WIWA HD-95 MEMO

mangas

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: mangas »

@klimas999

Nie jestem co prawda znawcą w tej dziedzinie, ale z moim Hitachi 80GB nie ma najmniejszego problemu. Czytałem, że HD-95 bez problemowo radzi sobie z dyskami do 500 GB, z tym, że musi to być USB 2.0. "Trójek" Wiwki niestety nie ruszą. Jak jest z 1TB i więcej, nie mam pojęcia.

ak6
Posty: 52
Rejestracja: 21 lutego 2013, o 08:34

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: ak6 »

Mam obecnie trzy dyski pod ręką:
1. Seagate 9SD2A4-500 (500 GB) USB2
2. TOSHIBA STOR.E ALU 2S - cholera wie co tam w środku siedzi (500 GB) USB3
3. Seagate Momentus 7200.5ST9750420AS 7200rpm (750 GB) USB3

Przetestowałem dyski pod kątem zapisu, odczytu zapisanego materiału, odczytu wrzuconych wcześniej filmów, odczytu wrzuconych wcześniej zdjęć.

Wszystkie trzy dyski obsługiwane były w 100% przez dekoder. Nie zauważyłem żadnych problemów.

Więc twierdzenie, że nie pociągnie dysków na USB3 można między bajki włożyć. ;)

klimas999

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: klimas999 »

Też gdzieś we wcześniejszych wątkach czytałem o problemie z USB 3.0 . Ale to pewnie zależy od konkretnego modelu i jego zapotrzebowania prądowego.
W pytaniu bardziej mi chodziło o prędkość obr. / pojemność . Miał ktoś jakieś kłopoty z tymi parametrami ?

ak6
Posty: 52
Rejestracja: 21 lutego 2013, o 08:34

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: ak6 »

Prędkość obrotowa nie powinna mieć znaczenia. Przepustowość i tak jest ograniczana przez USB. Moje wszystkie dyski mają 7200 a pojemności widziałeś (dwa dyski po 500 GB i jeden 750 GB). Niestety nie mam dysku 1 TB w obudowie zewnętrznej, żeby sprawdzić. Kłopotów, tak jak pisałem - zero.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: @GUTEK@ »

Moim zdaniem będzie działał każdy dysk ze standardowym/uniwersalnym kontrolerem. Obojętnie czy będzie to standard USB2.0 czy USB3.0.
Problem będzie dopiero wtedy gdy producenta poniesie wyobraźnia i zacznie coś mieszać w specyfikacji kontrolera. Wtedy może się z tunerem nie dogadać. Niestety takich informacji nikt nigdzie nie podaje, więc pozostaje sprawdzić to samemu albo szukać w internecie informacji czy komuś dany dysk działa ok.

Druga sprawa która może sprawiać kłopot, ale nie mam jak tego sprawdzić, ani nigdzie o tym nie czytałem. To Advanced Format w nowych dyskach. Nie wiem czy tunery sobie z tym radzą, bo przykładowo WinXP nie, potrzebny najczęściej odpowiedni soft.
Więcej o tym tu: http://www.frazpc.pl/aktualnosci/250071 ... zewki.html

Manieks7

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Manieks7 »

Witam, mam problem, ponieważ wgrałem do tego tunera softa 120313.491511.1 dla HD, a teraz gdy próbuje wgrać softa hd90_120313 dla HD 95 to tylko leci do czarnego ekranu, napisu WIWY i tyle nie aktualizuje. Czy da się coś zrobić?

ichipek
Posty: 13
Rejestracja: 9 marca 2013, o 00:04
Odbiornik: Wiwa HD95MC x2
KM00186
Instalacja antenowa: DIY 2xbiQuad
Nadajnik - obiekt nadawczy: PeKIN 9km, Raszyn 9km, Łosice 55km

Re: WIWA HD-95 MEMO HDMI

Post autor: ichipek »

Witam,
Mam pytanie do użytkowników tego sprzętu.
W jaki sposób ustawia się wyjście tunera na HDMI?
W instrukcji piszą:
Cyfrowe złącze HDMI
Połączenie za pomocą złącza cyfrowego HDMI OUT. Ten sposób podłączenia umożliwia równoczesne
przesyłanie jednym kablem cyfrowego dźwięku oraz obrazu wysokiej rozdzielczości HD 1080. Jest jedną z
możliwości podłączenia zapewniającą wysoką jakość dźwięku jak i obrazu. Podłącz wyjście sygnału HDMI
OUT w odtwarzaczu WIWA HD95 do wejścia HDMI IN w telewizorze za pomocą kabla posiadającego
odpowiednie złącza HDMI (kabel jest opcją do kupienia w każdym sklepie RTV). Włącz telewizor oraz
przełącz w tryb wejścia sygnału HDMI. Podłącz zasilanie do odtwarzacza WIWA HD95 i przełącz w
ustawieniach „Setup” - „Obraz” - „Wyjście Video” na „HDMI”.
ale tam są opcje RGB albo CVBS...
Obrazek

Sprawdzane w dwóch Tv jeden z DVI drugi z HDMI, w obu przypadkach po podłączeniu przez HDMI brak wizji(i fonii) - chociaż TV wykrywa, że kabel został podłączony.
Uzyskany powyżej obraz jest na kablu SCART.

Czy tuner można uruchomić tylko na kablu HDMI (co by wydawało sie zupełnie logiczne) czy jeszcze potrzeba np. SCART i dopiero wtedy przełączyć na HDMI (tak to rozumiem z instrukcji) tylko jakoś w moim przypadku to nie działa.

Dzięki.
i

latonio

Re: WIWA HD-95 MEMO HDMI

Post autor: latonio »

Powinno ze startu pójść po hdmi. Możesz spróbować jeszcze raz przywracając ustawienia fabryczne.

ichipek
Posty: 13
Rejestracja: 9 marca 2013, o 00:04
Odbiornik: Wiwa HD95MC x2
KM00186
Instalacja antenowa: DIY 2xbiQuad
Nadajnik - obiekt nadawczy: PeKIN 9km, Raszyn 9km, Łosice 55km

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: ichipek »

a czy we wspomnianym miejscu w menu jest do wyboru HDMI? Na żadnym filmie z prezentacją tego sprzętu/softu tego nie widziałem, zawsze jest RGB.

http://youtu.be/Ip00xWaL4Zk?t=19s
http://youtu.be/8mdx1yFkxfo?t=2m17s
http://youtu.be/SgZZROtZ090?t=4m24s
http://youtu.be/MwZDIjukXwA?t=1m46s

edit

Przywrócenie ustawień bez efektu. jutro jeszcze sprawdzę inny kabel HDMI.
Ostatnio zmieniony 9 marca 2013, o 10:59 przez ichipek, łącznie zmieniany 1 raz.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: adac »

Aż dziwię sę, że nie zglosil się żaden szpec od tego tunerka
Wyjście hdmi jest prawdopodobnie zawsze aktywne i dlatego nie ma opcji zał/wył. Spróbuj na innym kablu.
Jeżeli nie to w Twoim tunerze może być uszkodzone.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: m@rtops »

na fotce widzę że masz rozdzielczość ustawioną na "1080p" a nie każdy TV "hd ready" to obsłuży :oops:
zmień przez scart na "720p" lub "1080i" i powinno działać ;)

ichipek
Posty: 13
Rejestracja: 9 marca 2013, o 00:04
Odbiornik: Wiwa HD95MC x2
KM00186
Instalacja antenowa: DIY 2xbiQuad
Nadajnik - obiekt nadawczy: PeKIN 9km, Raszyn 9km, Łosice 55km

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: ichipek »

Jeśli jest taka zależność to może być to. Sprawdziłem jeszcze na trzecim TV ale wszystkie są z czasów HD ready...
Zobaczę jutro.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: @GUTEK@ »

Rozdzielczość to jedno, a drugie to sprawdź czy wtyk od kabla HDMI na pewno masz do końca wciśnięty. Możesz też jeszcze ewentualnie spróbować innego (innej firmy) kabla.

ichipek
Posty: 13
Rejestracja: 9 marca 2013, o 00:04
Odbiornik: Wiwa HD95MC x2
KM00186
Instalacja antenowa: DIY 2xbiQuad
Nadajnik - obiekt nadawczy: PeKIN 9km, Raszyn 9km, Łosice 55km

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: ichipek »

Dzięki za rady, niestety sprawdzone już 3 kable, 3 telewizory (DVD Manty działa na nich działa a jak będę wciskał dokładniej to gniazdo wpadnie do środka ;-)) i wszystkie rozdzielczości więc zostaje wada fabryczna gniazda/wyjścia HDMI tego ustrojstwa. Jak pech to pech. Słaby start w nowej technologii.
Ma ktoś doświadczenie z serwisem? Jest opcja, że wymienią od ręki?
W ustawowym terminie reklamacji to zanim wróci wyłączą już transmisję analogową.

Czy ktoś jeszcze będzie uprzejmy wrzucić fotkę z menu obraz kiedy ma podłączone HDMI?
Co wtedy jest za opcja w "Wyjście wideo" ?
dzięki
i

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: @GUTEK@ »

Opcja "Wyjście wideo" dotyczy tylko zmiany ustawień dla wyjścia analogowego SCART.

ichipek
Posty: 13
Rejestracja: 9 marca 2013, o 00:04
Odbiornik: Wiwa HD95MC x2
KM00186
Instalacja antenowa: DIY 2xbiQuad
Nadajnik - obiekt nadawczy: PeKIN 9km, Raszyn 9km, Łosice 55km

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: ichipek »

pytanie do producenta zatem co miał na myśli pisząc w instrukcji:
Włącz telewizor oraz
przełącz w tryb wejścia sygnału HDMI. Podłącz zasilanie do odtwarzacza WIWA HD95 i przełącz w
ustawieniach „Setup” - „Obraz” - „Wyjście Video” na „HDMI”.
Niestety na maile nie odpowiadają.

[edit]
Przez telefon serwis zaprasza do siebie ze sprzętem.
Przy okazji informacja, że przez cały czas na wszystkie wyjścia jest podawany sygnał.
Na temat instrukcji nic się nie dowiedziałem.

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: aaron84 »

Może to pytanie już było...
Czy są jakieś typy telewizorów, z którymi funkcja Memo nie działa?
W szczególności mam na myśli 10-letnie kineskopowe telewizory LG z serii Flatron.

ak6
Posty: 52
Rejestracja: 21 lutego 2013, o 08:34

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: ak6 »

Podłączałem wiwkę do takiego telewizora i funkcja memo działa tam prawidłowo.
Inna sprawa, że czasem dość trudno jest nauczyć pilota memo odpowiednich funkcji z pilota telewizora. Podłączałem HD-95 do czterech różnych telewizorów i w każdym programowanie musiałem kilkukrotnie ponawiać, w sumie nie wiem od czego to zależy. Najlepiej programowało mi się przy wyłączonych telewizorach i dekoderze.
Jak raz nie pomoże, to próbuj drugi, trzeci, ... i aż do skutku. W końcu powinien zaskoczyć.

ichipek
Posty: 13
Rejestracja: 9 marca 2013, o 00:04
Odbiornik: Wiwa HD95MC x2
KM00186
Instalacja antenowa: DIY 2xbiQuad
Nadajnik - obiekt nadawczy: PeKIN 9km, Raszyn 9km, Łosice 55km

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: ichipek »

ak6 pisze:Najlepiej programowało mi się przy wyłączonych telewizorach i dekoderze.
Jak raz nie pomoże, to próbuj drugi, trzeci, ... i aż do skutku. W końcu powinien zaskoczyć.
Zasadniczo to nie powinno mieć nic wspólnego ale faktem jest, że kilkakrotnie powtarzałem zanim nauczył się Samsunga.
Kluczowym było naciśnięcie i przytrzymanie klawisza na pilocie TV ciut dłużej, a nie puszczenie po tym kiedy zamrugał pilot Memo.

mangas

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: mangas »

Taki mały offtop.

@ @GUTEK@

Dzięki, że publikujesz softy na swojej stronie. Pozwoliło mi to wczoraj uniknąć wysyłki na gwarancję jednego z zakupionych sąsiadom tunerów HD-95.
Cały problem polegał na tym, że przy podłączeniu do zasilania, tuner niby się uruchamiał, bo zielona diodka świeciła, ale po tym jak pojawiło się logo WIWY na 5 sekund, sprzęt wykonywał restart i tak w kółko. Sęk w tym, że dowiedziałem się od właściciela, że raz na jakiś czas faktycznie startował.
Podłączyłem go zatem do zasilania i czekałem. W kółko logo i restart, ale po 3 godzinach z minutami (trochę długo, ale trudno) w końcu raz się uruchomił, więc pobrałem soft, który umieściłeś na swojej stronce i wykonałem upgrade. Sprzęt działa jak nowy :D

Dodam tylko, że pilot i przyciski na obudowie nie działały, do momentu nadpisania softu, więc nie było możliwości zrobienia czegokolwiek poza wyciągnięciem wtyczki z gniazdka. Ale cierpliwość się opłaciła :D.

Zatem serdeczne dzięki, za umożliwienie oszczędności czasu i pieniędzy :D.

Pozdrawiam!

Zablokowany