GoClever ANDROID 500

budziol26

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: budziol26 »

Wznawiam moje pytanie lecz juz trochę rozszerzone , co można podłączyć przez USB ( oprócz klawiatury , myszki i pamięci ) próbowałem kamerę , bluetooth , kartę dźwiękowa nic mi nie działa . ??

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: xavier_pl »

Trudno powiedziec co można podłączyć. Brak dokumentacji kernela a więc nie wiadomo jakie moduły w niego wkompilowano. Któryś z kolegów wspomniał o działających kamerach Logitech'a. Poza tym zostaje testowanie...

--
Pozdrawia XavieR

budziol26

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: budziol26 »

Czytałem o tej kamerze , próbowałem zainstalować kamerę Logitech'a , ale nie poszło nic.

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: xavier_pl »

@radio - coraz ciekawiej :) Ceny już zaczęły lecieć w dół dzięki czemu niebawem będziemy mieć mocne tanie maszyny jako HTPC z ubuntu na pokładzie :) Nareszcie koniec problemów z XBMC ;-)

k0tlet

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: k0tlet »

lopi pisze:Koledzy @zbynex , @se-n, @Robert jak wyszukać kanały po omacku? :oops:

Koledzy mam ten sam problem, pomóżcie.

Pozdrawiam.

zbynex
Posty: 143
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, o 10:46
Odbiornik: GOCLEVER BOX 500
OVERMAX HOMEBOX
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zbynex »

Widzę że coraz więcej BOX-ów blokuje się po aktualizacji softu zwłaszcza GOCLEVERa.
Proponuję wszystkim aby uniknąć na przyszłość takich problemów zaraz po pierwszym uruchomieniu BOX-a po aktualizacji w pierwszej kolejności zestroić tuner. Gdy mamy zestrojony a się zablokuje wystarczy nacisnąć tylko przycisk DTV na pilocie i obraz wraca.

Sposób odblokowania działa gdy BOX ma zablokowaną możliwość wejścia w tryb RECOVERY i po uruchomieniu systemu jest widoczna strona startowa (logo) które przesuwa się wraz z ruchem myszy. Naciskanie pilota wydaje kliknięcia.

Strojenie tunera bez obrazu na podstawie kliknięć po naciśnięciu przycisków pilota:

podłączyć antenę do BOXa
wcisnąć POWER aby włączyć
odczekać przynajmiej 2 minuty bo musi się wszystko załadować
teraz operacje pilotem, należy liczyć kliknięcia
3x prawo
1x OK
Startuje aplikacja DVBT czekaj 10sek
1x prawo
1x OK
czekaj 5sek
2x dol
1x prawo
1x OK
czekaj 5sek
3x dol
1x prawo
1x ok
czekaj kilka minut trwa wyszukiwanie. Naciskanie pilota w trakcie strojenia nie wydaje kliknięc
jeżeli wyszukał jakikolwiek kanał powinien pojawić się obraz

Teraz z poziomu androida należy wgrać na nowo system poprzez Aplikacje/Uaktualnienie

Powodzenia

k0tlet

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: k0tlet »

Dzięki @zbynex próbowałem wg twojego opisu ale coś jest nie tak, próbowałem też wejść w aplikacje / aktualizacje :

Po uruchomieniu i włożeniu pendriva ze androidem 2.3
2x prawo
1x OK
otwiera się menu aplikacje czekaj 10 sek
teraz do samego dołu aż przestanie klikać
1x góra
w prawo do oporu aż przestanie klikać
3x OK
powinien się zresetować po 5 sek.

ale chyba mam jakieś dodatkowe aplikacje zainstalowane i tez nic z tego. Więc mam pytanie jak by ktoś jeszcze podrzucił jak zresetować androida do ustawień fabrycznych po omacku. I drugie pytanie na jakiej ikonie ustawia się domyślnie po starcie na. obraz, sieć, czy ustawienia ?? Ja mam softa ze strony goclever z androidem 4.0

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

koledzy czy wiecie może jak ogarnąć temat zawieszanie się przy przechodzeniu pilotem w boki?
dość często mam tak iż wduszam pilotem w prawo czy w lewo on się zawiesza i leci tak bez końca dopóki nie naduszę pilotem w drugą stronę.
dzieje się to też przy przełączaniu kanałów co mnie trochę irytuje

leono
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2013, o 09:01

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: leono »

t_gumienny: Osobiście zrezygnowałem z pilota na rzecz myszki ze względu na tego typu problem. Wg mnie może mieć to związek z diodami podczerwieni w pilocie i niedoskonałością impulsu, bo kiedy jest "czysto" w eterze między pilotem, a urządzeniem tego typu problem przynajmniej u mnie nie wsytępował.

lopi

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: lopi »

Box już pięknie śmiga na sofcie Zbynex-a.
Pozostał jednak problem z obsługą dysków na USB w XBMC.
Wiem że problem był wcześniej zgłaszany.
Czy ktoś się z tym uporał?

SerPri

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: SerPri »

Hello. I get "GoClever BOX 500", and have few questions:

1. The biggest problem i have is WiFi - it stops working, once restart was not enough, I had to re-install Android - it helped. Q: How could I make the WiFi work?
2. USB keyboard works fine with both Android 2 and 4.
3. USB wireless mouse forks fine, after that I admit WiFi stop working (even then wireless mouse is unplugged).
4. Sometimes USB wireless mouse and WiFi works the same time.
5. Ethernet connection works ok (more than 5 minutes)
6. Two USB mouses connected the same time works ok, but I succeed to make "pinch-zoom" in "Angry Birds" only once, after that even one mouse used to work in "pinch-zoom" mode only. Q: How could I make "pinch-zoom" on it?
7. USB memory sticks 4 and 32 GB works fine.
8. I'm sad, that default video mode at the firs start is not 480i.
9. USB (UVC) web cameras do not gives image in skype, but they light on (showing it connected). Q: how can i make it work?
10. Skype video-call works, bud very bad: only few seconds. Q: What i'm doing wrong?
11. There some torrent client (i wasn't working with it) for Android; i'm going to connect external hdd via USB and use "BOX 500" for files download (fullHD video) - what software could you recommend?
Dzenkue.

leono
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2013, o 09:01

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: leono »

1.How far is your box from the router? If the distance is too long, I recommend installing UFL pigtail with the antenna on board of your homebox or use LAN. This problem is well known.
8. Use XBMC and you'll be able to set 720 quality as default on your youtube or similar.
9. Try to disconnect your usb camera and plug it again, if it not works use skype settings (my logitech c110 camera works fine but i try this on overmax stock rom, not on Zbynex rom). In my case, it also did not work at the first time when i plugged camera on usb).
10. On my box video call worked well but the quality was bad.
I have overmax homebox but the hardware should not be different on goclever.

SerPri

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: SerPri »

1. About 2-3 metters, behind the wall.
Wifi works fine on the notebook placed near.
On "Box 500" wifi works at the beginning, signal is good, speed also. But later - it trying to connect (getting IP again and again), and stops with status "turned on" - the same status for other network, if I type wrong password.

8. After re-installing Android 4, the default mode was "480i"

9. Is there software, other than Skype, for testing usb-web-camera ?

skom
Posty: 34
Rejestracja: 28 września 2011, o 19:22
Odbiornik: Urz0083, Goclever Android Box 500
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: skom »

Koledzy, czy tylko ja mam ten problem, czy jest to problem "ogólny"?
Nie mogę "uzyskać" obrazu z scs. Fonia jest normalnie, ale wizjii ani po "przyspieszaniu", zatrzymaniu, cofnięciu oglądanego materiały nie mogę uzyskać. Przełączając się na inny "serwer" np. "alekino" wszystko jest OK.
Mam zainstalowane goclever_by_piwek_22.04.2013 oraz Zbynex-xbmcapp-armeabi-v7a-debug-Full-19.04.2013.
Proszę o rade jak można rozwiązać ten problem.

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

Problem jest raczej ogólny i zależy od hostingu z jakiego odtwarzane są filmy. Podobne problemy są z odtwarzaniem materiałów z sprocked.com.

skom
Posty: 34
Rejestracja: 28 września 2011, o 19:22
Odbiornik: Urz0083, Goclever Android Box 500
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: skom »

@Piwek:
Dziękuje za odpowiedź, a może jest możliwość streamowania np. tego hostingu z PC na Boxa (bo na PC i XBMC wszystko jest ok)?

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

@skom
tego nie wiem

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

witam
koledzy zmieniło się coś w temacie naszego boxa?
w sensie jakiś poprawiony sofcik lub xbmc które nie ma problemu z wideo po wyjściu z xbmc?

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Nic nie ma. Pewnie już nie będzie. Działa jak działa.
Na kompilowanie nie ma co liczyć,CyanoGenMod tym cudem techniki raczej nie zajmie. :mrgreen:

leono
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2013, o 09:01

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: leono »

Jaki tuner dvb-t z androidem polecilibyście zamiast homeboxa?

Zablokowany