WIWA MEMO CONTROL

DVBManiak

Re: WIWA MEMO CONTROL

Post autor: DVBManiak »

Dawno mnie tu mnie było. Widzę Wiwa wymyśliła coś nowego, też by mi się coś takiego przydało. Niedługo planuję zakup kolejnego tunera DVB-T (na 99% będzie to jakaś Wiwa) i może przy okazji dostanę Memo Controla. :)

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: WIWA MEMO CONTROL

Post autor: nom »

quartz pisze:Że jak? Znasz takie rozwiązania? Dekoder ma się "uczyć" od czego? Od pilota? No to jesteś na skraju wywołania kolejnej wojny światowej. Dopiero by był burd... :D
Niedługo znikną nadajniki analogowe i głowica w moim TV będzie bezużyteczna, a więc większość przycisków na pilocie TV niewykorzystana. Napisanie software (pewnie w tunerach na Androidzie nie będzie z tym problemów), które do poszczególnych funkcji będą miały przyporządkowany odpowiedni rozkaz z pilota to nie jest jakaś wielka filozofia. Mi wystarczy, żeby z pilota TV obsłużyć zmianę kanałów góra/dół i przyciski numeryczne. :-)

quartz

Re: WIWA MEMO CONTROL

Post autor: quartz »

Jak zniknie analog to po co Ci pilot od TV? Na tym memo control możesz sobie zaprogramować on/off, do tego ewentualnie vol +/-. Masz po problemie i taki był zamysł dodania na rynek tego pilota. Przynajmniej moim zdaniem.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: WIWA MEMO CONTROL

Post autor: seba133 »

Masz wszystko w jednym i po kłopocie. Moim zdaniem jest to wygodne rozwiązanie.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA MEMO CONTROL

Post autor: m@rtops »

jeśli jeszcze dodatkowo korzystasz z ampli... do słuchania :D

Awatar użytkownika
ynsiwy
Posty: 102
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 10:48
Odbiornik: WIWA HD100/HD90/HD80
Instalacja antenowa: Zwykła siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: Odp: WIWA MEMO CONTROL

Post autor: ynsiwy »

Wiadomo kiedy ten pilot pojawi się w sprzedaży?
@Gutek miałeś okazję go już testować? Chodzi mi głównie o czułość i czy właśnie można sterować dodatkowo amplitunerem, tak jak można zaprogramować piloty harmony logitecha?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA MEMO CONTROL

Post autor: @GUTEK@ »

Są 4 (jeden z modeli ma 5) programowalne przyciski - programujesz dowolnym kodem z innego pilota. Jeśli to Ci wystarczy do zaprogramowania funkcji dla TV i Amplitunera to tak.

Czułość - chodzi Ci o zasięg? To wszystko zależy od odbiornika. Tak jak już było pisane w tym temacie. W przypadku tunera trzeba kierować pilotem w jego strone, tak jak "oryginalny" pilot, a TV to nawet potrafi złapać z odbić (jak oryginalny pilot od TV).

Awatar użytkownika
ynsiwy
Posty: 102
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 10:48
Odbiornik: WIWA HD100/HD90/HD80
Instalacja antenowa: Zwykła siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: Odp: WIWA MEMO CONTROL

Post autor: ynsiwy »

Rozumiem, jeśli cena będzie atrakcyjna to będzie warto kupić, ale jeżeli miała by być w granicach 50 zł to lepiej dozbierac do najtańszego logitecha...

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA MEMO CONTROL

Post autor: @GUTEK@ »

Podobno cena ma być rozsądna. Nic więcej nie wiem.

Awatar użytkownika
ynsiwy
Posty: 102
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 10:48
Odbiornik: WIWA HD100/HD90/HD80
Instalacja antenowa: Zwykła siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: Odp: WIWA MEMO CONTROL

Post autor: ynsiwy »

No nic, poczekamy kilka dni i wszystko będzie wiadomo :)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA MEMO CONTROL

Post autor: m@rtops »

mam hd 90 w serwisie (padły środkowe przyciski - "ok" i "strzałki" - trzeba było mocno wcisnąć aby zaczęły cokolwiek łapać) - może dadzą ten nowy pilot? :lol:

dapik1

Re: WIWA MEMO CONTROL

Post autor: dapik1 »

Witam. Obecnie powstaje nowa "świecka tradycja" tworzenia pilotów przez producentów sprzętu RTV. Platforma cyfrowa "n" również oferuje pilota, który obsługuje n-box'y oraz dodatkowo dziesięć marek TV (po odpowiedniej konfiguracji pilota). Platforma "n" wyceniła go na 59 PLN'ów BRUTTO.

quartz

Re: WIWA MEMO CONTROL

Post autor: quartz »

Wciąż nie o tym mowa przecież. To inny segment rynku. Teraz tylko kwestia "Wiwa", jak taki pilot będzie poniżej 25 PLN do dokupienia to jeszcze ujdzie. Inaczej to strzał w stopę tzw. i ludzie którzy wcześniej kupili, poczują się oszukani. Nikt "normalny" nie dokupi sobie pilota za 1/3 wartości dekodera z pilotem, żeby starociem kontrolować, 4 przyciski mieć do zaprogramowania.

Awatar użytkownika
ynsiwy
Posty: 102
Rejestracja: 13 lutego 2011, o 10:48
Odbiornik: WIWA HD100/HD90/HD80
Instalacja antenowa: Zwykła siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno

Re: Odp: WIWA MEMO CONTROL

Post autor: ynsiwy »

Właśnie dostałem odpowiedz od Wiwy, że piloty w sprzedaży będą dopiero od stycznia i że jeszcze ceny nie znają. tak mi pani Iwona odpisała...

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA MEMO CONTROL

Post autor: Maniek99 »

Skoro zwykły pilot kosztuje ~30zł, to z memo na pewno nie mniej.
Czyli lepiej już rozejrzeć się za jakimś uniwersalnym.

quartz

Re: WIWA MEMO CONTROL

Post autor: quartz »

Zobaczymy, ja nie kupię na bank. Ale amatorzy się znajdą. To będzie bardzo dobre rozwiązanie dla osób leciwego wieku, którym się TV po SCART nie "wzbudzał" np. W taki to segment rynku pewnie celowane, kupi sam emeryt albo syn czy wnuczek mu dokupi. Piloty "uczące się" przeważnie mają mnóstwo przycisków, przy których starszy człowiek się gubi. Po drugie, nie zawsze działają tak jak oryginał.
Mnie martwi co innego, Wiwa coś jakby przysiadła na laurach. To boxy zmienia, nowe nazwy wprowadza. Wciąż to samo pakuje w inne obudowy. No teraz wyskoczyli z tym nowym pilotem, w zestawie to będzie atut do zakupu. Tak to nic, tylko zamęt w nazewnictwie i wielkości pudełek czy nawet w "obcinaniu" złącz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA MEMO CONTROL

Post autor: @GUTEK@ »

Piloty mają być w sprzedaży za około miesiąc.

Cena prawdopodobnie około 30zł, może mniej zależy ile sobie sprzedawcy doliczą.

matyk

Re: WIWA MEMO CONTROL

Post autor: matyk »

W moim pilocie do TV telewizor włącza się klawiszami numerycznymi zaś wyłączenie przyciskiem "power" - można zaprogramować pilot MemoControl wł/wył pod jednym przyciskiem power ??

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: WIWA MEMO CONTROL

Post autor: Krosnoludek »

Dokładnie, wczoraj miałem o tym pisać, niektóre telewizory np LG, Funai, Philips włącza się przyciskami numerycznymi lub strzałkami do zmiany kanału góra/dół.
W tym pilocie
Obrazek
widzę że jest jeszcze jeden wolny przycisk SINCE SET i jego właśnie można by było wykorzystać do włączania telewizora, o ile ten przycisk można nauczyć kodu, ale zdaje się że można, cytat z instrukcji:
Pilot „WIWA MEMO” w oznaczonej strefie TV CONTROL posiada 5 programowalnych przycisków - POWER, VOL+,VOL-, TV/AV i SINCE SET.
W tym drugim pilocie brak takiego dodatkowego przycisku, oraz kilku innych co ma pilot ww wymieniony, tj. USB, PLAN, FORMAT oraz tego właśnie SINCE SET.
Obrazek
Pilot „WIWA MEMO” w oznaczonej strefie TV CONTROL posiada 4 programowalne przyciski - POWER, VOL+,VOL-, TV/AV.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA MEMO CONTROL

Post autor: @GUTEK@ »

Tak, ten memo z białymi przyciskami ma 5 programowalnych. On będzie prawdopodobnie dołączany do modelu HD-90MC, a ten drugi do HD-95MC.

Zablokowany