ADB-2851T

marwinn
Posty: 4
Rejestracja: 2 grudnia 2012, o 05:39

ADB-2851T

Post autor: marwinn »

TV Compatibility
- PAL
System resources
- Main CPU: STi7111
- CPU power: 800 DMIPS
- DDRAM: 256MB
- NAND Flash: 64MB
- NOR Flash: 4MB
Back Panel
- 1 x HDMI
- 1 x SCART
- 1 x SPDIF (optical)
- 1 x Ethernet 10/100Mbps
- 1 x USB 2.0
Front Panel
- 1 x dual color LED
- 1 x Smartcard reader (ISO 7816-1,2,3)
Casing Size
- 230x167x36mm
Accessories
- User manual
- Universal external power supply
- Remote control unit (RCU)
- HDMI cable
Software
- Operating system: Linux
- Middleware: MHEG-5
- Browser: WebKit
- Conditional access: Nagravision
- Copy protection: HDCP 1.3, Macrovision
7.01, CGMS-A
- Software loading over the air or via USB
Resident Applications
- Carbo™ HD user interface
- Plug & play installation
- 8 days Electronic Program Guide
- On-screen teletext
- On-screen subtitles
- Parental control
Optional Applications
- Internet portal
- BBC iPlayer (UK)
- BBC Red Button (UK)
- TopUpTV services (UK)
Video
- MPEG-2 MP@ML (ISO 13818-2): up to 15
Mbps
- MPEG-2 MP@HL (ISO 13818-2): up to 25
Mbps
- MPEG-4 H.264 MP@L4.1 (ISO 14496-10): up
to 25 Mbps
- Aspect Ratio: 4:3, 16:9 with Pan & Scan,
Letterbox
- Resolution: up to 1080p
Audio
- MPEG-1 Layer 1 &2
- MPEG-1 Layer 3 (MP3): up to 320 kbps,
32/44.1/48kHz
- HE-AAC (AAC+) decoding and down-mix to
stereo
- Dolby Digital Plus decoding and down-mix
to: Dolby Digital, stereo
Certifications & Conformities
- DVB-T/T2 (+RF loop through)
- HDMI 1.3a
- Dolby Digital Plus
- Freeview HD Plus SI/PSI
- Freeview HD Plus Linear Services
- Freeview HD Plus MHEG-5
- Digital Tick
- CE Marking
Performance
- Maximum number of services:1,000
- Maximum number of PMT components per
service: 32
- Channel change speed: 1.3s (average)
- Standby power: <4W (auto standby mode)
- Operating power: <9W

czy użytkownik tego sprzętu może podzielić się opinią na jego temat, czy jest jakiś soft dostosowany do warunków polskich ?

tomek9876
Posty: 39
Rejestracja: 18 czerwca 2010, o 12:28
Odbiornik: Technomate TM-7102 HD T2 Super
Instalacja antenowa: Dipol TriDigit+MC-9102
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jesenik/Praded, Ślęza

Re: ADB-2851T

Post autor: tomek9876 »

Parę dni temu zakupiłem na znanym portalu aukcyjnym ten tuner, dokładnie I-CAN Easy HD 2851T
(oznaczenie na naklejce GBR-2851T) i postanowiłem podzielić się uwagami.

Jest on faktycznie od ADB , na STI7111, na Linuxie, z głowicą DVB-T/DVB-T2 z MPEG-2/MPEG-4 SD/HD, z dźwiękiem Dolby Digital Plus.
http://www.adbglobal.com/products/terre ... 2851t.html
http://www.i-can.tv/en/overview-2851t/

Menu tunera jest w języku angielskim oraz w innych narodowych językach z Wysp Brytyjskich.
Brak jest języka polskiego, ale EPG, teletekst i napisy są z polską czcionką.
Menu jest bardzo estetyczne, przejrzyste, zgodne z interfejsem użytkownika Carbo, znanym z tunerów N-ki, czy telewizji kablowej Vectra.

Pilot jest bardzo podobny np. do pilota od tunera kablowego ADB-3830CD z Vectry, ale nie działają one zamiennie.

Tuner posiada czytnik kart w systemie Nagra, więc na razie albo nigdy do niczego się na przyda.

Tuner miał domyślne oprogramowanie GBR_074, ze stron I-CAN ściągnąłem i wgrałem nowsze GBR_075.
Port USB służy tylko i wyłącznie do zmiany softu tunera.

Ten tuner nie jest PVR (szkoda) chociaż ma port USB i wszystkie przyciski na pilocie potrzebne do sterowania nagrywaniem, odtwarzaniem
i przewijaniem.

Zauważyłem jedną wadę, którą na szczęście można trikiem ominąć.
Po automatycznym zeskanowaniu całego pasma, chociaż pokazał w moim przypadku prawidłową ilość znalezionych programów telewizyjnym i radiowych z Czech i Polski, to na liście programów jednak brakowało jednego polskiego multipleksu MUX-1. Żadne ręczne skanowanie konkretnego kanału dokładnie K64 ze Ślęży, nie pomagało. Owszem znajdywał programy, pytał się czy zapisać, ale po zapisie na liście jakoś ich nie było.

Sposób na to jest następujący. Należy odłączyć anteną, wybrać ustawienia fabryczne i automatycznie zeskanować całe pasmo
(tego kroku nie da się ominąć na początku procedury instalacyjnej).
Oczywiście tuner w ten sposób nie znajdzie żadnych multipleksów. Należy z powrotem podłączyć antenę i zeskanować na początku ręcznie ten jeden wybrany kanał z multipleksem, którego nie mógł zapisać. Teraz jakoś może zapisać ten multipleks. Następnie można puścić Update Channel Lists, celem znalezienia i dopisania pozostałych multipleksów.

Należy również uważać przy podłączeniu przez SCART na naciskanie przycisku DISP na pilocie, który ma zmieniać rozdzielczość obrazu. Pisze o tym również w instrukcji od tunera. Obraz będzie cały czas, ale nie można dostać się do menu tunera. Trzeba tyle razy naciskać DISP na pilocie, aby przy połączeniu przez SCART pojawiło się 576i inaczej menu nie będzie.


Podłączyłem również ten tuner do LAN-u przez router celem odpalenia BBC iPlayer.
iPlayer się odpalił pokazał co teoretycznie można ściągnąć ze stron BBC, ale klikając na konkretną pozycję, pisał że jest ona niedostępna. Nie wiem czy to w praktyce działa obecnie na Wyspach, ale chyba jest ograniczenie po IP tylko na Wielką Brytanię, żeby można było coś ściągnąć.

Jeśli chodzi o softy(dokładnie pliki o nazwie download.dwn) to do tego tunera to były one o następujących numerach: GBR_050a, GBR_052, GBR_069, GBR_074, GBR_075.

Jeżeli ktoś znajdzie starsze softy od GBR_075 (tylko ten najnowszy jest na stronach I-CAN) to proszę o linki.

Co nieco się naszukałem, ale w praktyce oprócz numerów nic nie znalazłem do wgrania.

Na belgijskiem stronie I-CAN ten tuner też jest dostępny. Z instrukcji wynika, że ma menu w języku angielskim, holenderskim i francuskim, ale softu do ściągnięcia nigdzie nie widać.

Czas w tym tunerze jest brytyjski (czyli przesunięty o 1h) chociaż jako providera wybrałem Emitela jak się pytał. Tak jest na oprogramowaniu GBR_075, a jak było na GBR_074 to nie zwróciłem na 100% uwagi, wydawało mi się, że na GBR_074 było OK.

Po pokonaniu początkowych trudności instalacyjnych, tuner sprawuje się stabilnie, co ma odbierać z TV cyfrowej w mojej lokalizacji to odbiera z powyższymi uwagami.

roland12

Re: ADB-2851T

Post autor: roland12 »

Mam pytanie, jak można złapać sygnał z tego dekodera poprzez zwykły kabel antenowy w sarych TV bez złącza SCART ? Mi się to nie udaje :cry:

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: ADB-2851T

Post autor: Maniek99 »

@roland12
Nie da się, bo jest tam tylko przelotka, nie modulator, jak w magnetowidzie.
Chyba że dysponujesz takim oddzielnym.

roland12

Re: ADB-2851T

Post autor: roland12 »

no właśnie nie dysponuję. Czyli co muszę dokupić ?

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: ADB-2851T

Post autor: Maniek99 »

Jeżeli rzeczywiście TV niema nawet złącz typu chinch, to tak jak wspomniałem pomoże "modulator av" (szukaj pod tą nazwą), lub puszczenie sygnału przez magnetowid (jeżeli ma modulator).

Jednak jeżeli masz w to ładować kasę, to pewnie za podobne pieniądze, a może nawet za darmo znajdziesz sprawny TV z potrzebnymi złączni (jakość będzie lepsza).

marwinn
Posty: 4
Rejestracja: 2 grudnia 2012, o 05:39

Re: ADB-2851T

Post autor: marwinn »

pilot w tym tunerze działa bardzo dobrze, z każdego kierunku /w porównaniu do np tego z ariviy t-65/, szkoda że nie można przypisać kanałów do klawiszy 1,2,3..., nie działa też zmiana kanałów przez okrągły nawigator, tuner działa bardzo dobrze, kanały przełączają się szybko, może będzie jakiś soft obsługujący PVR, ładne, proste menu /ten tuner ma mocną konfigurację/, myślę że jest to lepszy tuner od wszystkich do 200 zl /mam arive t-65/ pvr jest mi nie potrzebne

forresty
Posty: 23
Rejestracja: 8 listopada 2012, o 10:02

Re: ADB-2851T

Post autor: forresty »

Tak sie składa ze też nabylem ten tuner. Jako że byl bardzo 'chodliwy' w swoim czasie to kupiłem go właściwie z marszu - po przeleceniu ogólenej specyfikacji na stronie producenta. I powiem szczerze że tez miałem problemy z 'osiodłaniem' tego urządzenia. Dokładnie te same co wymienione w postach wyżej. Kłopoty z wyszukiwaniem i menu pod SCART (łacznie ze wszystkimi paskami i informacjami podawanymi przez tuner których nie chciał wyświetlać). Informacje podane przez tomek9876 bardzo mi pomogły. Rzeczywiście tuner po ustawieniu zachowuje sie bardzo stabilnie i nawet na marnym sygnale odbiera bez pikselozy. W porównaniu do drugiego tunera Opticum t50 w którym cześć programów mocno pikselizuje jest naprawde fantastycznie.
Pozostały dwa problemy. Wspomniana rozdzielczość 570i którą jeśłi zmienię w trybie scart to nie potrafię jej ponownie ustawić (muszę przestawić ponownie na hdmi) oraz jakieś dziwne zwiechy przy przechodzeniu miedzy hdmi na scart co objawia się trudnością w wyświetlaniu obrazu przy prawidłowo odtwarzanym dźwięku. Nie wiem na czym to polega - bo w zasadzie testuje ten model dopiero od paru godzin, ale coś takiego niestey występuje. Zastanawiam się czy jakoś nie zdezaktywować jakoś tego przycisku na pilocie bo przypadkowe wciśniecie robi dużo kłopotów - przestawienie tego eliminuje wszelkich informacji z tunera poza obrazem z anteny i ni epotrafię tego w trybie sart przywrócić.
Brak obrazu przy przejściu HDMI/SCART moze to problem słabego sygnału (jakieś 120km od nadajnika) ale tu musze jeszcze dokładniej to przejrzeć.
Ogólnie tuner wiecej niż dobry i funkcjonalny aczkolwiek trudny dość w obsłudze dla osoby która wymaga tylko przerzucania po kanałach i łatwo doprowadzić do sytuacji w której babcia/dziadek rozłozy ręce. ale jesli ktoś wie o co biega to świetny wybór.

edit - czy ktoś ma pojecie w jaki sposób w tym dekoderze można zmienić kolejność programów w liście kanałów? Czy to w ogóle możliwe w dekoderach dvbt? Mam trzy w domu i te funkcje wydają się działac automatycznie ale moze jest jakas możliwosć?

adds

Re: ADB-2851T

Post autor: adds »

Też mam to urządzenie, podoba mi się szybkość z jaką zmienia kanały i stabilność, pilot bardzo przyjemny, duże miękkie przyciski, działa z każdego kierunku, dodatkowo emuluje pilota do tv, w efekcie 1 pilotem obsłużymy dekoder oraz podstawowe funkcje TV. Z wad wspomniany problem przy instalacji z dodaniem 1 multipleksu (łatwo obejść) i narzucona kolejność kanałów z nieprzyjazną numeracją (od nr 800). Dodatkowo gdy emitowany jest np. film z dźwiękiem DD+ uruchamia się automatycznie oryginalna ścieżka dźwiękowa (np. angielska) i trzeba ręcznie przestawiać na język polski, przy zmianie kanału i powrocie trzeba to zrobić od nowa, nie wiem czy to standard w tego typu sprzęcie, dla starszej osoby która tego używa to akurat wada.

Proszę o wpis jeżeli ktoś napotkał inne wersje oprogramowania niż wymienione w poprzednich postach albo ma dostęp do źródeł, w końcu to sprzęt na linuksie :)

dziki1971

Re: ADB-2851T

Post autor: dziki1971 »

witam tez go mam i najgorsze jest to ze kanały sa tak daleko i nie można ich samemu poukładać pzdr

radio

Re: ADB-2851T

Post autor: radio »

tomek9876 pisze:
Jeśli chodzi o softy(dokładnie pliki o nazwie download.dwn) to do tego tunera to były one o następujących numerach: GBR_050a, GBR_052, GBR_069, GBR_074, GBR_075.

Jeżeli ktoś znajdzie starsze softy od GBR_075 (tylko ten najnowszy jest na stronach I-CAN) to proszę o linki.
a ten soft ? HD_2851T_Upgrade

marwinn
Posty: 4
Rejestracja: 2 grudnia 2012, o 05:39

Re: ADB-2851T

Post autor: marwinn »

najlepszy byłby soft obsługujący odtwarzanie przez usb, oraz funkcją nagrywania, serwisy internetowe,
poza tym sprzęt działa idealnie

forresty
Posty: 23
Rejestracja: 8 listopada 2012, o 10:02

Re: ADB-2851T

Post autor: forresty »

A jak zmienia sie tą wersję audio z ang na pol? I co daje wgranie nowszych softów?

adds

Re: ADB-2851T

Post autor: adds »

Skoro to jest model "archiwalny" to producent mógłby wypuścić w świat kod źródłowy, zapaleńcy linuksa mogliby poprawić/dopisać to i owo. Być może licencje na wybrane biblioteki do obsługi peryferiów, czytnika itp na to nie pozwalają, w sumie nie wiem jak to jest, że urządzenie z linuksem nie ma publicznie dostępnego kodu..

jenny1989

Re: ADB-2851T

Post autor: jenny1989 »

Witam, zarejestrowałam się tu, ponieważ od wczoraj mam problem z dekoderem I-Can Easy HD, który zakupiłam na jednym z portali aukcyjnych pod koniec ubiegłego roku. Od początku wszystko było w jak najlepszym porządku, jednak wczoraj postanowiłam zaktualizować listę kanałów, bo niestety miałam tylko 14, a wiem, że dostępnych jest więcej, a chodzi mi o MUX-3, którego u mnie nie było, przeszukiwałam ręcznie, automatycznie jak i reinstalowałam kanały (wszystkie 3 opcje dostępne na dekoderze), później także przywróciłam ustawienia fabryczne. W którymś momencie zauważyłam, że nie mam już żadnego kanału, a zamiast nich wyświetla mi się jedynie 0. Moja sytuacja przedstawia się dokładnie jak na tym filmiku, udostępnionym przez kogoś parę miesięcy temu:
http://www.youtube.com/watch?v=clMFM3_YfP8
Jestem w totalnej kropce, robiłam już chyba wszystko, łącznie z tym, że przyniosłam do siebie drugi taki sam dekoder i-can (który mają moi rodzice) i o dziwo, po podłączeniu go do mojego telewizora wszystko było w porządku, czyli odbierały wszystkie kanały (14). Gdy z kolei podłączyłam mój dekoder do tv rodziców to sytuacja była taka sama jak przy podłączeniu do mojego tv (czyli zamiast kanałów 0).
Dodam jeszcze, że zaktualizowałam mój dekoder aktualizacją dostępna na oficjalnej stronie i-can, czyli GBR_075, jednak bez żadnego rezultatu :(
Bardzo proszę o pomoc, nie znam się kompletnie na tych sprawach, a od środy przeszukałam już niemal cały internet i nieco dowiedziałam się o tym dekoderze, ale niestety nigdzie nie znalazłam problemu podobnego do mojego (jedynie ten filmik na youtube).
Może jedynym ratunkiem jest zaniesienie dekodera do naprawy do fachowców? Może to kwestia jakiś starszych aktualizacji albo może po prostu jakimś cudem zupełnie rozprogramowałam dekoder? :(
Pomocy! :)

radio

Re: ADB-2851T

Post autor: radio »

Tuner podobno żle sobie radzi z emisjami synchronicznymi (SFN) , więc być może trzeba będzie pokręcić anteną!

myślę żę ten poniższy sposób już sprawdzałaś ?

Wykonaj następujące czynności:

1. Odłącz przewód antenowy RF z tyłu i-Can
2. wejdż do"Instalacja" wykonaj "RESET" do ustawień fabrycznych
3. Przejdź przez kreatora konfiguracji upewniając że kabel antenowy jest niepodłączony.
4. Wykonaj "wyszukiwanie kanałów" - tuner wyświetli "nie wykryto sygnału" i zada pytanie: "Czy chcesz ponowić wyszukiwanie kanałów", więc wybierz "NIE".
5. Dalej - Kreator instalacji dla konfiguracji sieci.
6. Podczas wyświetlania Kreatora instalacji naciśnij "Menu" na pilocie, a następnie przejdź do "Instalacja" i wybierz "Wyszukiwanie kanałów"
7. Podłącz z powrotem kabel antenowy do Złącz RF do i-Can.
8. W "wyszukiwanie kanałów" Wybierz "ręczne wyszukiwanie kanałów"
9. Wybierz Kanał/częstotliwość MUX3 z twej lokalizacji , a następnie "Rozpocznij wyszukiwanie"
10. Zapisz wyniki wyszukiwania.
11. Zobacz listę dla zapisanych kanałów
12. Jeśli czegoś brakuje powtarzaj "Wyszukiwanie ręczne" podając częstotliwość/kanał dla MUX2 i MUX! z twej lokalizacji


ps.spisz w menu i podaj wersje oprogramowania tunera
czy to jest Wersja oprogramowania GBR_075 (2011-02-07)

tu jest chyba najnowsze dostępne firmware GBR_075 (2011-02-07)

wystarczy sformatować pendriwa w FAT32 , wrzucić na niego to firmware i podpiąć go do gniazda USB w tunerze
tuner powinien go sam wykryć i zapytać czy zaktualizować
.a jeżeli to nie nastąpi to
przejdź do Menu głównego> INSTALACJA> UPGRADE USB, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami.Aktualizacja rozpocznie się automatycznie.
Po zakończeniu aktualizacji przywrócił bym ustawienia fabryczne,zrestartował tuner wpierw wyciągając USB

jenny1989

Re: ADB-2851T

Post autor: jenny1989 »

Jak pisałam wcześniej wykonywałam już aktualizacją GBR_075 właśnie poprzez USB z pendrive'a i nie przyniosło to rezultatów. Nie mam żadnych kanałów, mimo tego, że wyszukiwanie kanałów znajduje je, ale nie zapisują się i ciągle jest 0.

Sposób z odłączaniem przewodu antenowego i wyszukiwaniem ręcznym też już próbowałam, nic nie pomaga. Wątpię też, by to była kwestia anteny, bo inny taki sam dekoder działał na tym samym telewizorze w tym samym miejscu, w którym mój nie wyświetla kanałów.
Mimo wszystko dziękuję za próbę pomocy :) Problem tkwi chyba w dekoderze, nie wiem jakim cudem, ale może coś się w nim zepsuło, rozprogramowało?

Zablokowany