miał ktoś już taki problem?? początkowo obraz mi się wyłączał co 5-10s, a po restarcie koniec... Nie działa tylko po HDMI - chyba modół HDMI się uszkodził?? ;| jak przywrócić oryginalny firmware??

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

maliktomek nagraj oryginalny soft pobrany z goclever na pendriva nie na kartę bo się nie wgra. Włącz urządzenie do prądu z wciśniętym przyciskiem power i trzymaj ok 10sek. Soft zacznie się wgrywać ok 5min.

Co do twojego przypadku to miałem podobny problem z OVERMAX HOMEBOX ale to ten sam klon mianowicie nie za każdym razem po włączeniu miałem obraz. Nawet go wymieniłem na inny egzemplarz jednak już w drugim dniu pojawił się ten sam problem. Przyczyną okazał się tandetny kabel HDMI po wymianie miesiąc już jest OK. Dodam że mam jeszcze GOCLEVER-a i o dziwo z nim ten wadliwy kabel działa bezproblemowo dlatego zmyliło mnie to i wymieniałem OVERMAX-a na inny egzemplarz. Możesz spróbować od kabla.

maliktomek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: maliktomek »

Pierwsze co zrobiłem to testowałem na drugim kablu, lecz dzieje się tak samo. Obraz udało mi się uzyskać po FAV (tym kablu co był w zestawie 2x audio + video)

Dziwna sprawa... odtwarzacz sam zaczał dobrze działać... ehhh chińszczyzna
Ostatnio zmieniony 6 grudnia 2012, o 20:57 przez maliktomek, łącznie zmieniany 1 raz.

maliktomek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: maliktomek »

DVB-T można uruchomić pod XBMC - wchodzi się w programy ->programy android i tam jest nasz odtwarzacz dvb-t...

Zablokowany