MEDIA-TECH MT4168

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: MEDIA-TECH MT4168

Post autor: eter »

Wprawdzie mam starszy model tego tunera, ale poprawę jakości obrazu [ostrość] ( znaczną )uzyskałem w darmowym polskim rewelacyjnym programie Splash Lite. Nie ma niestety możliwosci nagrywania.

krakow
Posty: 24
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 10:26
Odbiornik: media-tech MT4168
Instalacja antenowa: pokojowy dipol półfalowy otwarty
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica, Luboń Wielki

Re: MEDIA-TECH MT4168

Post autor: krakow »

Dla MT-4168 jedyny słuszny zestaw to DVB Viewer i tylko LAV Filter z włączoną dekompresją sprzętową (jeżeli nasza karta graficzna ją obsługuje)
W przypadku winxp doinstalowuje się tylko same sterowniki. Fabryczny program Total Media to porażka i szkoda sobie nim system zaśmiecać i denerwować zwiechami.
Żadnych durnych packów, dziwnych kodeków, sam tylko LAV Filter i wszystko śmiga wyśmienicie całymi dniami.
Gwizdek najlepiej wyprowadzić sobie na 1-2metrowym przedłużaczu USB (polecam Hama z MM)do gwizdka przez podobnej dlugości koncentryk zapięty pokojowy dipol półfalowy leżący w kącie pokoju, na oryginalnym baciku nic nie odbierał.
Gdy antenę wpinałem prosto na gwizdek to przy słabszych sygnałach coś się gniewał - pewnie sam gwizdek trochę śmieci ładował w antenę.
Dzięki wyniesieniu gwidka na przedłużce w przewiewne miejsce nic się nie przegrzewa.

Zablokowany