Odbiorniki DVB-T w notebooku Acer AS6935G - Kilka pytań

Morfeusz

Odbiorniki DVB-T w notebooku Acer AS6935G - Kilka pytań

Post autor: Morfeusz »

Witam Wszystkich

Wczoraj zakupiłem w/w notebooka który posiada odbiornik DVB-T niestety nikt nie potrafi stwierdzić czy MPEG-2 czy MPEG-4.
Korzystam standardowo z Windows Media Center do obsługi telewizji, antena standardowa dołączona do zestawu sprzedażnego, jest na tyle długa że starcza żeby wystawić ją za okno.
Mieszkam na Słodowcu (Warszawa-Bielany).
Niestety skanowanie w poszukiwaniu programów nic nie daje, program nic nie znajduje...
Moje pytanie czy powinienem coś zmienić? Dokupić lepszą antenę? Zmienić program do odbioru?
Jakieś sugestie? Za wszelką pomoc z góry bardzo dziękuję.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Odbiorniki DVB-T w notebooku Acer AS6935G - Kilka pytań

Post autor: scanya »

To czy tuner obsługuje kompresje MPEG4 czy tylko MPEG2 zależy wyłącznie od używanego softu. Polecam DVBDream lub DVBViewer (ten drugi jest płatny ale lepszy), do tego kodeki np. CyberLink'a i AC3Filter. Jakiego Windows'a Pan ma, XP MCE czy Vistę HomePremium/Ultimate ?

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: Odbiorniki DVB-T w notebooku Acer AS6935G - Kilka pytań

Post autor: tolus »

;)
Ostatnio zmieniony 29 kwietnia 2009, o 22:19 przez tolus, łącznie zmieniany 1 raz.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: Odbiorniki DVB-T w notebooku Acer AS6935G - Kilka pytań

Post autor: tolus »

Jaki masz tuner - Aver czy Pinnacle? Jesli Aver to bedzi ci smigal tylko i wylacznie na DVBViewer - jak chcesz program i kodeki to sie odezwij.

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: Odbiorniki DVB-T w notebooku Acer AS6935G - Kilka pytań

Post autor: kemi73 »

Skąd takie informacje że averka śmiga tylko na DVBViewer. U mnie Averka śmiga i na oryginalnym sofcie (http://www.avermedia.com) jak i na AltDVB.

Morfeusz

Re: Odbiorniki DVB-T w notebooku Acer AS6935G - Kilka pytań

Post autor: Morfeusz »

System to Vista HomePremium, natomiast co do tunera to nie bardzo wiem.
Poza tym że jest wbudowany, żadnej nazwy firmy nie znalazłem...
Chyba będę zmuszony napisać do ACERA.
Pytanie jeszcze jedno czy jak mieszkam na parterze ("Słodowiec" Warszawa-Bielany) to możliwe że nie znajdę żadnego sygnału?

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Odbiorniki DVB-T w notebooku Acer AS6935G - Kilka pytań

Post autor: scanya »

Wydaje mi się, że najprościej by było w pierwszej kolejności spróbować wykorzystać funkcję samej Visty:

Proszę przeczytać poniższego posta, jakby coś było niezrozumiałe to proszę o kontakt na PW.

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 3423#p3423

Morfeusz

Re: Odbiorniki DVB-T w notebooku Acer AS6935G - Kilka pytań

Post autor: Morfeusz »

Po prawie dwóch miesiącach walki prawie się poddałem, proszę o pomoc...
Wbudowany tuner w laptopa to AVerMedia A309
Próbowałem zarówno przez Mindows Media Center rezultat 0 znalezionych stacji
Przy próbie instalacji "Vista Media Center TV Pack 2008" mam komunikat "aktualizacja nie ma zastosowania w tym systemie" co być może świadczy że już fabrycznie miałem zainstalowaną to aktualizację.
Przy wykorzystaniu DVBViewer Pro i przy różnych ustawieniach mam to samo czyli 0 znalezionych stacji...

W czym leży problem? Bardzo proszę o wszelką pomoc. Z góry BARDZO dziękuję.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: Odbiorniki DVB-T w notebooku Acer AS6935G - Kilka pytań

Post autor: tolus »

Witaj - ja mam acera 5513, i ten sam tuner w srodku, jesli dzialasz na baterii, musisz wlaczyc zasilanie na port PCI, czyli w epower wlacz wszystko na ON, jesli dzialsz na zasilaczu oprogramowanie acer powinno ci znalezc i analog oraz DVB-T, jesli jest to MPEG2 czy 4 nie robi to temu tunerowi wiekszej roznicy, odpowiednie kodeki i MPEG4 tez smiga - sprawdzone w "szczerym polu" koło Ochli pod Zielona Gora, troszke sie u mnie tnie ale mysle ze to wina procka, celeron 1,6 i 512 ram (w koncu to maszyna "do pracy" a nie do multimediow), dodam ze normalnie bateria trzyma okolo 3-3,5h a przy ogladaniu TV to max 1,5h ;)

Kafar

Re: Odbiorniki DVB-T w notebooku Acer AS6935G - Kilka pytań

Post autor: Kafar »

Może po prostu masz zbyt słaby sygnał na dołączonej antence. Gdy poziom jest poniżej 30% to ciężko coś zeskanować. Tak jak wspomnieli przedmówcy w tunerze komputerowym odbiór odpowiedniego MPEG to tylko kwestia kodeków. Ja zainstalowałem kodeki Elecard i CoreAVC. Tuner mam też AverMedia ale na PCMCIA. Pomimo wybrania odpowiednich kodeków w opcjach programów: AltDVB, DVBViewer i DVB Dream, albo skanowały i był tylko sam dźwięk, albo wyskakiwała informacja o błędzie. Jedynie ProgDVB Pro działał poprawnie, ale to trwało 30 dni. Z zakupem pełnej wersji się wstrzymuje, dopuki się sytuacja ze startem DVB-T nie wyjaśni. Testy robiłem w Krakowie w Marcu, ale na Pentium 3 to był pokaz slajdów, na laptopie DualCore T2300 też jeszcze płynności pełnej nie uzyskałem. Po prostu trzeba różne konfiguracje: prgram - kodek testować do oporu. Niektóre antyvirusy wykrywają w instalkach Proga jakiś zły kod i trzeba na czas pobierania i instalacji wyłączyć. W MPEG2 DVBViewer nie chce działać a reszta softu śmiga. Nowe Averki z MPEG4 na pudełku działają na fabrycznym sofcie, np.: Volar HX, to samo X3M.

cube83

Re: Odbiorniki DVB-T w notebooku Acer AS6935G - Kilka pytań

Post autor: cube83 »

ja uzywam programu Splash. jeszcze ma troche uboga funkcjonalnosc ale przynajmniej ma wszystkie kodeki neizbedne do tv swoje, nie trzeba nic cudowac. w oddatku uzywa akceleracji sprzetowac i daje dobra jakosc video. no i jest za darmo. a te kodeki od cyberlinka to kosztuja 40 dolkow same chyba... kupa smiechu :/

Kafar

Re: Odbiorniki DVB-T w notebooku Acer AS6935G - Kilka pytań

Post autor: Kafar »

Możecie dać linka do tego Splasha?? Jak w czerwcu próbowałem to mi się wykrzaczył z moimi sterami BDA :(


Morfeusz

Re: Odbiorniki DVB-T w notebooku Acer AS6935G - Kilka pytań

Post autor: Morfeusz »

cube83 - OGROMNE dzięki - DZIAŁA!
Co prawda dopiero na 10 piętrze złapał sygnał, ale grunt że działa! Obraz żyleta, wszystkie 7 dostępnych kanałów!
Program rewelacja, instalujesz i wszystko, nie musisz się bawić w kodeki, wszystko w standardzie za free!

Jedyny minus że na Windows Media Center nadal nic nie łapał, ale cóż nie można mieć wszystkiego...

Jeszcze raz, ogromne dzięki!

k@li111 - Także ogromne dzięki za link!

cube83

Re: Odbiorniki DVB-T w notebooku Acer AS6935G - Kilka pytań

Post autor: cube83 »

Dobra jakosc obrazu i to ze program ma wszystkie kodeki swoje i nic nie trzeba ustawiac to jest to wlasnie co lubie w tym programie. Wyglada tez fajnie. Szkoda ze ma ograniczona funkcjonalnosc mocno i brak list ulubionych kananalow oraz nagrywania i timeshifta... te funkcje chyba beda tylko w platnej wersji. No ale wszystkiego za damro to nie dadza przeciez hehe.

Zablokowany