GoClever ANDROID 500

20korn20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: 20korn20 »

a można wgrac innego roma z innego homeboxa co tu piszecie czy nie zabardzo

Domell1
Posty: 17
Rejestracja: 16 sierpnia 2013, o 13:46
Odbiornik: Opticum x110TS + moduł cam + smarthd + pakiet multi

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Domell1 »

20korn20 pisze:edit/ Nie cytuj posta pod postem.
do goclevera pasuje soft od overmaxa a do overmaxa od goclevera to ten sam sprzęt tylko pod inną marką
od innych to nie wiem z tego co czytałem to podobno albo inna konfiguracja albo inny pilot

pozdroo

20korn20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: 20korn20 »

dzięki

20korn20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: 20korn20 »

mój homebox nie widzi karty .. podłącze ją do usb przez czytnik to działa

Domell1
Posty: 17
Rejestracja: 16 sierpnia 2013, o 13:46
Odbiornik: Opticum x110TS + moduł cam + smarthd + pakiet multi

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Domell1 »

jakiej karty nie widzi pod usb ??

a kumam w czytniku homeboxa, ale wogólę nie widzi czy jak ?? jak wkładasz kartę do czytnika to nie wyskakuje ci mount sdcard lub coś podobnego w rogu ekranu androida??
chcesz z karty pamięci wgrać soft ?? jeśli tak to pełne formatowanie pod windows system plików fat32 i musi pójść

pozdro

Bca

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Bca »

@Piwek

Po nieprzespanej nocy ruszyło ! Dzięki !!!

Robiłem update z @2Gb pendrive ale w trakcie wywalił błąd i z boxa zrobiła się cegła pojawiał się tylko zielony androidek.
Na pozostałych ROM-ach wyskakiwał mi ten assert (opisane pare postów wyżej) wiec kąbinowałem z twoim i poszło z karty SD 4Gb.

Wieczorkiem robie testy, jak dorosne do pytań to się odezwe...

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

Pragnę się podzielić pierwszymi spostrzeżeniami na temat urządzenia które udało mi się nabyć tj vs-ip210
http://videostrong.en.alibaba.com/produ ... p_box.html

Widać zdecydowanie szybsze działanie! procek i ram daje odczuć różnice
system android 4.2 jest ok.
xbmc chodzi płynnie nic się nie zacina
W androidzie możemy wybrać PL język ale większość aplikacji jest nieprzetłumaczona i mamy ENG
Wifi itd działa bez problemów
pilot działa płynnie i się nie zacina przy przełączaniu programów

Teraz to co kochamy najbardziej czy BUGI:
- Jak narazie nie mogę w żaden znany mi sposób zrotować urządzonka
- brak jakiegokolwiek wsparcia technicznego nie mogę znaleźć pod to ustrojstwo firmware
- wyświetlacz który pokazuje godzinę czerpie ją z innej strefy czasowej i za choler* nie można tego zmienić pokazuje zawsze 2h do tyłu
- Coś jest nie tak chyba z kodekami od dźwięku gdyż czasami słychać jakieś trzaski oraz tak jakby "głos w studni"
- Aplikacja od dvbt - jest chyba uniwersalna z aplikacjo od dvbs bo ma w sobie ponad 300zaprogramowanych programów głównie niemieckich - niestety przed zaprogramowanie polskich trzeba te niemiecki usunąć każdy po kolei z ręki. (aplikacja wygląda niemal identycznie jak ta w naszym box500)
- box potrafi się zawiesić podczas oglądania dvbt - trzeba mu zrobić wtedy twardy reset tj wyjąć zasilanie ( myślę że jest to spowodowane tymi kodekami od dźwięku gdyż zdarza się to zazwyczaj na reklamach )

Jakby ktoś znalazł do niego jakiś firmware albo wiedział jak to zrootować było by miło.
Dodam tylko że nie udało mi się wejść do recovery menu.
z ustawnień model g18ref_th1

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Jak dla mnie problematyczne działanie dvb-t to dyskwalifikacja... Do tego jeszcze brak wsparcia :-/

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

jakby ktoś chciał kupić vs-ip210

to jakby co mogę oddać za cenę taka jaką dałem czyli 260zł
oczywiście wszystkie w/w wady istnieją i ktoś kto to kupi musi być świadomy że oprogramowanie kuleje.

czekam z ofertą do wtorku gdyż w razie czego mogę odesłać go sprzedawcy i też mi odda pieniążki. może ktoś chce potestować

pozdro

czepaspuu

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: czepaspuu »

[quote="zbynex"]Ponownie umieszczam linki do softu z 17.03.2013. Soft bazuje całkowicie na innym firmware z marca 2013. Z OVERMAX i GOCLEVER ma jedynie Logo. Soft w stosunku do wersji z poprzednich linków które usunąłem po tym jak otrzymałem informację że u 2 użytkowników BOX się zablokował ma dodatkowo jeszcze kilka poprawek. Oba boxy udało się odblokować. U mnie pomimo ponad tygodniowych testów na 3 BOXach i kilkunastu instalacji problem nie wystąpił. Także miałem informację od innych użytkowników że u nich jest wszystko OK. Na wszelki wypadek po pierwszym uruchomieniu koniecznie należy zestroić tuner DVB-T. Przypuszczam że problem mogła spowodować uszkodzona wcześniej konfiguracja BOXa lub kernel który był pozostawiony z softu OVERMAXa, teraz go podmieniłem.

Krótko o firmware:
- ICS 4.0.3 DEODEXED
- dodany ROOT
- karta SD tym razem aktywna
- fix dla wyjścia AV

Co nowego wnosi:
- usunięty problem braku obrazu w strumieniach wideo po opuszczeniu aplikacji DVB-T
- poprawiono działanie aplikacji DVB-T (szybciej przełącza kanały)
- poprawa działania pilota
- przycisk POWER wyłącza natychmiast BOXa bez potwierdzania
- usunięto jeden z problemów powodujących zamykanie aplikacji
- większa płynność odtwarzania strumieni video
- wydaje się że działa znacznie szybciej

Po instalacji softu należy zmienić w ustawieniach klawiatury sposób wprowadzania na "pilotem" oraz w ustawieniach programistycznych "renderowanie na GPU"

Linki do wersji z nowym logo GOCLEVER:
http://speedy.sh/PnzFv/GOCLEVER-NEW-17- ... Zbynex.zip

Linki do wersji ze starym logo GOCLEVER:
http://speedy.sh/FXY2e/GOCLEVER-17-03-2 ... Zbynex.zip

Linki do wersji z logo OVERMAX:
http://speedy.sh/mkBVN/OVERMAX-17-03-2013-by-Zbynex.zip

Paczka update dodająca ikonę "XBMC" w launcher zamiast ikony "Ustawienia":
http://www70.zippyshare.com/v/56377924/file.html

Link do mojej kompilacji XBMC z dodanymi wtyczkami:
http://www53.zippyshare.com/v/66183082/file.html

Paczka update odłączająca wewnętrzną kartę SD:
http://www64.zippyshare.com/v/69437979/file.html

Paczka update ponownie dołączająca wewnętrzną kartę SD:
http://www64.zippyshare.com/v/99467272/file.html

UWAGA: Każda aktualizacja niesie za sobą ryzyko uszkodzenia BOX-a więc każdy robi to na własną odpowiedzialność. Jeżeli macie problemy z działaniem pilota w trybie RECOVERY nie instalujcie tego softu.


WITAM. Watek sledze od poczatku i faktycznie najlepiej na sofcie zbynexa. moje pytanie brzmi czy macie gdzies taki update ktory po odlaczeniu karty SD bedzie widzial jak wloze ją do goclevera tak by mozna bylo z niej zczytac pliki jakiekolwiek. Plkiem SD-OFF-Zbynex.zip niestety odlacza ją tak ze nawet po zamontowaniu karty jest tylko informacja ze podlaczona karte ale wchodzac w jakikolwiek program (menadzer plikow itp..) ktory uzywa karty nie widzi nic

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

Jeśli używasz boxa z odłączoną kartą pamięci to najlepiej jest go używać z kartą sd która jest na stałe w boxie i musi być włożona podczas uruchamiania boxa i wtedy działa wszystko prawidłowo, jak ją wyjmiesz chyba trzeba zrobić restart.

czepaspuu

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: czepaspuu »

Piwek pisze:Jeśli używasz boxa z odłączoną kartą pamięci to najlepiej jest go używać z kartą sd która jest na stałe w boxie i musi być włożona podczas uruchamiania boxa i wtedy działa wszystko prawidłowo, jak ją wyjmiesz chyba trzeba zrobić restart.

Nie ma różnicy. Czy włoze ja przed uruchomieniem czy w trakcie. Po prostu ten update calkowicie wyłacza karte sd. Po wlozeniu jakiejkolwiek karty pojawia sie informacja ze podłączona karte.....ale niestety w zaden sposob nie idzie sie do niej dostać. Pamietam ze na poczatku jak testowalem rozne softy trafilem na taki update ( nie byl to zbynexa) ktory nie tak calkowicie rozlaczal karte i nawet nie musialem restartowac boxa przy wkladaniu karty. NIestety musialem go chyba wykasowac ze swojego dysku nigdzie nie moge go znaleźć.. :(

chyba to bylo tutaj ale linki juz nie dzialaja :|

1) http://www10.zippyshare.com/v/74005660/file.html - Trik z kartą SD
2) http://www17.zippyshare.com/v/98101794/file.html - Odwrócenie poprzedniej aktualizacjirtą SD

czyli jednak zbynexa...

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: xavier_pl »

Sprawa montowania lub odmontowania kart sd była wiele razy poruszana na forum. Zainteresuj sie aktywowaniem odpowiedniego wpisu w pliku /etc/vold.fstab. By to zrobic potrzebujesz explorera plikow z rootem (np ES EXPLORER, FX EXPLORER i inne). Szczegoly kilka stron wcześniej. Czytać, czytać i jeszcze raz czytać - praktycznie każdy problem został już tu opisany!

Poza tym z doświadczenia (testowałem każdy dostępny soft) najstabilniejszy i najszybszy jest oryginalny soft od OVERMAX'a. Kropka!

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

@czepaspuu
rzeczywiście chyba coś jest nie tak z plikiem vold.fstab z SD-OFF-Zbynex.zip
u mnie wygląda on trochę inaczej.
znajdź w nim linię:
dev_mount sdcard /mnt/sdcard/external_sdcard auto /devices/platform/AMLOGIC_CARD/card_host/memorycard0
i zamień na:
dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/AMLOGIC_CARD/card_host/memorycard0

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: xavier_pl »

Lub utworzyć katalog /mnt/sdcard/external_sdcard by można było zamontować w nim kartę sd (zgodnie z wpisem w pliku fstab). To łatwiejsze niż tłumaczenie co to dostęp za pomocą root'a i edycja pliku.

czepaspuu

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: czepaspuu »

Piwek pisze:@czepaspuu
rzeczywiście chyba coś jest nie tak z plikiem vold.fstab z SD-OFF-Zbynex.zip
u mnie wygląda on trochę inaczej.
znajdź w nim linię:
dev_mount sdcard /mnt/sdcard/external_sdcard auto /devices/platform/AMLOGIC_CARD/card_host/memorycard0
i zamień na:
dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/AMLOGIC_CARD/card_host/memorycard0

Zrobilem tak jak mowiles. Wszystko OK. Ale do linuxowca to mi daleko i na poczatku grzebalem w pliku ktory podajemy przez update katalogu SD-OFF-Zbynex.zip. Po zrobieniu przez update oczywiscie wyskakiwal blad :) :) ..... Takze dzieki wielkie !!

edit/ Pisownia!

czepaspuu

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: czepaspuu »

xavier_pl pisze:Sprawa montowania lub odmontowania kart sd była wiele razy poruszana na forum. Zainteresuj sie aktywowaniem odpowiedniego wpisu w pliku /etc/vold.fstab. By to zrobic potrzebujesz explorera plikow z rootem (np ES EXPLORER, FX EXPLORER i inne). Szczegoly kilka stron wcześniej. Czytać, czytać i jeszcze raz czytać - praktycznie każdy problem został już tu opisany!

Poza tym z doświadczenia (testowałem każdy dostępny soft) najstabilniejszy i najszybszy jest oryginalny soft od OVERMAX'a. Kropka!

no niestety.
Po uruchomieniu karty sd - XBMC gubi ustawienia.
W związku z tym 2 pytanka:
1. Na overmaxie oryginalnym nie ma tego problemu z podlaczona karta sd?
2. czy jakis specjalny zabieg poza wipe... w recovery musze robic jak przechodze ze zbynexa softu??

edit/ Pisownia!

darmat

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: darmat »

Witam

mam problem z Goćlever box 500.

dostałem dzisiaj urządzenie i najpierw wgrałem ze strony producenta wersje 2.3.
było ok.
następnie wgrałem wersje 4 (tez ze strony producenta)
i tu wystąpił problem.
przy wciskaniu klawiszy pilota słychać klikanie.
nie można przejść na hdmi (jest czarny ekran i po chwili komunikat o nie obsługiwaniu tego trybu).
Wróciłem do wersji 2.3 (chyba bo nadal w ustawieniach mam ze wersja androida jest 4.0.3)
i jest to samo.

Może ktoś mi coś zasugerować?

-- połączono


Problem opanowany.
Klikanie udało się wyciszyć a HDMI "zaskoczyło" po odłączeniu DV i resecie Boxa.
Teraz działa całkiem przyzwoicie.

darmat

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: darmat »

nadal jednak nie działają niektóre klawisze na pilocie (np. przeskakiwanie po programach góra/dół, klawisze web itp).

Dodam, że po wgraniu androida 4 fabrycznego (działał fatalnie) wgrałem soft by zbynex.
i dopiero próbowałem wrócić do wersji 2.3.

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: xavier_pl »

Zgadza się, nie działają i póki co nie będą. Chyba, że ktoś z nas znajdzie czas i ochotę do grzebania w odpowiednich plikach. Pisano o tym na forum - zapraszam do lektury.

Zablokowany