GoClever ANDROID 500

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

marysh pisze:
Niestety u mnie nie działa instalka przeznaczona do Overmax Homeboxa,
OVERMAX-17-03-2013-by-Zbynex.zip

Prosiłbym o pomoc
Podstawowe pytanie - rozpakowałeś tego zip'a i wrzuciłeś na kartę plik update.zip?

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: xavier_pl »

lazaj007 pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Racja, umknela mi nazwa urzadzenia.

--
Pozdrawia XavieR

edit/ Pisownia !

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

Wrzucam kolejny sofcik do testów
wydaje mi się iż wszystko już działa jak należy.
po wyjściu z aplikacji od dvbt i wejściu do xbmc strumienie zawsze wchodzą za pierwszym razem

w paczce soft + xbmc oraz pluginy osobno do zainstalowania.
(xbmc od zbinexa niestety gubiło właśnie strumień wideo niekiedy)


przy pierwszych 2-3 uruchomieniach xbmc i wejściu w jakikolwiek strumień wideo może się zawiesić soft - nie wiem dlaczego ale później już działa bez problemu

testowałem na hdmi 720p oraz AV480i
nie włączać renderowania gpu! (wydaje mi się że przez to wiesza się czasami dvbt)

co do zmian:
-deodex
-zrootowany
-przerobiony luncher z powrzucanymi tapetami które można zmieniać w ustawieniach/wyświetlacz/tapeta/
-odchudzony na tyle na ile się da
-wewnętrzna pamięć odmontowana
-usunięty problem braku obrazu w strumieniach wideo po opuszczeniu aplikacji DVB-T
-przycisk POWER wyłącza boxa od razu
-powinno być wszystko ok na av
-kodeki dts podmienione z najnowszego overmaxa (powinno być -jednak nie sprawdzałem)
-fix23min dodany (trzeba też sprawdzić czy działa nie mam żadnego pliku który zacinał się po tym czasie)
-zmieniona główna tapeta
-zmieniony Boot.img na "robocika" bez napisu "homebox"- w końcu to nie overmax
-zmieniony aml_logo.img na ten najnowszy z softu goclever4.0


instrukcja instalacji:
-pliki z katalogu karta wrzucamy na kartę sd i instalujemy jak każdy soft z forum
po instalacji wykładamy kartę!
-pliki z katalogu pendrive wrzucamy na pendrive i instalujemy najpierw xbmc a później w ustawicznych dodatki.
-po instalacji dodatków wchodzimy np w tvn player od smuta i uruchamiamy jakikolwiek program
w tym momencie soft na 100% się zawiesi i będziemy musieli uruchomić tuner od nowa
za drugim lub trzecim podejściem już wszystko działa prawidłowo
(nie mam zielonego pojęcia dlaczego za pierwszym razem nie zaskakuje)


niestety nie udało mi się poprawić działania pilota(nie wiem jak)
tzn. klawisze od zmieniania programów nie zmieniają ich tylko strzałki "góra/dół"
jakby były jakieś błędy proszę pisać może uda się coś z tym zrobić.


wgrywasz na własną odpowiedzialność!
link do paczki http://www63.zippyshare.com/v/52613275/file.html

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: xavier_pl »

@t_gumienny

Zainstalowane. Na pierwszy rzut oka:
- dostarczony XBMC nie ma problemu czarnego ekranu, problem jednak w tym, że każdy materiał video ma dźwięk mono a ekran właściwości audio sypie błędami (uszkodzona instalka?); skąd ją wziąłeś?
- wcześniejsze kompilacje XBMC dostępne na forum - nadal czarny ekran (dotyczy to także aplikacji ipla oraz tvnplayer z marketu)
- dvbt działa poprawnie


--
Pozdrawia XavieR

zoomol

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zoomol »

Cześć, jestem tu nowy, ale wątek śledzę od początku roku.
Dopiero teraz zdecydowałem się na aktualizację do najnowszego softu, który przedstawił t_gumienny (dzięki bardzo za wkład).

Miałem wersję fabrycznie wgraną przez GoClever - Android 2.3.4.
Podczas wgrywania (robiłem zgodnie z instrukcją), pojawił się następujący błąd:
E:Bad bootloader arguments
"(null)"
Finding update package...
Opening update package...
Verifying update package...
E: failed to verify whole-file signature
E: signature verification failed
Installation aborted.
Formatting /data...
Formatting /cache...
Formatting /media...
E:format_volume: fdisk.media failed on /dev/block/avnft16 (1).


Prośba o pomoc - co zrobiłem źle?

Instalowałem zgodnie z tym postem: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=147652#p147652 (opis instalacji na dole postu).

[edit]
Ponownie pobrałem instalkę i ponownie wgrałem na kartę pamięci. Teraz mam takie komunikaty:
E:Bad bootloader arguments
"(null)"
Finding update package...
Opening update package...
Verifying update package...
Installing update...
assert failed: !less_than_int(1354871085, getprop("ro.build.date.utc"))
E:Error in /sdcard/update.zip
(Status 7)
Installation aborted.
Formatting /data...
Formatting /cache...
Formatting /media...
E:format_volume: fdisk.media failed on /dev/block/avnft16 (1).


Nie wiem o co kaman (???) :x :x :x

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

@xavier_pl co do wersji xbmc to miałem ich multum i to samo z softami
tak naprawdę instalowałem wszystko co się da i na podstawie tego zebrałem wszystko do kupy.
Trochę przerobiłem sofcik a co do xbmc to jest jedna z wersji którą miałem na dysku
nic w niej nie zmieniałem - i ta najlepiej działała mi z tym softem.
Jednak wydaje mi się to rozwiązanie najstabilniejsze może ktoś poprawi tego xbmc aby był w stereo


@zoomol
-plik update.zip oraz factory_update_param.aml
wrzuć na kartę pamięci
-włóż kartę do boxa wyłącz go od prądu.
-trzymaj klawisz od włączania boxa i w tym samym momencie włącz go do prądu
-jak pokaże się "zielony robocik" możesz już puścić klawisz i czekać aż tuner wgra aktualizację

Powodzenia
Ostatnio zmieniony 4 kwietnia 2013, o 22:14 przez t_gumienny, łącznie zmieniany 1 raz.

zoomol

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zoomol »

@t_gumienny - dzięki za odpowiedź.
Robię dokładnie tak jak napisałeś i niestety - ciągle to samo.
Już 3 razy ściągałem plik z zippyshare... Formatowałem kartę (nie "szybkim" sposobem, tylko pełnym na FAT32) i wciąż nic...

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

możesz też najpierw spróbować wgrać oryginalny soft od goclevera
http://download.goclever.net/serwis/AND ... roid40.zip
przez recovery menu wybierając kartę lub pendriva zależy na co wrzucisz.

zoomol

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zoomol »

@t_gumienny - ...a czy ten soft z strony GoClevera musi mieć jakąś konkretną nazwę (np. update.zip)?
Bo ściąga się jako "androidbox500_android40.zip" - wrzucić takiego zip'a na kartę i update'ować tak?

[edit] czy karta pamięci powinna mieć jakiś specyficzny "Rozmiar jednostki alokacji"? Ja w Win7PRO mam przy formatowaniu ustawione "Domyślny rozmiar alokacji".

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

oryginalnego softu nie musisz zmieniać nazwy
wrzuć tego zipa na pendriva sformatuj go do fat32 i w recovery menu wybierz update z usb
i powinno zaskoczyć

pamiętam ze starego androdida na nowego nie na każdym sofcie faktycznie chciał przechodzić
jak już uda ci się wrzucić ten soft od goclevera później już możesz wrzucić mój soft normalnie z karty

zoomol

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zoomol »

@t_gumienny - z pena soft GoClever instalacja zaskoczyła... Super! Dzięki!

Po tej instalacji, od razu spróbuję zainstalować Twoją wersję, zobaczymy co z tego wyjdzie. Dam znać.

[edit] - no i kicha :(:(:(

E:Bad bootloader arguments
"(null)"
Finding update package...
Opening update package...
Verifying update package...
E: failed to read footer from /sdcard/update.zip (I/0 error)
E: signature verification failed
Installation aborted.
Formatting /data...
Formatting /cache...
Data wipe failed.
Formatting /cache...
Cache wipe failed.
Formatting /media...
E:format_volume: fdisk.media failed on /dev/block/avnft16 (1).
Media wipe failed.


Teraz to komunikaty są dziwne :( :(

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

możesz spróbować go jeszcze z usb zainstalować choć nigdy tego tak nie robiłem
z karty powinno ruszyć jak nie z recovery to sposobem na wyłączenie tunera od prądu
innej możliwości nie ma. Pokombinuj może z inną kartą albo
sformatuj ją może HP USB Disk Storage Format Tool do fat32

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

@zoomol

Problem związany jest prawdopodobnie ze złą sygnaturą któregoś pliku w paczce update.zip a oryginalny soft GOCLEVER ma włączoną kontrolę wszystkich plików.
Prawdopodobnie nie zgadza się sygnatura z podaną w plikach CERT.SF i MANIFEST.MF

Jeżeli ktoś wgrywa na soft OVERMAX to mu się powinna wgrać ta paczka bez problemu natomiast na oryginał GOCLEVERA będzie miał taki właśnie problem.

Może to być także wina karty SD zaleca się FAT32 1-4GB.

zoomol

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zoomol »

@t_gumienny - dzięki za odpowiedź.
Próbowałem wszystkiego, o czym napisałeś - i nic. Ani ten HP USB Disk storage... Ani instalowanie z kart SD i SDHC (próbowałem na 3ch + 1 microSDHC), ani instalowanie z pendrive... Oszaleję normalnie :o :o

@zbynex
Dzięki za odpowiedź.
Wszystko to fajnie brzmi z tymi sygnaturami, ale nie wiem co ja (zwykły zjadacz chleba) mógłbym z tym zrobić?
Apropos kart to patrz wyżej... używam kart 8GB, 16GB.
Poszukam, może znajdę jakąś w przedziale 1-4GB ehhh ;)

[edit]
Juupi - poszło.
Ostatecznie instalacja z pendrive ruszyła.
Idę spać, nie mam siły na testy...

Dzięki !!

[edit2]
...jeszcze zanim poszedłem spać, skonfigurowałem sobie XBMC. Odpaliłem TVNPlayer i iPla oraz YouTube - wszystko chodzi cacy.
- Nie sprawdzałem dzwięku DTS (na razie nie mam odpowiedniego sprzętu), nie sprawdzałem również fix23min...
- Nie sprawdzałem również DVB-T - ale usługa startuje po uruchomieniu BOX'a.
- Po zalogowaniu się na konto google, odpalam sklep GooglePlay, ale nie mogę zainstalować żadnej aplikacji - pojawia się komunikat błędu pobierania i instalacji (wspomnę tylko, że WiFi połączone i np. strony www ładują się bez problemów). Dlaczego tak się dzieje?
- Czy mogę zainstalować sobie inny launcher, aby trochę "po swojemu" pobawić się z BOX'em? Co musiał bym dodać, aby mieć możliwość dodania kont pocztowych i klienta pocztowego?

t_gumienny DOBRA ROBOTA Z TYM ROMEM! Serdeczne dzięki za wkład i poświęcony czas.
Oczywiście swoje podziękowania kieruję również do pozostałych osób, które w znaczny sposób przyczyniły się do rozwoju tematu i uatrakcyjnienia naszych BOX'ów.

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

co do google sklepu aby zainstalować coś z niego musisz wrzucić jakąś kartę pamięci do niego.
w moim sofcie pamięć wewnętrzna jest odmontowana i dlatego wyskakuje błąd.
pozdr.

co do maila wystarczy z jakiegokolwiek softu wrzućić mail.apk
nie używam tego więc wyrzuciłem.
lunchera raczej nie zmienisz. jedyne co mozesz zrobić to go sobie poedytować ale do tego musisz mieć parę programów a najlepiej mieć do tego linuxa
pozdr.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Właśnie testuję najnowszy soft - t_gumienny.

Pod-montowałem wewnętrzna pamięć dzięki paczce zbynex'a. U mnie na HomeBoxie nie widzę za bardzo różnicy czy jest odłączona czy nie, a troszke "podręcznej" się przydaje.

dvb-t działa dobrze, jest to zdaje się nowsza aplikacja.
XMBC - po zainstalowaniu, faktycznie były jakieś problemy z video, przesunięty obraz, artefakty. Nie miałem jak zamknąć XBMC i nacisnąłem HOME, skutek - wycięło mi wszystkie pluginy i ustawienia. Zniknął cały folder Android na karcie wewnętrznej :shock: .Po restarcie wszystko jak na razie działa dobrze: weeb.tv, Youtube, Vimeo, Po strumieniu audio bezproblemowo przełącza się na wideo, wcześniej musiałem odtworzyć film alternatywnym odtwarzaczem AMLPlayer.
XBMC jakby troszke dostało kopa i reaguje bardzo dobrze i szybko. Ogólnie pilot lepiej działa, nie zdarzyla mu się jeszcze "czkawka" jak wcześniej na oryginalnych softach.


Tyle pierwszych spostrzeżeń.
Dziękuję za wkład pracy.


Przy okazji mam pytanie odnośnie LiveTV w XBMC czy dało by się to uruchomić w naszych boxach? Tyle znalazłem w wiki:

"1. The Live TV backend server, which communicates with a TV tuner adaptor to create a video or audio stream, and
2. The PVR client - an XBMC Add-on which controls the presentation of that content"

Co potrzeba aby taki 'backend server' napisać? Bez wsparcia producenta nie będzie to możliwe?
PVR client - to już pewnie prościej, można dostosować coś już działającego?



Po dalszych testach ostatniego XBMC:

- Nie działa regulacja głosu przy odtwarzaniu wideo, działa w plikach muzycznych.
- Odtwarzając wideo, ustawiając proporcje obrazu i zapisując ustawienia globalnie dla wszystkich plików następuje zatrzymanie XBMC.
- Wyłączenie boxa przyciskiem POWER bez wcześniejszego zatrzymania XBMC skutkuje utratą ustawień i pluginów. :?
- zdarza się że XBMC nie chce się już ponownie uruchomić,trzeba odinstalować i zainstalować na nowo.

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

@szpila
Odtwarzając wideo, ustawiając proporcje obrazu i zapisując ustawienia globalnie dla wszystkich plików następuje zatrzymanie XBMC.
- Wyłączenie boxa przyciskiem POWER bez wcześniejszego zatrzymania XBMC skutkuje utratą ustawień i pluginów. :?
- zdarza się że XBMC nie chce się już ponownie uruchomić,trzeba odinstalować i zainstalować na nowo.

te trzy błędy nie występują gdy jest odmontowana pamięć myślę że to jest błąd tej kompilacji xbmc.
mi akurat to nie przeszkadza gdyż nie używam pamięci wewnętrznej

co do regulacji głosu wcześniej tego nie zauważyłem, a faktycznie nie funkcjonuje to jak trzeba.

Jak ktoś ma chęci i wiedzę niech poprawia, mi już powoli wiedza na temat tego boxa się kończy.

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

@szpila
t_gumienny pisze:- Odtwarzając wideo, ustawiając proporcje obrazu i zapisując ustawienia globalnie dla wszystkich plików następuje zatrzymanie XBMC.
- Wyłączenie boxa przyciskiem POWER bez wcześniejszego zatrzymania XBMC skutkuje utratą ustawień i pluginów. :?
- zdarza się że XBMC nie chce się już ponownie uruchomić,trzeba odinstalować i zainstalować na nowo.
te trzy błędy nie występują gdy jest odmontowana pamięć myślę że to jest błąd tej kompilacji xbmc.
mi akurat to nie przeszkadza gdyż nie używam pamięci wewnętrznej

co do regulacji głosu wcześniej tego nie zauważyłem, a faktycznie nie funkcjonuje to jak trzeba.

Jak ktoś ma chęci i wiedzę niech poprawia, mi już powoli wiedza na temat tego boxa się kończy.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Pewnie masz rację. Wczeniej używałem boxa z odłączoną pamięcią i wszystko działało dobrze.

maliktomek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: maliktomek »

Czy idzie wzmocnic/wymienic antene od wifi w goclever box 500?? Ewentualnie podlaczyc jakas zewnetrzna lub inna karte wifi? Mam slaby zasieg - weeb.tv czesto mi sie bufferuje - gdy przeniose urzadzenie blizej routera dziala ok. Inne urzadzenia (laptop, telenfon) dzialaja dobrze w pomieszczeniu gdzie mam box'a 500. HELP!

Zablokowany