GoClever ANDROID 500

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Jak każdy Android - pokazuje dość dobrze strony www. Potrafi się czasem na tym przeglądaniu zawiesić, lepiej nie otwierać więcej jak 3-4 zakładki.
Można dodać strony do ulubionych i z synchronizować z innymi urządzeniami.

Dobrze jest też podpiąć myszkę - to chyba zrozumiałe...

Z odtwarzaniem filmów w przeglądarce czasem jest problem.
Od tego są inne aplikacje.

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: xavier_pl »

@Fantom

Słaby procesor, mała ilość pamięci... Nigdy szału nie będzie :) Polecam do przeglądania stron www OPERA CLASSIC w trybie desktop. Moim zdaniem najsprawniejsza przeglądarka na tym urządzeniu.

--
Pozdrawia XavieR

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Fantom »

No dobra. A co w takim razie ze sprzętem który znalazłem :
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 50#p182650

Ten jest chyba sporo wydajniejszy, więcej pamięci itd ?

Fantom
Ostatnio zmieniony 20 grudnia 2013, o 14:22 przez Fantom, łącznie zmieniany 1 raz.

kipercz

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: kipercz »

Mam overmaxa soft od zbynex z wyłączoną kartą -w sumie jestem zadowolony,ale nie potrafię znaleźć kanałów radiowych,gdy włączam szukanie automatyczne,to znajduje tylko kanały tv ,przełączając listę kanałów tv na radio lista jest pusta-jak mogę przeszukać kanały radiowe?

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Fantom »

A w Polsce są nadawane kanały radiowe na DVB-T ??

Fantom

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Są nadawane ale tylko w płatnym pakiecie - tunery Polsatu. Nie mam, ale czytałem że są raczej kiepskie.

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Fantom »

Kupiłem http://www.xenic.pl/smart-media-box-dvb-t2
Jedyne co znalazłem bardziej wydajne niż goclever/homebox.
Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, z chęcią odpowiem - choć to mój pierwszy tego typu sprzęt z androidem wiec za dużo jeszcze się nie znam.
Głównym wyborem była większa wydajność (jak sprawdzić ? Antuntu ? Ile pokazuje GoClever ?). Do tego jest Android 4.2, wiecej RAM, jedno USB z przodu ... Cena : ponad 100 zl droższy od goclever (405 zl z przesyłką).
Jak coś, to chyba będzie dobry wątek do opdpisywania na ewentualne pytania:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=5963

pozdrawiam
Fantom

nerwus87

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: nerwus87 »

zbynex pisze:Ponownie umieszczam linki do softu z 17.03.2013. Soft bazuje całkowicie na innym firmware z marca 2013. Z OVERMAX i GOCLEVER ma jedynie Logo. Soft w stosunku do wersji z poprzednich linków które usunąłem po tym jak otrzymałem informację że u 2 użytkowników BOX się zablokował ma dodatkowo jeszcze kilka poprawek. Oba boxy udało się odblokować. U mnie pomimo ponad tygodniowych testów na 3 BOXach i kilkunastu instalacji problem nie wystąpił. Także miałem informację od innych użytkowników że u nich jest wszystko OK. Na wszelki wypadek po pierwszym uruchomieniu koniecznie należy zestroić tuner DVB-T. Przypuszczam że problem mogła spowodować uszkodzona wcześniej konfiguracja BOXa lub kernel który był pozostawiony z softu OVERMAXa, teraz go podmieniłem.

Krótko o firmware:
- ICS 4.0.3 DEODEXED
- dodany ROOT
- karta SD tym razem aktywna
- fix dla wyjścia AV

Co nowego wnosi:
- usunięty problem braku obrazu w strumieniach wideo po opuszczeniu aplikacji DVB-T
- poprawiono działanie aplikacji DVB-T (szybciej przełącza kanały)
- poprawa działania pilota
- przycisk POWER wyłącza natychmiast BOXa bez potwierdzania
- usunięto jeden z problemów powodujących zamykanie aplikacji
- większa płynność odtwarzania strumieni video
- wydaje się że działa znacznie szybciej

Po instalacji softu należy zmienić w ustawieniach klawiatury sposób wprowadzania na "pilotem" oraz w ustawieniach programistycznych "renderowanie na GPU"

Linki do wersji z nowym logo GOCLEVER:
http://speedy.sh/PnzFv/GOCLEVER-NEW-17- ... Zbynex.zip

Linki do wersji ze starym logo GOCLEVER:
http://speedy.sh/FXY2e/GOCLEVER-17-03-2 ... Zbynex.zip

Linki do wersji z logo OVERMAX:
http://speedy.sh/mkBVN/OVERMAX-17-03-2013-by-Zbynex.zip

Paczka update dodająca ikonę "XBMC" w launcher zamiast ikony "Ustawienia":
http://www70.zippyshare.com/v/56377924/file.html

Link do mojej kompilacji XBMC z dodanymi wtyczkami:
http://www53.zippyshare.com/v/66183082/file.html

Paczka update odłączająca wewnętrzną kartę SD:
http://www64.zippyshare.com/v/69437979/file.html

Paczka update ponownie dołączająca wewnętrzną kartę SD:
http://www64.zippyshare.com/v/99467272/file.html

UWAGA: Każda aktualizacja niesie za sobą ryzyko uszkodzenia BOX-a więc każdy robi to na własną odpowiedzialność. Jeżeli macie problemy z działaniem pilota w trybie RECOVERY nie instalujcie tego softu.
Ej mozna prosic o upload linki nie dzialaja a chcialem miec z podlaczona karta wewnetrzna wiem ze spowalnia ale poki nie mam innej to potrzebuje tak bo inaczej nie moge zainstalowac xbmc wiec co mi po szybkosci a i jeszcze jedno jest mozliwosc wylaczenia dvbt tylko mnie denerwuje mam dekoder z pvr vectry 500gb a i tak homebox jak podlacze kabel gdzie sam tv widzi kanaly w jakosci sd to on nic nie potrafi wyszukac ani jednego kanalu zreszta chcialem tylko z ciekawosci zobaczyc jak to wyglada nie potrzebuje tego jak by byla mozliwosc to chetnie sie pozbede tej funkcji

[Edit/ Pisownia PL ! ]

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Na poprzedniej stronie masz podane przeze mnie jak wygląda oryginalny zapis w pliku.
Edycja nie jest trudna i warto takie rzeczy wiedzieć.

Co Ci po zainstalowaniu wewnętrznej pamięci aby mieć XBMC jak będzie ono gubić wszystkie ustawienia??? Stanie się praktycznie bezużyteczne! Próbowałem takiego rozwiązanie i ZAWSZE ni z tego ni z owego znikają wtyczki, uwienia, pobrane funart itp, Czasem XBMC przesawało działać i nie chciało się uruchomić. Musiałem przeinstalowywać.

Jedyne słuszne wyjście jest zakupienie karty SD za 20zł i włożenie na stałe do boxa. Teraz mam spokój (karty nie wyciągam), nawet jak XBMC zwiśnie i zatrzymam proces w ustawieniach to nic nie gubi i bezproblemowo się uruchamia.

Przy okazji - polecam stronę SUPERREPO jest tam wiele ciekawych wtyczek. Można 'szlifować' języki obce do woli ;).


Co do aplikacji dvb-t: to że jest w systemie nie znaczy że musisz ją używać. Wycięcie jej z folderu /system jest oczywiście możliwe wystarczy np. ES File Explorer. Myślę że nic Ci to nie da - w sensie nie będzie żadnej różnicy w działaniu boxa.
Co prawda jest tak że jak się w danej chwili używa dvb-t i wyłączy box to po ponownym uruchomieniu znowu startuje tuner tv. Ale to tylko w takim przypadku, używając innej aplikacji po uruchomieniu mamy ekran startowy.

nerwus87

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: nerwus87 »

Dobra jak kupie karte to ja sobie odlacze ale teraz nic nie moge robic bo nie ma wystarczajaco miejsca na dysku zrobilem tak ze zmienilem wpisy ale nadal nie moge zainstalowac tej karty wewnetrznej widzi ze jest ale nie da sie jej zainstalowac a i jeszcze kwestia dvbt czy da sie to jakos usunac? albo zeby sie chociaz samo nie odpalalo prupowalem jakis programow do autostartu ale to bledy wysypuje przy starcie


dobra nie wazne wrocilem juz do oryginalnego softu mi tam smigalo bez utraty ustawien tylko filmy z cda.pl skakaly i chcialem sprawdzic czy w zbynexie jest lepiej ale nie chce mi sie juz w to bawic jak bym mogl pozbyc sie dvbt zeby sie samo nie odpalalo to chyba wszystko co mnie interesuje moze moglbym zainstalowac innego andka ale zeby obslugiwal pilot tylko bez dvbt jest taka mozliwosc?

edit/ Pisownia PL!

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

"W pliku vold.fstab jest taki wpis montujący pamięc wewnętrzna flash jako kartę SD (sdcard), a kratę wkładaną jako external_sdcard.

dev_mount flash /mnt/sdcard /devices/virtual/mtd/mtd6/avnftl6
dev_mount sdcard /mnt/sdcard/external_sdcard auto /devices/platform/AMLOGIC_CARD/card_host/memorycard0

"
Jeżeli w twoim pliku będzie taki wpis to po restarcie masz jak w oryginalnym firmware. To musi działać...

Co do dvb-t tak jak pisałem wczesniej lekarstwem jest ES, w tym przypadku ES Menedżer Zadań. W nim masz Startup Manager i wyłącz dvbservice.

ES File Fanager możesz użyć do odinstalowania aplikacji systemowych - menedżera aplikacji - aplikacje systemowe i odinstalowujemy dvbepg.apk dvbsearch.apk dvbPlayer.apk dvbService.apk, ES automatycznie zrobi nam backup.

... bye, bye dvb-t ;)

nerwus87

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: nerwus87 »

nie wiem o co chodzi ale okazuje sie ze nawet po powrocie do oryginalnego softu nie moge zainstalowac xbcm wyskakuje komunikat o braku miejsca mimo ze wolnego jest 1,8Gb a instalki maja 50-80Mb probowalem tez kombinowac w ten sposob znaleziony w innym forum
applex:
Post: #2RE: Instalacja programów i gier na karcie pamięci
Można jeszcze inaczej zamienić miejsce składowania aplikacji, gier na tablecie czy smartfonie.
Wystarczy wejść do katalogu:
/system/etc
(Przy takim zabiegu wymagane są prawa administratora, więc tymczasowy root, albo root trwały jest potrzebny).
I szukamy pliku vold.fstab

Otwieramy go i będziemy mieli coś takiego (w zależności jakie urządzenie, wersja systemu, ale podobnie będzie wyglądać wszędzie):

Kod:
## Vold 2.0 fstab for HTC Passion
#
## - San Mehat (san@android.com)
##
#######################
## Regular device mount
##
## Format: dev_mount <label> <mount_point> <part> <sysfs_path1...>
## label - Label for the volume
## mount_point - Where the volume will be mounted
## part - Partition # (1 based), or 'auto' for first usable partition.
## <sysfs_path> - List of sysfs paths to source devices
######################

# Mounts the first usable partition of the specified device
#/devices/platform/awsmc.3/mmc_host for sdio
dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/virtual/block/nandj
dev_mount extsd /mnt/extsd auto /devices/platform/sunxi-mmc.1/mmc_host /devices/platform/sunxi-mmc.0/mmc_host
dev_mount usbhost1 /mnt/usbhost1 auto /devices/platform/sw-ehci.1 /devices/platform/sw_hcd_host0 /devices/platform/sw-ohci.1

Następnie zamieniamy miejscami pozycje po auto sdcard z pozycją extsd, a pozycję z extsd z pozycją sdcard.

Czyli jeśli mamy:
Kod:
dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/virtual/block/nandj
dev_mount extsd /mnt/extsd auto /devices/platform/sunxi-mmc.1/mmc_host /devices/platform/sunxi-mmc.0/mmc_host

Zmieniamy na:
Kod:
dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/sunxi-mmc.1/mmc_host /devices/platform/sunxi-mmc.0/mmc_host
dev_mount extsd /mnt/extsd auto /devices/virtual/block/nandj

W ten sposób otrzymamy kartę SD jako pamięć wewnętrzną, a pamięć zewnętrzną jako wewnętrzną.
Lepiej robić to na nowym sprzęcie (bo można stracić zapisane rzeczy) tak więc jak coś lepiej zrobić kopię bezpieczeństwa.
edit/ Pisownia PL!

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Fantom »

Mam pytania odnośnie tego typu urządzeń :
1) Jak najlepiej nimi sterować ? Myszka ?
2) Czy można podpiąć urządzenie sterujące z wbudowanym dotykiem lub żyroskopem ?
3) Czy można podpiąc jakieś urządzenie sterujące bez uzywania portów USB ?
4) Jaki launcher polecacie ? APEXa ?
5) Ktoś testował piloty uniwerslane ?
6) A można jakoś sterować za pomocą smartfona z androidem ?

Fantom
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2014, o 21:57 przez Fantom, łącznie zmieniany 1 raz.

nerwus87

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: nerwus87 »

gdyby ktos mogl mi podrzucic plik etc/vold.fstab bez zadnych kombinacji z odlaczona karta innymi ingerencjami cos mam namieszane w swoim nie moge nic zainstalowac najpierw nie bylo wystarczajaco miejsca zaczolem grzebac teraz nie moze sparsowac i sie wszystko pierniczy z gory thx

edit/ Pisownia PL!

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Za dużo kombinujsz... To co wkleiłeś wcześniej to chyba tylko jako wskazówka. Podałem dokładnie jak wygląda oryginalny wpis.
Jakiego softu w końcu używasz? Sam mam zmieniony plik vold.fstab, mogę Ci tylko polecić ściągnięcie oryginalnego softu od Overmaxa Hoomebox i jego instalację. Możesz też wyciągnąć z niego potrzebny plik.

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Fantom »

Tak swoją drogą Czy taki Goclever kosztuje z 300 zł ?
To chyba jednak warto kupić tego Xenica - 50 zł drożej.
Fakt, że na razie dużo bugów i niewiadomych - ale mocniejszy.

Fantom

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: xavier_pl »

Xenic nie ma wcale więcej bugów w sofcie w porównaniu do GoClever/OVERMAX, a jest nieporównywalnie wydajniejszy.

Inna sprawa - GoClever/OVERMAX można obecnie nabyć za ok. 220zł więc cena adekwatna do możliwości...

nerwus87

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: nerwus87 »

185zl kupilem 5 stycznia w sklepie nowke

edit/ Pisownia PL!

emko

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: emko »

Ja używam GoClever i jestem zadowolona.

xavier_pl
Posty: 127
Rejestracja: 20 marca 2013, o 18:55

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: xavier_pl »

Też byłem, w miarę, zadowolony. Ale teraz jestem naprawdę zadowolony ;-)

Zablokowany