WIWA HD-95 MEMO

malamonka

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: malamonka »

Witam, zakupiłam dzisiaj dekoder wiwa 95 hd mc i mam problem z jego uruchomienie. Dekoder zawiesił się podczas strojenia automatycznego, właściwie to nie znalazł żadnego kanału. Próbowałam wcisnąć przycisk menu ale pojawił się czarny ekran i tak jest cały czas. Telewizor wskazuje brak sygnału. Wyłączyłam z sieci i po ponownym podłączeniu kilka sekund ekran wiwa i potem znowu brak sygnału. Pilot w ogóle nie reaguje, gdy naciskam power na tunerze też bez reakcji. Pomocy bo już naprawdę nie wiem co mam z tym zrobić? Możliwe żeby nowy dekoder był uszkodzony? Mogę coś jeszcze zrobić czy mam go oddać na gwarancję?

Majk1984

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Majk1984 »

A ja mam pytanie z innej "beczki" czy od tej Wiwy lepszy będzie Ferguson Ariva T650i ? bo tak samo cenowo wychodzi a o tej Wiwie widzę tu coraz więcej problemów z nią jest...

Genezyp
Posty: 17
Rejestracja: 20 marca 2013, o 19:50
Odbiornik: thomson 34dc650s/wiwa hd95
Instalacja antenowa: DA Signal
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC4

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Genezyp »

Ariva to podobna liga...
Instalowałem kilkanaście ferdków i jak dotąd bez problemu.
Wiwkę posiadam z pół roku i śmiga też bez zająknięcia.
Natomiast wymieniałem uwalonego cablotecha.
Ogólnie z tymi chińczykami to trochę loteria...
Pzdr

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: m@rtops »

Majk1984 pisze: czy od tej Wiwy lepszy będzie Ferguson Ariva T650i ?
Genezyp pisze:Ariva to podobna liga...
nie - T650i to nie "podobna liga"- to całkiem inny dekoder :oops:
jeśli już to T65 :D
sorry za OT ;)

------edit
ponieważ T65 jest praktycznie na tych samych "bebechach" co wiwa HD 90,95 - m.in ten sam chipset , a T650i to już chipset ALI oraz obsługa internetu po przez WiFi :oops:
poczytaj specyfikacje - T650i nie jest nowym modelem T65 ;)
w razie dodatkowych pytań o ferdki zapraszam do odpowiednich tematów :D
Ostatnio zmieniony 26 maja 2013, o 23:30 przez m@rtops, łącznie zmieniany 2 razy.

Majk1984

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Majk1984 »

@m@rtops dlaczego niby t65 a nie t650i ? nie rozumiem...

kazek

opis nagranych programów WIWA HD95MC

Post autor: kazek »

Proszę o poradę .
Nagranie np.filmu "gladiator" jest opisane tak TVN-25052013-1959.mts .
Z instrukcji wiem że można samemu zmienić opis .
Jaka jest szansa żeby tuner sam opisywał przejrzyście nagrania .
W tej chwili nagrywam na 32 GB pamięci (mieści się około 8 filmów).
Jak odnaleźć interesujące mnie nagranie gdybym korzystał z twardego dysku np.500 GB.
CABLETECH URZ 0083 nagrywa nazwę programu oraz dołącza obrazek (niepotrzebnie).

Genezyp
Posty: 17
Rejestracja: 20 marca 2013, o 19:50
Odbiornik: thomson 34dc650s/wiwa hd95
Instalacja antenowa: DA Signal
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC4

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Genezyp »

Masz rację M@rtops, miałem na myśli t65... :oops:
Chociaż w t650i przepaści technologicznej nie ma... 8-)

Majk1984

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Majk1984 »

chcecie powiedzieć tym samym że moduł ALI jest gorszy i lepiej wybrać t65 od t650i ? bo Wiwe odrzucam z racji niedbałości w wykonaniu poszczególnych egzemplarzy i coraz częstszej wadliwości sprzętu ;/

telewizorek

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: telewizorek »

Witam.
Kup inny tuner np comsat,ferguson,manta,technisat,maximum z chipsetem mstar.
Pod względem jakości obrazu chipset mstar jest zdecydowanie lepszy .W tunerach opartych na chipsecie ali jest jeden plus to aplikacje internetowe .Mam tuner z chipsetem ali i kilka dni temu kupiłem dla znajomego dwa tunery z chipsetem mstar wiwa 90.Po podłączeniu tunera z chipsetem mstar przez wyjście hdmi do telewizora 42 calowego od razu zauważyłem zdecydowanie lepsza jakość obrazu sd.Jeśli chodzi natomiast o jakość obrazu hd to trudniej zauważyć różnice ale po obserwacji obrazu chipset mstar jest lepszy od ali.
Jeśli masz zamiar kupić tuner dvb-t i jakość obrazu jest najważniejsza to proponuje kupić z chipsetem mstar.
W 50 calowym telewizorze jakość obrazu sd z tunera ferguson ariva 210 jest fatalna(chipset ali), rozmycie obrazu i zanik szczegółów.Z tunera z procesorem mstar jakość obrazu jest bardzo dobra.
Chipsetu ali nie polecam chyba że będziemy korzystać tylko z wyjścia euro .
Chipset w tunerze to bardzo ważny element.Ten link to bardzo dobry przykład.Chipset zoran w tunerze manta i sti w fergusonie.
http://www.manta.info.pl/forum/tunery-t ... 8000-3245/
Ostatnio zmieniony 28 maja 2013, o 11:02 przez telewizorek, łącznie zmieniany 1 raz.

Majk1984

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Majk1984 »

@telewizorek no i właśnie ja tego tunera potrzebuję do starego TV CRT Philipsa 25" stąd dylemat bo będę korzystał tylko z wyjścia EURO/SCART no i teraz to mi namieszałeś nieźle :)

telewizorek

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: telewizorek »

W przyszłości gdy zmienisz telewizor na większy to zewnętrzny tuner dvb-t może się przydać np do nagrywania programów ,tak jak kiedyś magnetowid vhs.
W fergusonie t65 jest chipset mstar i lepiej kupić ten tuner niż z chipsetem ali.
To podobna różnica jak pomiędzy chipsetem zoran i sti w linku wyżej.Tylko mstar i nic innego.

Obloczkus

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Obloczkus »

Witam.
Mam nietypowy problem z tunerem. Tuner ma już pół roku i wszystko w nim działało bez problemów, aż do wczoraj. Nie wiem co się stało - bo nikt nic nie robił, ale nie da się włączyć tunera z pilota. Pilot po włączeniu urządzenia przyciskiem na obudowie reaguje i działa dobrze - można go nawet wyłączyć... ale ponownie włączyć się nie da. Czy jest na to jakaś rada inna niż oddanie na gwarancji?

telewizorek

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: telewizorek »

Witam.
Próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne?

Obloczkus

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Obloczkus »

pomogło, wielkie dzięki.

ykps

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: ykps »

Do tej pory nie sprawdzałem odtwarzania mp3-ek i zonk! Z pendrive'a formatowanego na FAT32 śmigają. Wiwka szarpie pliki odtwarzane z dysku zewn. WD Passport 1T formatowanego na NTFS, dolegliwość niezależna od bitrate'u, tnie pliki od 128 do 320 kbs. Pozostałe multimedia z tego dysku, w tym pliki full-HD, chodzą bez problemu... Wersja softu oryginalna z 28 sierpnia 2012, sprzęt PCB-24.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: @GUTEK@ »

Problem z odtwarzaniem NTFS był na początku we wszystkich softach do MStara, ale myślałem że już to definitywnie poprawili razem z wydaniem nowego kernela 491511.

peter1819

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: peter1819 »

Witam szanownych forumowiczów.

Dzisiaj chciałem zaktualizować oprogramowanie do Wiwy HD95 Mc.
I jak na złość wyłączyli dosłownie na sekundę prąd przy 44%. Wrrrr...
I po ptakach, dekoder nie uruchamia się.
Pojawia się tylko logo Wiwa na początku, po czym następuje restart i tak w kółko.
Co począć? Odesłać na gwarancję i udawać "greka", czy ktoś może z forum pomoże.

mangas

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: mangas »

Przejrzyj wcześniejsze posty, jest w nich odpowiedź na twoje pytanie. P.S. można spokojnie wgrać soft jeszcze raz i powinno działać.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: panaho »

U mnie nawet nie wyłączyli prądu. Po prostu wczorajszego ranka tuner nie chciał się uruchomić prawidłowo. Cały czas logo i restart.
Przeszukałem ten wątek i postąpiłem zgodnie z instrukcją:
@GUTEK@ pisze:Nagraj na pusty pendrive sformatowany na FAT32 plik z aktualizacją w trzech kopiach o nazwach:
- flash.bin
- usb_upgrade_all_flash.bin
- usb_upgrade_app.bin

Jeśli powstały błędy w pamięci flash to tuner powinien szukać któregoś z tych plików podczas startu.
2-3 minuty i już wszystko działało jak potrzeba. Nie musiałem nawet nic od nowa ustawiać.
Warto zapamiętać sobie tą procedurę bo jak mi się wydaje jeszcze nie raz się przyda.
Tym bardziej że mam w domu dwa takie cuda techniki ;)

peter1819

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: peter1819 »

Uff... mam nadzieję, że ten sposób uratuje moją Wiwkę.
Ale to dopiero jutro spawdzę.
Dam oczywiście znać
Jako sam tuner DVB to ok.
Mam jeszcze jej młodszego brat, HD90 i też jestem zadowolony.

Edit 20 czerw.

Udało mi się, oczywiście dzięki Wam, ożywić mój tuner. :D
Serdeczne dzięki.

Zablokowany