GoClever ANDROID 500

leono
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2013, o 09:01

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: leono »

Kamerka Logitech C110. Jedynie gdzie zmienialem jakies ustawienia to w opcjach skype'a mozliwe ze odnosnie mikrofonu.
Czy macie problem ze wtyczka ipli w xbmc dolaczonym do paczki Zbynexa? Czy to ja cos zle zainstalowalem? Przy probie wlaczenia jakiegos video wyskakuje komunikat z bledem odnosnie samego pluginu z adresem ipla.pl. Jak moge go odinstalowac?

edit/ Pisownia!

edit/ Po samoaktualizacji wtyczki ipli wszystko zaczelo funkcjonowac.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2013, o 08:13 przez leono, łącznie zmieniany 1 raz.

kolihami

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: kolihami »

Witam! Mam problem, zainstalowałem aktualizację roma do androida 4.0 ze strony goclever. Box pochodził z parę minut i uznałem że będę potrzebował myszki. Po podłączeniu pojawił się ekran z napisem Android 4.0 on board. Od tego czasu jest to ekran startowy, ten zamiast reklamy Goclever, przechodzi do ekranu "Homme Box" i dalej wszystko znika. Po ponownym podłączeniu myszki ruszam ekranem Android 4.0 on board. Nie mam pojęcia jak wejść w tryb aby ponownie załadować system. Ma może ktoś jakiś pomysł co zrobić??

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

@kolihami

Temat wielokrotnie poruszany na forum. Czytać... Czytać... i Czytać... tu jest wszystko.

Problem częsty powodujący utratę konfiguracji BOXa i przestaje działać tryb recovery. Trzeba zmusić bez obrazu po omacku za pomocą pilota tuner DVB-T do odtworzenia obrazu (pojawi się obraz) i z poziomu aplikacje/uaktualnienie przywrócić system do wersji android 2.3. Opis w tym temacie.

Jak nie poradzisz sobie to serwis.

kolihami

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: kolihami »

Dziękuję bardzo i przepraszam, przeczytałem wszystko ale jakoś nie zauważyłem.

pborow

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: pborow »

Zbynex, Panowie,

Proszę o pomoc, jestem w miarę nowy w grzebaniu na androidzie - może moje pytanie będzie głupie - ale je zadam.

Nagrałem ostatni soft Zbynexa poza jedną pozycja:
launcherxbmc

bo mi się nie wgrywa, czy zwykłe uruchomienie z managera plików to za mało? Jak to się instaluje?

ps.
po kliknięciu w managerze - mam komunikat "aplikacja nie została zainstalowana" - mogę kliknąć OK (chodzi o prawa SU?)

Teraz już mogę XBMC odpalić z menu "aplikacje" - jednak chciałbym mieć to w gównym menu

please... help...

leono
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2013, o 09:01

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: leono »

taka paczke instalujesz w recvery mode podobnie jak soft za pomoca apply update

edit/ Pisownia!

lopi

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: lopi »

@marysh

Czy udało Ci się zainstalować paczkę od Zbynex-a?
Mam ten sam błąd:

-- Install /sdcard ...
finding update package...
Opening update package...
Verifing update package...
E:signature verification failed Installation aborted.

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

@pborow
LaunherXBMC instaluj z poziomu androida tzn. Wchodzisz w aplikacje/uaktualnienie i wybierasz paczkę nagraną na USB po czym box się sam zrestartuje, uaktualni i uruchomi z nowym launherem. Można także z poziomu recovery ale po co jak prościej przez uaktualnienie.

@lopi
Oczywiście rozumiem że na kartę wypakowujesz oba pliki z pobranego archiwum.
Większość problemów z wgraniem softu gdzie wyświetlana jest zła sygnatura związanych jest z kartą SD. Karta powinna być z przedziału 1-4GB FAT32 sformatowana przed nagraniem 2 plików pełnym formatowaniem (nie szybkim). Na kartach mniejszych i większych czasem występują problemy które mogą doprowadzić przy odrobinie pecha do uszkodzenia BOXa. Ja też czasem miałem ten problem na karcie 8GB i teraz używam wyłącznie 2GB i nie ma problemów, warunek każdorazowo formatować a nie kasować pliki.

pborow

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: pborow »

Zbynex,

You are The Man,

Się znaczy działa,

dzięki
pb

igor_gfx

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: igor_gfx »

Witam
posiadam tuner OV-HOMEBOX i chciałbym zmienić standardowego launchera. Launcher się oczywiście instaluje i box pięknie z niego startuje ale ... no tak zawsze jest jakieś ale. Niestety nie startuje wifi i mysz. czy launcher ma na to wpływ?

nie wiem, przeglądałem wszystkie pliki wbudowanego lauchnera i nic nie znalazłem oprócz grafik i plików xml. przyznacie że standardowy lauchner nie jest zbyt ciekawy i fajnie by było go podmienić, szczególnie że jest ich tak wiele.

Proszę o pomoc w tej kwestii. Może to jakaś drobnostka...

lopi

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: lopi »

Koledzy @zbynex , @se-n, @Robert jak wyszukać kanały po omacku? :oops:

se-n
Posty: 12
Rejestracja: 29 grudnia 2012, o 18:53
Odbiornik: OVERMAX HOMEBOX
Nadajnik - obiekt nadawczy: KATOWICE

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: se-n »

@Lopi posłałem ci instrukcję w wiadomości prywatnej, ale wielkie dzięki dla ZBYNEX mi pomogło...

lopi

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: lopi »

:D Wielkie browary dla se-n i ZBYNEX! :D
Bardzo dziękuję.

Box działa, ale nie mogę go (de)zaktualizować do 2.3
Program Aktualizacja znajduje paczkę z softem. Po uruchomieniu box się resetuje i dalej ten sam system. :?:
Jeszcze z żadnym sprzętem nie miałem takich jaj przy aktualizacji
Zrobiłem konfiguracje i na andku 4 działa poprawnie.

witia24

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: witia24 »

Panowie jak tuner dvb t albo dvbt i s najlepiej z androidem na dzien dzisiejszy jest najlepszy i jaki byscie kupili

Dwa czy MK808 google Android 4.1 nie jest lepszy od box500 pod wzgledem sprzetu i parametrow, wiem ze niema dvbt a szkoda

i moje pytanie czy mozna do niego podłaczyc na usb jakas karte dvb-t taka jak do kompa za 36 zl z allegro co działa pod winda i rozdzielaczem usb kamere aby skype chodzilo i dysk twardy zewnetrzny to by było ful wypas za 300 zł

MK808 ma na pewno pilot żyroskopowy fajna sprawa i niema żadnych skrzynek i pilot dziala jak sie nie myle na wifi


Co o tym myślicie

witia24

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: witia24 »

I jeszcze jedno pytanie odnosnie 500cetki

ja mam tv funai i on ma tylko wejscie dvi jak podłączyć hdmi z 500 aby lecial dzwiek na dvi tv bo dvi to tylko obraz cyfrowy
sa takie kable hdmi ----dvi + osobno fonia

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Też mam TV z wejściem DVI. Sprawa jest o tyle prosta, że upomniałem się u sprzedawcy o kabelek A/V i po nim przesyłam dźwięk.
Taki kabel hdmi>dvi+fonia nie ma prawa istnieć.

witia24

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: witia24 »

ale jest mozliwosc slac obraz cyfrowy hdmi dvi i osobno dzwiek a/v bo nie rozumie

bo jak mam miec obraz hd ale slany analogowo to porazka

----- połączono

A tak naprawde czy jest cos takiego aby bylo dvbt dvb s android wifi widi itd


/ Proszę nie pisać posta pod własnym postem. Od tego jest opcja edycji aby móc uzupełnić poprzednią wypowiedź.
Proszę stosować zasady polskiej pisowni. Ten tekst jest niezrozumiały.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Tak. Z boxa kabelek HDMI - DVI i masz cyfrowy obraz o najlepszej dostępnej obecnie jakości. Dźwięk przesyłasz kabelkiem A/V analogowo, twój telewizor i jak nie zrozumie cyfrowego audio. Jeżeli masz amplituner to w zależności jake ma wejścia możesz użyć HDMI lub coxial wtedy masz dźwięk cyfrowo.

W skrócie box podaje dźwięk i obraz na wszystkich wyjściach na raz.

marysh

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: marysh »

Jak zmodyfikować ten domyślny Launcher w Overmaxie Homebox?

Chciałbym dokonać trochę zmian:
- Zmiana nazwy z "DVB-T" na "TV"
- Przeglądarka plików - żeby się uruchamiał ES File Explorer 1.6
- Przeglądarka wideo - żeby się uruchamiał BS Player
- Internet - Uruchamiał się Firefox lub Opera
- oraz dodanie ikonki YouTube po wgraniu aplikacji, ikonka IPLA, TVN Player, TVP.PL oraz XBMC

Czy jest możliwa pewna modyfikacja tego launchera?

radio

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: radio »

xavier_pl pisze:Przy okazji - bardzo dobrze rokujący produkt: http://www.hardkernel.com/renewal_2011/ ... 5235611947
tańsza alternatywa dla ODROID-U2 (lub ODROID-X2) MarsBoard A10(single core i A20 (dual core) http://www.hotmcu.com/marsboard-dev-kit-c-33.html
- czytaj
na okres wakacyjny zapowiadane są dev board osmiordzeniowe odpowiedniki Samsunga Galaxy IV
ale po aż 300usd

Zablokowany