GoClever ANDROID 500

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

a xbmc-XIOS-100912.apk?
wgrywałeś fixa? jeśli tak to nie ta wersja xbmc nie będzie działać.

arti321

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: arti321 »

A gdzie wgrać tego fixa

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

jak chcesz, żeby działało xbmc ze wsparciem sprzętowym to nie wgrywaj,
jeśli go wgrasz to wtedy działa xbmc z zewnętrznym playerem,
Wgrywa się go przez aplikację uaktualnienie plik musi się znajdować na karcie pamięci

jacek09

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: jacek09 »

zbynex pisze:Ja instaluję same Playery.
Natomiast jak kiedyś instalowałem starszą wersję MXPlayer to przy pierwszym uruchomieniu sam zawołał o kodeki i pobrał. Teraz nie woła a wszystko działa i nie tnie.

Tu masz playercorefactory.xml standardowo skierowane strumienie na MXPlayerFree
https://code.google.com/p/xbmc-android/ ... l&can=2&q=

W pliku masz gotowe definicje różnych playerów zmień tylko na samym dole przy rtmp "MXPlayerFree" na "WondersharePlayer".
Muszę przyznać, że działa to całkiem fajnie, niestety w xbmc po przekierowaniu na mx nie mogę przewijać w żaden sposób filmów :(

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

@jacek09

U mnie przewija się bez problemu ale tylko myszką.
Faktycznie są wyjątki gdzie nie chce się przewijać bo wywala strumień np maxvideo
Większość strumieni jednak daje się przewijać.

Na ideał niestety trzeba jeszcze poczekać, ale i tak jest nieźle. Przynajmniej nie wywala się tak jak wersje ze wsparciem H/W
Dodatkowo to rozwiązanie działa jako jedyne na wyjściu AV

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

Zbynex, nie miałeś problemów z odtwarzaniem na WondersharePlayer przez xbmc?
Chciałem sprawdzić jak to będzie działało xbmc z zewnętrznym odtwarzaczem i o ile z MXPlayerem jest wszystko ok to z WondersharePlayer już nie. Przy próbie odpalenia jakiegoś kanału z weeb.tv wyskakuje okno z informacją, że zewnętrzny odtwarzacz jest aktywny i pojawia się szare tło. W playerfactory jest WondersharePlayer przy rtmp. Jak chcę odtworzyć jakiś film i wybiorę jako odtwarzacz WondersharePlayer to player się uruchamia ale nie wczytuje pliku. Nie wiem co może być przyczyną na innym odtwarzaczu który mam wszystko działa prawidłowo.

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

@Piwek

Taki efekt jak opisujesz jest na każdym innym playerze niż wondershare. On jako jedyny radzi sobie z weeb.tv, temat wielokrotnie przewija się na innych forach. Gdyby nie weeb.tv to wystarczyłby MXPlayer. Musiałeś coś skopać z playercorefactory bo wondershare w przeciwieństwie do mxplayer zawsze się uruchamia i wtedy wali jakiś error a mx się nie otwiera i wyskakuje właśnie takie okno XBMC jak opisywałeś.

Jedyny problem jaki miałem z wondershare to na poprzedniej wersji softu OVERMAXa było w trakcie odtwarzania ciągle kółko buforowania i napis buffering. Na obecnym sofcie jest wszystko cacy.

Spróbuj tego playercorefactory: http://www68.zippyshare.com/v/98976748/file.html

Jeszcze co zauważyłem to na którejś wersji XBMC jak w ustawieniach andka w opcjach programistycznych mamy zaznaczone renderowanie na GPU to delikatnie przycinał MXPlayer.

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

To nie kwestia playerfactory. Z menu można wybrać, którego odtwarzacza użyć do odtworzenia danego materiału. Jak wybieram WondersharePlayer przy filmach lub innych streamach działa ok. Jak chcę oglądać weeb.tv jest tak jak pisałem.
Używasz wtyczki ze strony weeb.tv czy z sd-xbmc?

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

@Piwek

Obie wtyczki u mnie działają prawidłowo. Ja częściej używam chyba tej z SD-XBMC a reszta w domu znowu z weeb.tv

Nie wiem czy zauważyłeś ale wondershare ma problemy z częścią innych strumieni i nie bardzo daje się go do wszystkiego używać, dlatego ja do reszty używam MXPlayer a wonder tylko rtmp (weeb.tv). Na takiej konfiguracji działa prawie wszystko.

Może to wina XBMC jakiej wersji używasz bo ja z 27-01.2013.

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

Zauważyłem, chciałem tylko sprawdzić czy odtwarza inne pliki.
W końcu udało mi się po tym jak zainstalowałem tą wersję xbmc, do której linka podałeś.
Trochę to dziwne bo nie jest to chyba wersja dedykowana pod zewnętrzny player. Ja miałem te problemy na xbmc z serii xaf-set_top.
Teraz mam taki problem, że na obu wtyczkach xbmc nie widzi mi konta premium i nie wyświetla wszystkich kanałów, jest ich mniej niż po zalogowaniu się na stronie...

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

@Piwek

W tej kwestii nic nie pomogę nie używam premium. Mam zmienne IP i limit usuwam w 5sekund.
Kiedyś miałem premium ale mnie wkurzyło że tylko 1 BOX mógł korzystać z niego a drugi wywalało. A bez premium idzie ile chcesz naraz. Dziwne jest to że jak na stronie weeb.tv pisze że dostęp tylko premium a u mnie BOXy idą beazproblemu.
Ostatnio zmieniony 20 lutego 2013, o 11:07 przez zbynex, łącznie zmieniany 1 raz.

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

a masz dostępne wszystkie kanały? np tvp1, tvp2, c+, c+sport

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

Tak wszystko idzie. tyle że 1godz potem limit i trzeba zmienić IP i znowu godzina a czasem potrafi pół dnia iść bez limitu.

Co do wersji dedykowanych pod MXPlayer to najnowsza była chyba z grudnia 2012 ale w połowie stycznia 2013 nagle przestały się aktualizować i działać wtyczki. Nawet po postawieniu na nowo systemu nie pobierały się a po wgraniu na żywca połowa nie działała.

Wrzuć sobie jeszcze MXPlayer tego bez reklam Pro. U mnie na 4-5sek przed pojawieniem się reklamy lubił przyciąć się minimalnie a na Pro jest perfekt.

Dabthor

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Dabthor »

Witam
prosiłbym o odpowiedz na moje 3 pytania, przewertowałem chyba w sumie cały dział i skłaniam się do Overmaxa

ale mam jeszcze wątpliwości:

1) Czy TVLive (PVR) będzie kiedyś działał na xbmc? albo jeżeli działa to jak to zrobić bo się nie dokopałem do tego by xbmc widział tuner.

******************

i czy ktoś testował tą appke?

http://john-tornblom.github.com/TVHGuide/index.html

2) czy można zrobić tak by był widoczny pulpit a nie kafelki softu Overmax/GoClover?

3) i jak z wydajnością bez jakich kolwiek poprawek tzn jak odpalają się VOD TVN, jak DLNA działa i czy można instalować wiecej niż jedna aplikacje (tzn xbmc)
Ostatnio zmieniony 20 lutego 2013, o 23:24 przez Dabthor, łącznie zmieniany 1 raz.

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

@Piwek

Pisałeś że gdzieś w menu XBMC można zmieniać player na który ma wyjść strumień. Przeszukałem dzisiaj prawie całe menu SYSTEM i nie znalazłem. Pomyślałem że przy eksperymentach mogło by być to rozwiązanie szybsze niż edycja playercorefactory.

Możesz podać w którym miejscu są ustawienia playera dla poszczególnych strumieni bo nie mogę znaleźć ?

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Mając 'podświetlony' dany plik wideo naciskamy 'menu' i tam już znajdziesz....

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

@zbynex
dokładnie tak jak pisze szpila, ale playerfactory i tak trzeba podmienić, chyba że instalujesz wersję dedykowaną pod zewnętrzny odtwarzacz i tam już jest zmieniony playerfactory

@Dabthor
1 - jeśli się pojawi jakaś aplikacja na androida do streamowania z tunera to może będzie działać
2 - możesz sobie zainstalować inny launcher, kiedyś próbowałem ale okazało się że ten launcher, który jest to najlepsze rozwiązanie na innych nie działają skróty do aplikacji na pilocie
3 - aplikacji możesz zainstalować tyle na ile pozwoli Ci pamięć urządzenia, odkąd mam zainstalowane xbmc to z ipli tvn player vod.tvp. korzystam właśnie prze xbmc, vod.onet nie działa ani przez xbmc ani na zainstalowanej aplikacji, dlna czasami się przywiesza nie mam porównania z innymi odbiornikami ale jakiś filmik z telefonu da się obejrzeć, przy przeglądaniu zdjęć trochę długo się zmieniają, jeśli nie potrzebujesz dvb-t to moim zdaniem lepiej poszukać jakiegoś dongla hdmi z androidem będą o wiele bardziej wydajne

Tomash29

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Tomash29 »

Witam

Dziś przedstawiam soft który nie wnosi nic nowego ale jest za to połączeniem wszystkich poprzednich ;)

http://www9.zippyshare.com/v/86365492/file.html

Jest to soft z instalerem AROMA, który pozwala na wybór tego co chcemy zainstalować z możliwością zachwania danych użytkownika.

Opcje wyboru:
1. Wsparcie dla XBMC:
- HW dla XBMC PIVOS
- HW dla pozostałych XBMC (oczywiście dla tych, które to obsługują)
- bez wsparcia HW z 23 min fix. (XBMC exteral player)
2. Dane użytkownika:
- zachowaj (dane typu hosło do wifi, ustawienia zainstalowanych aplikacji zostana zachowane)
- wykasuj (wszystko instalujemy i konfigurujemy od nowa)
3. Dodatkowa karta pamięci:
- zainstaluj
- pomiń instalowanie
4. DVB-T:
- zainstaluj obsługę DVB-T
- pomin obsługę DVB-T (nie są instalowane apki i sterowniki do DVB-T co odmula trochę soft)

UWAGA!!!
Jeżeli zmieniamy opcję wykorzystania dodatkowej karty pamięci z zachowaniem danych użytkownika niektóre dane mogą jednak zniknąć.

Jest to wersja "nightly" i mogą zdarzyć się różne niedociągnięcia. Jak zwykle proszę o testowanie i info.
W planach mam jeszcze wstawienie polskich znaków do instalatora AROMA i usunięcię z launchera skrótu do DVB-T w opcji instalacji bez DVB-T. Jak ktoś miał by pomysł jak to mozna zrobić to proszę się nie krępować ;)

Pozdrawiam

Dabthor

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Dabthor »

a czy jest szansa że LiveTV będzie działać? tzn czy xbmc będzie widzieć DVB-T...

krzysiek671

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: krzysiek671 »

A da się np. podłączyć do skypa kamerę IP??? Jak np w Windowsie można zrobić? http://www.youtube.com/watch?v=RKA4UYMVW10

Zablokowany