WIWA HD-95 MEMO

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: aaron84 »

W Wiwie należącej do mojej mamy pojawił się problem.
Po włożeniu do kontaktu zielona dioda świeci się cały czas, a wyświetlacz jest całkiem wygaszony lub wyświetla się na nim bez przerwy napis "On". Naciskanie przycisków pilota nie wywołuje żadnej reakcji. Na ekranie telewizora nie ma obrazu.
Czasami zdarza się, że pojawia się obraz z logiem WIWA, ale tylko na dwie sekundy, po czym obraz zanika tak, jakby nie było sygnału na kablu, żeby po chwili znowu się pojawić, i tak w kółko. Cały czas tak miga logo Wiwy. Obrazu telewizyjnego nie widać wcale.

Może już był podobny problem opisany na forum, jednak nie miałem czasu tak dokładnie szperać.
Dzięki.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: panaho »

Nie trzeba aż tak dokładnie szperać ;)
Chyba w każdym wątku dotyczącym tunerów Wiwa jest coś na ten temat. Również w tym wątku chociażby tutaj.

Jeśli to ci pomoże to fajnie. Może jednak zdarzyć się, że znowu ci tuner padnie tak jak u mnie po kilku dniach po "ożywieniu".
Po wizycie w serwisie i wymianie pamięci jest od jakiegoś czasu OK.

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: aaron84 »

Nagrałem te trzy pliki na sformatowany w FAT32 pendrive. Włożyłem pendrive do tunera i włączyłem tuner do gniazdka. Pendrive trochę zamigał, na telewizorze pojawiło się logo WIWA. No i tak cały czas wyświetla się tylko to logo od kilku już minut... Z tą różnicą, że teraz świeci się non stop, a wtedy tak się pojawiało i znikało co trzy sekundy.

Edit: Spróbowałem jeszcze raz, teraz zadziałało.
Dzięki za pomoc ^^

xartix

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: xartix »

Kupiłem w maju babci dekoder, właśnie padł, objawy jak u aarona. Teraz się zastanawiam, czy oddać go do sklepu, czy próbować go ożywić. Ale jak ma paść po kilku dniach, to bez sensu.
A babcia bez tv teraz słucha Radia Maryja, więc sytuacja jest trudna :lol:

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: eter »

Oj to w te pędy ożywiaj dekoder w opisany tu sposób, zanim babcią czarna nieczysta siła całkiem zawładnie... :lol:

fingerling
Posty: 20
Rejestracja: 19 czerwca 2012, o 08:46
Odbiornik: wiwa hd90

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: fingerling »

xartix faktycznie masz problem, musisz czym prędzej naprawić a w międzyczasie naprostować babcię na telewizję dla intelygentóf TVN i Szkło kontaktowe.:)

Z yntelygenckim pozdrowieniem.

Herman

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Herman »

A ja mam problem z sortowaniem.
Wszystko było ok, tylko zachciało mi się dodać TVP Info. Oczywiście po wyszukaniu przemieszało mi całą listę kanałów. Ustawiłem "wg LCN", wyłączyłem LCN, posortowałem sobie ręcznie latając w górę i w dół używając czerwonego przycisku, wcisnąłem "exit", pojawiło się zapisywanie i ok. Niestety jak wyłączę tuner i włączę to lista kanałów znowu jest tak posortowana jak po wyszukaniu. Próbowałem pododawać na początku nazw kanałów liczby (01, 02 ...) i ustawić sortowanie wg nazwy usługi ale to nic nie zmienia. Help.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: DVBManiak »

Kanały skanowałeś ręcznie czy automatycznie? Jeśli z automatu to teraz przywróć ustawienia fabryczne i wyszukaj tylko potrzebne kanały, z których odbierasz ręcznie. Potem sobie poukładaj jak chcesz i nie powinno się sypać.

Herman

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Herman »

Dzięki, pomogło. To norma, że po automatycznym wyszukiwaniu nie można sobie sortować kanałów? Bo poprzednio mi się udało.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: DVBManiak »

Ciężko stwierdzić, ale nie jest to raczej norma.

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Ceberebek »

Na pewno nie jest skoro na wcześniejszych softach było to możliwe

ak6
Posty: 52
Rejestracja: 21 lutego 2013, o 08:34

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: ak6 »

Jeden z moich rodzinnych dekoderków również zaniemógł. Najpierw się nie chciał uruchomić (ciągły restart) a po wgraniu nowego oprogramowania często gubił ustawienia kanałów i wymagał korekty ustawień.
Nie zwlekając więc podjechałem do serwisu. Serwis stanął na wysokości zadania i w kilka dni usunął usterkę. Jak w większości wypadków do wymiany poszła pamięć flasch.
Jest to wada fabryczna tego urządzenia o czym świadczyć może wpis w książce gwarancyjnej realizowany za pomocą pieczątki a nie wpisu ręcznego :mrgreen:
Obrazek
Nic to! Grunt, że naprawili bez gderania i śmiga jak nowy. :D
na moją prośbę dostałem również w serwisie imiennego maila do osoby od firmware'u
Napisałem do niego prośbę o wydłużenie wyświetlania osd i o klawisz powrotu do ostatnio oglądanego programu. Zobaczymy jaka będzie reakcja, czy równie szybka i pozytywna jak serwisu.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: DVBManiak »

Wydłużenie wyświetlania? Raczej powinno być skrócenie moim zdaniem.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: panaho »

Nie wiem czemu ale zaraz po zakupie też dla mnie OSD za krótko się jakoś wyświetlało.
Teraz, po pewnym czasie, wydaje mi się że jest OK a nawet może trochę za długo :geek:

Chyba najlepszym rozwiązaniem była by opcja ustawienia czasu w Menu tunera.

ak6
Posty: 52
Rejestracja: 21 lutego 2013, o 08:34

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: ak6 »

panaho pisze:Chyba najlepszym rozwiązaniem była by opcja ustawienia czasu w Menu tunera.
O to właśnie poprosiłem. ;)

unimog1

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: unimog1 »

Przy takiej częstej awrii feralnej pamieci flasch,powinni wycofać ową serię dekoderków,bo info o tym eliminuje zakupy tego modelu,a szkoda bo jest udany.A trudno go komus polecić,po tej wpadce,a naprawdę na to zasługiwał,fajny sprzęcik!Był rownież moim faworytem,ale teraz...

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Domel28 »

Gdy potrzebowałem drugiego tunera miałem właśnie na oku HD-95memo, ale gdy tylko dowiedziałem się o tej usterce definitywnie zrezygnowałem z niego na rzecz Opticum. Czego teraz wcale nie żałuję. Pozdrawiam.

luckd
Posty: 133
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 13:14
Odbiornik: Golden Media Unibox 9080 Combo Plus, LG 37LV5500
Instalacja antenowa: Dipol Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat + tyłem Kobyla Góra

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: luckd »

Mi też ten szajs pada (ciągłe restarty przy włączaniu) a najgorsze to że nie mogę znaleźć pudełka z gwarancją, bez tego chyba nie przyjmą? A jakbym znalazł to ile trzeba czekać na naprawę po wysyłce do serwisu bo tuner użytkują dziadkowie i musiałbym zorganizować coś zastępczego?

ak6
Posty: 52
Rejestracja: 21 lutego 2013, o 08:34

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: ak6 »

Mi zrobili w kilka dni. Odsyłają kurierem na swój koszt. Podobno niektórym zrobili od ręki. Bez paragonu raczej nie przejdzie.

paterb
Posty: 54
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:36
Odbiornik: SAMSUNG LE19C450E1W
WIWA HD-90 NEW
Instalacja antenowa: antena siatkowa + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: paterb »

przejdzie tylko sobie liczą ok 40zł (wymiana flesha i aktualizacja oprogramowania). Tydzień temu kolega woził osobiście i pytał o cenę jak by gwarancja się zgubiła
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2013, o 10:28 przez paterb, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany