FERGUSON ARIVA T650i

malojk
Posty: 53
Rejestracja: 16 maja 2013, o 12:24
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kossztowy

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: malojk »

Witam!
Czy ktoś może opisać jak sprawuje się wifi na sofcie B7?
U mnie dalej rozłącza co kilkanaście minut,czasami dłużej wytrzyma.Siła sygnału skacze od 70 do 99%.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
rusticalming
Posty: 102
Rejestracja: 11 października 2012, o 11:29
Odbiornik: Opticum x7
Ariva 250 combo
Ariva T650i
Instalacja antenowa: OPTICUM AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice/Iława

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: rusticalming »

@malojk
U mnie działa bardzo dobrze. Routerem jest Netgear 3500L v.2 soft by shibby 108.
Spróbuj ustawić sieć na sztywno, czyli przypisz stały adres IP. Masz W02, czy W03?
@wiesiek0102
Tylko ustawiając timer, aby odbiornik się wyłączył, czyli Menu->Nagraj->Ustawinia Timerów->Czynność wyłącz odbiornik-> Ustawiasz godzinę

malojk
Posty: 53
Rejestracja: 16 maja 2013, o 12:24
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kossztowy

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: malojk »

Na sztywno nie mogę się połączyć (chyba że źle coś wpisuje).Dopiero przy włączonym DHCP jest sygnał.Mam W03 i router Linksys jako wifi ,przednim stoi modem adsl ZTE 831.
A z tym timerem to nie rozumiem ,po co tak ustawić ??

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: m@rtops »

malojk pisze:A z tym timerem to nie rozumiem ,po co tak ustawić ??
rusticalming pisze:@wiesiek0102
Tylko ustawiając timer, aby odbiornik się wyłączył, czyli Menu->Nagraj->Ustawinia Timerów->Czynność wyłącz odbiornik-> Ustawiasz godzinę
to nie do ciebie ;)

malojk
Posty: 53
Rejestracja: 16 maja 2013, o 12:24
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kossztowy

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: malojk »

ok.udało połączyć się na sztywno tylko teraz przy pierwszym uruchomieniu dekodera gdy chce skorzystać np. z YouTube dekoder resetuję się .Dopiero po ponownym włączeniu już jest ok ale i tak co jakiś czas się rozłącza.
już nie mam pojęcia co jest grane.Czy ktoś może potwierdzić te objawy u siebie ??

guzolot

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: guzolot »

U mnie zrywa połączenie prawie za każdym razem jak chcę połączyć się z youtube lub webTV. Na pierwszych softach to działało. Teraz (B4, B7) spierdaczyli soft.
Z hub-em usb + wifi+ hdd wciąż nie działa.
Jedyne co zauważyłem, to poprawili obsługę napisów srt. Teraz są wyświetlane, a nie jak wcześniej migały i znikały.
Po woli zaczynam żałować że to kupiłem. Ale cóż...

Dodam jeszcze, że mnie też kopie. Co ciekawe jak dotknę usb i obudowy DVD na którym stoi ów dekoder i jest doń podłączony po SCART. Może to zrywanie łącza wifi jest spowodowane tym przebiciem?

Rety ależ to urządzenie, to prowizorka. Zrobione na "jako tako" coś tam działa - to do ludzi. Niech się męczą.

Rafal

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Rafal »

U mnie pomogło podłączenie antenki przez przedłużacz i ustawiłem ją ok.1m nad tunerem, przedtem widział tylko dwie sieci z niestabilnym sygnałem gdy inne urządzenia widziały ich dziesięć teraz widzi wszystkie które są w zasięgu ze stabilnymi sygnałami.Nie wiem co mogło tak mocno zakłócać sygnał bo ustawiałem router tak blisko że dotykały się antenkami a mojej sieci i tak nie widział, teraz mam stabilny sygnał 99% bez żadnych zerwań.Dodam że w pobliżu tunera stoją głośniki mini wieża no i telewizor które z tych urządzeń powodowało takie zakłócenia nie sprawdzałem bo być może sam tuner to powodował.

Awatar użytkownika
#BEAVER#
Posty: 171
Rejestracja: 17 stycznia 2012, o 21:14
Odbiornik: LG LA620S, Wiwa HD-100,90,50, Ferguson T650i
Instalacja antenowa: "Kierunkowa" + symetryzator (300m n.p.m.+8m n.p.t.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katow,Ornontowice,Wisła,Frýdek-M,Ostrava

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: #BEAVER# »

Mam kolejny problem...
Włączam tuner i po 5 minutach zwiecha...
Wtyczka z gniazdka, ponowne załączenie i po 2 minutach zwiecha, na wyświetlaczu litery "A" i "H".
Ferdek prawdopodobnie pójdzie do zwrotu.
Jeśli ktoś miał podobny problem, to proszę o wypowiedź.

ok2712
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2013, o 12:02

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: ok2712 »

Witam
Mam to samo :( - po wgraniu softu B7 na panelu litery - A H . Brak jakich kolwiek reakcji dekodera.
POMOCY

shamar

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: shamar »

#BEAVER# pisze:Mam kolejny problem...
Włączam tuner i po 5 minutach zwiecha...
Wtyczka z gniazdka, ponowne załączenie i po 2 minutach zwiecha, na wyświetlaczu litery "A" i "H".
Miałem to samo z t65. Choć czasem chodził nawet do 15 minut.
Rozwiązanie? Poszedł do zwrotu. 8-)

Jadaj
Posty: 20
Rejestracja: 13 stycznia 2012, o 14:10
Odbiornik: Arriva T-650i
Instalacja antenowa: DYI pół dipola szerokopasmowego - symetryzator + drut V
Nadajnik - obiekt nadawczy: Iława - Kisielice

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Jadaj »

Jak przeskoczyć do określonego czasu filmu?
Zgodnie z instrukcją przez klawisz "edit" ale to nie działa.

W Arivie nie zauważyłem funkcji wznawiania przy oglądaniu nagrań ale można ustawić znaczniki. Jak je skasować?

Awatar użytkownika
rusticalming
Posty: 102
Rejestracja: 11 października 2012, o 11:29
Odbiornik: Opticum x7
Ariva 250 combo
Ariva T650i
Instalacja antenowa: OPTICUM AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice/Iława

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: rusticalming »

@Jadaj
za pomocą klawiszy 1-9 możesz przejść do 1/10/20/30 itd. film. Druga możliwość to klawisz Info i jeździsz strzałkami. Dzwoniłem do nich...mają wprowadzić możliwość wprowadzenia wartości czasowej, takie GO TO.

ok2712
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2013, o 12:02

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: ok2712 »

shamar pisze:
#BEAVER# pisze:Mam kolejny problem...
Włączam tuner i po 5 minutach zwiecha...
Wtyczka z gniazdka, ponowne załączenie i po 2 minutach zwiecha, na wyświetlaczu litery "A" i "H".
Miałem to samo z t65. Choć czasem chodził nawet do 15 minut.
Rozwiązanie? Poszedł do zwrotu. 8-)

Wysyłał ktoś dekoder bezpośrednio do centralnego punktu serwisowego w Kościanie ?
Jak długo trwa naprawa ?

Dzięki

jerzygc

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: jerzygc »

Mam pytanie, orientujecie się jak ustawić żeby tuner wyłączał się po określonym czasie? np. 15/30/45/60min -> wyłącznik czasowy, powinna być taka opcja na pilocie może da się jakoś konfigurację klawisza zmienić, przypisać opcję?

asiun32

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: asiun32 »

Witam mam problem - mam tv samsung i chciałabym podłączyć nagrywarkę DVD panasonic DMR EH 57 za pomocą dekodera ariva T65.Nie wiem co zrobić z kablami żedy można było nagrywać filmy z tv cyfrowej

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: m@rtops »

asiun32 pisze: za pomocą dekodera ariva T65.
chyba nie ten temat? :?

Awatar użytkownika
rusticalming
Posty: 102
Rejestracja: 11 października 2012, o 11:29
Odbiornik: Opticum x7
Ariva 250 combo
Ariva T650i
Instalacja antenowa: OPTICUM AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice/Iława

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: rusticalming »

@jerzygc
Wyłączenie odbiornika możesz nastawić z poziomu timerów (zakładka nagrywanie), określić konkretną godzinę o której ma się wyłączyć.

Majk1984

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Majk1984 »

a tak podsumowując lepszy ten Ferdek t650i od t65 ? bo ciężko znaleść jakieś różnice prócz obsługi wi-fi w t650i
Ostatnio zmieniony 27 maja 2013, o 23:59 przez Majk1984, łącznie zmieniany 1 raz.

jerzygc

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: jerzygc »

No tak, dla mnie taka zabawa w ustawieniach z timerem to nie problem, ale dziadki to sobie już nie poradzą, szkoda że takiej podstawowej bądź co bądź funkcji nie uwzględnili z poziomu pilota poprzez jeden przycisk i prosty OSD na ekranie

adamk9

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: adamk9 »

rusticalming pisze:@jerzygc
Wyłączenie odbiornika możesz nastawić z poziomu timerów (zakładka nagrywanie), określić konkretną godzinę o której ma się wyłączyć.
No chyba się mylisz :-) Nie ma takiej opcji. Z poziomu timerów możesz zaprogramować nagrywanie lub ogladanie, wyłączenia niestety nie można. W opcjach ustawia się autowyłączenie - co oznacza, że po 3 godzinach bezczynności wyłączy się sam. Bardzo ubogie rozwiązanie,

Zablokowany