CABLETECH URZ0194

Speakers_XP

CABLETECH URZ0194

Post autor: Speakers_XP »

Obrazek

Z powodu braku czasu, ostatnio mało czasu spędzam na forum Emitela...
Ale uznałem, że warto przybliżyć Wam kilka sprawdzonych informacji o tunerze URZ0194 marki Cabletech...
To jeden z pierwszych tunerów w Polsce opartych o chipset ALI M3801 - następca M3601 - stosowanych w popularnych modelach URZ0083/URZ0083E...

Nie będę tu przybliżał parametrów technicznych - wielkości pamięci, flash itp. są właściwie identyczne jak dla poprzednika...

Różnice w stosunku do M3601:
- nieco przyjemniejsze MENU - podobne do tego z twin tunerów na M3606...tekstury użyte w Menu sa w wyższej rozdzielczości, jest troszkę więcej kolorków...
- progress bar (czas trwania w formie graficznej) na pasku OSD dla nadawanej audycji
- regulacja wielkości (3 ustawienia), koloru czcionki (6 kolorów w tym żółty) i położenia (płynna regulacja) dla napisów TXT w filmach odtwarzanych z USB (napisy wyglądają podobnie jak te z MSTARa, gorzej jak te z Sunplusa)
- EPG - wygląda podobnie jak u poprzednika, z tym ze doszło małe okno z podglądem aktualnie wybranego programu...
- obsługa plików FLV i kodeka VC-1 (tutaj warto zaznaczyć, ze M3801 dużo lepiej sobie radzi z tym kodekiem jak MStary, czy nawet SUNPLUS - 1080p idealnie płynne i bez przycięć...)
- jakby nieco "płynniejszy" obraz z tunera DVB,
- w trybie odtwarzacza trzeba już wybrać jakie pliki chcemy przeglądać - niestety w menedżerze nie widać jednocześnie muzyki, filmów, zdjęć - każdy typ osobno się przełącza (tak jak w M3606),
- w aktualnej fazie softu tuner włącza się automatycznie po zaniku zasilania (nie pozostaje wyłączony jak URZ0083).

Z ogólnych zalet dekodera:
- mała, metalowa obudowa,
- szybkie działanie, szybkie przełączanie programów,
- sprawnie działające EPG i nagrywanie/timeshift (tutaj nic nie zepsuli w stosunku do M3601 wiec działa naprawdę dobrze),
- dobra wydajność prądowa USB - mam dysk który wymaga do startu blisko 1A prądu - część dekoderów go nie rusza, a ten nie miał żadnych problemów,
- bardzo dobra jakość obrazu ze wszystkich wyjść video,
- tryby 720p_60, 1080p_60 - możliwe użycie z monitorami z DVI,
- pozostała obsługa plików FLAC,
- oprócz całkiem niezłej obsługi plików TXT w tunerze pozostawiono obsługę napisów graficznych VOBSUB.

Tuner ma oczywiście też wady (w większości te same co starsze M3601):
- okno z info o programie jest b.małe - ciężko się czyta informacje o trwającej audycji...
- pilot o dość dobrym zasięgu, ale klawisze są mocno twarde...
- ciągle tylko 8 wpisów w timerze,
- ciągle niepełne wyjście COAXIAL - możemy zapomnieć o DTS na tym wyjściu,
- ciągle brak wsparcia dla plików RMVB, WMV, WMA,
- brakuje wyjść RCA audio i CVBS...ale w sumie już niewiele tunerów ma ten komplet wyjść...

Podsumowując, nowy chipset wnosi kilka usprawnień, ale testując to urządzenie miałem nieodparte wrażenie, że sprawdzam URZ0083 z nowszym softem...wydaje się, że wszystkie te zmiany mogły być zaimplementowane do starszych konstrukcji na M3601...
Niemniej jednak czeka nas pewnie wysyp tunerów na nowszym chipie...wraz z rozwojem firmware, będą to na pewno b. ciekawe propozycje...

W razie pytań piszcie, przez kilka godzin tunerkiem się bawiłem i pewnie coś mi umknęło...

UPDATE 23.11.2012.
Poleciłem ten dekoder znajomemu i miałem jeszcze chwile na zabawę tym cackiem...

Z zalet których nie zauważyłem na początku:
- dekoder ma możliwość nagrywania 2 programów z tego samego multipleksu (nie trzeba aktywować do tego żadnej ukrytej funkcji) po prostu naciskami REC na dwóch interesujących nas programach...w tym czasie można odtwarzać 3 program (oczywiście z tego samego MUXa),
- tuner tak jak poprzednie Cabletechy obsługuje (odkryte niedawno) nagrywanie zawartości całego MUXa, ale w tym wypadku jak uaktywnimy tą funkcję, nadal możemy przełączać i oglądać dowolny program z tego MUXA podczas trwającego zapisu (starsze dekodery w tym trybie blokują oglądanie na jednym kanale),
- w MENU jest dość bogaty wachlarz ustawień obrazu, ostrości, jasności, kontrastu, nasycenia kolorów itp. - teraz każdy może uzyskać obraz albo bardziej ostry/ziarnisty jak w Mstarach, albo charakterystyczny, wygładzony dla ALI...ogólnie jakość obrazu to pierwsza klasa w tym tunerze...

Z wad:
- w plikach MKV dekoder nie widzi zaszytego strumienia/pliku z napisami...
- tak jak pisałem wcześniej dekoder nie wysyła DTSa na Coaxial...a teraz zauważyłem, że po HDMI słychać w telewizorze jakieś piski i trzaski przy takiej ścieżce - być może działa strumień RAW po HDMI, niestety mój dekoder DTS nie ma tego wejścia, więc nie mogę sprawdzić...

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: twmichal »

Zakupiłem ostatnio rodzinie dekoder Cabletech URZ00194. Z odbiorem nie ma problemu, sprzęt podłączony jest do tv kineskopowego przez SCART. Tylko że po wciśnięciu EPG na pilocie resetują się wszystkie ustawienia - oprócz oczywiście zapamiętanych kanałów.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Heh cały Cabletech.

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: wandosu »

twmichal pisze:Zakupiłem ostatnio rodzinie dekoder Cabletech URZ00194. Tylko że po wciśnięciu EPG na pilocie resetują się wszystkie ustawienia - oprócz oczywiście zapamiętanych kanałów.
.
czy inni też potwierdzaja w tym tunerze ten reset

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: zinox »

nie wiem czy to mozna nazwac resetem wszystkich ustawien .Mając ustawiony obraz na 4/3LB po wejsciu w EPG i wyjsciu obraz samoczynnie zmienia sie na 16/9 - inne ustawienia typu RGB czy CVBS ,kolejnośc kanałów na liscie pozostaja bez zmian

edit/ Polskie litery !!!

Awatar użytkownika
wandosu
Posty: 138
Rejestracja: 11 kwietnia 2011, o 23:25
Miejscowość: Andrychów
Odbiornik: /KRUGER&MATZ KM00186
CryptoBox 752HD Combo/
Instalacja antenowa: Telmor ASR-860
313mnpm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: wandosu »

Czy żeby zmienić z powrotem na 16/9 trzeba do menu wchodzić czy jest na pilocie skrót pod jakimś klawiszem.
Zastanawiam się czy nie wybrać innego modelu sam nie wiem tutaj masę gość spzredaję,
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/nowosc-dekoder-dvb-t- ... 50944.html
duże zainteresowanie,osobiście używam Kruger&Matz 00186 a ten niby prościejszy chce znajomym kupić

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: zinox »

normalnie możesz zmieniać proporcje niebieskim klawiszem na pilocie (bez wchodzenia do menu)ale po wejściu do EPG i wyjściu tuner dostaje "głupawki" i zmienia obraz z 4/3 na 16/9 i tego już nie zmienisz niebieskim : tuner nie reaguje pomimo ze widać jak niebieskim zmieniasz 4/3LB, 16/9, auto,4/3PS itd. Dopiero po zmianie proporcji w menu wszystko wraca do normy.Mam nadzieje ze szybko to poprawią (pisałem już o tym do serwisu)

edit/ Polskie litery !!!
Ostatnio zmieniony 5 grudnia 2012, o 21:07 przez zinox, łącznie zmieniany 1 raz.

hojlo1

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: hojlo1 »

Jak to uaktywnić?
- tuner tak jak poprzednie Cabletechy obsługuje (odkryte niedawno) nagrywanie zawartości całego MUXa, ale w tym wypadku jak uaktywnimy tą funkcję, nadal możemy przełączać i oglądać dowolny program z tego MUXA podczas trwającego zapisu (starsze dekodery w tym trybie blokują oglądanie na jednym kanale),
-------------
Orientuje się ktoś w polskich napisach na tym sprzęcie (wstawia "-" zamiast polskich liter przy odtwarzaniu filmów)?

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: zinox »

a tu sobie poczytaj : od postu @Speakers_XP
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=1080

hojlo1

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: hojlo1 »

Pozostaje sprawa polskiej czcionki?
(nie mam w menu zmiany kodowania napisów).
Jest to do rozwiązania?
(czy pisać do firmy)


Sprawa nagrywania całego muxa całkiem fajna.
Odtwarzanie danego kanału ze strumienia to naciskanie "czerwonego" w trakcie Play i wybór kanału.
Trzeba cofnąć przewijaniem , jak się chce od początku.

Ciekawostką jest też że widzi Huby USB.
Podłączyłem 3 peny i wszystkie trzy chodzą.
Hub pasywny (chiński za 2 zł) przycina HD , ale np hub aktywny bez zająknięcia mocne strumienie odtwarza z dowolnego pena.

Nagrywa zawsze na USB A (czyli pierwszy, widziany pen/dysk)

Speakers_XP

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: Speakers_XP »

Zauważyłeś jakieś problemy z polską czcionką?

Huby zawsze działały na tunerach z ALI, również na pierwszym URZ0083 - tam nawet w MENU DVR można było wybrać na który dysk ma nagrywać - już nie pamiętam jak jest w URZ0194, ale myślę, że też może być ta opcja - trzeba poszukać w menu...

hojlo1

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: hojlo1 »

Już mam odpowiedz (trzeba napisy dobierać inne, sprawdzone):
tuner prawidłowo odtwarza napisy w formacie mDVD oraz .srt pod warunkiem ze w opcjach napisów jest wybrany język polski oraz napisy sa kodowane w ANSI a nie w UTF-8
Procesor faktycznie szybszy - zdjęcia (panoramy 13MB rozdzielczość pozioma 15 000 ) odtwarza płynniej niż na Mancie 06.
Ciekawa jest tez opcja 30/60Hz do filmów kodowanych w tym systemie.

/dodane po czasie/
Testowałem trochę filmy na tym "odtwarzaczu".
Jest naprawdę nieźle - demo FullHD "Elephant Dream" o szczytowym przepływie 40Mbps(średni = 32Mbit) idzie bez zacięć.
Dopiero "głupieje" przy filmie 70Mbps (średnia = 58Mbit)
Czyli procesorek zapas ma spory. :D

Seba5959
Posty: 11
Rejestracja: 11 lutego 2012, o 16:51
Odbiornik: CANVA T-261
Cabeltech 0194
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69+LNA-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, Leżajsk

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: Seba5959 »

Witam.
Mam pytanie do posiadaczy tego tunera.
Ile czasu(sekund) trwa uruchomienie tego tunera? Chodzi mi od momentu naciśnięcia przycisku ON/OFF do pojawienia się obrazu.

hojlo1

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: hojlo1 »

Start ok ~10 sekund.


-----------------
Tu taki test z fotkami:
http://tunery.tv/tunerytv-cabletech-urz ... st,75.html


----------------
Jak są jedne napisy (w katalogu z filmem) np. w formacie SRT wszystko jest ok.
Więcej napisów w katalogu, potrafi namieszać z polskimi znakami.

michalb
Posty: 18
Rejestracja: 13 sierpnia 2012, o 19:04

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: michalb »

Cabletech opublikował nowy soft do urz0194 o nr 1.1.5 z dnia 10.12.2012
http://www.cabletech.pl/lp/urz0194/driv ... v1.1.5.rar
Pozdrawiam

jarroq

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: jarroq »

Wersja softu v1.1.5 zawiera poprawki:
-poprawiono błąd skalowania obrazu po wyjściu z EPG przy wybranym formacie 4/3LB
-poprawiono błędne wyświetlanie niektórych plików txt mDVD
-poprawiono wskazania wskaźnika sygnału
-dołożono znak % przy pasku upływu czasu na OSD
-poprawiono inne drobne błędy

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: twmichal »

Po aktualizacji oprogramowania nie ma już tego problemu z EPG. Można bezpiecznie tej opcji używać, zmieniła się też jedna ikonka w menu.

Ale jest dalej problem z napisami - teraz w ogóle jakby pliki z napisami dla niego nie istniały. Wcześniej wczytywał je z błędami (od środka, pourywane słowa) a teraz w ogóle ich nie ma.

Napisy ściągam przez NapiProjekt. Czy trzeba mieć napisy w jakimś odpowiednim formacie?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: m@rtops »

do wiwy i fergusona zaleca się w napisach z "napi..." kodowanie w ANSI ;)

jarroq

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: jarroq »

Osobiście rzadko oglądam filmy z napisami ale jeśli miałbym taki problem ja Ty to spróbowałbym napisy poddać konwersji na inne formaty: http://konwerternapisow.pl/

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: twmichal »

Ok - problem rozwiązany. Napisy muszą być w formacie mDVD i z kodowaniem ANSI. Teraz wszystko działa bez problemu. Ale zauważyłem że po aktualizacji nie ma dźwięku na niektórych filmach (poprzednio był).

Zablokowany