GoClever ANDROID 500

skom
Posty: 34
Rejestracja: 28 września 2011, o 19:22
Odbiornik: Urz0083, Goclever Android Box 500
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: skom »

Koledzy, podpowiedzcie, skąd wziąść XBMC 12.2 lub 12.3, na którym działa plugin "Telewizja Polska (kanały, VOD, filmy, seriale)" czyli "plugin.video.polishtv.live" (obecnie mam wersje 0.13.1). Na wersji 12.0 (zbynex-xbmcapp-armeabi-v7a-debug-full-19.04.2013) działa, natomiast jak zainstaluję "xbmcapp-armeabi-v7a-debug-4dd128f" plugin wypada z błędem skryptu :(

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Szukaj na stronie Pivos, jest tam oficjalna wersja 12.2 dla XIOS DS.

skom
Posty: 34
Rejestracja: 28 września 2011, o 19:22
Odbiornik: Urz0083, Goclever Android Box 500
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: skom »

Jeżeli myślisz o "xbmc-XIOS-011314.apk" to mam podobnie jak na "xbmcapp-armeabi-v7a-debug-4dd128f.apk". Również wtyczka "Telewizja Polska" wypada z błędem skryptu :(

STRONCZEK83

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: STRONCZEK83 »

Witam

Pisze do Was gdyz mam problem i potrzebuje jakiejs podpowiedzi. Posiadam dekoder GoClever box 500. Ktoregos dnia poprostu przestal dzialac. Wlacza sie strona startowa i wszystko stoi. Nie da sie nic zrobic... probowalam aktualizowac do wersji 4 i nic z tego. W ogole nie widzi pednrive ani karty sd. Myslalam zeby wgrac od poczatku cale oprogramowanie (a nie tylko aktualizacje) ale nie wiem skad je wziac i jak sie do tego zabrac. Prosze o pomoc!!

edit/ Pisownia PL!

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Jeżeli w trybie recovery nie widzi karty sd ani pendrive'a to nic nie zrobisz. Pozostaje serwis.

Każda wersja oprogramowania, pomimo że nazywa się update jest wersją pełną.

nerwus87

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: nerwus87 »

jest zbynex? mam problem z kompilacją xbmc by zbynex przystosowaną do tego urządzenia reszta tak się nie sprawdza, tylko teraz wyszło nowe repo sd xbmc polish tv i mam z tym problem, wyskakuję błąd aktualizacji, podobno żeby zainstalować 2.0 trzeba odinstalować poprzednią wersję (nie wiem jak tego dokonać w tej paczce od zbynexa) i wykasować jakieś pliki z folderu xbmc/addons/packages. A może ktoś sobie sobie z tym poradził?

skom
Posty: 34
Rejestracja: 28 września 2011, o 19:22
Odbiornik: Urz0083, Goclever Android Box 500
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: skom »

Koledzy czy udało wam się uruchomić plugin "PVR IPTV Simple Client" (pvr.iptvsimple.1.6.1) na XBMC (wersja 12.0 - "zbynex-xbmcapp-armeabi-v7a-debug-full-19.04.2013").
Plugin się instaluje, ale przy próbie włączenia go jako działającego w "Telewizja" (PVR) nie uruchamia się :(

80hz

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: 80hz »

Witam Kolegów.

3 dni walczę aby zrobić root w goclever 500 na oficjalnym sofcie goclevera 4.0 i wymiękłem. Próbowałem chyba wszystkich programów zarówno z komputera jak i bezpośrednio z poziomu androida. Link do roota przez update ze strony 10 już niestety nie działa. Ratujcie proszę. Dodam że nie działa mi recovery (telewizor nie wykrywa sygnału) a programy na pc mówią aby włączyć debugowanie usb chociaż jest już ono niby aktywne. Jak tego nie zrobię to wywalę to pudełko przez okno bo co chwila gubi mi ustawienia w xbmc a wyrwałem z głowy już chyba wszystkie włosy. Z góry wielkie dzięki za pomoc.

nerwus87

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: nerwus87 »

co do pvr to nie korzystam na tym urządzeniu z tv tylko filmy online czasem net więc nie pomogę a co do roota jeśli nie jesteś przywiązany do oryginalnego softu radze zainstalować wersje zbynexa spróbuj "rom installer" ale jak nie widzisz recovery to nie wiem czy coś da radę. Co do ginących ustawień od czasu kiedy zainstalowałem rom i xbmc zbynexa xbmc trzyma ustawienia ale ustawienia ekranu w androidzie za każdym razem kiedy wyłączę urządzenie wraca do początkowych i ucina mi pasek z prawej strony ale z tym się już pogodziłem

80hz

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: 80hz »

a czy problem z ginącymi ustawieniami xbmc może rozwiązać zainstalowanie xbmc przy odmontowanej karcie wewnętrznej i wsuniętej zewnętrznej?

może ma ktoś skrypt do roota przez aktualizowanie z menu albo zna sposób na podmianę
tego pliku odpowiedzialnego za montowanie wewnętrznej karty?

repo 2.0 z telewizją polską musisz zainstalować z pliku .zip. mi też nie pobiera z netu. czasami ich serwer nie działa i trzeba poczekać aż ściągnie wtyczkę.

nerwus87

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: nerwus87 »

mam ich repo w zip i po odinstalowaniu starego repo na kompie udało mi się zainstalować nowe z tym że na boxie na paczce xbmc zbynexa nie można odinstalować starego repo a co do karty rom od zbynexa ma roota i odmontowaną kartę wewnętrzną i zewnętrzną ustawioną na główną więc już nic nie trzeba kombinować

80hz

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: 80hz »

ja u siebie instalowałem nowe repo bezpośrednio na stare bez odinstalowywania i to wiele razy (ze względu na te problemy z pamięcią pudełka)

ten rom od zbynexa można zainstalować bez recovery i debugowania USB? jeżeli tak to masz może jeszcze potrzebne pliki? liki w wątku już nie są aktywne. / znalazłem w google, wgrałem i mam brak obrazu po włączeniu pudełka - tv wyświetla tryb niedostępny... ręce opadają.

sprawa rozwiązana: soft zmienił domyślną rozdzielczość na mniejszą i tv nie wykrywał sygnału po hdmi. pomogło podłączenie po RCA. podejrzewam, że jest to też rozwiązanie na brak obrazu w recovery. rom od zbynexa zainstalowany - będę go testować.

nerwus87

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: nerwus87 »

jest udało mi się okazało się że po odinstalowaniu aktualizacji common plugin cache wszystko poszło jak z płatka i telewizja polska działa jak ta lala :D

80hz

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: 80hz »

a poradziłeś sobie z problemem braku obrazu w xbmc po wyjściu z dvb-t? w oryginalnym sofcie wystarczyło wcisnąć I<< aby strumień rozpoczął się od początku już z obrazem, na tym sofcie niestety to nie działa i muszę resetować boxa.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Po wyjściu z dvb-t wystarczy na chwilę uruchomić jakiś plik wideo wbudowanym odtwarzaczem.

artur_92

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: artur_92 »

Witam.

Mam mały problem z tym urządzeniem.
Mianowicie po zaktualizowaniu systemu do 4.0.3, przestał mi wyszukiwać kanały TV.
Testowałem też na innych softach z forum, włącznie z powrotem do 2.3, ale nic to nie daje.
Dodatkowo sprawdzałem też podpinając do różnych instalacji antenowych.
Nadajnik mam 40 km od siebie (Śrem, Wielkopolska), antena kierunkowa.
Posiadam też 2 inne tunery (wiwa) podpięte pod tą instalację i tam jest wszystko ok.
Przed aktualizacją wszystko chodziło.
Robiłem też "wipe" w recovery.
Podczas wyszukiwania kanałów, na częstotliwościach gdzie nadawane są MUX-y zatrzymuje się chwilę dłużej jakby coś "widział", ale nic nie wyświetla w liście kanałów.
Może któryś z użytkowników używa tunera TV w tym urządzeniu i mógłby zgrać z pamięci urządzenia z katalogu DATA\DATA podkatalogi:
com.amlogic.dvb.test.dvbservice
com.amlogic.DVBPlayer
com.amlogic.dvbsearch
i umieścić gdzieś w sieci lub wysłać na mail do mnie.
Bez znaczenia wersja Androida i umiejscowienie nadajnika.
Porównałbym wtedy zawartość, zmodyfikował istniejące lub podmienił na inne pliki u mnie i może ruszy.
Z góry dziękuję.

80hz

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: 80hz »

znalazłem lepszy sposób na brak obrazu, wystarczy zmienić ustawienia w zaawansowanych opcjach wideo/akceleracja w xbmc (wyłączyć libstagefright i mediacodec). wówczas brak obrazu rozwiązujemy przyciśnięciem przycisku |<< - tak jak w oryginalnym sofcie 4.0

kipercz

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: kipercz »

Witam!
od ponad roku mam overmaxa z softem zbynexa z xbmc z wyłączoną kartą ,do tej pory byłem zadowolony,korzystałem z dvbt xbmc ostatnio dograłem goldvod -jest ok
ale chciałem nagrać film z dvbt (wczesniej nigdy nie nagrywałem)-wciskam na pilocie rec i mam komunikat,że "nie można znaleź urządzenia pamięci masowej"
wszedłem w ustawienia i znalazłem-ustaw urządzenie pamięci masowej-klik-i pokazało mi usb-włożony pendrive 4Giga zaznaczyłem go ,potwierdziłem wybierając ok ale nadal próbójąc z pilota "rec" mam ten komunikat,że "nie można znaleź urządzenia pamięci masowej"
Pendrive jest ok -oglądałem z niego na overmaxie filmy .Ciekawi mnie też,dlaczego podczas wyboru w ustawieniach urządzenia pamięci masowej nie widać włożonej karty sd 16Giga tylko ten usb 4Giga
Gdy przeglądam pliki to jest i usb i sd

skom
Posty: 34
Rejestracja: 28 września 2011, o 19:22
Odbiornik: Urz0083, Goclever Android Box 500
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: skom »

@80hz:
Kolego a gdzie można znaleźć te ustawienia, bo niestety u siebie na 12.0 nie moge znaleźć "ustawienia w zaawansowanych opcjach wideo/akceleracja w xbmc"? :(

80hz

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: 80hz »

niestety dokładnie nie bede w stanie Ci pomoc bo od poczatku uzywam xbmc 13 ze wzgledu na dekodowanie sprzetowe - jest juz stabilna wersja, polecam.

Zablokowany