WIWA HD-50 MEMO DISPLAY (MC+) z wyświetlaczem

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

WIWA HD-50 MEMO DISPLAY (MC+) z wyświetlaczem

Post autor: @GUTEK@ »

WIWA HD-50 MEMO DISPLAY (z pilotem Memo Control i wyświetlaczem)

Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

OPIS ZE STRONY PRODUCENTA: http://wiwa.info.pl/produkty/tunery-dvb ... splay.html

Tuner WIWA HD 50 memo display
Niewielkich rozmiarów (145x65x17mm), solidnie wykonany tuner z zewnętrznym wyświetlaczem. Dzięki zastosowaniu obudowy typu scart z ruchomym złączem, która pozwala na bezpośrednie podłączenie tunera do telewizora bez stosowania dodatkowych przewodów, możliwe jest całkowicie schowanie dekodera za telewizorem

Dodatkowo tuner posiada odseparowany wyświetlacz, który można przykleić w dowolnym miejscu na telewizorze.Wyświetlacz oprócz standardowej funkcji wskazywania kanałów spełnia także funkcję zegarka.

Niewątpliwą zaletą tunera jest pilot z intuicyjnie rozmieszczonymi przyciskami, który dodatkowo został wyposażony w system memo control. System memo control umożliwia równoczesne sterowanie telewizora i tunera za pomocą jednego pilota WIWA. Dodatkowo dzięki inteligentnemu systemowi programowania już w kilkanaście sekund nauczysz pilot WIWA funkcji Twojego telewizora. W zależności od potrzeb użytkownika programowalne przyciski można wykorzystać do obsługi innych urządzeń działających na pilota (klimatyzacja, wzmacniacz RTV, DVD, Blu-ray itd.).

Umożliwia:
- odbiór bezpłatnych programów Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T w standardzie MPEG-2 i MPEG-4 H.264 orazradiowych (FTA) w zakresach: VHF (174-230 MHz) i UHF (470-862 MHz) w kanałach o szerokości 7MHz i 8 MHz.
- nagrywanie audycji telewizyjnych (w cyfrowej jakości) - na zewnętrznym dysku twardym lub pamięci pendrive
- stopowanie obrazu w dowolnym momencie oglądania programu
- odtwarzanie ulubionych filmów, muzyki lub zdjęć tworząc Full HD Media Player

Wiwa HD-50 memo- spełnia wszystkie wymogi naziemnej telewizji cyfrowej na terenie Polski.
Wyposażony jest w: AC3 dekoder (Dolby Digital), E-AC3 dekoder (Dolby Digital Plus), złącze HDMI umożliwiające odbiór sygnału w jakości HD, MPEG-1 layer I/II, MPEG-2 layer II, MPEG-4 LC 2ch/5.1

Funkcje Tunera WIWA HD-50 memo display
Dekodowanie cyfrowej jakości kanałów Naziemniej Telewizji DVB-T w standardach: 25 Hz H.264/AVC HDTV, MPEG-2, MPEG-4, i MPEG-4 AVC/H.264 w rozdzielczościach 1920x1080 progressive (1080P), 1920x1080 interlaced (1080i), 1280x720 progressive (720P), PAL i dekodowanie strumienia HP@L4 (HDTV - wysoka rozdzielczość) oraz MP@L3> (SDTV - standardowa rozdzielczość).

Dodatkowe możliwości:
- funkcja INFO - wyświetlanie informacji o numerze kanału, nazwie stacji telewizyjnej, czasie trwania, tytule aktualnego programu oraz po nim bezpośrednio następującego
- funkcja EPG - elektroniczny przewodnik po kanałach
- funkcja Time Shift - zatrzymanie kanału transmitowanego na żywo
- funkcja FAN - pokazuje ulubione grupy z programami
- funkcja planowania nagrywania - możliwość wytypowania audycji do nagrania z automatycznym uruchomieniem się programu telewizyjnego
- rodzicielska kontrola dostępu
- wybór składowej składowej fonii
- wybór napisów (teletekstowe lub DVB)
- teletext (telegazeta)
- instalacja automatyczna
- aktualizacja oprogramowania DVB-SSU (OTA) i poprzez złącze USB
- formatowanie obrazu dla boków 4:3 i 16:9

PRV Nagrywarki sygnału telewizji cyfrowej HD
Po podłączeniu dysku twardego USB lub Pendrive WIWA HD-50 staje się doskonałą nagrywarką sygnału telewizji cyfrowej HD (funkcja PVR).

Full HD Media Player - odtwarzanie plików audio, wideo, foto
Wyjście audio/wideo HDMI oraz możliwość sprzętowego odtwarzania plików wideo Full HD - H.264, MKV, XVID itp. dekodowane do 1920 x 1080P czynią z tego urządzenia doskonały odtwarzacz Full HD. Doskonale radzi sobie z polskimi plikami .TXT we wszystkich formatach (TXT, SRT, SUB, ASS, SSA, SAM). Odtwarzacz odczytuje pliki audio, wideo i foto.
Audio w formacie: MP3, WMA, WAV, ACC/WMA, MP3, AC3, EAC3,
DTS - przez zewnętrzny dekoder
Wideo w formacie: AVI, Matroska (MKV), Xvid, MPEG-4, MPEG-2, AVC/H.264, TS, TP, TPR, M2TS, MPEG, MP4, MOV. Większość kodeków wideo jest obsługiwana aż do rozdzielczości 1080P.
Napisy: Polskie napisy .TXT (wszystkie) SRT, SUB, ASS, SSA, SAM
Foto w formacie: JPG, JPE, JPEG, BMP, PNG

Przeglądarka fotografii cyfrowej

Wbudowany dekoder JPEG tworzy z tego urządzenia idealną przeglądarkę zdjęć.
Posiada rozbudowane funkcje wyświetlania plików foto z dysku USB.
- możliwość przeglądania zdjęć przy jednoczesnym słuchaniu muzyki

Dekoder praktycznie nie zajmuje miejsca - można go całkowicie schować za telewizor. Podłączany jest bezpośrednio do gniazda SCART w telewizorze. Urządzenie jest małe i lekkie (ok. 95 g) dzięki temu trzyma się stabilnie w gnieździe SCART i nie grozi wypadaniem, czy frustrującym wysuwaniem się Tunera ze złącza pod własnym ciężarem

Zestaw zawiera:
- Tuner Wiwa HD-50,
- wyświetlacz LED,
- pilot MEMO CONTROL,
- bateria x 2 sztuki

Dane Techniczne:
Zasilanie na wejściu: AC 220-240V, 50/60 Hz, 0.3A
Zasilanie na wyjściu: 5V DC/2A
Pobór mocy:
tryb TV - antena pasywna: 4W
tryb TV - antena AN200 z wykorzystaniem zasilania z tunera: 4,2W
tryb StandBy: 0,35W
tryb nagrywania PVR na HDD Toshiba HDDR500E04X: 6,5W
tryb odtwarzania z HDD (dysk j.w.): 5,75W
Ciężar: ok. 110g
Wymiary zewnętrzne (szer/gł/wys): 73x143x20 mm
Naziemny cyfrowy tuner TV: DVB-T H.264 MPEG-4 Full HD, MPEG-2
Odtwarzane formaty video: MKV, H.264/AVC, AVI, XVID, MPEG-4, MPEG-2, TS, TP, TPR, M2TS, MPEG, MP4, MOV
Napisy: Polskie napisy .TXT (wszystkie formaty), SRT, SUB, ASS, SSA, SAM
*plik .txt musi mieć taką samą nazwę jak plik wideo
Odtwarzane formaty audio: AC3, E-AC3, MP3, WMA, WAV, ACC/WMA
*DTS - opcjonalnie (zewnętrzny dekoder po złączu HDMI)
Zdjęcia: JPG, BMP, PNG
Obsługiwane rozdzielczości: 1080p, 1080i, 720p, 576p, 576i, auto
Złącze USB: USB 2.0, obsługa pamięci flash i dysków twardych
USB FAT32 i NTFS
Złącze HDMI: HDMI (wersja 1.3)
Wyjście audio:
Coaxial - cyfrowe
Stereo - analogowe
Wyjście wideo: SCART - analogowe
HDMI - cyfrowe
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2012, o 13:40 przez @GUTEK@, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50 MEMO+ (MC+) z wyświetlaczem

Post autor: @GUTEK@ »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

piotr2802

Re: WIWA HD-50 MEMO+ (MC+) z wyświetlaczem

Post autor: piotr2802 »

Dla mnie rozwiązanie bez sensu bo po to się kupuje WIWA HD-50, żeby całkowice ukryć tuner za telewizorem w gnieździe euro scart. Po co ten pętający się na kablu ochydny wyświetlacz, pełniący prawdopodobnie rolę czujnika IR.
A tak swoją droga to pilot MC pasuje do wszystkich wstecz tunerów WIWA i tutaj niczym nowym nie zaskoczyli.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: WIWA HD-50 MEMO+ (MC+) z wyświetlaczem

Post autor: giaur500 »

Czujnik IR i tak musisz wyciągnąć zza telewizora. Więc chyba lepiej żeby tam było coś pożytecznego (chociażby zegarek czy nr kanału), zamiast tylko małej kulki na kablu? Nikt nawet nie pomysli że to czujnik IR, wygląda jak mały zegarek elektroniczny. Wg mnie pomysł bardzo trafiony.

Jadaj
Posty: 20
Rejestracja: 13 stycznia 2012, o 14:10
Odbiornik: Arriva T-650i
Instalacja antenowa: DYI pół dipola szerokopasmowego - symetryzator + drut V
Nadajnik - obiekt nadawczy: Iława - Kisielice

Re: WIWA HD-50 MEMO+ (MC+) z wyświetlaczem

Post autor: Jadaj »

Fajny patent, tylko wyjście kabla z wyświetlacza mogli zrobić z tyłu a nie z boku.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50 MEMO DISPLAY (MC+) z wyświetlaczem

Post autor: @GUTEK@ »

To jak byś go przykleił z przodu telewizora przy kablu wychodzącym z tyłu?

dvbtoma

Re: WIWA HD-50 MEMO DISPLAY (MC+) z wyświetlaczem

Post autor: dvbtoma »

A gdzie można kupić tą WIWA HD 50 DISPLAY MEMO?

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA HD-50 MEMO DISPLAY (MC+) z wyświetlaczem

Post autor: Maniek99 »

Na FB się chwalą że już są w sprzedaży, więc pewnie niebawem gdzieś się pojawią ;)

Mutango

Re: WIWA HD-50 MEMO DISPLAY (MC+) z wyświetlaczem

Post autor: Mutango »

Rozwiązanie dla jednych z sensem, dla innych bez sensu. Bo jeden chce mieć display, a drugi wprost przeciwnie, woli jak najmniej rzucającą się w oczy "pchełkę". Grunt że obydwa rozwiązania są dostępne w sprzedaży i każdy wybierze sobie, to co chce :)

Dla mnie osobiście sens jest raczej mały. Bo jakbym już chciał mieć display na wierzchu, to posunął bym się dalej i również gniazdko do pendriva też chciałbym mieć na wierzchu. Więc i tak zamiast tego, wybrałbym raczej jakiś model "pudełkowy".

piotr2802

Re: WIWA HD-50 MEMO DISPLAY (MC+) z wyświetlaczem

Post autor: piotr2802 »

Ten nowy pilot Memo nawet fajnie lezy w dłoni i ma bardzo dobrą czułość , ale niestety jest za głośny przy wciskaniu klawiszy. Klawisze wydaja charakterystyczny trzask przy wciskaniu. Szczególnie to jest dokuczliwe wieczorem w sypialni i niestyty może komuś obok przeszkadzać.... ;) Na szczęście w tunerach Wiwa piloty są kompatibilne i można korzystać ze starszego z przycikami fluoroscencyjnymi.

fegura

Re: WIWA HD-50 MEMO DISPLAY (MC+) z wyświetlaczem

Post autor: fegura »

Przerost formy na treścią .. fanboy* dodatkowych kabelków do gadżetów typu wyświetlacz .

Funkcjonalność tego typu konstrukcji : zastanawia kto to wymyślił ? plątanina okablowania utrudniony dostęp do USB lub kolejny kabelek : przedłużka USB

Produkt nie obsługuje standardu USB3 .
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2012, o 18:08 przez fegura, łącznie zmieniany 1 raz.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA HD-50 MEMO DISPLAY (MC+) z wyświetlaczem

Post autor: Maniek99 »

@fegura
I jak byś wykorzystał USB3.0 w takim sprzęcie?

fegura

Re: WIWA HD-50 MEMO DISPLAY (MC+) z wyświetlaczem

Post autor: fegura »

Poczytaj o urządzeniach z standardem USB3 i jakie są możliwości podłączenia do USB2
Świat nie utknął technologicznie na USB 2 .

STB niemające problemu z podłączeniem zewnętrznego HDD , pamięci masowej z standardem USB3 :

- Cabeltech , Ferguson T65 , Kruger&Matz

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50 MEMO DISPLAY (MC+) z wyświetlaczem

Post autor: @GUTEK@ »

Ta, czemu mnie nie dziwi ta lista dystrybutorów.

Przepraszam a czy ten model z tematu ma takie problemy o których kolega pisze?
Bo jakoś dziwnym trafem mnie one ominęły.


Kolega chyba nie doczytał specyfikacji, wymienione przez kolege produkty też nie posiadają "USB3" :shock:

Awatar użytkownika
rado25
Posty: 35
Rejestracja: 15 grudnia 2011, o 22:16
Odbiornik: Wiwa 100New90New50New102 MC,FERGUSON ARIVA T65,DVB-T(USB)n
Instalacja antenowa: instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa-Raszyn

Re: WIWA HD-50 MEMO DISPLAY (MC+) z wyświetlaczem

Post autor: rado25 »

Posaiadam,ale wróciłem do starej IR.sypało mi listę po każdym wyłączeniu.

oddina

WIWA HD-50 MEMO + odbiornik z wyświetlaczem

Post autor: oddina »

http://www.ceneo.pl/20814252

Witam, mam dekoder WIWA HD-50 MEMO + odbiornik z wyświetlaczem.
Były dzisiaj silne wiatry, i wyłączono i włączono prąd, dekoder się wyłączył i wyłączył, i teraz na wyświetlaczu (na odbiorniku IR) wyświetlają się 4 poziome kreski w miejscach godziny / nr kanału. Nic nie można zrobić, brak reakcji, jaka może być tego przyczyna i jak to naprawić?

bubabuba1
Posty: 84
Rejestracja: 12 czerwca 2012, o 06:36
Miejscowość: Trójmiasto
Odbiornik: Wiwa PRO, Wiwa MINI, Opticum Nytro NS
Instalacja antenowa: antena zbiorcza

Re: WIWA HD-50 MEMO DISPLAY (MC+) z wyświetlaczem

Post autor: bubabuba1 »

U mnie nie było żadnych przerw w dostawie prądu a dekoder PADŁ.

Po prostu chciałem go rano właczyć a tu 4 kreseczki, pojawiła się tabliczka WIWA i za chwikę ciemny ekran. Sprzęt oddany do naprawy. Sprzedawca (EuroAGD) powiedział, że naprawa moża trwać do miesiąca!!!! :? :? :?
Gdyby nie to, że mam 2 tv z dekoderem to miałbym miesiąc oglądać czarny ekran????
Łudziłem się, że dadzą mi nowy od razu w sklepie, a tu zonk - trzeba czekać.
Jestem bardzo niezadowolony, bo mam go tylko miesiąc, chciałem kupić model bez wyślwietlacza i bez memo pilota, ale akurat nie mieli, a ponoć był w nim lepszy układ zasilania.

Tak czy siak nawiązując do postu powyżej, to raczej tylko serwis, chyba gdzieś czytałem, że ten model ma badziewny zasilacz i za mało mA daje wiec możliwe, że pada
przy jakichś małych nawet skokach napięcia w sieci.
Ze względu na awarię nie polecam tego modelu nikomu, mam też model 90 (w skrzyneczce) i chodzi już chyba od roku bez problemu a ten padł tak szybko. Sprzedawca mówił, że ma masę reklamcji WIWY wiec chyba firma zaniżyła jakośc w nowych modelach.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: WIWA HD-50 MEMO DISPLAY (MC+) z wyświetlaczem

Post autor: @GUTEK@ »

Coraz ciekawsze te teorie są.

Madrass
Posty: 118
Rejestracja: 5 kwietnia 2013, o 22:40

Re: WIWA HD-50 MEMO DISPLAY (MC+) z wyświetlaczem

Post autor: Madrass »

Ja także chcę przestrzec przed kupnem tego modelu. Pół roku temu miałem identyczną sytuację.
Po miesiącu używania stawał na ekranie WIWA. W EuroAgd naprawa faktycznie trwała miesiąc. Przy oddawaniu facet w sklepie nawet nie pytał co się stało, bo od razu wiedział o jaką usterkę chodzi. Mówił że mają dużo reklamacji tego urządzenia i ten typ tak ma.

Inwestycja w ten dekoder to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Jako że nie mogłem czekać miesiąca na naprawę, byłem zmuszony kupić inny dekoder (Korr). A pilot z HD50 MC+ doskonale spisuje się do obsługi WIWA HD-80

EDIT: Jak teraz zajrzałem do pudełka to mogę z pewnością stwierdzić że w trakcie naprawy zasilacz nie był ruszany ani rozkręcany. Dostałem ten sam który osobiście pakowałem do reklamacji.
W karcie reklamacyjnej widnieje wpis: NAD PAL (PAK?) DEK TEST

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: WIWA HD-50 MEMO DISPLAY (MC+) z wyświetlaczem

Post autor: Maniek99 »

@Madrass
Gdybyś sam wysłał do serwisu, to pewnie czekałbyś ze 2-3x krócej.
Sklep pewnie czeka aż im się uzbiera całe pudło i dopiero wtedy wysyła.

Zablokowany