NETIA PLAYER

rsms

NETIA PLAYER

Post autor: rsms »

Jeśli ktoś żałuje że nie ma Netia Playera.. to może niech tak bardzo nie żałuje :D
To prawda że graficznie w użytkowaniu prezentuje się ładnie, ale jeśli chodzi o funkcjonalność DVB-T w porównaniu z innymi urządzeniami to jego jedyna zaleta.
A wad jest wiele:
- nie można nagrywać na pendrive, tylko na dyskach
- w czasie nagrywania nie można oglądać innego programu nawet z tego samego MUX-a
- nagrania szyfrowane, można odtworzyć tylko na danym NP.
- brak jakiejkolwiek listy ulubionych
- zdejmowanie zasilania z przelotki antenowej po przejściu w stan uśpienia
- stan uśpienia bardzo głęboki, po przejściu w niego NP uruchamia się znowu koszmarnie długo, tak jakby całkiem był odłączony od zasilania
- w ogóle oryginalna na skale światową implementacja stanów pracy i czuwania. Gdy wyłączymy NP pilotem wydawałoby się że powinien przejść w stan czuwania, ale on przechodzi w jakiś tylko dla siebie właściwy stan, obraz znika, zostaje napięcie na USB i przelotce antenowej. Powtórne uruchomienie jest przez pewien czas błyskawiczne. Ale dopiero po czasie ustawionym w opcjach jako czas po jakim urządzenie ma przejść w stan czuwania jeśli z niego nie korzystamy, znika napięcie i z USB i z przelotki, i to jest prawdziwy stan czuwania NP. Sami nie jesteśmy w stanie go w niego wprowadzić. Skutkuje to tym że jeśli nie chcemy trzymać dysku zbyt długo niepotrzebnie pod napięciem, to w czasie oglądania dłuższego filmu skazani jesteśmy na szybkie łapanie za pilota kiedy pokazuje się komunikat że urządzenie zaraz się wyłączy.
Tak więc jako użytkownik DVB-T można się raczej czuć na niego skazanym niż nim wyróżnionym.
Nie wiem czy to wina producenta, czy autorskich rozwiązań Netii, ale jakby ktoś chciał się przekonać, to NP to tak naprawdę Netgem N5200 T 2N.
No i jeszcze jedna istotna wada o której wcześniej zapomniałem :D
- edycja listy kanałów, można tylko ukryć poszczególne, nie można natomiast zmienić ich kolejności i poukładać jak by się chciało.

magnum

Re: NETIA PLAYER

Post autor: magnum »

Witam.
Czy te wady nadal występują?
Nie było jakiejś aktualizacji?
Zastanawiam się nad kupnem.

rsms

Re: NETIA PLAYER

Post autor: rsms »

Kupić to będzie raczej trudno :)
Będąc klientem Netii można najwyżej zamówić i otrzymać w dzierżawę.
Aktualizacja owszem, była, teraz urządzenie w ogóle praktycznie nie przechodzi w stan czuwania, po niby „wyłączeniu” nie podaje tylko na wyjściu obrazu, dzięki czemu niby „uruchamia” się potem błyskawicznie. Niestety „mędrcy” z Netii nie pomyśleli o tym aby pozostawić użytkownikowi decyzję o tym jaka opcję chce wybrać, czy szybkie uruchamianie za cenę dużego poboru energii cały czas, czy też mniejszy pobór energii kosztem dłuższego uruchamiania. Lista ulubionych jest cały czas zapowiadana w następnej wersji oprogramowania, ale kiedy to będzie to nikt nie wie :)
Reszta bez zmian.

magnum

Re: NETIA PLAYER

Post autor: magnum »

Dzięki za odpowiedź.
Na allegro panowie sprzedają te dekodery w dość dobrej cenie :P
Co do podpunktu "w czasie nagrywania nie można oglądać innego programu nawet z tego samego MUX-a" nadal nic się nie zmieniło? Nie można nagrywać jednego kanału a oglądać drugiego? Bardzo mi na tej funkcji zależy.
Czyli suma sumarum możesz teraz polecić ten dekoder w cenie ok 120-130zł?

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: NETIA PLAYER

Post autor: Maniek99 »

W sumie ciekawe czy te sprzedane NP dostają w ogóle aktualizacje, albo czy Netia nie może ich jakoś zdalnie unicestwić?

rsms

Re: NETIA PLAYER

Post autor: rsms »

Suma sumarum to w ogóle tego dekodera jako urządzenia samodzielnego, wykorzystywanego poza normalną dystrybucją Netii nie polecam.
Tak jak napisałem, reszta bez zmian :)
W porównaniu z innymi dekoderami dostępnymi na rynku jeśli chodzi o DVB-T to przewyższają wady nad zaletami.
Rekompensują to w jakiś sposób tylko inne usługi dostępne na nim, ale tylko na urządzeniach zamówionych normalnie. Są co prawda poza HBO GO, z którego nie będzie pożytku na pewno, też serwisy takie jak YouTube, Facebook, TubaFM, TVNMeteo, TVPSport, Kinoplex, TVN Player, iPla, i one jakoś będą działały pewnie w każdej sieci, no ale tylko jeśli chodzi o treści darmowe. W iPli jeszcze może w pakiecie iPlaFILM. Ale za inne pozycje płatne rozliczenie jest poprzez Netię. No i nie ma mowy o żadnej aktualizacji, chyba że w sieci Netii.
Netia generalnie nie ma na razie chyba żadnego powodu aby te urządzenia w jakiś sposób „unicestwiać”, a na innej sieci niż swoja nie ma pewnie i możliwości. Ale na swojej na pewno jest w stanie wykryć, jakby jej się chciało, że jest NP a na danym łączu nie ma żadnej związanej z nim usługi. No i na swojej z czasem może mieć i bardziej istotny powód, tzn. gdy minie okres umowy na podstawie której NP ktoś od Netii dostał, a nie wpłynie opłata karna za brak jego zwrotu. A taka kara to 500zł, więc ciekawe jest dlaczego ktoś sprzedaje te urządzenia w takich cenach jak widać na allegro, czy jest po prostu mało rozgarnięty, czy też jest jakiś inny powód.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: NETIA PLAYER

Post autor: Maniek99 »

@rsms
Nie sądzę, żeby NP musiał być koniecznie na sieci Netii, żeby mieli nad nim kontrolę.
Pewnie jest tam taki sam system jak w Netia Spocie, że urządzenie pierwsze co robi to loguje się na serwer konfiguracji.
Dlatego technicy mają wgląd do statystyk też na BSA.

rsms

Re: NETIA PLAYER

Post autor: rsms »

@Maniek99
Mając na myśli sieć Netii nie mam na myśli dosłownie kabla :)
Tylko każde miejsce gdzie Netia tą usługe swiadczy :)
Na BSA Kable są TPSA, no ale dostarczany internet trudno już nazwać ich internetem :)

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: NETIA PLAYER

Post autor: Maniek99 »

@rsms
A mi chodziło o to że niema znaczenia kto jest dostawcą netu.
NS i NP i tak zawsze połączą się z bazą, byleby miały wyjście na świat.

rsms

Re: NETIA PLAYER

Post autor: rsms »

@Maniek99
No wiesz, na tym chyba włąsnie polega w ogóle idea działania internetu :)
No ale możliwości konfiguracyjne, sprawdzania czegoś, i w ogóle wpływu na rózne żeczy chyba troche inne ma operator na sieci własnej niż na cudzej :)
Teoretycznie to możliwe jest i takie przygotowanie softu w NP żeby na innej sieci lub przy braku netu nie uruchomił się wcale, no ale nie chodzi o to co teoretycznie jest możliwe lub nie, tylko do czego Netia moim zdaniem przywiązywała wagę i co jej się po prostu chciało :) A bez netu jako dekoder DVB-T działa na pewno.
A jak jest dokładnie to ten kto ciekawy po prostu sprawdzi :)

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: NETIA PLAYER

Post autor: Maniek99 »

No niby działa bez netu.
Choć szyfrowanie nagrań, narzucona lista kanałów i potencjalna możliwość nieotrzymania updatu, lub zablokowania urządzenia może zniechęcić.

Patroy

Re: NETIA PLAYER

Post autor: Patroy »

Cześć. Właśnie kupiłem na allegro Netia player, praktycznie nowy jeszcze z foliami na obudowie ale jak dla mnie był już uruchamiany (nie ma baterii w pilocie i kilku folii ochronnych), natomiast "problem" polega na tym, że po skonfigurowaniu połączenia z internetem i przeskanowaniu kanałów moim oczom ukazało się kilkaset dostępnych programów telewizyjnych; BBC CNN, ze 3 kanały HBO 5 kanałów CANAL+ jakieś discovery i tak dalej. No i moje pytanie brzmi skąd one się wzięły jeżeli ja nie mam telewizji w netii (mam z netii tylko internet). Nic nie akceptowałem, danych nie podawałem zupełnie nic, a kanały się pojawiły. Czy jest możliwe że po podłączeniu playera do netia spota telewizja mi się sama aktywowała i teraz będę dostawał dodatkowe rachunki, czy raczej ktoś mało roztropny przysłał mi aktywowany tuner za który on będzie teraz płacił?

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: NETIA PLAYER

Post autor: distefano »

Nie znam się na tym sprzęcie, ale może jest tak jak kiedyś w nowo nabywanych tunerach satelitarnych. Miały już zainstalowaną fabryczną listę kanałów nadawanych z kilku satelitów.

Patroy

Re: NETIA PLAYER

Post autor: Patroy »

Nie nie te kanały idą przez internet akurat, to chyba się nazywa IPTV i część z tych programów na pewno nie jest darmowa, pytanie tylko kto za to płaci, czy ja czy ten ktoś kto mi go opchnął.

QMasterQ

Re: NETIA PLAYER

Post autor: QMasterQ »

Witam, czy netia player można kupić bez umowy? Chciałbym jedynie oglądać dvb-t i te aplikacje internetowe np. FB Na allegro coś nie wierzę tym sprzedawcom. :roll:

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: NETIA PLAYER

Post autor: Maniek99 »

Legalnie wcale nie można kupić, z umową jest tylko dzierżawa.

shadow83
Posty: 1
Rejestracja: 2 czerwca 2015, o 09:05

Re: NETIA PLAYER

Post autor: shadow83 »

Patroy pisze:Nie nie te kanały idą przez internet akurat, to chyba się nazywa IPTV i część z tych programów na pewno nie jest darmowa, pytanie tylko kto za to płaci, czy ja czy ten ktoś kto mi go opchnął.
Jak się zakończyła sprawa z ew. opłatami? Masz TV za free? :)

Zablokowany