GoClever ANDROID 500

Insectkiller

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Insectkiller »

Wielka prośba, może ktoś wrzucić link do ostatniego softu zbynex z logo overmaxa ? Lub w jakikolwiek inny sposób podzielić sie ze mną tym softem.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Na stronie Energy Sistem, zakładka Home video - Energy Android TV Box, pojawił się nowy firmware datowany na 12.09.2013.
Na tym sofcie nie działa nasz pilot, więc nie zamierzam go na razie testować. Jeżeli znajdzie się jakaś "dobra dusza" i go dostosuje do naszych boxów to wtedy chętnie sprawdzę. Raczej nie oczekujmy jakichś cudów, Energy mydli oczy klientom wsadzając np: aplikację YouTube w wersji nie dającej się za bardzo obsłużyć pilotem, pomimo że wersja dla GoogleTV działa dobrze.
Chwalą się jednak obsługą kamerek z mikrofonem do rozmów SkyPe.
Cytat: "Can I have video conference with Skype?
Yes, you need to use a WebCam with microphone, for example, Soyntec® WebCam 1.3MP Joinsee™ 600 HD."

avel

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: avel »

Witam.

Dokonalem na swoim Overmax'ie Homebox aktualizacji ikony w lanucherze. (zamiany z ustawien na xbmc) i mam nastepujacy problem ze jak probuje w nia wejsc to wlaczaja mi sie ustawienia.

Czy wy też tak macie? Jak rozwiazac ten problem ?

edit/ Pisownia!

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Jest tu na forum gotowa aktualizacja launcher'a. Z pilota i tak wejdziemy do settings.
Osobiście używam launcher.apk wyciągnięty z softu by Pivek. Posiada skróty do XBMC Winamp i ES File Explorer.

darmat

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: darmat »

Próbuję zainstalować zbynex-xbmcapp-armeabi-v7a-debug-full-19.04.2013
z pena. Wchodzę w pliki, klikam na file, pojawia sie "zaintaluj pakiet"
i po potwierdzeniu mam komunikat
"wystąpił błąd przy parsowaniu pakietu"

może ktoś coś pomóc

mam goclever-03-05-2013-by-zbynex

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Przetestowałem soft od Energy Sistem z 10.09.2013. Podmieniłem plik remote.conf, mimo to część przysisków nie działała lub robiła coś innego. Raczej nic nowego plus nowe/inne bugi. Zmienione ikonki, także w aplikacji dvb-t. Dodane YouTube, Facebook, Twitter. Po każdym restarcie rozdzielczość przestawiała się na najniższą!?
Eshare nie chciało się zainstalować na moim telefonie.
Odinstalowałem.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

avel pisze:Witam.

Dokonalem na swoim Overmax'ie Homebox aktualizacji ikony w lanucherze. (zamiany z ustawien na xbmc) i mam nastepujacy problem ze jak probuje w nia wejsc to wlaczaja mi sie ustawienia.

Czy wy też tak macie? Jak rozwiazac ten problem ?
Trzeba najpierw aplikacje zrobić deodex i taką modyfikować. Usunąć też plik .odex z softu.

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

po długich bojach z tym urządzeniem poddałem się.
niedoskonałości w oprogramowaniu za bardzo mnie denerwowały
zakupiłem tuner dvbt do tv oddzielny i do tego dokupiłem sobie urządząnko MK809III
w końcu to działa tak jak powinno nic się nie zawiesza.
Wydaje mi się za jak ktoś chce mieć urządzenie AllInOne musi poczekać na coś z prockiem co najmniej 1.2Ghz oraz z 2GB RAM

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Czy z takiego dongla można uzyskać sygnał audio inaczej niż po HDMI? XBMC działa bezproblemowo?

Temat praktycznie umarł, chyba faktycznie lepiej się pozbyć tego ustrojstwa....

t_gumienny

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: t_gumienny »

mi udało się to puścić za 200zł jeszcze


niestety audio tylko przez HDMI (choć widziałem gdzieś też takie z wyjściem na minijacka)
najnowsze xbmc gotham działa bez problemu
na razie jestem z tego bardzo zadowolony
procek 1.6 quadro oraz 2gb ram naprawdę daje rade



------------

znalazłem to urządzenie z wyjściem na minijacka poszukaj na aledrogo pod nazwą mk812a

klimu

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: klimu »

Z tego co widzę to kernel działa w trybie 720p i jest upscalowany do 1080p.
W pliku build.prop jest wpis:
ro.platform.has.1080scale=2

Wystarczy go zahashować lub 2 zamienić na 0 i jest natywne 1080p.

Niestety puszka mocno wtedy zwalnia, i u mnie nie ma obrazu przy odtwarzaniu plików wideo.

witia24

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: witia24 »

T gumienny a jaki tuner kupiles i gdzie wpinasz MK809 III bo ja mam tvi bez hdmi i usb mozna to podpiac pod tuner i sterowac jednym pilotem a tuner spiac euro albo dvi i co z dziekiem wtedy

TheArt
Posty: 96
Rejestracja: 27 października 2011, o 02:13
Odbiornik: Telewizor z DVB-T
Instalacja antenowa: antena domowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: TheArt »

Hejka
i co powiecie na dzien dzisiejszy o tym Android Box 500, warto to brać, szczególnie chodzi mi o odtwarzanie rmvb i filmów z usb oraz pvr.

STALKER84

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: STALKER84 »

POMOCY!!! :shock: Jestem świeży w temacie. Kupiłem wczoraj A.B. 500 i bawiłem się w upgrade do androida 4.0.3 Poszło, ale jakoś nie jestem z tego 4.0 zadowolony, bo nie mogę zainstalować żadnych apek z Google Play, ani YouTube, ani Chroma itp pojawia się komunikat, ze mojego Box'a nie ma na liście urządzeń z Android:? Dziś trochę namieszałem, potem zrobiłem przywrócenie ustawień fabrycznych i teraz na końcu mam tekst "Media wipe failed", a box nie reaguje na pilota :? Jak cofnąć się do Androida 2.3 lub jak na 4.0.3 odpalić Google Play? Jak zainstalować Chroma, Facebook, YouTube itp? Proszę o pomoc :)

sladry

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: sladry »

Witam

Kupiłem wasz produkt i chcę podnieść wersję systemu do 4.0 jednak wykonując instrukcję z waszej strony http://www.goclever.com/pl/pomoc,c3/pob ... a=59&ail=0

INSTRUKCJA INSTALACJI SYSTEMU ANDROID 4.0
DLA GOCLEVER ANDROID BOX 500

UWAGA! Przed zainstalowaniem systemu Android 4.0 musisz w pierwszej kolejności zainstalować system
ANDROID 2.3.

Przygotowanie nośnika:
1. Sformatować pendrive.
2. Ściągnąć i rozpakować plik aktualizacji dostępny w dziale
OPROGRAMOWANIE strony internetowej
3. Na pendrive nagrać 2 pliki:
3.1. „GoClever_20120911-001v_4.0” (nie rozpakowywać tego pliku!)
3.2. „factory_update_param.aml”

Update:
1. Wyłączyć urządzenie.
2. Odłączyć zasilacz.
3. Podłączyć pendrive.
4. Trzymając przycisk włącznika na urządzeniu podłączyć zasilanie.
5. Na ekranie powinien pojawić się pasek postępu instalacji update.
6. Puścić przycisk włącznika na urządzeniu.
7. Update będzie trwał ok 10 minut. Po zakończeniu update urządzenie zrestartuje się automatycznie.

Urządzenie dostałem z:
Wersja systemu Android : 2.3.4
Wersja jądra: 2.6.34

Wykonuje wszystko po kolei do punkt : 4. Trzymając przycisk włącznika na urządzeniu podłączyć zasilanie. i niestety 5. Na ekranie powinien pojawić się pasek postępu instalacji update. w zamian tego pokazuje się wasza reklama tak jak przy uruchomieniu i zawiesza się.

Proszę o informację jak mogę podnieść wersje Androida?

TheArt
Posty: 96
Rejestracja: 27 października 2011, o 02:13
Odbiornik: Telewizor z DVB-T
Instalacja antenowa: antena domowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: TheArt »

Przeczytaj temat i zastanów się czy chcesz 4.0, większość narzeka na ten soft.

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

Mi się wydaje, że jednak większość ma 4.0...

Domell1
Posty: 17
Rejestracja: 16 sierpnia 2013, o 13:46
Odbiornik: Opticum x110TS + moduł cam + smarthd + pakiet multi

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Domell1 »

witam
testuje urządzenie od ponad miesiąca i chciałbym się podzielić z wami spostrzeżeniami gdyż na część z odpowiedzi które szukałem o dvb-t nigdzie nie uzyskałem odpowiedzić a wiec po kolei
tuner dvb-t - bardzo słaba głowica co prawda nie mam problemu z odbiorem żadnych muxów ale wystarczy lekko przesunąć dekoder i latają pixele, ustawienie samego tunera na czujka tzn jest niby info siła jakość ale nie odświeża w czasie rzeczywistym i co ciekawe jednego dnia potrafię mieć na TVP1 HD jakość 70-90 aby na drugi dzień (nie ruszając niczym) mieć tylko 50 skąd taki drastyczny spadek nie wiem jedyne co wywnioskowałem i co mnie utwierdziło z postów posiadaczy tego tunera to niestety słaba głowica
PVR - nagrywanie działa ale też nie zawsze tak jak by się chciało
przykład ustawiłem bajkę nagrywanie na tv puls o 12 (wg EPG) zaczęło nagrywać na minute przed 12 po nagraniu zgrałem na komputer plik patrze bajkę a tam zonk nagrana od połowy i nie wiem czy to wina samej aplikacji do dvb-t czy EPG pieron wie wiem tylko że na tvp 1,2, polsat i tvn jest ok na puls puls2 i czasami tvn7 tak się potrafi nagrać od połowy filmu
kolejna sprawa kontener nagranego materiału otóż na org firware jest to ts i tu zagadką dla mnie jest dlaczego nagrywa tylko 1-ną ścieżke audio (tylko jedną!!), a nie całość (zmiana ustawień nie pomaga) jeśli są więcej niż 1-no audio pozatym nagrania w tsie nie otworzy się w tsmuxerze ani w sony vega bo.... ścieżka obrazu jest niezgodna ze standardem dvb-t ani avchd (jedynie tsdoctor pomoże ale i tak w vegasie ścieżki video się nie otworzy) ale Zbynex odwalił kawał dobrej roboty i tutaj GORĄCE PODZIĘKOWANIE dla Zbynex jego firmware z maja bodajże ma inną wersje dvb-t bo co prawda nagrywa do rozszerzenia dziwnego amr ale zmieniamy rozszerzenie na ts i miodzio czyta w tsmuxer czyta w sony vegas itd i MAMY WSZYSTKIE ŚCIEŻKI ŁĄCZNIE Z NAPISAMI DOSTĘPNYMI jak dla mnie cud miód
kolejna kwestia to stabilność i szybkość samej aplikacji do dvb-t pozostawia wiele do życzenia czasami przełącza się szybko z kanału na kanału a czasami tak wolno że się odechciewa cokolwiek oglądać

niemniej jednak nagrywam na tym odtwarzaczu materiały z telewizji
pytanie do posiadaczy tego tunera za tysiąc punktów czemu bitrate jest tak lichy ?? na kanałach sd nie znalazłem nagrań które video miałoby wyższy niż 2,5Mbps kanały pseudohd do 6Mbps
na koniec by nie przynudzać
dla mnie jest to słabe urządzenie pod względem multimediów bo niby jest wspomagany przez mali400 (który dekoduje niby maści kodeków AVC,VC1 itd) niby jest 750mhz procek, ale z fullhd sobie nie radzi (ile się trzeba nakombinować by ripy do 15Mbps na 1080p działały ?? o kopiach 1:1 bd nie wspomnę)
taki realtek 1055 z 500mhz radzi sobie świetnie z bd w kopi 1:1 z dts hd-ma itd (wiwa hd-5) a też jest na kompilacji linuxa i też w opisie ma że akceleracji kodeków AVC, VC1 itd
dla mnie ten tuner na andku jest to poprostu źle skompilowanym urządzeniem
samo urządzenie określane mianem odtwarzacza multimedialnego z tunerem dvb-t nawet w połowie założenia nie spełnia pokładanych w nim założeń i w żadnym aspekcie nie jest nawet dobre (w skali beznadziejne, mierne, dostateczne, dobre itd) tuner dvb-t działa jako tako, multimedia do 720p działają jako tako


jestem bardzo zawiedzony tym urządzeniem i jeśli jest ktoś chętny na 2 miesięczne
urządzenie na gwarancji to chętnie się go pozbędę za rozsądną kwotę

pozdrawiam

Domell1
Posty: 17
Rejestracja: 16 sierpnia 2013, o 13:46
Odbiornik: Opticum x110TS + moduł cam + smarthd + pakiet multi

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Domell1 »

sladry tak nie wgrasz tego
najpierw ściągnij aktualizacje do androida 2.3 ze strony goclevera (czyli plik dvbt500_2.3_1109.zip) wgraj tej plik (z rozszerzeniem zip) na karte sd (karta sformatowana na fat32) zmień nazwę pliku zip na update i dopiero włącz tuner trzymając przycisk wtedy zacznie się aktualizować
jak się zaktualizuje dopiero ściągnnij aktualizacje do 4.0 i podobna sytuacja zmień nazwę pliku zip na update i aktualizuj
a potem już dowolny zbynexa jak chcesz lub którykolwiek

sladry

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: sladry »

dostałem odpowiedź od goclevera:

"W takiej sytuacji prosze odesłać urządzenie do serwisu poprzez wypełnienie formularza reklamacyjnego który znajduje sie w zakładce pomoc. "

Domell1
Domell1 pisze:sladry tak nie wgrasz tego
najpierw ściągnij aktualizacje do androida 2.3 ze strony goclevera (czyli plik dvbt500_2.3_1109.zip) wgraj tej plik (z rozszerzeniem zip) na karte sd (karta sformatowana na fat32) zmień nazwę pliku zip na update i dopiero włącz tuner trzymając przycisk wtedy zacznie się aktualizować
jak się zaktualizuje dopiero ściągnnij aktualizacje do 4.0 i podobna sytuacja zmień nazwę pliku zip na update i aktualizuj
a potem już dowolny zbynexa jak chcesz lub którykolwiek
czy mam zmienić nazwę całego pliku czy tylko rozszerzenie?

Zablokowany