WIWA HD-95 MEMO

rradek21
Posty: 124
Rejestracja: 31 października 2011, o 18:52
Miejscowość: Nasielsk
Odbiornik: GENIATECH MyGica T230A
Instalacja antenowa: Televes DAT HD Boss Mix 790 LTE 149421
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: rradek21 »

Ja bym z tego aż tak się nie cieszył, bo będzie lipa jak tuz po gwarancji przestanie wam hulać :D

Moja wytrzymała niecały rok i nawet lepiej że padła w czasie gwarancji.

DVBManiak

Re: Odp: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: DVBManiak »

Jak padnie to wyrzucę na złom i kupię nową albo coś innego. Poza tym mam obecnie 4 STB: Not Only LV6TMPVR4, Wiwa HD-90, Wiwa HD-50 i Wiwa HD-95, do tego tuner USB Not Only LV5TDelux oraz nowy tv z tunerem LG 42LS570s. Tak więc nawet jak mi ta Wiwa padnie zbytnio się nie przejmę.

marianxx
Posty: 8
Rejestracja: 22 marca 2013, o 23:11

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: marianxx »

Moja też działa bezproblemowo.

choć jest jeden problem - nie czyta napisów srt... (jeśli mają znak końca lini w kodowaniu UNIX'owym - po przerobieniu na format windows działają bez problemu ;)

unimog1

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: unimog1 »

Witam!Mam problem z pendrive,właściwie dwa już mi padły,oba raczej tanie,jeden tani Kingston 8GB i drugi właściwie na pierwszej próbie nagrywania 32GB,niestety w FAT32,poległ przy zapisie kolejnego pliku,dzieli na 05GB.Wiem ze powinienem sformatować na NTFS,chociaż obawiałem się że padnie.Oczywiście używam Wiwę 95.
Prośbę mam dla doświadczonych użytkowników jaki penrive,jakiej firmy i może pewny że przeżyje format na NTFS,powinienem nabyć,który się sprawdza u bardziej zaawansowanych użytkowników,bo zaczyna być to irytujące,wymiana pena co 2 miesiące i to raczej małego wykorzystywania dla nagrań,zauważyłem że wtedy oba właśnie padły.
Pozdrawiam!

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: distefano »

Mógł to być przypadek, że 2 kolejne pendrivy trafiły się Ci felerne. Ja używam Kingstona 4GB już nie najnowszego i kilkakrotnie go przeformatowałem z NTFS na FAT32 i odwrotnie (zależnie od potrzeb)wciąż działa.

unimog1

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: unimog1 »

distefano pisze:Nie cytujemy treści odpowiadając pod postem

Dzięki za szybką odpowiedż!Problem tylko w całym tym szaleństwie,co do mnogości,który z modeli Kingstona należałoby wybrać,czy o tym decyduje tylko cena?I tym się tylko kierować?

tomarex

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: tomarex »

To wszystko jedno barachło.
Jak się ma szczęście to będzie działać.
Mnie Kingston padł po kilku miesiącach, a używam sporadycznie. Produkowany w Chinach.
Inny jakiś Diesel także padł.
W końcu kupiłem 2 GB no-name i działa już ze dwa lata.

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Ceberebek »

Dokładnie tak jak piszesz.
Po prostu trzeba trafić.
Ja używam 2 x EMTEC 32GB i 2 grudnia minęły im 2 lata i nadal zipią.
Co prawda nie nagrywałem na nich na tunerze-służą głównie do odtwarzania na nim.
I chyba po powyższych postach nie zaryzykuję ;-)

unimog1

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: unimog1 »

Dziękuję Panom!Czyli morzna rzec że w tej sprawie,nagrywanie,nie ma jkiegoś rankingu,co do wyboru.Już zaczynam podejrzewać że peny o mniejszej pojemności,może się bardziej nadają,niż te z dwucyfrową skalą pojemnośći?Chociaż jak Panowie podpowiadacie,zasady tu nie obowiązują.
Ale cena tu coś podpowiada,że lepiej mniej tracić...Chyba że liczy się tylko górna półka,np
Corsair...d.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: eter »

Ja wykorzystuję około 10 pendrivów od 512 MB do 64 GB i żaden mi jeszcze nie padł.
Są no-name jak i markowe. FAT32 i NTFS. Kilkuletnie i nowe, więc może coś z tunerem nie tak, że je tak "męczy". Nagrywam na niektórych codziennie, czy to poprzez tuner czy filmy z kompa, więc ciekawe, dlaczego tobie tak padają. Wiadomo, do tunera wpinam i wypinam normalnie, na kompie jednak poprzez bezpieczne wysuwanie systemowe, chociaż tego nie wymagają. Takiego masz pecha? Ciekawe w jaki sposób ci padają? Sprawdzałeś na kompie co z nimi nie tak? Są programiki do przywracania "życia" w niektórych sytuacjach czy też programowe formaty lub próby naprawy przez system.
W FAT32 tuner nagrywa dieląc plik na 500 MB części w dodatku nadając kolejnym rozszerzenie .2,.3, zamiast .mts i wówczas potrzebna jest zmiana rozszerzenia na .mts żeby odtworzyć go na kompie. W tunerze oczywiście jest odtwarzany jako całość i płynnie przechodzacy na każdą kolejną część. W NTFS nagrywa jako jeden plik całość.
Pozdrawiam.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: adac »

Tak jak pisze kol. wyżej.
W przypadkach kiedy mnie padły zawsze winę ponosił felerny sprzęt: pg kompa, jakiś przypadkowy hub. Winę ponosi Twój tunerek i być może nie będziesz go mógł używać do nagrywania. Jeżeli on ma zewnętrzny zasilacz 12V to też może być przyczyna.

Peny markowe -tak, jeżeli dają lepszą szybkość ;)

unimog1

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: unimog1 »

Więc,pierwszy Kingston,metalowa obudowa,dość mocno się nagrzewał,niezależnie czy w laptopie,czy w Wiwie95 memo,coraz trudniej wstawał po wpięciu,aż padł w niecałe 2 miesiące.Ale ten drugi 32GB,zdązyłem przerzucić 5 filmów,niezagrzał sie praktycznie wogule,postanowiłem spróbować zapis na Wiwie.Pierwsze 0.5GB zapisał i przypisał normalnie jako rozszerzenie "mts"jako drugi plik przypisał rozszerzenie"mts1".Zauważyłem że led zaczął świecić światłem ciągłym,a przy zapisie normalnym dioda świciła pulsacyjnie.Nie dało się już Wiwy normalnie wyłączyć,zawiesiła się.Tylko poprzez wyjęcie wtyczki mogłem Wiwę unieruchomić.
Parę filmów uszkodził,parę dało się póżniej oglądnąć z innego pena.Mam jeszcze starego Corsaira 1GB.A więc nie wszystkie totalnie mi padły,ten jest bez zarzutu,chyba ma 5 lat!Filmy z internetu,dało się oglądnąć z "odzysku po awarii pena 32GB.w paczkach poniżej 1GB.
Nie wszystkie pliki dało się odzyskać,został jeden film nagrany z internetu i z Wiwy,1 plik 05Gb i ten na którym się wyłożył totalnie z rozszerzeniem "mts1",zostały na penie.Czy tak własnie powinien dekoderek go nazwać?.Komunikat przy próbie korzystania z pena "usuń abezpieczenia przed korzystaniem z urządzenia"tak jakoś.Próbowałem naprawiać,komp widział go.Nawet użyłem ChipGenius,szukałem ale niedostępne dla niego okazało się oprogramowanie dla tego chipa,odesłałem już pena na allegro,przyjął mi go na wymianę.Zastanawiam sie czy go sformatować na NTFS,tylko czy nie uwalę go i tym razem?
Dzięki Panom za odpis.Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: @GUTEK@ »

Według mnie przypadek że ten pendrivy padły w tunerze. Pierwszy sam mówisz że się grzał i kompie i w tunerze, więc podejrzewam, że padł by nawet w kompie za niedługo. Widocznie jakiś wadliwy.
Drugi to wnioskuje że była nówka, podejrzewam że uszkodzony fabrycznie był. Widziałem już pendriva który wyjęty z pudełka pozwolił nagrać kilka plików i nagle urządzenie nierozpoznane i tyle było z niego.

Formatować możesz na jaki system plików chcesz, to nie ma znaczenia. Może być FAT32, NTFS, FAT64, EXT2 / 3 / 4 itd.

Ceberebek
Posty: 83
Rejestracja: 5 lipca 2012, o 09:53
Odbiornik: WiWa HD-90 NEW
firmware-mod@GUTEK@
Instalacja antenowa: Cyfrowa-naziemna z anteny siatkowej

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: Ceberebek »

Proponuję reklamować tunerek-jeśli jest na gwarancji,bo w takim tempie to nie zarobisz na nowe peny :mrgreen:

unimog1

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: unimog1 »

Przychylam sie do opini p.Gutka,to rzeczywiście wydaje się być wiarygodne,zresztą Corsair 1GB,przeżył sporo,trudno byłoby nazwać go "pancernym"gdyby wina leżała po stronie Wiwki,wcześniej czy póżniej by go uwaliła.A Wiwka mi się poza tym świetnie spisuje,wygląda to na pechowe ostatnie moje zakupy na alledrogo.Zaryzykuję i tego powymianie zformatuje na NTFS,może to przeżyje,mimo jak sie wydaje coś z tą serią penów jest na rzeczy.Ale za to może większa szansa będzie na zapis w Wiwie,już po formacie,byle sie powiodło...format albo kosz!No i ewentualny koniec z allegro dla penów!

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: eter »

Trochę namotałeś, że nie za bardzo można cię zrozumieć. Po pierwsze nadane rozszerzenie następnym plikom 500 MB jest prawidłowe dla tunera, czyli pierwszy .mts a następne .mts1 ,mts2 i tak dalej. Jeśli próbowałeś wyciągnąć pena w trakcie nagrywania to można oczywiście i go uwalić i zablokować Wiwkę, albo nie mieć możliwości później normalnego skasowania takiego uszkodzonego pliku.
Ja komunikat w stylu "usuń zabezpieczenia w celu korzystania z urządzenia" mam na dwóch penach z mechaniczną blokadą. Żeby coś skasować lub zapisać należy ją przełączyć w pozycję odblokowane (manumalny mały przłączniczek).
Poza tym, nietóre peny które mam, też się mocno grzeją a i reagują różnie co do wskazań diody.
Najrozsądniej wydaje mi się, byłoby nowego pena sformatować narzędziem na samej wiwie. Takie formatowanie polecane przez producenta chyba po coś jest w menu.
To tak na marginesie.
Zakupy na alledrogo to już całkiem inna historia.

LaBt3c
Posty: 9
Rejestracja: 1 lutego 2012, o 01:11
Odbiornik: T65

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: LaBt3c »

Witam, mam problem z odtwarzaniem plików .avi z dzwiękiem ac3. Niestety nie działa dzwięk. Wydaje się, że to prosty kodek ale niestety;/ Czy można wgrać jakiś firmware, który by to ogarnął? Może być zmodyfikowany.

Znalazłem na stronie Gutka, wersje WIWA_HD95_23-08-2012_MOD-@GUTEK@, ale nie wiem czy ona coś da.

Mam najnowszy firmware, na tą chwilę.

ak6
Posty: 52
Rejestracja: 21 lutego 2013, o 08:34

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: ak6 »

LaBt3c pisze:Mam najnowszy firmware, na tą chwilę.
Tzn jaki?

unimog1

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: unimog1 »

eter

Sorry,nieskładnie to opisałem,W FAT32 nagrywałęm tylko raz na dysku zewnętrznym Samsunga i tam faktycznie kady plik miał taką samą nazwe i rozszerzenie,trzeba było na kompie zmieniać nazwę,dopisywałem do nazwy pliku a nie rozszerzenia{mts}nie miałem pojęcia że to jest normalne że Wiwa dopisuje numer pliku w rozszerzeniu,przykładowo mts1,nasrępny mts2...Dzięki za wyjaśnienie,myślałem że to jakiś błąd.A zanim wyjąłem pena,nie dało sie wejśc na ekran INFO PVR,Ani normalnie wyłączyć z pilota,zmuszony byłem wyciągnąć wtyczkę tunera,myślę że właściwie postąpiłem,przynajmniej tak pamietam,żeby kolejny raz nie namotać,w każdym bądż razie Twój wpis jest wielce pouczający,Dzieki!Pozdrawiam!

LaBt3c
Posty: 9
Rejestracja: 1 lutego 2012, o 01:11
Odbiornik: T65

Re: WIWA HD-95 MEMO

Post autor: LaBt3c »

130422.491511.1
Wersja sprzętu: PCB24

Jest jakaś rada na mój problem, nowszy soft niż ten?

Zablokowany