GoClever ANDROID 500

robert2507

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: robert2507 »

Koledzy podpowiedzcie jak po omacku wyszukać kanały (soft od zbynex box Overmax).

gomel

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: gomel »

Tutaj dużo informacji z (jak się wydaje) bezpośredniego źródła...

http://androidforums.com/google-tv/5309 ... ost4893015

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: xavier_pl »

Czołem,

w każym modyfikowanym sofcie wyłączona jest wewnętrzna karta pamięci a ja chcialbym mieć ją uruchomioną. Mogę prosić o oryginalny plik vold.fstab lub info co dopisać?

--
Pozdrawia XavieR

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

@xavier_pl

Kartę wewnętrzną wyłączamy ponieważ powoduje znaczne spowolnienie urządzenia a przy procesorze który jest w BOX-ie ma to duże znaczenie.

Proponuję włożyć jakąś szybka kartę do czytnika i po problemie. Jeżeli na siłę chcesz mieć włączoną pobierz soft ze strony OVERMAX i sobie z niego skopiuj.

robert2507

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: robert2507 »

zbynex
Widzę że jesteś dostępny mógłbyś podac jak wyszukac kanały mając czarny ekran.(po omacku)
kliknięcia słyszę pilot działa.

se-n
Posty: 12
Rejestracja: 29 grudnia 2012, o 18:53
Odbiornik: OVERMAX HOMEBOX
Nadajnik - obiekt nadawczy: KATOWICE

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: se-n »

@robert2507 wysłałem ci wiadomość prywatna gdzie masz opis co masz zrobić (jest to opis od zbynex) mis się udało.

robert2507

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: robert2507 »

Koledzy @zbynex , @se-n wiekie podziękowania wszystko ruszyło duuuże piwo dla was.
Pozdrawiam Robert

lupek23

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: lupek23 »

Witam serdecznie szanowne grono na forum. Dopiero teraz założyłem konto ale temat poświęcony temu wynalazkowi, który zwie się Android Box 500 śledzę już od jakiegoś czasu.
Zainstalowałem właśnie przed chwilą soft wrzucony przez t_gumienny i mam dokładnie tak jak pisali chłopaki wcześniej - po wyjściu z DVB-T jak uruchamiam youtube lub TVN Player to mam sam dźwięk bez obrazu. Uruchamiając te aplikacje bezpośrednio po załączeniu tunera działają bez problemu - jedynie w TVN Player miga te cholerne kółko buforowania na środku.
Proszę o jakieś info jak uda się komuś z tymi problemami uporać.

Pozdrawiam.

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: xavier_pl »

@zbynex

Kilka dni testuję urządzenie z różnymi softami i nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy urządzenia przy włączonej lub wyłączonej karcie. Z ciekawości sprawdziłem jakie transfery można osiągnąć na wewnętrznym NAND'zie - zapis ~16mbit/s, odczyt ~20mbit/s (test NAND - eth0). Moim zdaniem - szału nie ma ale karta w niczym nie wadzi; każdy może ją sobie wyłączyć/włączyć. Mnie się 1.5GB przyda ;-)

@all

Po kilku dniach testów WIELU softów doszedłem do wniosków. Najlepszy zestaw oprogramowania (w końcu urządzenie zaczyna nadawać się do użycia) to oficjalny soft ze strony OVERMAX'a:
- soft jest z-root'owany, dla bezpieczeństwa zainstalować supersu
UWAGA - instalacja najnowszego BUSYBOX'a dowolną metodą rozwala system - instalacja od nowa (na szczęście MYBACKUP działa poprawnie z wersją dostarczoną z kompilacją)
- podmieniłem launcher'a na zmodyfikowanego przez kogoś z forum (ikony xbmc, winamp itp.)
- xbmc 'Zbynex-xbmcapp-armeabi-v7a-debug-Full-16.03.2013.apk' działa świetnie

DVB-T oraz ciemny obraz po zamknięciu aplikacji DVB-T np. w xbmc, youtube. Wystarczy po zamknięciu aplikacji DVB-T uruchomić na chwilę jakikolwiek film w ODTWARZACZU SYSTEMOWYM. Problem czarnego obrazu znika i można uruchamiać inne aplikacje (xbmc, tvn'y, youtube itp.) aż do czasu uruchomienia DVB-T. Po zamknięciu aplikacji DVB-T czynność powtarzamy i tak w kółko. Wg mnie aplikacja DVB-T ma jakiegoś bug'a zostawiającego śmieci w rejestrach/pamięci akceleratora graficznego na co czułe są aplikacje (z wyjątkiem odtwarzacza systemowego, który po zamknięciu przywraca wszystko do normy). Powyższe jest szybsze niż restart całego urządzenia.

Przydałby się kernel z opcją overclock (przy okazji - procesor ma zegar 800MHz a pracuje na 750MHz, dostępna jest też mniejsza od deklarowanej ilość RAM'u - ok. 388MB, zamiast 512MB ale nie wiem czy kernel nie zakłada jakichś wirtualnych dysków). To tyle - czekamy na nowe, jeszcze lepsze softy.

--
Pozdrawia XavieR
Ostatnio zmieniony 22 marca 2013, o 23:41 przez xavier_pl, łącznie zmieniany 2 razy.

SebZab

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: SebZab »

Zamiast włączania odtwarzacza systemowego można również wejść w ustawienia ekranu do zakładki w której pozycjonuje się ekran i też pomaga na czarny ekran po wyjściu z DVB-T

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: xavier_pl »

Chciałbym pozbyć się standardowego launchera zastępując go APEX'em. Problem polega na tym, że po odinstalowaniu launcher3.apk nie są aktywowane urządzenia USB typu klawiatura/mysz - działa tylko pilot. Da się to jakoś obejść?

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

Ponownie umieszczam linki do softu z 17.03.2013. Soft bazuje całkowicie na innym firmware z marca 2013. Z OVERMAX i GOCLEVER ma jedynie Logo. Soft w stosunku do wersji z poprzednich linków które usunąłem po tym jak otrzymałem informację że u 2 użytkowników BOX się zablokował ma dodatkowo jeszcze kilka poprawek. Oba boxy udało się odblokować. U mnie pomimo ponad tygodniowych testów na 3 BOXach i kilkunastu instalacji problem nie wystąpił. Także miałem informację od innych użytkowników że u nich jest wszystko OK. Na wszelki wypadek po pierwszym uruchomieniu koniecznie należy zestroić tuner DVB-T. Przypuszczam że problem mogła spowodować uszkodzona wcześniej konfiguracja BOXa lub kernel który był pozostawiony z softu OVERMAXa, teraz go podmieniłem.

Krótko o firmware:
- ICS 4.0.3 DEODEXED
- dodany ROOT
- karta SD tym razem aktywna
- fix dla wyjścia AV

Co nowego wnosi:
- usunięty problem braku obrazu w strumieniach wideo po opuszczeniu aplikacji DVB-T
- poprawiono działanie aplikacji DVB-T (szybciej przełącza kanały)
- poprawa działania pilota
- przycisk POWER wyłącza natychmiast BOXa bez potwierdzania
- usunięto jeden z problemów powodujących zamykanie aplikacji
- większa płynność odtwarzania strumieni video
- wydaje się że działa znacznie szybciej

Po instalacji softu należy zmienić w ustawieniach klawiatury sposób wprowadzania na "pilotem" oraz w ustawieniach programistycznych "renderowanie na GPU"

Linki do wersji z nowym logo GOCLEVER:
http://speedy.sh/PnzFv/GOCLEVER-NEW-17- ... Zbynex.zip

Linki do wersji ze starym logo GOCLEVER:
http://speedy.sh/FXY2e/GOCLEVER-17-03-2 ... Zbynex.zip

Linki do wersji z logo OVERMAX:
http://speedy.sh/mkBVN/OVERMAX-17-03-2013-by-Zbynex.zip

Paczka update dodająca ikonę "XBMC" w launcher zamiast ikony "Ustawienia":
http://www70.zippyshare.com/v/56377924/file.html

Link do mojej kompilacji XBMC z dodanymi wtyczkami:
http://www53.zippyshare.com/v/66183082/file.html

Paczka update odłączająca wewnętrzną kartę SD:
http://www64.zippyshare.com/v/69437979/file.html

Paczka update ponownie dołączająca wewnętrzną kartę SD:
http://www64.zippyshare.com/v/99467272/file.html

UWAGA: Każda aktualizacja niesie za sobą ryzyko uszkodzenia BOX-a więc każdy robi to na własną odpowiedzialność. Jeżeli macie problemy z działaniem pilota w trybie RECOVERY nie instalujcie tego softu.

Proszę pisać czy działa.

mixmax120

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: mixmax120 »

zbynex ja po zainstalowaniu twoich modyfikacji mam problem z aplikacji DVB-T ponieważ nie używam tej aplikacji mimo wyszukania kanałów a w moim przypadku to zero za każdym razem kiedy włączam BOXA to mam te same pytanie o zaktualizowanie kanałów co mam zrobić aby tego uniknąć lub wyłączyć aby za każdym razem informacja nie przychodziła no i drugi problem mam z weeb.tv otóż mimo że mam włączoną w ustawieniach programistycznych systemu renderowanie na GPU to i tak obraz na wielu kanałach się wiesza same kratki kolorowe i nie mam pojęcia dlaczego skoro wielu użytkowników pisze że wszystko u nich w porządku proszę o pomoc i Pozdrawiam

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Zainstalowałem OVERMAX-17-03-2013-by-Zbynex.zip.
Dziękuję za tak, duży wkład pracy. Wszytko faktycznie działa jakby lepiej.

Przy instalacji pojawił mi się komunikat "Random offet 0x16f" pomimo to instalacja się powiodła.
W wersji z logiem Overmax - tego loga nie ma - jest robot androida na cały ekran.
W ustawieniach dźwięku brakuje wyjścia RAW. :cry:

Głównie zależy mi na działaniu XMBC i tu znowu zaczynają się schody.
Wcześniej też tak miałem, nie wyświetla wideo, dzwięk jest. Przeinstalowałem XMBC i zaraz po instalacji wszedłem do programu - wideo działa normalnie, po restarcie boxa, wywaliło wszystkie moje wtyczki i wideo brak. :evil:
Na wcześniejszej wersji XMBC pomagało uruchomienie jakiegokolwiek pliku wideo poprzez AMLplayer i filmy zaczynały działać, teraz wrzuca mnie do Laucher.

Może lepiej zaistalować XBMC przy pierwszym uruchamianiu? Kiedy podmienić launcher? Czy ma to jakieś znaczenie?
W firmowym odtwarzaczu duże pliki zatrzymują się po 23min a XMBC nie chce teraz działać. :(
Planuję jeszcze raz wszystko przeinstalować i przetestować.

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

@mixmax120

Soft jest dla użytkowników wykorzystujących tuner DVB-T ale może pomoże moja paczka konfigurująca tuner lecz nie wiem czy zadziała jak nie ma nic zaprogramowanego.

Testuj:

http://www66.zippyshare.com/v/37283819/file.html

Z Weeb.tv nie zaobserwowałem u siebie problemów lecz nie oglądam wszystkich kanałów.

@Szpila

Tak ma być robot bo tego nie podmieniałem jeszcze. Robot został z softu na którym bazowałem a jak pisałem nie jest to ani OVERMAX ani GOCLEVER

Na gubienie ustawień przez XBMC (problem znany) rozwiązanie podał kiedyś Tomash29. Z tego co zauważyłem XBMC gubi ustawienia na nie wszystkich BOXach. Ja mam 2 GOCLEVERY i 1 OVERMAX i tylko gubi 1 GOCLEVER pozostałe nie. W moim przypadku pomaga odłączenie karty SD i jest to jedyny BOX na którym widać przyśpieszenie po odłączeniu karty.

Zatrzymywanie po 23min nie powinno występować, bardzo cenne spostrzeżenie.
Ostatnio zmieniony 24 marca 2013, o 09:09 przez zbynex, łącznie zmieniany 4 razy.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Loga mi nie szkoda... ;) :mrgreen:

miikew

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: miikew »

Witam
Posiadam andrino tv i chciałbym wgrać jeden z powyższych softów ale niestety podczas wgrywania wyskakuje mi get.prop coś tam chyba ID urządzenia i nie idzie dalej, jak to obejść ?

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

@miikew

Soft jest przeznaczony na sprzęt o konfiguracji c03ref. Wgranie na inny sprzęt może spowodować uszkodzenie urządzenia.

miikew

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: miikew »

nie wiem jak sobie z tym poradzić, kompletnie nie potrzebuje DVBT, zależy mi tylko na markecie i na zbmc po sieci (mam już HTPC-XBMC w innym pokoju i server plików z filmami)

jak zainstalować ten soft na tym andrino ? oryginalny 2.3.4 nie nadaje sie do niczego bo market nie działa

taki mam

ro.product.model=Box v1e (Andrino Box)
ro.product.brand=MBX
ro.product.name=stvm3
ro.product.device=stvm3
ro.product.board=stv_mbx_m3
ro.product.cpu.abi=armeabi-v7a
ro.product.cpu.abi2=armeabi
ro.product.manufacturer=Andrino


mógłbyś zobaczyć ?
https://dl.dropbox.com/u/95323064/www.a ... re-1.0.zip

po necie krążą posty że ktoś do andrino wgrał od overmaxa i od goclevera ale nie wiem jak

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Przeinstalowałem soft od zbynex, zrobiłem wszystkie możliwe wipe. Nic to nie dało, nadal XBMC u mnie nie działa poprawnie. Możliwe że są jakieś minimalne różnice pomiędzy boxami. Zauważyłem też, że pomimo odznaczenia automatycznego włączania ednla oraz iPlay porestarcie są z automatu włączone. Miałem tak po pierwszej instalacji nowszej wersji od Overmaxa, później używałem softu bez tych aplikacji. Możliwe że mam w swoim boxiiw jakieś softwarowe śmieci. Jak się Się ich pozbyć?

Zablokowany