GoClever ANDROID 500

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Pewnie większość z nas jak nie wszyscy ma tylko to jedno ustrojstwo na androidzie. Jak możemy polecić coś czego nie używamy? Poszukaj poczytaj podyskutuj na innych forach i podziel się z nami wiedzą. Mam już troszkę dość tego boxa i chętnie zamienię na coś innego.

leono
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2013, o 09:01

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: leono »

Bez frustracji. Chcę kupic drugi i z "ogromnego" wyboru póki co znalazlem tego:
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/android-smart-google- ... 11261.html
o którym wspominał wcześniej t_gumienny. Procek troszke szybszy i wiecej ramu, szkoda tylko że gpu te same, ale zacheca adobe flash 11.1. Boje sie to brać ze względu na brak wsparcia ze strony kolegów :)

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

leono jak kupisz i przetestujesz daj znać jak to działa
pozdr.


------------------

z nowości które odnalazłem:
http://ablee.manufacturer.globalsources ... -DVB-T.htm

http://videostrong.en.alibaba.com/produ ... dvb_t.html

http://www.made-in-china.com/showroom/b ... I-LAN.html


gdyby szło to gdzieś u nas kupic

dodrzywolek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: dodrzywolek »

Witam
Chetnie sprzedam Box-a 500 - 240 zł - fabrycznie nowy, gwarancja (po wymianie)

leono
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2013, o 09:01

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: leono »

Mowa o Smart TV Box HD16T
Począwszy od wstępnej konfiguracji:
Posiada możliwosc skalowania obrazu co jest bardzo przydatne jeśli ktoś używa tunera na telewizorze kineskopowym i obraz wyjezdza za ramy.
Brak polskiego języka w andro, do wyboru jedynie angielski i dwa przypominające żywopłot.
Wifi działa, ale nie wiem z jakich odległości, ponieważ tuner leży koło routera.
Po wstępnej konfiguracji możemy sobie wybrać Launcher bądź Media Player Launcher, to drugie przenosi nas do launchera podobnego do tego z naszych homeboxow, a ten pierwszy ukazuje nam pulpit androida.
Nie konfigurując jeszcze dvb-t odpaliłem przegladarkę w której były gotowe skróty do różnych serwisów. Odpaliłem youtube i chodzi ze znaczną poprawą szybkości, obraz generowany jest niemalże natychmiast w porównaniu do homeboxa choć zdarzają się momenty przycinki, ale ogólnie poprawę można zauważyć juz po samym "wklepywaniu" przycisków klawiatury ekranowej za pośrednictwem myszki (mozna robić to szybko).
Włączyłem dvb zaaktualizowałem kanały, przełączanie ich idzie ciut sprawniej, podczas przełączania nie tnie i nie kratkuje aż tak bardzo w momencie włączania kanału jak to miało miejsce w homeboxie. EPG działa na tyle ile moge sprawdzić - pokazuje pod kanałem co obecnie leci i co bedzie leciało.
Wyłączyłem dvb-t, włączyłem youtube z przegladarki i filmy działają dalej.
W skrócie: troche więcej ramu i można zauważyć poprawę jakości obsługi.
Wstępnie to na tyle, gdyby ktoś coś to zapraszam do dyskusji.

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

leono
jak możesz sprawdź jak działa dvb-t tzn czy nie zawiesza się przy przełączaniu kanałów jak na homboxie i przełącza się sam tak jakby był wciśnięty na stałe klawisz.
do sprawdzenia też xbmc wraz z polskimi wtyczkami czy wszystko w nich działa również weebtv w xbmc.
napisałeś że można skalować obraz co to znaczy w homboxie też było można ale nie działało to w programie od dvbt
może też się skuszę i kupie tego boxa

leono
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2013, o 09:01

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: leono »

Przy przełączaniu kanałów nic takiego póki co mi się nie zdarzyło.
Pilot jest dosyc fajnie wykonany, przyciski na pilocie np takie jak: APP, Setting, Web itd rzeczywiscie działają i włączają to co trzeba z poziomu kazdej aplikacji.
Zainstalowałem XBMC 12 z paczki Zbynexa przeznaczonej do homeboxow i wszystko działa jak należy.
Polski język dostępny jest w ustawieniach, nie bylo go do wyboru jedynie podczas wstepnej konfiguracji.
Rzeczywiście display position nie działa w przypadku aplikacji dvb-t.

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

czyli można powiedzieć ze to praktycznie to samo urządzonko co box500 tylko ma 1gb ram i procka szybszego.
znalazłem gdzieś wcześniej do niego firmware może coś z tego pomodzę pod naszego homboxa jednak jeżeli aplikacja do dvbt jest ta sama myślę że problemy z zawieszką przełączania kanałów będzie taka sama

zajc3f

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: zajc3f »

ma ktoś może namiary na aplikacje EDLNA, ESHARE, EPLAY, szczególnie zależy mie na tej ostatniej

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

leono i jak po dłuższym czasie używania tej zabawki?
nie wiesza się nic? jak wygląda temat jak wejdziesz do aplikacji od dvbt a później w tvnplayer zainstalowany w xbmc?
pozdr.

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: xavier_pl »

t_gumienny

Znalazłeś czas by zerknąć na oprogramowanie do w/w ustrojstwa? Być może podmiana kernela (by działał pilot rf) oraz pliku vold.fstab wystarczy by tuner ruszył. Kwestia jeszcze plików trybu recovery. Na filmie YT widać, że aplikacja do obsługi DVB-T jest taka sama lub bardzo podobna więc i tuner powinien byc ten sam.

--
Pozdrawia XavieR

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

http://www.gadgetoadicto.com/review-sma ... v28-dvb-t/
tu masz link do strony gdzie można pobrać oprogramowanie
podmieniałem aplikację do dvbt i parę innych ale lipa. nie uruchamia się.
tak naprawdę bawiłem się tym może z godzinkę i dałem spokój- brak czasu i chęci.
może komuś innemu starczy na to czasu

leono
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2013, o 09:01

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: leono »

t_gumienny dzieki za firmware
Niestety również z braku czasu nie mam za bardzo jak go potestować, ale boxik wydaje mi sie ze sprawia mniej klopotow. Wyłączanie boxa działa bez pytania natychmiastowo.
Sa niestety chwile zamuły obrazu przy przełączaniu kanałów bądź włączaniu filmow ale to kwestia pierwszych trzech sekund. Odpalilem na nim angry birds i jak na homeboxie nie dalo sie grac to tu juz można sie troszke nacieszyc (jest lepiej ale pewnej części ciała nie urywa). Co do tematu na xbmc niestety nie sprawdze poki co bo wczoraj pozyczylem tuner koledze, chcial go komus pokazac czy chcą go do siebie. Pozdr

edit/ Pisownia!

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

leono i jak masz jeszcze tego hd16t czy już sprzedałeś?
jeżeli masz to napisz jak się sprawuje po dłuższym czasie

leono
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2013, o 09:01

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: leono »

Sprzedałem, ale w międzyczasie sprawdziłem bezprzewodową klawiature i mysz na jednym usb nano tracer nocturn rf i działa bez problemu. Pozdr.

witia24

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: witia24 »

a który t gumienny tuner najlepszy gdzie kupie i co sadzicie o taki czymś
http://www.dhgate.com/product/j22-andro ... 80004.html

-- połączono

Musze kupic jakis tuner do swojego lcd 27 hdmi nima ma dvi i niewiem co

prosze o rade bo jezeli ten box dzila niestabilnoie to niechce mi sie użerać

edit/ Pisownia

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

To cudo z Twojego linku nie posiada tunera dvb-t, nie to forum....

witia24

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: witia24 »

a t gumienego tuner który najlepszy

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Tu rozmawiamy tylko o tytułowym boksie oraz o jego bliźniaku Homebox, taki zapewne posiada t-gumienny. Jeżeli twój telewizor nie posiada dvb-t ani HDMI to nie masz za dużego wyboru. Tylko tego rodzaju boksy oferują analogowe wyjscie audio. W donglach tego nie ma. Na softach z tego forum większość funkcji działa dobrze. To jest android i jeżeli ktoś potrzebuje konkretnej funkcjonalności to musi sam poszukać i przetestować.

Robert123456

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Robert123456 »

Witam jak zdowngradować oprogramowanie do 2.3? Obencie posiada ten najnowszą aktualizacje ze strony producenta androida 4.Zgrałem 2.3 na pena, postępowałem zgodnie z instrukcją ,ale zamiast procesu instalacji jest menu: Reboot device, Apply Update i inne. Gdy daje apply update i wybieram zipa z pendrive to po kilku sekundach jest update abort. Co trzeba zrobić dokładnie? Z góry dzięki za odpowiedź.

Zablokowany