GoClever ANDROID 500

se-n
Posty: 12
Rejestracja: 29 grudnia 2012, o 18:53
Odbiornik: OVERMAX HOMEBOX
Nadajnik - obiekt nadawczy: KATOWICE

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: se-n »

@szpila, wystarczy w ustawieniach -> aplikacje -> znaleźć na liście porostu wyłączyć.

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: xavier_pl »

@zbynex

Odnośnie nowego softu:
- klawiatura fizyczna pod usb działa jako AZERTY (trzeba grzebać)
- soft do DVB-T działa gorzej (nie można modyfikować listy kanałów, częste komunikaty APLIKACJA PRZETAŁA DZIAŁAĆ, muli); po zamknięciu DVB-T czarny obraz w innych aplikacjach (trzeba stosować trik jak opisano wcześniej)
- XBMC działa kiepsko - amplituner zamiast dekodować dźwięk DTS czy DD wydaje z siebie szum, generalnie nie do użycia

Wracam do poprzedniego softu - trzeba dalej pracować :)

--
Pozdrawia XavieR

aajron

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: aajron »

@zbynex

Ogólnie soft bardzo mi się podoba, ale muszę potwierdzić niektóre mankamenty:

1. Klawiatura podłączona pod USB działa jako AZERTY - ja nie wiem co z tym zrobić. Ta z pilota działa normalnie.
2. Paczka update odłączająca wewnętrzną kartę SD tylko odłącza wewnętrzną SD. A zewnętrzną SD nadal montuje jako EXTERNAL_SD. Trzeba podmienić vold.fstab'a z poprzednich softów.
3. XBMC działa słabo. Czasami odpala się sam dźwięk. DTS nie działa tylko jakieś zgrzyty. Najgorzej z filmami RMVB, przy próbie odtworzenia wywala z XBMC.
Z wtyczką WEEB TV również lipa, czasami jest ok, czasami wywala błąd, czasami sam dźwięk, czasami obraz zielony albo poklatkowany.

lazaj007
Posty: 39
Rejestracja: 25 września 2012, o 07:22
Odbiornik: Android Box 500

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: lazaj007 »


Johny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Johny »

Zbynex, Panowie i Panie ;-)

Wykorzystuje ostatni soft podany przez Zbynexa,

mam dwa pytania może jedno banalne ;-) zainstalowałem apliacje nGO - oglądanie (jeszcze) telewizji n na tablecie i gdy chce oglądnąć jakis kanał wyskakuje komunikat "

"Urządzenie z prawami roota. Odtwarzanie nie jest możliwe. Twoje urządzenie nie zapewnia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa"

Czy można to jakoś obejść ?

Czy chodza Wam filmy w aplikacji vod.pl (vod.onet), u mnie jest szary ekran.

Z góry dzieki za pomoc

Pozdro

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

@Johny

Aplikacja vod.onet.pl niestety nie działa poprawnie jeszcze na żadnym sofcie. Pozostaje czekać.
Co do nGO to nie używam a obecnie nie jestem w stanie nawet sprawdzić. Niestety musiałem na chwilę przerwać zabawę z BOXem z braku czasu :). Muszę zająć się komercyjnymi projektami. Z komunikatu wygląda że nie chce działać na zrootowanym systemie. Możesz usunąć ROOT z systemu kasując pliki su z katalogu bin i xbin oraz superuser z katalogu app.

A tak z innej beczki OVERMAX udostępnił soft do OV-HOMESPOT z andkiem 4.0.4. Dla chętnych do sprawdzania czy się na coś sprzyda podaję link:

http://www.overmax.pl/www/data/upload/p ... G-1229.zip

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: xavier_pl »

Johny pisze:Zbynex, Panowie i Panie ;-)

"Urządzenie z prawami roota. Odtwarzanie nie jest możliwe. Twoje urządzenie nie zapewnia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa"

Czy można to jakoś obejść ?

Pozdro
Poszukaj w appstore aplikacji typu HIDE MY ROOT - powinno pomoc.

--
Pozdrawia XavieR

zebowicz

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zebowicz »

Witam wszystkich.
Od kilku dni mam problem z weeb.TV tzn.częste buforowanie oraz przy zmianie ogladanego kanału na inny obraz czesto pozostaje z kanalu poprzednio ogladanego tak jakby na pauzie a glos z kanalu wybranego.Próbowalem różnych wersji XBMC i oprogramowania ale zawsze to samo.Może ktos ma jakis pomysl na ten problem
Problem rozwiazany.wgralem soft podany przez t_gumienny oraz xbmcapp-armeabi-v7a-debug-12-17-12 i wszystko ok.A tak przy okazji to moje wczorajsze problemy spowodowane chyba byly zmianami na weebtv
Ostatnio zmieniony 31 marca 2013, o 17:48 przez zebowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

spayder

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: spayder »

witam,
Mam problem z XBMC i vod.tvp.pl
Po obejrzeniu 30 min jakiegoś serialu/programu z w/w serwisu następują zacięcia i buforowanie - 5 sekund serialu - 10 sekund buforowania. Gdy cofnę go od początku - jest ok. Z netem wszytko OK.
Soft Goclever4.0_light_19.03.2013.zip + paczka Zbynex-xbmcapp-armeabi-v7a-debug-Full-16.03.2013.apk.
Na TVN player wszystko ok..
W czym tkwi problem ?

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

zbynex
napisz proszę które pliki odpowiadają za poprawkę pilota.
chce coś z jednym softem pokombinować

marysh

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: marysh »

zbynex pisze:Ponownie umieszczam linki do softu z 17.03.2013. Soft bazuje całkowicie na innym firmware z marca 2013. Z OVERMAX i GOCLEVER ma jedynie Logo. Soft w stosunku do wersji z poprzednich linków które usunąłem po tym jak otrzymałem informację że u 2 użytkowników BOX się zablokował ma dodatkowo jeszcze kilka poprawek. Oba boxy udało się odblokować. U mnie pomimo ponad tygodniowych testów na 3 BOXach i kilkunastu instalacji problem nie wystąpił. Także miałem informację od innych użytkowników że u nich jest wszystko OK. Na wszelki wypadek po pierwszym uruchomieniu koniecznie należy zestroić tuner DVB-T. Przypuszczam że problem mogła spowodować uszkodzona wcześniej konfiguracja BOXa lub kernel który był pozostawiony z softu OVERMAXa, teraz go podmieniłem.

Krótko o firmware:
- ICS 4.0.3 DEODEXED
- dodany ROOT
- karta SD tym razem aktywna
- fix dla wyjścia AV

Co nowego wnosi:
- usunięty problem braku obrazu w strumieniach wideo po opuszczeniu aplikacji DVB-T
- poprawiono działanie aplikacji DVB-T (szybciej przełącza kanały)
- poprawa działania pilota
- przycisk POWER wyłącza natychmiast BOXa bez potwierdzania
- usunięto jeden z problemów powodujących zamykanie aplikacji
- większa płynność odtwarzania strumieni video
- wydaje się że działa znacznie szybciej

Po instalacji softu należy zmienić w ustawieniach klawiatury sposób wprowadzania na "pilotem" oraz w ustawieniach programistycznych "renderowanie na GPU"

Linki do wersji z nowym logo GOCLEVER:
http://speedy.sh/PnzFv/GOCLEVER-NEW-17- ... Zbynex.zip

Linki do wersji ze starym logo GOCLEVER:
http://speedy.sh/FXY2e/GOCLEVER-17-03-2 ... Zbynex.zip

Linki do wersji z logo OVERMAX:
http://speedy.sh/mkBVN/OVERMAX-17-03-2013-by-Zbynex.zip

Paczka update dodająca ikonę "XBMC" w launcher zamiast ikony "Ustawienia":
http://www70.zippyshare.com/v/56377924/file.html

Link do mojej kompilacji XBMC z dodanymi wtyczkami:
http://www53.zippyshare.com/v/66183082/file.html

Paczka update odłączająca wewnętrzną kartę SD:
http://www64.zippyshare.com/v/69437979/file.html

Paczka update ponownie dołączająca wewnętrzną kartę SD:
http://www64.zippyshare.com/v/99467272/file.html

UWAGA: Każda aktualizacja niesie za sobą ryzyko uszkodzenia BOX-a więc każdy robi to na własną odpowiedzialność. Jeżeli macie problemy z działaniem pilota w trybie RECOVERY nie instalujcie tego softu.

Proszę pisać czy działa.
Niestety u mnie nie działa instalka przeznaczona do Overmax Homeboxa,
OVERMAX-17-03-2013-by-Zbynex.zip

Wywala komunikat:

ANDROID SYSTEM RECOVERY <3e>
- Reboot system now
- Apply Update
- Wipe data / factory reset
- Wipe cache partition
- Apply update from cache
- Wipe media partition
- Set efuse item


E: Bad boot loader arguments "(null)"
Finding update package
Opening update package
E: Signature verification failed
Installation aborded
Formating / media..
E: format_volume:fdisk.media failed on /dev/block/aunft16(1)
Media wipe failed


Pendrive sformatowany do FAT32..
Natomiast orginalny soft ze strony Overmaxa poszedł bez problemu
lecz ta wersja "OVERMAX-17-03-2013-by-Zbynex.zip" nie zaaktualizowała się..

Chciałem zainstalować Twój soft, ponieważ mnie nie cieszy to co producent narzuca w swoim sofcie.. i nic..

Prosiłbym o pomoc

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

marysh softy z forum instalujemy z karty pamięci

przemu2

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: przemu2 »

t_gumienny pisze:zbynex
napisz proszę które pliki odpowiadają za poprawkę pilota.
chce coś z jednym softem pokombinować
Dostęp do plików pilota: \assets\system\keymaps i tutaj masz m.inn. remote

zebowicz

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zebowicz »

Sprzedam GoClever ANDROID 500 z wgranym http://www76.zippyshare.com/v/88064017/file.html oraz xbmcapp-armeabi-v7a-debug-12-17-12.Wszystko smiga ladnie.Sprzet zakupiony w sierpniu 2012.Jest paragon zakupu w zwiazku z czym takze i gwarancja.
Sprzedaje gdyz zainwestowalem w cos droższego.
Cena200
Nie aktualne.

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

przemu2 nie mam takich plików

zbinex jak możesz to napisz co i jak
wszystko ze słowem remote podmieniłem i nadal nie mam pilota tak jak u ciebie w jednym z softów

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

@t_gumienny

Jeżeli chcesz dodać obsługę do softu który nie obsługuje pilota od BOX-a musisz zacząć od kernela z obsługą pilota czyli plik boot.img + ubootwhole.img. Następną rzeczą jest aplikacja w katalogu chyba system/ecloud/ i dopiero plik mapowania który jest w system/etc/remote.conf. Jest jeszcze chyba w katalogu BIN albo LIB jakiś plik. Dokładnie nie pamiętam bo piszę z pamięci.

Proponuję abyś jako bazę na początek zastosował soft z obsługą pilota bo tak będzie szybciej. Z tego co przeglądałem to wszędzie jest kernel 2.6.34. Możesz próbować z kernelami np. od GOCLEVER OPTEX GIGATV i podmieniaj pliki z katalogów SYSTEM\BIN SYSTEM\LIB SYSTEM\APP SYSTEM\FRAMEWORK z softu który chcesz modyfikować.

Do zabaw proponuję brać bazowy soft z plikiem ubootwhole.img zabezpieczy cię przed przypadkowym zablokowaniem możliwości update w trybie recovery jak i wyłączeniem działania przycisku POWER.

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

Zbynex wszystko ładnie pięknie
mam praktycznie gotowy sofcik ale nie działają mi w nim klawisze do przełączania kanałów,
przełączać kanały idzie tylko strzałkami góra/dół a w jednym z twoich ostatnich softów widziałem że udało ci się to poprawić, nie wiem który plik za to odpowiada ale wszystkie pliki z "key" i "remote" w nazwie podmieniłem i nic mi to nie daje.
Jeszcze jedna rzecz, którą chciałbym zmienić to plik odpowiadający za tapetę tą główna pod luncherem.
wiem że nie siedzi to w luncher3.apk bo już to dekompilowałem z milion razy.

tak pozatym chyba udało mi się ogarnąć soft na którym działa poprawnie xbmc oraz dvbt.
w xbmc nic mi się jak na razie nie zacinało
nie wiem tylko jak w tym sofcie będzie z dts i fixem23min gdyż nie miałem żadnego pliku który wcześniej by mi się zacinał po tym czasie.

jak ogarnę sprawę z klawiszami na pilocie to wrzucę do potestowania

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

@t_gumienny

Tapetę, wygląd kursora i przycisków masz w framework-res.apk (nie trzeba dekompilować). Kwestia działania przycisków w DVBT to głównie apka od dvbt lub możesz zdublować działanie przycisków w remote.conf. Fix 23min to kwestia plików libamplayer.so libamplajerjni.so, libdvm.so, simple_player. W sprawie dts możesz śmiało brać kodeki z OVERMAXa bo chyba są najnowsze i najwięcej potrafią dekodować.

Jaki soft adaptujesz ?
Sprawdzaj głównie otwieranie strumieni w XBMC na TVNPlayer, Youtube bo z nimi jest najczęściej problem, nie chcą się za każdym razem otwierać (często jest sam dźwięk). Jak u Ciebie z brakiem obrazu w apkach youtube tvnplayer po opuszczeniu DVB-T ?

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: xavier_pl »

zbynex pisze:@Johny

A tak z innej beczki OVERMAX udostępnił soft do OV-HOMESPOT z andkiem 4.0.4. Dla chętnych do sprawdzania czy się na coś sprzyda podaję link:

http://www.overmax.pl/www/data/upload/p ... G-1229.zip
Czy ktos instalowal/testowal w/w oprogramowanie?

--
Pozdrawia XavieR

lazaj007
Posty: 39
Rejestracja: 25 września 2012, o 07:22
Odbiornik: Android Box 500

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: lazaj007 »

xavier_pl pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
po co testować soft, który pochodzi od innego sprzętu? jak koniecznie chcesz 4.0.4 to już podawałem kiedyś link do softu VDIGI (klona naszego boxa), w którym trzeba tylko zaadaptować pilota. Minus jest taki że nie ma obsługi DVB-T

Zablokowany