FERGUSON ARIVA T650i

trichter

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: trichter »

Polecam.Sam zamieniłem Arivę T65 na niego tylko z powodu internetu.Jeżeli nie jest Ci potrzebny internet kup T65, który ma, moim zdaniem, fajnie dopracowane oprogramowanie.
Testowaniem kodeków się nie zajmuję.To, co próbowałem odtworzyć - odtworzył.

tkm
Posty: 13
Rejestracja: 7 stycznia 2013, o 08:12

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: tkm »

wnioski z dotychczasowych testów
wady:
1.Tuner restartuje się przy nagrywaniu dwóch programów jeden po drugim (z różnych kanałów)
2.Brak możliwości uruchomienia timeshift dopiero po naciśnięciu pauzy, działa albo cały czas albo wcale
3.Obcięte nazwy w EPG i na liście nagrań
4.Nielogicznie działają strzałki przsuwające nagranie o 30 sekund: w górę=do tyłu, w dół=do przodu
5.Domyślny czas trwania nagrania w ustawieniach PVR nie działa, zawsze są to 2 godziny
6.Podczas nagrywania dwóch programów na pasku jest informacja tylko o jednym
7.Nagrywając i jednocześnie odtwarzając jakieś nagranie strzałki skoku o 30 sekund działają dopiero po wyświetelniu paska przyciskiem info
8.Podczas nagrywania nie ma dostępu do podglądu timerów
9.W timerze domyślnym wyborem jest odtwarzanie zamiast nagrywanie
10.W trybie standby z włączonym zegarem nie jest odcinane zasilanie dysku
11.W trybie standby bez zegara nie działa przelotka sygnału antenowego
12.Podczas odtwarzania nagrań rozpoczęcie i zakończenie zdarzenia z timera przerywa odtwarzanie
13.Brak tygodniowego timera, jest jednorazowy i codzienny

zalety:
1.Jako jedyny na ALI zapodaje pełne informacje o filmie, czyli kraj i rok produkcji, obsada
2.Ma 32 timery
3.Podczas odtwarzania nagranego filmu można zapisać znacznik czasu i przeskoczyć do niego w razie potrzeby
4.Solidny duży pilot z kilkoma świecącymi przyciskami
5.EPG w dwóch formatach: tabelka i lista

Tyle o sprzęcie, teraz o ludziach. Ze strony producenta totalna zlewka, z serwisu odsyłają do działu technicznego a tam nikt nigdy nie odbierze telefonu ani nie odpisze na maila.

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Kpc21 »

trichter pisze: Przy próbie odtworzenia plików nagranych na poprzedniej Arivie t65 w formacie .mts odbiornik usiłuje czytać i na tym usiłowaniu pozostaje... Wystarczyłby komunikat, że plik jest nie obsługiwany.
W Arivie 250 po wybraniu pliku MTS pojawia się komunikat, że format nie jest obsługiwany, więc pewnie i tutaj to poprawią.

jasko310

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: jasko310 »

trichter pisze:Polecam.Sam zamieniłem Arivę T65 na niego tylko z powodu internetu.Jeżeli nie jest Ci potrzebny internet kup T65, który ma, moim zdaniem, fajnie dopracowane oprogramowanie.
Testowaniem kodeków się nie zajmuję.To, co próbowałem odtworzyć - odtworzył.

Znajomy ma t65 stad moje zainteresowanie ta firma, co mi przeszkadzalo w nim to nagrywal tylko okolo 30 min a wybrany program trwal godzine, brak mozliwosci zmiany kolejnosci kanalow i wrzucili tam gry a nie mozna z nich wyjsc, trzeba go wylaczyc. Nie wiem moze w nowszych sofatch to rozwiazano...

edit/ Pisownia !

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: m@rtops »

jasko310 pisze: nagrywal tylko okolo 30 min
może z tvp HD na pena 1GB
jasko310 pisze: brak mozliwosci zmiany kolejnosci kanalow
należy wyłączyć LCN
jasko310 pisze:wrzucili tam gry a nie mozna z nich wyjsc, trzeba go wylaczyc. Nie wiem moze w nowszych sofatch to rozwiazano...
tak,miał "zwiechy" na grach - jak teraz nie mam pojęcia bo w ogóle nie wchodzę w tę funkcję :oops:
sorry za OT ;)

jasko310

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: jasko310 »

Czyli troche niewiedzy mojej z LCN, co do nagran to przestawilem na 3GB i nadal to samo a pozniej na kompie nie moglo ruszyc takie nagranie. Czy w czasie nagrywania w ramach jednego Mux-a mozna ogladac inny kanal niz nagrywany?

edit/ Pisownia !

leciwy

Ariva T650i - nagrywanie

Post autor: leciwy »

Czy ktoś dużo nagrywa z tego dekodera na dysk ?
Zamierzam go kupić w nadziei że będzie się lepiej sprawował niż model T65. Po 3 miesiącach użytkowania oddaję go do sklepu jako niezgodny z umową. Niestety po iluś cyklach zaprogramowanego nagrywania zamula się pamięć wewnętrzna dekodera i funkcja PVR przestaje funkcjonować. Opcja "ustawienie fabryczne", a także aktualizacja oprogramowania po kolejnych zastosowaniach przywraca sprawność funkcji PVR na coraz krócej, brak narzędzia do oczyszczania pamięci sprzętu. Do tego prośba o poradę skierowana do pomocy technicznej Fergusona zbyta milczeniem, co rozumiem, że T65 po prostu tak ma.

Dla tego proszę o opinię kogoś, kto już sporo korzystał z funkcji PVR w dekoderze Ariva T650i

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Krosnoludek »


Speakers_XP

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Speakers_XP »

Miałem okazje tez na szybko przetestować to "cudo".
Ogólnie w mojej ocenie tuner o dość dużym potencjale.

Tuner sprzętowo jest b. zbliżony do Cabletech URZ0194 (ten sam procesor i głowica) - różni się jednak znacząco wielkością pamięci FLASH - ma jej dużo więcej, co za tym idzie oprogramowanie jest bardziej rozbudowane, dodano obsługę adapterów Wi-FI, serwisów online itp.

Na plus:
w końcu porządny 32 pozycyjny harmonogram nagrywania...
obsługa sieci Wi-Fi, duża ilość serwisów Online,
proste, ale b. przejrzyste Menu,
reszta zalet wspólna dla wszystkich dekoderów na ALi, nie będę tu powtarzał...

Na minus:
największą wadą jaką zauważyłem, dla mnie b. istotna jest słabe prądowo gniazdo USB - daje nie więcej jak 350-400mA - mojego testowego dysku przenośnego 2.5" WD 250GB nawet nie ruszył - nawet ze specjalnym 10cm kabelkiem...tutaj dodam, ze nawet Wiwa HD-50 z niezbyt mocnym zasilaczem 1.5A sobie z tym samym dyskiem radzi...często trzeba będzie stosować aktywnego Huba...
niestabilna obsługa większej ilości urządzeń przy użyciu huba USB - szczególnie w sytuacji jednoczesnego używania Wi-Fi + PVR, przy dwóch nośnikach USB działa w miarę stabilnie, więc może kwestia softu...
tuner działa wolniej jak prostsze Cabletech URZ0083Q, czy Blow 4503HD - bardziej rozbudowane oprogramowanie nie pozostaje bez echa...
serwisy Ipla, TVN itp. mają bardzo ograniczoną liczbę audycji - powiedziałbym, że jest to wersja Demo tych serwisów,
w napisach TXT nie rozpoznaje tagów końca linii (przynajmniej na bazowym sofcie),
w plikach mkv w przypadku wbudowanych napisów txt można je tylko włączyć - nie ma żadnej regulacji, mała biała czcionka - standardowa wada dla tunerów z Ali.

Z informacji praktycznych - tuner zadziała nie tylko z kartami Wi-Fi Fergusona - sam testowałem z powodzeniem na karcie opartej o Ralink RT2070, wiec będzie działać nie tylko z rzadkim Rt5370 wciskanym przez Fergusona...

Jeszcze dzisiaj/jutro postaram się sprawdzić czy tuner poprawnie wysyła ścieżkę DTS (RAW) na wyjściu cyfrowym, bo jak wiadomo w przypadku procesorów ALI jest to nie lada problem.

Jaszczurek

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Jaszczurek »

Mój tuner bez problemu odtwarza multimedia ze starego dysku PATA 40GB, który wg specyfikacji pobiera 0,7A (bez dodatkowego zasilania oczywiście).

Speakers_XP

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Speakers_XP »

Nie wierzyłbym temu co jest napisane na dysku - mój WD ma napisane 500mA, inny Seagate 320GB ma napisane 700mA - a ten udało mi się o dziwo wystartować...

Wartości które podałem w poprzednim poście są z grubsza prawidłowe - po problemach z dyskiem zmierzyłem wczoraj wydajność gniazda USB miernikiem używając regulowanego rezystora drutowego...

Tak czy inaczej jest to problem - bo z kilkudziesięciu dekoderów które mi się przewinęły przez ręce to dopiero drugi, który tego testowego dysku nie ruszył.

Z wad softu B3 mogę dodać jeszcze dziwaczne zachowanie się dekodera jak włączymy w MENU pokazywanie zegarka na LCD w Standby - mianowicie, po włączeniu tej funkcji i próbie wyłączenia dekoder się jedynie wygasza (nawet sygnał na wyjściu HDMI pozostaje), pozostaje również zasilanie gniazda USB itd., oczywiście pobór prądu jest niemal taki jak przy włączonym sprzęcie..."plus" jedynie taki, że jak chcemy włączyć dekoder z takiego stanu to startuje w jakieś 2-3s.

Sprawdziłem też jak się ma sprawa z dźwiękiem DTS po coaxialu, nie jest zbyt różowo, ale jak na procesor ALI i tak nieźle...działa dokładnie tak jak w URZ0195, w plikach MKV jest OK, ale już w innych formatach: MTS, M2TS, VOB dźwięk DTS nie jest przekazywany na Coaxial (prawidłowość jest taka, że jak dekoder poda komunikat "Unsupported Audio Format" to możemy zapomnieć o ścieżce dźwiękowej po coaxialu).
Oczywiście w MENU wybrałem do testów wyjście cyfrowe BS OUT.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: @GUTEK@ »

A tak jeszcze o tych aplikacjach Ipla, TVN Player. Nie jest przypadkiem tak, że są one okrojone - mało materiałów, ale jest wyszukiwarka i jak wpiszesz jakieś inne to je znajdzie i odtwarza? Coś takiego było w dorobionej ipli do Realteka 1185D.

Jaszczurek

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Jaszczurek »

Speakers_XP pisze: Tak czy inaczej jest to problem - bo z kilkudziesięciu dekoderów które mi się przewinęły przez ręce to dopiero drugi, który tego testowego dysku nie ruszył.
Może to jest wina konkretnego egzemplarza.
Nie mierzyłem faktycznego poboru prądu. Porównałem tylko z USB 2.0 (teoretycznie ok. 500mA) komputera, na którym dysk raz jest widoczny, raz nie, a jak już go widać to "wiesza się" podczas kopiowania. Dopiero podłączenie kablem do PC z dwoma wtyczkami z dwóch różnych gniazd USB pozwala na używanie dysku. Tuner natomiast współpracuje z tym samym dyskiem bez zarzutów.

Speakers_XP

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Speakers_XP »

Wady egzemplarza oczywiście wykluczyć nie mogę...

Co do Ipli itd. - nie zauważyłem opcji "szukaj", teraz tego nie potwierdzę w 100% bo tunera już w rękach nie mam.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: m@rtops »

Speakers_XP pisze:Z wad softu B3 mogę dodać jeszcze dziwaczne zachowanie się dekodera jak włączymy w MENU pokazywanie zegarka na LCD w Standby - mianowicie, po włączeniu tej funkcji i próbie wyłączenia dekoder się jedynie wygasza (nawet sygnał na wyjściu HDMI pozostaje), pozostaje również zasilanie gniazda USB itd., oczywiście pobór prądu jest niemal taki jak przy włączonym sprzęcie..."plus" jedynie taki, że jak chcemy włączyć dekoder z takiego stanu to startuje w jakieś 2-3s.
jest to "wynalazek" fergusona który zaczęli stosować w "arivach" w zeszłym roku i nosi on miano "szybkiego startu+time" - jeżeli chcesz aby dekoder przeszedł w normalny tryb "stand-by" korzystasz z trybu "eko" lecz wtedy nie ma zegarka :(
taka "wariacja" producenta :evil:

Speakers_XP

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Speakers_XP »

Niby zamysł dobry, ale dekoder powinien chociaż wyłączyć sygnał na wyjściach video, USB itd...w formie jak jest to zrobione w T650i to równie dobrze w ogóle można by nie wyłączać dekodera ;)
Z drugiej strony chwali się, że przynajmniej dano nam wybór i prądożernego zegarka wcale nie musimy włączać...

pakerps

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: pakerps »

witam,
mam problem z napisami tzn z polska czcionką ą której mi nie wyświetla prawidłowo i innych też, czy również macie z tym problem, inny problem który zauważyłem to to że w you tube wyświetlane są tylko filmy w jakości 360P i nie pomaga zmiana na wyższą rozdzielczość, w dailymontion np wyświetlane są filmy w 1080P ale występują straszne ścięcia, ??

pakerps

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: pakerps »

przetestowałem również dwa HUBY USB z własnym zasilaniem i bez i niestety wykrywa tylko kartę wifi a dysków ani pendriwów nie wykrywa żąden hub, samo wyjśćie USB stwierdzam że ma dośc dużą moc ponieważ mam dysk zew 1 TB który z doświadczenia potrzebuje około 700mV i po podpięciu go gniazda usb wykrywany jest bez problemu.

guzolot

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: guzolot »

Wczoraj zakupiłem w/w ustrojstwo.
No i tak na gorąco mogę powiedzieć.
Na plus: Wysyła DTS na coaxial. Na czym mi bardzo zależało.
Na minus: Ma strasznie słabe zasilanie na usb. Dysk trzeba podłączać z dodatkowym zasilaniem.
Po wyłączeniu tunera z sieci działa na zasilaniu z usb dysku.

pakerps

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: pakerps »

guzolot pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.


Faktycznie potwierdzam tuner potrafi działać przy samym zasilaniu od dysku zewntrznego (troche śmieszna sprawa )

Zablokowany