CABLETECH URZ0194

jarroq

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: jarroq »

Oj to widzę że jeszcze kilka poprawkowych softów wyjdzie :D

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: twmichal »

Przydałaby się np. obsługa systemu exFAT który jest dostępny od czasów SP3 dla Windowsa XP.

seebjan22

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: seebjan22 »

Hej witam wszystkich użytkowników tunerów cyfrowych DVB-T a w szczególności właścicieli Cabletech URZ0194 pisze ponieważ mam kilka problemów z owym modelem. Pierwszy przycina przy odważanych filmach z pendriva i zastanawiam się czy to jest wina pliku w jakim skonwertowany jest film czy raczej jakaś wada fabryczna urządzenia. Filmy te to głównie AC3.DVDRip.XviD. bądź AC3.BdRip.XviD. może wy mi pomożecie rozwiązać tą irytującą zagadkę choć czytając posty wnioskuję że to jednak wada fabryczna.
Pozdrawiam

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: zinox »

moze pendriv "za wolny" - sprawdzałeś na innym?

Seba5959
Posty: 11
Rejestracja: 11 lutego 2012, o 16:51
Odbiornik: CANVA T-261
Cabeltech 0194
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69+LNA-177
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, Leżajsk

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: Seba5959 »

Hej witam wszystkich użytkowników tunerów cyfrowych DVB-T a w szczególności właścicieli Cabletech URZ0194 pisze ponieważ mam kilka problemów z owym modelem. Pierwszy przycina przy odważanych filmach z pendriva i zastanawiam się czy to jest wina pliku w jakim skonwertowany jest film czy raczej jakaś wada fabryczna urządzenia. Filmy te to głównie AC3.DVDRip.XviD. bądź AC3.BdRip.XviD. może wy mi pomożecie rozwiązać tą irytującą zagadkę choć czytając posty wnioskuję że to jednak wada fabryczna.
Pozdrawiam
Też mam problem z przycinaniem się filmów w tym tunerze :( Formatowałem pendrive na FAT i NTFS ale to nic nie pomagało. Ten sam "zacinający" się film na na innym tunerze śmiga aż miło ale na Cabeltechu niestety ścina...

seebjan22

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: seebjan22 »

Ja jestem w trakcie sprawdzania kolejnych filmów niestety każdy z nich w mniejszym bądź większym stopniu przycina i sam nie wiem może powinienem oddać go na gwarancję a może jest coś innego co mógłbym zrobić aby oglądanie a cabeltechu nie było tak irytujące
proszę o pomoc

paczka662

urz0194 jak nagrywamy brak możliw, oglądania innego muksa

Post autor: paczka662 »

od ponad 6 miesięcy mam urz 0086 z 2 tunerami podczas nagywania nawet dwóch programów mogę oglądac inny jakikolwiek program, od kilku dni mam tez urz 0194 i jak zauważyłem podczas nagrywania można oglądać inny program tylko z tego samego mukasa, a na podglądzie wszystkich kanałów pokazuja się tylko kanały z muksa z jakiego nagrywamy - zatem inne kanał z innego muksa niż nagrywamy poprostu są niedostępne , czy to nie jest cos nie tak ? Jak napisałem mam tez urz 086 tam nie ma takich problemów - proszę o opinie i sugestię, no i jak ktoś ma z obydwoma tunerkami sytczność, proszę o opinię jaki z nich jest lepszy, na obydwu obraz jest idealny chodzi mi o kwestę techniczną jaki z nich jest lepszy pod względem ogólnym, dziękuje za sugestie i konkretne odpowiedzi,

Maciey

Re: urz0194 jak nagrywamy brak możliw, oglądania innego muks

Post autor: Maciey »

URZ 0086 ma podwójną głowicę, co umożliwia nagrywanie i oglądanie różnych MUXów
URZ 0194 to pojedynczy tuner, więc takiej możliwości nie ma.

A tak w ogóle na forum jest temat o URZ 0194. Po co zakładać nowy?


/od Admina: posty przeniesione do właściwego wątku

paczka662

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: paczka662 »

posiadam od prawie roku, urz 086 ten z dwoma tunerami, wsumie jestem z niego zadowolony wiele nagrywam czasami bywa że i 2 audycje na raz, a ogladam na innym kanale w tym czasie co mnie interesuje -- ale od tygodnia mam tez urz 0194 i co niby fajny , niezła grafika ale co mnie w nim zaskoczyło negatywnie to to ze, nagrywając audycję z danego kanału, do ogladania w tym czasie mamy wyłacznie mozliwośc z kanałów z mukasa z jakiego nagrywamy, a na neni na ten czas snikaja nawet zapisane kanały z innego muksa, no i fatalny jest podgląd w streszczenie danej audycji - czytamy dosłownie po dwa wyrazy i przewijamy w dół po następny wiersz, w jakości obrazu nie widze poprawy na lepsze a oglądam na dobrym tv 47 cali u mnie oba te tunerki sprawnie i szybko zmieniaja kanały jak i inne komendy wywołane, jedno co w urz 0194 pilot ma logiczniejsze rozstawienia przycisków , czyli te często uzywane sa pod kciukiem-- teraz prosze o radę jaki z tych obu tunerków jest lepszy technologicznie, bo ja specjalnej różnicy nie widzę, chcę się jednego pozbyć chętnie pozostawiłbym ten nowszy urz0194 ale deklasuje go to że przy nagrywaniu , mam zablokowane ogladanie z innego muksa, a co wy sądzicie o tym ???

Mario1315

CABLETECH URZ0194

Post autor: Mario1315 »

Witam. Kupiłem tuner niedawno. Po jego podłączeniu i odpowiedniemu ustawieniu anteny, wyszukałem programy lecz znalezione TVP 1, 2 i 3 nie odbierają. Brak obrazu a dźwięk się zacina. Antena skierowana jest na Skrzyczne. Mieszkam w Rybniku. Na innym tunerze (Telewizorze Samsung UE32EH5300) obraz jest prawidłowy. A tuner CABLETECH pokazuje siłę i jakość sygnału w granicy 86-90%. Proszę o pomoc co można zrobić, co jest winne temu problemowi.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: @GUTEK@ »

Są dwie możliwości, albo sygnał jest zbyt słaby dla głowicy w tunerze, albo głowica sobie nie radzi z SFNem.

Podłącz tuner do innej instalacji antenowej i sprawdź.

W Rybniku to nie lepiej ustawić antenę na Kosztowy, zamiast Skrzycznego?

Mario1315

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: Mario1315 »

Witam, próbowałem podłączyć tuner do innej instalacji jednak problem jest taki sam. Wymieniłem wzmacniacz na nowy, ustawiłem antenę na Katowice lecz nie zmieniło to sytuacji. Nadal na telewizorze i innym tunerze wszystko działa tylko tam nie. Dziś wysyłam go na serwis bo może coś z nim nie tak.

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: twmichal »

Dzisiaj napisałem maila do Cabletecha w sprawie problemów z odtwarzaniem filmów.
Mogę pochwalić serwis za bardzo szybką odpowiedź (nieliczni dzisiaj tak robią!). I na tym koniec pochwał, bo w odpowiedzi napisano nieprawdę.

Dekoder nie chce mi odtwarzać filmów .mkv i .mp4 (w przypadku tych ostatnich - niektóre chodzą tylko na podglądzie w małym okienku). Przy próbie powiększenia urządzenie zawiesza się i jedyne co można zrobić to wyciągnąć wtyczkę z gniazdka.
Na większości filmów nie ma dźwięku ale wytłumaczono mi, że ten problem występuje jeżeli audio jest w DTS.

Co ciekawe - w poprzedniej wersji oprogramowania problem z dźwiękiem nie występował. Nie wiem jak z filmami mkv i mp4 - bo nie miałem okazji sprawdzić.
Nie chciałbym wracać też do poprzedniej wersji gdyż tam po wyborze EPG resetowały się wszystkie ustawienia oprócz zapisanych kanałów. Nie czytało też napisów do filmów.

Czy możliwe, że problem nie leży jednak w oprogramowaniu tylko trzeba coś zmienić w ustawieniach sprzętu?

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: zinox »

Jeśli mam jakiś problem z otworzeniem pliku mkv to najczęściej pomaga remux bez kompresji za pomocą programu mkvmerge.Sprawdź i daj znać czy pomogło

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: twmichal »

Z tego co widzę to w tym programie można tylko łączyć poszczególne strumienie w jeden plik mkv, albo przez MKVEctract je rozdzielać.

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: zinox »

w innym temacie @Gutek napisał
Otwierasz plik z filmem w mkvmerge GUI. Przechodzisz do zakładki "Extra Options".
W pozycji "Compression:" wybierasz none - i tak dla każdej że ścieżek które wyświetli program po otwarciu pliku. Potem klikasz "Start muxing" i czekasz aż skończy.

i tego sie trzymaj

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: twmichal »

Wiem, już doszedłem do tego :)
Mimo wszystko nic to nie dało. Filmy w formacie mp4 i mkv dalej są nie do "przełknięcia" przez ten dekoder. Odtwarza tylko na podglądzie, przy próbie powiększenia się zawiesza.
Zainstalowałem ponownie tą samą aktualizację - zniknął problem z brakiem dźwięku w większości filmów.
Jest też jakiś problem z napisami - myślałem że dotyczy to tylko tych ściągniętych, ale wczoraj podczas emisji "Mrocznego Rycerza" niektóre napisy nie wyświetlały się, albo pojawiały się na ułamek sekundy.

Fureiex

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: Fureiex »

Witam, stałem się dzisiaj posiadaczem URZ0194. Po krótkim przetestowaniu urządzenia (działało tak, jak powinno) postanowiłem wgrać najnowsze oprogramowanie dostępne na stronie producenta (URZ0194_v1.1.5). Niestety po poprawnej aktualizacji tuner przestał wyszukiwać kanały. Przy wyszukiwaniu automatycznym zamiast kolejnych częstotliwości wyświetlają się zera. Ustawienie ręczne również nie pomaga. Dodatkowo po odłączeniu i ponownym podłączeniu zasilania godzina zawsze ustawia się na 01:00, na fabrycznym oprogramowaniu była prawidłowa.

Wersja oprogramowania przed aktualizacją:

HW_Module: M3801
HW_Version: MC6394-VER1.0
SW_Module: URZ0194
SW_Version: DVB-T HD V1.0.3
Date: Dec 10 2012

Wersja oprogramowania po aktualizacji:

HW_Module: M3801
HW_Version MC6334-VER1.0
SW_Module: URZ0194
SW_Version: DVB-T HD V1.1.5
Date: Dec 10 2012

Zauważyłem, że na pudełku tunera jest naklejka z napisem URZ0194S. W każdym innym miejscu (nadruk na pudełku, naklejka gwarancyjna na tunerze, oprogramowanie) widnieje URZ0194. Najwidoczniej sprzęt, który posiadam to jakaś nowsza wersja URZ0194 (na naklejce data 12/2012).

Po aktualizacji oprogramowania tuner nie nadaje się do oglądania telewizji, wysłałem więc do Cabletecha wiadomość z prośbą o właściwe oprogramowanie (czekam na odpowiedź).

Nie mam pewności, czy to właśnie aktualizacja zaszkodziła urządzeniu, ale innego powodu nie widzę.

Post ten jest ostrzeżeniem dla tych, którym w ręce wpadnie URZ0194S.

EDIT (2013-03-11):
Odpowiednie oprogramowanie jest już dostępne na stronie dystrybutora.

qwerty343
Posty: 15
Rejestracja: 27 lutego 2013, o 16:17
Odbiornik: TV Samsung
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem 24dB, na wysokości 7m.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: qwerty343 »

Fureiex pisze:Witam, stałem się dzisiaj posiadaczem URZ0194. Po krótkim przetestowaniu urządzenia (działało tak, jak powinno) postanowiłem wgrać najnowsze oprogramowanie dostępne na stronie producenta (URZ0194_v1.1.5).
A gdzie dokładnie mieści się ten soft? Ja nie mogę go namierzyć (tak z ciekawości), tak jak nie mogę znaleźć nic do URZ0195.

MUX 1000
Posty: 195
Rejestracja: 10 grudnia 2011, o 14:15

Re: CABLETECH URZ0194

Post autor: MUX 1000 »


Zablokowany