GoClever ANDROID 500

witia24

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: witia24 »

Witam,
mam jeszcze jedno pytanie czy warto kupić tego boxa i którego moze jest cos nowszego jeżeli zależy mi bardziej na tunerze dvb-t,
po prostu nie wiem czy tuner chodzi ok i czy niema z nim użerania , szybkie przełączanie programów, zasięg, przycinanie itd

a może jest jest jakiś box z szybszym prockiem i jakby odtwarzał ultra hd to by było super

a co z tymi tunerami co zaproponowal t-gumienny sa mocniejsze procki itd

dzieki

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

możesz spróbować kupić hd16t ma 1ghz procka i 1gb ram więc teoretycznie powinien być szybszy, jednak jedyna osoba z tego forum która go miała nie za bardzo opisała czy działa on szybciej

leono
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2013, o 09:01

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: leono »

Działa szybciej, a napewno odpalanie filmów z youtube, bo przez wiekszy ram i procek łatwiej radzi sobie z generowaniem obrazu. Na homeboxie trzeba sporo poczekać na wystartowanie filmu z yt, a hd16t robi duzo bardziej dynamicznie w stosunku do homeboxa.

Domell1
Posty: 17
Rejestracja: 16 sierpnia 2013, o 13:46
Odbiornik: Opticum x110TS + moduł cam + smarthd + pakiet multi

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Domell1 »

witam
jestem tutaj nowy ale dołożę swoje 5 groszy odnośnie wrażeń z uzytkowania Goclever ANDROID 500
po 1-sze standardowo przyszedł do mnie sprzęt z androidem 2.3 który ślimaczy się dość niemiłosiernie
przy bezpośredniej próbie wgrania andka 4.0 ze strony producenta niestety wywala błędem ato abort cośtam ato pod recorvery unmout cośtam
maglowałem i pamięciami i pendrive-ami po przeczytaniu tego wątku doczytałem że wina zapewne pendrive lub karty pamięci niestety okazało się że wcale nie jest tak z tymi pendrive-ami
jedyny sposób na bezproblemowa (a przynajmniej u mnie) aktualizacje to wgrać aktualizacje 2.3 (chodź wg mnie w tunerze mam nowszą aktualizacje) ze strony producenta i dopiero na nią wgrać 4.0 również ze strony producenta po tej aktualizacji można wgrywać dowolnego androida 4.0 (mam akurat by zbynex) i nie ma tutaj różnicy czy z karty pamięci czy z pendrive poprostu wszystkie przechodzą (testowałem już ich 5 i zero problemów)
także jeśli macie problem z wgranie i wywala wam błędy że abort installation lub pod recorvery że unmount .... to tak jak pisałem najpierw org aktualizacj 2.3 potem 4.0 i można wrzucać w mojej ocenie najwydajnieszy soft by zbyne (PS ŚWIETNA ROBOTA)
po 2-gie przy sofcie by zbynex aby używać PVR na tunerze DVB-T MUSI BYĆ karta wpięta
przy wyjętej karcie i podpiętym dysku krzyczy że brak karty pamieci (dziwne bo wybieramy spod ustawień na co mam nagrywać) i niemożna nic nagrać
co do samego DVB-T to jestem miło zaskoczony mieszka koło Kielce i na samym kablu (tak sam kabel bo nie mam anteny) łapie wszystkie muxy coprawda czasami zdarzają się latać pixele ale da się oglądać bez problemu ale sądzę ze sam tuner nie jest zły
po 3-cie mam wgrany XBMC by zbynex i tutaj mam dziwne rzeczy a mianowicie jak mam wyjętą kartę pamięci działa mi strony (nie wiem jak to napisać) z moda sd-mod tzn polskie strony vod ale nie mam ich podpiętych na stronie głównej, natomiast jak włoże karte pamięci do tunera to mam podpięte stronki na pierwszej stronie ale wszystko z sd-mod nie działa wywala błąd skryptu, pozatym zauważyłem że przy włożonej karcie pamięci strasznie tuner się muli
po 4-te przeglądarka znośnie chodzi na tym urządzeniu co nie zawsze jest normą w tego typu urządzeniach tylko nie wiem czy to zasługa softu modyfikowanego przez zbynexa czy poprostu przeglądarka jest dobrze skompilowana pod urządzenie
po 5-te mam problem z udostępnianiem zasobów z win7 udostępniam i niby lapek na n300 tuner na n150 (z tego co wyczytałem) a 720p się klatkują masakrycznie ten sam plik na dysku podpiętym do tunerka raz działa ok a raz klatkuje wie ktoś w czym problem ?? gdzieś się włącza wsparcie sprzętowe w xbmc dla tego mali400 ??

pytanie za 1000pkt jest utorrent na androida i da się go jakoś zdalnie obsługiwać np z sieci wewnetrznej przez przeglądarke ?? albo może chociaż jakiś podobny program z możliwością zdalnej obsługi ktoś zna??

tyle narazie odnośnie użytkowania
jak coś mi przyjdzie do głowy to dam znać

pozdrawiam
Dominik

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

dziś kupiłem to cacko http://videostrong.en.alibaba.com/produ ... p_box.html
muszę poczekać pare dni aż dojdzie i powiem jak to działa

jakby ktoś był zainteresowany sprzedam swojego goclevera box 500

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

Kupowałeś z tego linku? Ile zapłaciłeś;)?

e-a

ANDRINO czy GOCLEVER BOX 500

Post autor: e-a »

Witajcie serdecznie.

Widzą, że do GOCLEVER @500 jest tu grube zaplecze.
Czy softy by zbynex można zapodać też do Andrino ???
Zastanawiam się nad zakupem Andrino gdyż ma trochę szybszy procek co może mieć lepszy wpływ na odtwarzanie filmów HD no i jest również myszka żyroskopowa z wbudowaną klawiaturą. Obecnie też Goclever Box 500 kosztuje najtaniej na allegro około 290zł a Andrino tylko 200zł.
Proszę doradźcie co kupić z tych urządzeń.

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: xavier_pl »

t_gumienny pisze:dziś kupiłem to cacko http://videostrong.en.alibaba.com/produ ... p_box.html
Znasz więcej szczegółów? Jaka czestotliwość procesorów, jakie GPU, wszelkie dvb-t są jako opcja, czy można zamiennie zainstalować UBUNTU... Podaj cene i ewentualnie sklep, w którym to kupiłeś. Urzadzenie technicznie zapowiada się DOBRZE i też chętnie nabędę.

--
Pozdrawia XavieR

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Nie można zamieniać softu. Każdy android jest skompilowany pod konkretne urządzenie. Czasem są telefony lub boxy które różnią się tylko nazwą (Android 500-Homebox ; zte blade - skate itp.

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: xavier_pl »

Czy można zamiennie instalowac Androida lub Ubuntu (linux dla wersji ARM) zależy tylko i wyłącznie od producenta urządzenia (czy przygotuje stosowną dystrybycję zawierającą odpowiedni kernel oraz włąściwą w obrazie wielkość partycji). Jest takich urządzeń coraz więcej, ale póki co żadne nie ma zintegrowanego tunera DVB-T.

--
Pozdraia XavieR

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

e-a jakbyś chciał puszcze ci mojego boxa500 za 200zł
Co do andrino czytałem że ma tragiczne wsparcie techniczne
co do VS-IP210 udało mi się kupić u nas na allegro za 250zł jeden gość sprzedawał.
jutro pewnie do mnie dojdzie to napisze co i jak.
co do urządzenie z dvbt na androidzie napisałem do tej firmy http://www.videostrong.com/ wczoraj ale narazie bez odzewu. co do zakupu na alibabie to trzeba uważać na gości co chcą płatność przez western union - jest to 100% naciągacz.

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: xavier_pl »

Podeślij na prv link do aukcji.

e-a

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: e-a »

szpila
dzięki za info


t_gumienny
dzięki za ofertę ale Ty sprzedajesz używkę a ja chcę nowy z dwuletnią gwarancją,
używkę Andrino też kupiłbym taniej a za 199zł mam nówkę, co ciekawe nie ma ofert używanych więc może to dobry sprzęcik...
myślę iż mimo słabego wsparcia tech. gdy wrzucę andka 4.0 i parę programów z marketu to będzie lepiej hulało,
słyszałem że procek 800Hz może być słaby na filmy HD stąd mam parcie na Andrino bo ma 1GHz,
wasze procki 800Hz dają radę na filmach HD oglądanych z netu ?

Bca

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Bca »

Witam ekspertów!
Mam DVBTGoClever 500 i chciałbym zrobić mu aktualizacje , szczególnie chodzi mi o dogranie SU.
Próbowałem przez ADB ale się nie da :(

Dlatego postanowiłem wgrać cały nowy rom ale niestety nie udaje mi się to ponieważ za każdym razem mam komunikat związany z weryfikacją paczki a dokładnie:

assert(!less_than_int(1360029249, getprop("ro.build.date.utc")));

próbowałem kilka rom-ów różnią się jedynie wartością ale ten assert zawsze mi wywala.

Próbowałem wgrać oryginalny ze strony overmaxa bo z tego co widzę ma su jak i zarówno paczkę od zbynex-a ale zawsze to samo.

Czy ktoś mógłby napisać na forum co to jest getprop("ro.build.date.utc") ?

Czyżbym miał jakiś nowszy rom i ten wpis w skrypcie instalcyjnym nie puszcza ?

Zbynex jeśli wywaliłbyś to sprawdzenie z skryptu to może nie byłoby problemów ?

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć mi rozwiązanie jak zrobić root-a ?

mój sprzęt:
Numer modelu:MBX DVBT reference board (c03ref)
Wersja systemu:2.3.4
Wersja jądra: 2.6.32 kazhuoy@ThinkCenter #2
Numer kompilacji: GB.MBX.20120707
Software Version: 20111220.012v20120319.014u-22120714T

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Do 'e-a'

To nie procesor odpowiada za dekodowanie HD tylko procesor graficzny (mali 400) w zupełności wystarczający. Coś jak osobna karta graficzna w PC-cie...
Może zyskasz troszkę na szybkości ogólnej i w grach.

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

@Bca
Próbowałeś wgrywać mój soft:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=165525#p165525
tu nie ma sprawdzania tej wartości przy której wywala błąd, więc powinien pójść.

20korn20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: 20korn20 »

które softy moge zainstalować na overmax homebox proszę linki do nich ale nie ze zbytex bo niechce ...

mogą być jakies inne ...
tylko zeby nie spalić go ...

potrzebuje jakis fajny z xbmc zeby nie lagowało ...

Kinomaniak.tv mam oglądam na soft zbytex i mam klatki na filmie ...

edit/ Pisownia!

Domell1
Posty: 17
Rejestracja: 16 sierpnia 2013, o 13:46
Odbiornik: Opticum x110TS + moduł cam + smarthd + pakiet multi

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Domell1 »

witam
widze nikomu nie chciało się szukać
krótka instrukcja jak wgrać na goclevera do 4.0 andka
1) ściągnąć oryginal 2.3 soft ze strony producenta (goclvera) sformatować pendrive na fat32 i wgrac pliki na pendrive-a zakutalizować spod androida (bodajże uaktualnij jest w aplikacji) wskazać plik i czekać aż się zaktualizuje
2) potem sciągnąc aktualizacje do 4.0 (goclever) format pendrive na fat32 i aktualizacja potem wyłączyć tuner wyjąć pendrive-a przytrzymać przycisk power na obudowie poczekać aż załączy się i wyskoczy zielony ludek wyskoczą opcje wybrać bodajże (pisze z głowy więc mogą być drobne pomyłki) wipe factory potem yes czekać chwilke i potem reboot
3) potem można bez problemu wgrać dowolny 4.0 jaki pasuje również od overmaxa

po takiej czynności jeszcze mi się nie zdarzyło by wywalił goclever jakieś błedy

PS lagowanie na xbmc to nie wina softu tylko xbmc a dokładnie kompilacji
ja mam kompilacje wgraną by zbynex i żadnych lagów nie mam'
pozdrawiam
Dominik
Ostatnio zmieniony 20 sierpnia 2013, o 14:21 przez Domell1, łącznie zmieniany 3 razy.

20korn20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: 20korn20 »

ja mam overmaxa homebox chce inny soft wgrac

edit/ Pisownia!

Domell1
Posty: 17
Rejestracja: 16 sierpnia 2013, o 13:46
Odbiornik: Opticum x110TS + moduł cam + smarthd + pakiet multi

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Domell1 »

overmax i goclever to ten sam sprzęt u mnie na goclever działa soft od overmaxa więc w drugą stronę też to działa
soft by zbynex jest modyfikowaną wersją softu od overmaxa i w mojej ocenie najszybszą chodź np bez dnla i eshare

softy by zbynex pare stron wcześniej kolega z forum odświeżył tylko co zauważyłem po swoim gocleverze jeśli robi się aktualizacje spod andka to należy i tak potem wchodzić w recorvery (wyłączyć z gniazdka i przytrzymać power aż wyskoczy ludek zielony) i wywalić pozostałości po starym andku które zostały w wipe factory jeśli dobrze pamiętam (pisze z pamieci)
popatrz pare stron wcześniej ostatni xbmc u mnie nie laguje ale by działał mod aka VOD (sd-mod) musi być wpięta karta pamięci

Zablokowany