WIWA HD-95 MEMO

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: @GUTEK@ »

promek pisze:może jakas podpowiedz? :)
Tak, przeszukaj też inne.

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Ceberebek »

Maniek99 pisze:Przyczyną jest dźwięk w DTS, rozwiązanie już wielokrotnie padało na forum.
Zakładając,że plik ma faktycznie dźwięk w DTS-ie...

promek
Posty: 4
Rejestracja: 27 marca 2013, o 15:16
Odbiornik: TV CURTIS / WIWA HD-95 MC
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przemyśl - Tatarska Góra

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: promek »

@GUTEK@ pisze:
promek pisze:może jakas podpowiedz? :)
Tak, przeszukaj też inne.
Pisząc tyle postów wystarczyło linka dać przynajmniej do wątku, a nie grac w zgadywankę :/
Czuje się jak nauczyciel w przedszkolu zawsze trzeba ciągnąć za język :)
Ceberebek pisze:
Maniek99 pisze:Przyczyną jest dźwięk w DTS, rozwiązanie już wielokrotnie padało na forum.
Zakładając,że plik ma faktycznie dźwięk w DTS-ie...
jest w dts bo na innym odtwarzaczu ktory posiada obsluge DTS działa.

xchicken

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: xchicken »

Witam,

Mam problem z WIWĄ HD-95 MEMO,

Nieopatrznie "zaktualizowałem" tuner do oprogramowania z HD90
Dane z menu INFORMACJA
MODEL HD-90
wersja oprogramowania 111212.491511.1
Wersja sprzętu: 1.0

Teraz każda próba wgrania nowszej wersji oprogramowania (zarówno dedykowanej HD-90 jak i tej standardowo wgrywanej do HD-95 MEMO) ze strony Gutka, kończy się komunikatem SOFTWARE UPGRADE ERROR.

Czy ktoś z formumowiczów zna sposób na powrót do softu HD-95 MEMO.

Jeżeli chodzi o moje doświadczenia z tym sprzętem to wygląda na to że ma mniej czułą głowicę niż WIWA HD-100 z nowym pilotem. MUX-3 na tej samej instalacji antenowej na WIWIE HD-100 chodzi beż żadnych problemów JAKOŚĆ/SIŁA 90/90 na WIWIE HD-95 MEMO co chwile pixeloza JAKOŚĆ/SIŁA 50/90.

Na sofcie z HD-90 nie ma opcji wyszukiwania tylko DARMOWYCH kanałów i nie działa część przycisków pilota.

Proszę o pomoc.

xchicken

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: xchicken »

Mój temat nieaktualny, rozwiązaniem okazało się wgrywanie kolejnych "NIE TESTOWYCH" wersji softu do HD-90, i jako ostatni krok wgranie softu od HD-95.

Co do słabszej głowicy w HD-95 (w porównaniu do HD-100) podtrzymuje.

Jak ktoś znajdzie rozwiązanie to się polecam.

Właśnie jestem na etapie rezygnacji z platformy "n" (nc+) i spróbuje jak to będzie tylko z DVB-T.

barek16

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: barek16 »

ak6 pisze:Mam obecnie trzy dyski pod ręką:
1. Seagate 9SD2A4-500 (500 GB) USB2
2. TOSHIBA STOR.E ALU 2S - cholera wie co tam w środku siedzi (500 GB) USB3
3. Seagate Momentus 7200.5ST9750420AS 7200rpm (750 GB) USB3

Przetestowałem dyski pod kątem zapisu, odczytu zapisanego materiału, odczytu wrzuconych wcześniej filmów, odczytu wrzuconych wcześniej zdjęć.

Wszystkie trzy dyski obsługiwane były w 100% przez dekoder. Nie zauważyłem żadnych problemów.

Więc twierdzenie, że nie pociągnie dysków na USB3 można między bajki włożyć. ;)
Niestety mój dysk Segate w obudowie Platinium 1TB na USB 3 nie rusza pod wiwą i żaden soft tu nic nie pomoga więc raczej radzę wszystkim sprawdzić czy komuś jakiś dysk działa przed zakupem. Pozdrawiam

xdiablo889

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: xdiablo889 »

Witam,
Mógłby mi ktoś pomóc podłączyć do hd-95 memo magnetowid VHS, próbowałem kablami chinch ale jak przełączam na AV to wtedy dekoder nie działa a chciałem nagrać jeden film z kasety VHS i dodam że na magnetowidzie mam wyjścia euro, chinch i dwa antenowe

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Maniek99 »

@xdiablo889
Jak to nagrać film z kasety?
Jeżeli chciałeś kopię filmu z kasety przez wiwę np. na pendrive, to tak się nie da.

Natomiast da radę odwrotnie, z wiwy na kasetę.

szczesiu

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: szczesiu »

@GUTEK@ pisze:Nagraj na pusty pendrive sformatowany na FAT32 plik z aktualizacją w trzech kopiach o nazwach:
- flash.bin
- usb_upgrade_all_flash.bin
- usb_upgrade_app.bin

Jeśli powstały błędy w pamięci flash to tuner powinien szukać któregoś z tych plików podczas startu.
Gdzie można znaleźć tą aktualizację ? Na stronie wiwy jest tylko do hd-90

mangas

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: mangas »

@szczesiu

Na stronie @GUTKA@: gutek. elektroda. eu/gutekxtpl/softy.htm

(usuń spacje adresu)

Znajdź WIWĘ HD-95 i pobierz.

To oryginalny, nieprzerabiany soft, więc no worries :D

devoratus

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: devoratus »

devoratus pisze:
Witam wszystkich serdecznie. Aktualnie mam identyczną sytuację z moim tunerem Wiwa hd95 memo. Pierwsze trzy miesiące sprzęt działał poprawnie, jednak od kilku dni praktycznie każde wyłączenie oznacza problem z ponownym włączeniem. Tuner cykliczne ładuje ekran startowy z logo Wiwa - czasem zaskakuje po 3 a czasem po 20 takim samodzielnym restarcie. Kiedy już zacznie mielić nie reaguje na nic poza wyciągnięciem wtyczki z kontaktu. Przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomaga, więc zastanawiam się na wgraniem softu jak zrobił zacytowany przeze mnie użytkownik. Pytanie, czy ryzykuję utratę gwarancji tym zabiegiem?

Pozdrawiam
Niestety problem pojawił się ponownie.
Po podłączeniu pendrive z softem poszła aktualizacja, po której sprzęt zrestartował się i uruchomił się znów update, ale tym razem z komunikatem SOFTWARE UPGRADE ERROR. Kolejny restart i niby wszystko gra, aż do momentu wyłączenia i znów miganie planszy powitalnej...
Nie wiem, czy walczyć z tym na własną rękę czy wysłać na serwis?

promek
Posty: 4
Rejestracja: 27 marca 2013, o 15:16
Odbiornik: TV CURTIS / WIWA HD-95 MC
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przemyśl - Tatarska Góra

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: promek »

Witam. Niedawno zakupiłem dekoder hd-95 MC i niestety coś wybuchło w nim i przestał działać i teraz nie wiem czy przez antenę szerokopasmowa z zasilaczem czy jest inny powód.
Ponizej linki do anteny jaka posiadam z zasileczm czy to moze byc powod? Nadajnik mam w odleglosci 30 km a sygnal i jakosc 100/100
http://images41.fotosik.pl/2011/b3da0dbb4dc3afe7med.jpg

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Domel28 »

Możliwe że kondensator w Zasilaczu wybuchł. To raczej nie przez antenę.

mangas

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: mangas »

@devoratus

Ja spróbowałbym jeszcze wgrać soft. W opisanym przeze mnie wcześniej przypadku, kiedy wrzuciłem soft i tuner na powrót zaczął działać, pierwsze co zrobiłem po restarcie, to wszedłem w menu i zaktualizowałem soft jeszcze raz (mimo, że działał) i od tej pory jest spokój.
Spróbuj jeszcze powgrywać soft. Jeśli nadal będziesz miał ERROR, to nie będzie innego wyjścia, tylko serwis.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: panaho »

Dziwne, że przy ręcznym wyszukiwaniu kanałów w tym tunerze rozwala listę i trzeba ją układać od nowa. Przy "automacie" to jeszcze rozumiem ale przy ręcznym przeszukiwaniu jakiegoś kanału powinno znaleziony program dodać na koniec listy. Więc nie bardzo rozumiem w jakim celu jest i tryb ręczny i automat. :?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Sortowanie kanałów na liście zależy od ustawień "sortowania" w menu i włączonej lub nie obsługi LCN.
Wyszukiwanie ręczne/automat w tej chwili mocno się nie różni. Kiedyś, gdy tuner potrzebował kilku minut, a niektóre nawet kilkunastu, na przeszukanie pasma, była to forma oszczędności czasu.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: panaho »

Tak, ja to rozumiem. Rozumiem, że może być rozdział przeszukiwania na ręczny i automat. Tylko że w ręcznym nie powinno mieszać listy według mnie. Tak jest u mnie w TV Sony, w dekoderze Samsung DSB-H370G czy w monitorze LG z tunerem DVB-T. Automat ustawia wszystko od nowa. Przeszukiwanie ręczne dodaje po prostu nowy kanał do listy.
Nie do końca rozumiem natomiast stwierdzenia: "Kiedyś, gdy tuner potrzebował kilku minut, a niektóre nawet kilkunastu, na przeszukanie pasma, była to forma oszczędności czasu."
Kiedyś, czyli o co w zasadzie chodzi? O analogowe odbiorniki?
Jeśli można by było to troszeczkę rozwinąć...

U mnie ustawienia:

Sortowanie - wg LCN
LCN - Wyłączony

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Kiedyś... ale wcale nie tak dawno. Mam jeszcze odbiorniki mpeg-2, a nawet pierwsze konstrukcje dvb-t mpeg-4, które na przeszukanie całego pasma TV potrzebują ładne kilka minut. Poza tym koncepcja przeszukiwania poszczególnych mux'ów, czy jak to się w telewizji satelitarnej nazywa transponderów, ma tam większe zastosowanie w DVB-S, a menu prostego odbiornika DVB-S i DVB-T jest często zaskakująco podobne i niektóre mechanizmy są żywcem kopiowane.

Zeszliśmy trochę z tematu wątku.
Nowoczesne odbiorniki, takie jak ten z tematu wątku, nie mają takiego problemu i przeszukują pasmo na tyle szybko, że nie ma potrzeby wychodzenia "na kawę" w trakcie ich programowania.

devoratus

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: devoratus »

@mangas

Niestety od tego czasu każda aktualizacja kończy się komunikatem o błędzie - zarówno te przeprowadzane z pendrive podczas uruchamiania jak i aktualizacja z poziomu menu (tutaj sprzęt się i tak restartuje, więc historia się powtarza...)

Rezultat jest taki, że nie wyłączam tej wiwy w ogóle. A w weekend coś mnie podkusiło, żeby sprawdzić jak się zachowa po wyłączeniu i nie mogłem jej włączyć przez ponad 3 godziny. Wysyłam to chyba na serwis i aktualnie zastanawiam się nad kupnem innego tunera. Ferguson T65 czy jakieś inne propozycje? :)

marianxx
Posty: 8
Rejestracja: 22 marca 2013, o 23:11

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: marianxx »

Ale z tym wyszukiwaniem to chyba nie chodzi o to, czy szuka długo, czy krótko, na ręcznym czy automacie.


Chodzi o to, że przy ręcznym szukaniu rozwala listę która już jest.
Tak na przykład, gdy dodano TVP rozrywka, znalazłem na jakim muxie jest, wszedłem w aktualizację kanałów, wybrałem ręczną, wpisałem częstotliwość i szukam.
Ok - dodał ten kanał, ale cała dotychczasowa lista została rozwalona i musiałem znów układać ją na swój sposób.

No i nie ma problemu, gdy już nie będzie więcej kanałów. Ale niech dochodzą kolejne co kilka dni no i nie uśmiecha mi się układanie listy kanałów co te kilka dni. A jak dojdzie do 100 kanałów to już będzie mordęga.

Tak jak napisał panaho - nowy kanał powinien zostać dodany na koniec listy (jak mam 22 programy to powinien wrzucić na nr. 23).


Ale to chyba jest pytanie/adanie do twórców oprogramowania...

Zablokowany