WIWA HD-80 mini

Omber27

Re: WIWA HD-80 mini

Post autor: Omber27 »

Wysłałem maila o tej samej treści do trzech osób pracujących w serwisie. Oto adresy:
jacek@bellwood.pl (podobno do kierownika to jest)
iwona@bellwood.pl
radek@bellwood.pl
Zna ktoś jeszcze jakieś adresy mailowe innych pracowników serwisu?

djtimon89

Re: WIWA HD-80 mini

Post autor: djtimon89 »

ploomba pisze:Jeśli ktoś jest na kupnie to od dzisiaj HD80 mini jest w Kauflandzie za 79,95.
kupiłem i odniosłem na 2 dzień nie dość że wystąpił ten sam błąd co tu opisany czyli zawiecha na pendrive to jeszcze co chwila gubił mi mux-2 i trzeba było wł/wył by widział ponownie a jakość i sygnał miałem na 100% poszedłem do media-expert dopłaciłem i kupiłem Cabletech URZ0194 i jestem bardzo zadowolony jakością wykonania jak i całym softem zero problemów :D

nie polecam tego badziewia wiwy hd 80 mini szrot

Omber27

Re: WIWA HD-80 mini

Post autor: Omber27 »

Dzwoniłem dzisiaj do serwisu, gdyż ponad tydzień nie odpisują na maila w sprawie podesłania innego softu do sprawdzenia (sam kierownik serwisu zdeklarował się wysłać soft mailem) i usłyszałem od pewnej pani że trwają prace nad softem do tego tunera i po zakończeniu prac zostanie on wysłany na maila. Na stronie wiwy nie ma co czekać na nowsze softy, gdyż strona jest w przebudowie (dziwne ze jest w przebudowie i działa nadal pod starym adresem) i nie wiadomo kiedy zostanie ukończona.

Omber27

Re: WIWA HD-80 mini

Post autor: Omber27 »

Nowe informacje na temat problemu z tunerem. Informacja z dnia 06.02.2013:
"Opisywany problem jest nadal weryfikowany".

Jadaj
Posty: 20
Rejestracja: 13 stycznia 2012, o 14:10
Odbiornik: Arriva T-650i
Instalacja antenowa: DYI pół dipola szerokopasmowego - symetryzator + drut V
Nadajnik - obiekt nadawczy: Iława - Kisielice

Re: WIWA HD-80 mini

Post autor: Jadaj »

Plusem tego tunera jest odtwarzanie WMV w takim zakresie jak w softach modowanych do HD50 i HD90.
Minusów jest dużo więcej.
Najbardziej denerwujące:
Brak możliwości wybrania napisów przy odtwarzaniu nagrań z PVR, wybranie napisów i naciśnięcie ok powoduje wejście do menu.
Brak możliwości przeskoczenia do określonego miejsca w czasie przy PVR, natomiast przy odtwarzaniu DIVX przy próbie wpisania czasu przeskakuje o procentową długość programu.

David K.

Re: WIWA HD-80 mini

Post autor: David K. »

@GUTEK@ - Witam:) Posiadam tuner Wiwa HD-80mini z softem 11017.154651.1 i mam taki problem, iż w/w tuner podczas nagrywania na pamięć USB (SanDisk Cruzer Fit 32GB) sformatowaną w systemie FAT32 dzieli nagrywany materiał na części po 500MB, a chciałbym aby nagrywał jako całość. Dodam, że nie mogę sformatować pamięci na NTFS ponieważ urządzenie na które chce kopiować nagrany materiał (Playstation 3) nie rozpoznaje pamięci sformatowanych w NTFS. W tym wątku http:/forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=2676&start=600 około roku temu pomógł Pan Panu Maciey-owi w rozwiązaniu identycznego problemu tylko, że Pan Maciey miał inny model tunera (Wiwa HD-50). Tam pomogła zmiana oprogramowania. Czy w moim przypadku jest możliwość rozwiązania tego problemu?? Pozdrawiam bardzo serdecznie, Życzę miłego dnia i bardzo, bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedź:)

Omber27

Re: WIWA HD-80 mini

Post autor: Omber27 »

Sprawdź w MENU=> USB=> USTAWIENIA PVR=> URZĄDZENIE NAGRYWAJĄCE i zobacz jaki masz ustawiony rozmiar. Fabrycznie pewnie będzie 0.5GB (tak było u mnie). Jeśli tak to zmień na maksymalny rozmiar i powinno być ok.

David K.

Re: WIWA HD-80 mini

Post autor: David K. »

Sprawdziłem te ustawienia i faktycznie miałem ustawione 1.0GB. Zmieniłem na maksymalny dostępny rozmiar czyli 4.0GB i włączyłem nagrywanie. Testuję i za jakieś 2 godzinki napiszę jakie są efekty;)

David K.

Re: WIWA HD-80 mini

Post autor: David K. »

A więc zakończyłem test z nowymi ustawieniami i przykro mi stwierdzić, że nic się nie zmieniło. Materiał w HD o długości 2h10min nagrało w 13 częściach, każda po ponad 536MB, a łącznie ich rzeczywista wielkość razem wynosi 6gb732mb. Najgorszym jest fakt, iż tuner pierwszy plik nagrywa z rozszerzeniem ".mts" , a do kolejnych tworzonych przez siebie plików dodaje numerki ale nie do nazwy, a właśnie do rozszerzenia i wychodzą takie babole typu ".mts1, .mts2 , .mts3" tak jak to widać na poniższej fotografii
http://imageshack.us/photo/my-images/42 ... graniu.jpg
W ten sposób otrzymujemy tylko pierwszy plik, który możemy otworzyć np. w PS3 i 12 nierozpoznawanych przez żadne inne urządzenie, ponieważ nie istnieją piki z takimi rozszerzeniami jak ".mts1, .mts2 , .mts3, .....mts12, etc."
W tej chwili jedynym rozwiązaniem jest ręcznie poprawienie wszystkich rozszerzeń np. w Total Commander na ".mts" i dodatkowo połączenie wszystkich części w całość w innym programie co jest procesem bardzo czasochłonnym i mijającym się z celem.
W związku z tą sytuacją wracam do pytania jakie zamieściłem 3 posty powyżej.Pozdrawiam Dave.

Maciey

Re: WIWA HD-80 mini

Post autor: Maciey »

Nagraj na nośniku w formacie NTFS, a potem skopiuj na inny, w formacie FAT32.

A rozmiar który zmieniłeś dotyczy wielkości pliku dla Time Shiftu, o ile się nie mylę.

David K.

Re: WIWA HD-80 mini

Post autor: David K. »

Witam Pana Maciey-a:) To Panu pomógł Pan @GUTEK@ w identycznym problemie?
Wiem, ze mógłbym najpierw nagrać na NTFS, a później skopiować na innyw FAT32 tylko, że do tego już jest potrzebny komputer podobnie jak przy zmianie rozszerzeń, a właśnie to chcę ominąć.
Chcę nagrać materiał w HD na pendrive-a z FAT32 w jednej całości i później skopiować go bezpośrednio do Playstation 3, które widzi tylko napędy w FAT32.
A proszę mi napisać czy Pana tuner nagrywa na FAT32 materiał w 1 pliku i czy jest jakaś granica jeśli chodzi o wielkość pliku, czy może (jeśli nagrywa) to granicą jest po prostu dostępna ilość miejsca na dysku? Pozdrawiam bardzo serdecznie:)
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2013, o 17:42 przez David K., łącznie zmieniany 1 raz.

Omber27

Re: WIWA HD-80 mini

Post autor: Omber27 »

Sprawdzę jak to u mnie wygląda po powrocie z pracy. Około godziny 20 na pewno będę w stanie napisać jak mi nagrywa. Możliwe że tego problemu nie zauważyłem gdyż nagrywałem zawsze tylko kilka sekund audycji bo tylko tak mogłem uruchomić filmy avi z pamięci usb bez problemu (zwieszanie się tunera).

Omber27

Re: WIWA HD-80 mini

Post autor: Omber27 »

Rzeczywiście dzieli nagrywany plik na party po 0.5GB w systemie FAT32. W całości nagrywa tylko w systemie plików NTFS.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-80 mini

Post autor: m@rtops »

David K. pisze:Chcę nagrać materiał w HD na pendrive-a z FAT32 w jednej całości i później skopiować go bezpośrednio do Playstation 3, które widzi tylko napędy w FAT32.
a czyta pliki zapisane w ".mts"? - w tym systemie zapisuje wiwa :?

David K.

Re: WIWA HD-80 mini

Post autor: David K. »

Tak PS3 czyta bez problemu ten format plików czyli wspomniany ".mts".

Maciey

Re: WIWA HD-80 mini

Post autor: Maciey »

David K. pisze:Witam Pana Maciey-a:) To Panu pomógł Pan @GUTEK@ w identycznym problemie?
Witam.
Mój problem faktycznie dotyczył podziału plików, ale była jedna zasadnicza różnica:
Miałem Wiwę HD50 z pierwszą wersją softu. Zrobiłem aktualizację do nowszej i okazało się że dzieli nagrania co ok. 500MB. Wgranie z powrotem oryginalnej wersji pierwszego softu było niemożliwe, a kolega @GUTEK@ udostępnił mi wersję zmodyfikowaną, którą już się dało wgrać.
David K. pisze: A proszę mi napisać czy Pana tuner nagrywa na FAT32 materiał w 1 pliku i czy jest jakaś granica jeśli chodzi o wielkość pliku, czy może (jeśli nagrywa) to granicą jest po prostu dostępna ilość miejsca na dysku? Pozdrawiam bardzo serdecznie:)
Plik był dzielony po przekroczeniu 4GB.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-80 mini

Post autor: @GUTEK@ »

Przy FAT32 nie ma możliwości nagrywania w jednym pliku. Wynika to ze specyfikacji tego systemu plików.

We wszystkich znanych mi softach do Mstara, na kernelu 491511 ustalone to zostało na dzielenie przy <512MB. Aby tuner nagrywał jeden plik należy użyć systemu plików NTFS

Ustawienia rozmiaru w ustawieniach PVR dotyczą rozmiaru pliku dla TimeShiftu, po jego przekroczeniu tuner zaczyna nadpisywać początek Timeshiftu.

David K.

Re: WIWA HD-80 mini

Post autor: David K. »

Hmmm...czegoś tu nie rozumiem:( Pisze Pan, że przy FAT32 nie ma możliwości nagrywania w 1 pliku tymczasem w wątku jaki przytoczyłem czyli tutaj
http:/forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=2676&start=600
dał Pan Panu Maciey-owi wersję zmodyfikowaną softu i po jego instalacji Pan Maciey napisał:
Maciey pisze:Wgrałem soft z października - zapisuje całe pliki na FAT32 8-)
Przy okazji - też wyświetla niewłaściwy dzień tygodnia - piątek 26 stycznia.

Dzięki @GUTEK@
Dodatkowo Pan Maciey napisał mi, że plik był dzielony po przekroczeniu 4GB.
Czy w związku z tym może mi Pan wytłumaczyć o co tu chodzi :?:
Pozdrawiam bardzo serdecznie :mrgreen: Dave.

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: WIWA HD-80 mini

Post autor: Bogoes »

David... na siłę próbujesz udowodnić coś, co inni uważają za niemożliwe... skoro uważasz, że Maciey potwierdza Twoje opinie, to napisz do niego maila, niech Ci powie, jak to wykonać... ja policzyłem, że mam już siódmy soft na wiwie i na żadnym na Fat32 nie nagrywał w całości plików. Więc pogódź się z oczywistym faktem...
Powiem Ci, że sprawdziłem dla Ciebie na penie sformatowanym w Fat32 nagranie w KrugerMatz KM00186 (mam go od niedawna) i nagrał mi całe nagranie (prawie 1,5Gb) w jednym kawałku... i teraz nagrywam mecz Barcelony w HD (z TVP1), sam jestem ciekawy, czy nagra w jednym kawałku...
Podsumowując wg mnie możesz:
1. Nagrywać na Wiwie w NTFS i kopiować na kompie na FAT32
2. Albo np. poszukać oprogramowania edycyjnego i łączyć pliki w całość w kompie :?:
3. A jeżeli tunery z procesorem ALI nagrywają duże pliki w facie32 (zawsze możesz popytać użytkowników Cabletechów), to może lepiej kupić Ci nowy tuner... i pozbędziesz się za 100pln wszelkich problemów ;)
4. Możesz wpaść na forum Sony, w końcu taka FIRMA (wielka i uznana) powinna udostępnić soft z możliwością podpięć urządzeń w formacie ntfs... przecież to wstyd, żeby w obecnych latach ograniczać tylko do archaicznego formatu.... :lol:

edit: I po meczu... KM00186 nagrał mecz w dwóch plikach, podzielił po 4Gb... więc najlepiej jednak nagrywać w ntsfie :)
pozdro

David K.

Re: WIWA HD-80 mini

Post autor: David K. »

Po pierwsze to ja tu niczego nie udowadniam, a wręcz przeciwnie moim zamiarem jest tylko wyjaśnienie pewnych nie zrozumiałych dla mnie faktów, które na stan obecny nie są oczywiste, a być może wynikają z braku wiedzy, którą posiada Pan @GUTEK@ :)
Wcale Ci się nie dziwię, że na Twojej "Wiwie" miałeś 7 softów i na żadnym na FAT32 tuner nie nagrywał plików w całości. A wiesz dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta - ponieważ z tych 7 Twoich softów żaden nie był zmodyfikowanym softem od Pana @GUTEK@, a właśnie taki soft dostał Pan Maciey ;)
Gdybyś dokładnie przeczytał moje wcześniejsze posty to bys wiedział, że wypunktowane przez Ciebie możliwości mnie nie interesują, a firma SONY zrobiła PS3, które nie widzi napędów w NTFS, ponieważ takie napędy potrzebują softowej funkcji bezpiecznego usuwania w przeciwnym razie przy mechanicznym rozłączaniu może dojść do uszkodzenia (zniszczenia) napędu.
Pozdrawiam bardzo serdecznie i czekam na odpowiedź od Pana @GUTEK@

Zablokowany