GoClever ANDROID 500

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

@zbynex
u mnie też sensor nie działa

TalRashek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: TalRashek »

Od około miesiąca miałem wersje gocleavera lite zainstalowaną.
Tą: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=147652#p147652
Od kilku dni nie działa mi TVN Player
Wcześniej wszystko bez problemu chodziło.
Teraz ciągle przy próbie włączenia jakiegokolwiek odcinka wyskakuje że nie może nawiązać połączenia z serwerem i żebym sprawdził połączenie internetowe.
Sprawdziłem je. Działa i huczy. Na androidzie też bo google działa.
To samo z marketem za nic nie można się zalogować ani nawet stworzyć konta bo twierdzi że mam sprawdzić połączenie z internetem.
Jakieś rady?

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: programista »

drozdek pisze:To może polecisz jakieś idealne i uniwersalne urządzenie do odbioru i Smart TV i weeb tv ?
Wiesz, twoja sprawa jak uważasz smart tv działa, ale liczne testy i komentarze użytkowników ukazują z goła nieco inny pogląd, smart tv nie jest niestety dopracowane, no i zamknięte niestety, a za te jakby nie patrzeć ograniczone funkcje trzeba dość słono dopłacić.

Wiesz jak komuś pasuje i nie potrzebuje wyboru to ok, ale jak ktoś lubi mieć wybór to według mnie lepiej kupić tv bez smarta i do tego kupić sprzęcik z androidem na hdmi. Wtedy niejako dvb-t spada na tv, ale według mnie to dobrze, reszta zajmie się andek.

Ja polecam jak ktoś ma tv z hdmi i dvb-t zakup mini pc MK808, który poradzi sobie o wiele lepiej niż goclever box 500 czy overmax.

Można to dostać na alledrogo za ok. 250 - 300 zł lub aliexpress około 170-180, jeżeli ktoś oferuje na alledrogo z przesyłką z chin to nie ma sensu przepłacać, lepiej zamówić samemu z aliexpress, bo pośrednik zrobi dokładnie to samo, zapłacisz więcej za nic, bo gwarancję jakby co i tak będzie trzeba realizować na własną rękę w chinach, jeżeli natomiast znajdziesz kogoś kto oferuje gwarancję swoją to warto się zastanowić nad dopłatą.

P.S. Kurs USD słabnie, niby ma być jeszcze niżej, także może warto trochę poczekać, wtedy taki mini pc dałoby się wyrwać poniżej 150zł.

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

Dodaj jeszcze do ceny koszt zakupu jakiejś mini klawiatury z touchpadem.
W gocleverze wystarcza mi pilot. Sam mam MK802II ale kupiłem goclevera ze względu na działające xbmc plus dvb-t i MK802II poszło w odstawkę.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: programista »

Ale czemu człowieku mam doliczać coś co jest opcjonalne, to ty sobie to samo dolicz do goclevera, wyjdzie jeszcze drożej.

Jako, że mk808 jest tylko na hdmi to zakładam, że będą podłączane pod tv z dvb-t, w takim wypadku obsługa dvb-t przez podłączane urządzenie jest zbędna. Jak ktoś nie ma w tv dvb-t, a chce mieć, to niestety zostaje mu tuner z dvb-t na androidzie.

Technicznie jest jeszcze jedna opcja, podłączyć do mk808 jakiś tuner na usb, który i u nas można kupić tanio, sprawa taka, że trzeba temat zbadać, który by działał itp.

Jednak nadal wyjście będzie tylko hdmi, więc trochę to mija się z celem jak teraz hdmi i dvb-t to standard, ludzie co nie zmieniają tv od dawna raczej mini pc z androidem nie kupią, a ci co zmieniają to już dawno tuner dvb-t w tv mają.

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

DVB-T to był tylko dodatkowy plus za gocleverem, głownie chodziło mi o konieczność zakupu dodatkowo czegoś do sterowania tym użądzeniem. Może napiszesz czego zamierzasz używać do sterowania tym urządzeniem? Jeżeli ktoś nie ma telefonu z androidem z odpowiednią aplikacją to musi skorzystać z czegoś co jest opcjonalne. Chyba że pisałeś o zestawie MK808 plus klawiatura, ale na allegro najtańszy taki zestaw to 329 zł.

szpila
Posty: 202
Rejestracja: 4 kwietnia 2011, o 10:07
Odbiornik: OV-HomeBox>HDMI-DVI> LCDTV HDReady32"
Instalacja antenowa: Szerokopoasmowa Log 5-65, 2gie piętro balkon
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, ok 25km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: szpila »

Może mini klawiatura to już faktycznie nadmiarowy i opcjonalny przybytek, ale koszt chociażby myszki trzeba dodać bo bez tego to dostajemy jedynie ładny breloczek. Z GoClever czy Homeboxem otrzymujemy pilota i daje się tym całkiem sprawnie funkcje multimedialne opanować - mi osobiście to odpowiada. Z racji nie posiadania tunera dvb-t i brak w TV HDMI (mam DVI) nie miałem zbyt dużego dylematu. :)
Do tego dochodzi jeszcze audio po kablu coxial (jest nawet DTS) i to już chyba za te pieniążki nie można narazie więcej wymagać.

drozdek

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: drozdek »

programista pisze:
drozdek pisze:To może polecisz jakieś idealne i uniwersalne urządzenie do odbioru i Smart TV i weeb tv ?
Wiesz, twoja sprawa jak uważasz smart tv działa, ale liczne testy i komentarze użytkowników ukazują z goła nieco inny pogląd, smart tv nie jest niestety dopracowane, no i zamknięte niestety, a za te jakby nie patrzeć ograniczone funkcje trzeba dość słono dopłacić.

Wiesz jak komuś pasuje i nie potrzebuje wyboru to ok, ale jak ktoś lubi mieć wybór to według mnie lepiej kupić tv bez smarta i do tego kupić sprzęcik z androidem na hdmi. Wtedy niejako dvb-t spada na tv, ale według mnie to dobrze, reszta zajmie się andek.

Ja polecam jak ktoś ma tv z hdmi i dvb-t zakup mini pc MK808, który poradzi sobie o wiele lepiej niż goclever box 500 czy overmax.

Można to dostać na alledrogo za ok. 250 - 300 zł lub aliexpress około 170-180, jeżeli ktoś oferuje na alledrogo z przesyłką z chin to nie ma sensu przepłacać, lepiej zamówić samemu z aliexpress, bo pośrednik zrobi dokładnie to samo, zapłacisz więcej za nic, bo gwarancję jakby co i tak będzie trzeba realizować na własną rękę w chinach, jeżeli natomiast znajdziesz kogoś kto oferuje gwarancję swoją to warto się zastanowić nad dopłatą.

P.S. Kurs USD słabnie, niby ma być jeszcze niżej, także może warto trochę poczekać, wtedy taki mini pc dałoby się wyrwać poniżej 150zł.
Po wnikliwej analizie recenzji rekomendowanego przez Ciebie urządzenia (http://hdtvpolska.com/topic/29091-mini- ... era-mk808/ ), które ma dużo więcej wad niż zalet, pozostanę przy Smart TV w moim telewizorze, z którego jestem naprawdę bardzo zadowolony. GoClever zostanie u mnie tylko i wyłącznie dlatego, że mogę na nim pooglądać sobie od czasu do czasu, na weeb.tv mój ulubiony serial Miodowe Lata. Jak zniknie kanał Miodowe Lata, to zniknie również mój GoClever. Pozostałe kanały weeb.tv są mi zbędne...

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: programista »

Piwek pisze:Chyba że pisałeś o zestawie MK808 plus klawiatura
I tu się chyba nie zrozumieliśmy, bo jak polecałem ten komputerek to oczywiście mi chodziło o taki zestaw z klawiaturką-pilotem jak w goclever czy overmax.

Chyba często nie zaglądasz do chinoli, to spieszę z info, że większość tak jest sprzedawana.

Tak czy inaczej, dostaniesz to taniej niż boxy z dvb-t u nas, a na allegro zbytnio nie patrzę, bo ci co sprzedają te komputerki i tak zamawiają je u chinoli i paczka jest od china post czy hongkong lub singapur + ich marża, więc to nie ma sensu skoro i tak gwarancji nie oferują własnej. Zresztą nie ma się co rozpisywać, to samo jest z telefonami np. zte v907 czy newman n1, notabene także je polecam.

A o dvb-t mi chodziło, że jak ktoś ma tv z dvb-t to jest to zbędna opcja w playerze z androidem wtedy.

Po za tym chodzi mi też o czystość androida, ten mk808 to naprawdę czysty soft, bez jakiś dupereli i dopracowany, nie to co "oferuje" np. goclever, po za swoimi KŁAMSTWAMI, w dodatku 2 rdzenie, on chodzi o wiele lepiej niż te boxy, na serio.

drozdek
To widać mało wnikliwy jesteś, jak sobie chcesz wierzyć w bajki czy też nie czytać ze zrozumieniem to ok, wnioski z tego linku są takie, że sprzęt jest bardzo dobry, a potwierdzają to też liczne inne źródła, a nie tylko jedna mini recenzyjka na polskim portalu. Ja tam wole jakość bez przepłacania, ale jak ktoś woli.

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

To trzeba było też podać ceny jak dla zestawu a nie dla samego mini pc.
Bezpośrednio z Chin ściągałem MK802II i na jego przykładzie wiem, że te sprzęty wcale nie nie są lepsze pod względem firmware od goclevera. Problem z tymi mini pc jest taki, że najlepiej, kupować coś co jest na rynku już od jakiegoś czasu jak już wiadomo, że jest sporo osób, które mają ten sam model i ktoś się zabrał za zrobienie jakiegoś custom romu. Wtedy jest szansa, że pojawią się jakieś poprawki w socie, producenci bardzo szybko zaprzestają wsparcia, bo co chwila pojawia się coś nowego.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: programista »

No to przecież podałem cennik i to się zgadza. I nie pisałem że domyślny soft jest super, na necie już się zabrali za tą skrzynkę jakiś czas temu i raczej będzie wspierana dość dobrze, są aktualizacje i są też custom romy.

Możesz pisać, że soft nie jest lepszy, a ja wiem że to nieprawda, a przynajmniej na tym pececiku działa po prostu lepiej. Czy to sprawa 2 rdzeni czy też lepszych aktualizacji, po części to i to, na pewno lepsze to niż kłamstwa goclevera.

Dla zainteresowanych szybszym systemem http://www.wykop.pl/link/1367089/latka- ... -androida/

To może też działać na waszych boxach.

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

Podałeś, tylko że za 250 to nie widziałem takiego zestawu. Dziś sprawdziłem jeszcze raz i są rzeczywiście od 299 wczoraj wadziłem za minimum 329, więc to wcale nie jest tańszy zestaw. Jak ktoś chce zrobić ze swojego starego tv "smart tv" to może inwestować w coś takiego. Ja goclevera kupiłem bo ma dekodowanie sprzętowe w xbmc poza tym mogę podpiąć się do sieci po kablu i jestem zadowolony mimo nie najlepszego softu.

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

Jeśli ktoś miał problem z działaniem droidmote na Gocleverze to okazało się, że tradycyjnie przyczyną jest brak modułu uinput. Trzeba go dodać do softu:
http://www9.zippyshare.com/v/99383367/file.html
extract

copy run_init.d.sh, install-recovery.sh,uinput.ko, init.d to sdcard, use file manager to put them where they need to go.

copy run_init.d.sh /system/bin

copy install-recovery.sh /system/etc

copy init.d /system/etc

copy uinput.ko /system/vendor/modules

use terminal or adb

su

chmod 644 /system/vendor/modules/uinput.ko

chmod 777 /system/etc/install-recovery.sh

chmod 775 /system/etc/init.d/uinput.sh

chmod 775 system/bin/run_init.d.sh

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: @GUTEK@ »

Zrobię mały offtopic...

Miałem okazję się pobawić telewizorem Samsung UE32EH5300W z funkcjami Smart TV.
Powiem tylko, że działania tego nawet nie ma co porównywać do tych badziewnych boxów na Androidzie typu GoClevera.

W Samsungu wszystko działa płynnie. Nie ma żadnych problemów, że przy starcie odtwarzania wyskoczy jakiś błąd. Aplikacje są idealnie dostosowane do sterowania pilotem.

Nawet to całe DLNA okazało się wcale nie takie złe, na kompie instaluje jakiś soft co to obsługuje (niekoniecznie AllShare, które akurat nie chciało mi działać), udostępniam katalogi jakie chce i one są od razu dostępne na telewizorze. Odtwarza nawet bez problemów MKV z zewnętrznymi napisami w MicroDVD.
Nie trzeba się bawić w jakieś CifsManagery i kombinować z playerami, żeby odtworzyć płynnie jakiś film jak w tym GoClever.

Nawet śmiem stwierdzić, że wbudowana w Samsungu przeglądarka działa płynniej niż w GC. A po podłączeniu myszki wyświetla się bardzo dobrze widoczny i duży kursor. Jest też obsługa flasha, ale akurat player tego waszego weeb.tv nie ładuje się.

Ten telewizor można dorwać na znanym serwisie aukcyjnym już od ok.1300zł (ze sklepów internetowych, nowy z gwarancją). Jeśli ktoś chce mieć funkcje multimedialne, które rzeczywiście działają to na prawde polecam.
Działa w nim nawet poprawnie HbbTV, mimo, że w specyfikacji pisze że nie obsługuje. Chociaż według mnie to HbbTV od TVP to jest jakaś parodia w obecnej formie. I nie ma się czym w ogóle zachwycać. Natomiast HbbTV na czeskiej telewizji to już klasa wyżej.

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

Ja tam wolę dać 300 zł za Goclevera niż kupować nowy tv szczególnie, że 32 cale teraz to trochę mało. Możesz napisać jakich serwisach działał flash w tym tv? DLNA działa też na Gocleverze.

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: alex_777 »

nooooooooooo tak
:lol: :lol: :lol:


5" GoClever ma większy ekran niż nędzne 32" od Samsunga
:lol: :lol: :lol:

może ktoś mi ten fenomen wyjaśni ?

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

Nie wiem skąd Ci się wzięło 5" w Gocleverze... ale mój ma taki ekran do jakiego jest podpięty, aktualnie 32" i nie widzę sensu wydawania kasy na tv o takiej samej przekątnej dla samej funkcji smart tv. Jeśli masz tv z 5" ekranem to rzeczywiście tv 32" może robić wrażenie;P

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: @GUTEK@ »

alex_777 pisze:5" GoClever ma większy ekran niż nędzne 32" od Samsunga
Kolega chyba nawet nie wie o jakim urządzeniu jest ten temat. Więc może lepiej niech się dowie a potem pisze jakieś brednie.

Piwek owszem jak masz jakiś dobry LCD/Plazma to nie opłaca się kupować nowego. Ale jeśli ktoś przymierza się do zakupu takiego boxu z Androidem tymczasowo to nie warto tracić kasy tylko już kupić Smart TV z prawdziwego zdarzenia.

Piwek
Posty: 126
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 12:20

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: Piwek »

Nawet jak zmienię tv na smart tv to i tak jako uzupełnienie będę miał jakiegoś boxa lub dongla z androidem. Wydaje mi się, że android zawsze będzie miał większe możliwości od smart tv.

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: GoClever ANDROID 500

Post autor: alex_777 »

no fakt, ekranu to nie ma
:lol:

a szkoda, bo 5" czy 7" LCD na pewno podniosłoby wartość użytkową, choćby jako przenośny TV do auta albo na działkę, albo nawigacja samochodowa
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

gdybym się nie wpakował w tandetę Fergusona (Ariva), pewno bym kupił tę skrzyneczkę

Zablokowany