FERGUSON ARIVA T650i

jerzygc

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: jerzygc »

Napisałem o programowaniu wyłączania na wyrost zanim tuner do mnie poczta dostarczyła, że sobie poradzę bo co to jest ustawić godziny w ust. timera (wcześniej się tylko z 5 min. bawiłem na nie swoim urządzeniu, tak że tego nie sprawdziłem dokładnie) no i się mocno zdziwiłem przy próbie ustawienia tego :) Działa tylko to automatyczne wyłączenie.
Czy też macie "braki" na wyświetlaczu w postaci nie całkiem poprawnie wyświetlanych cyferek?

airborne82

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: airborne82 »

ok2712 pisze:
Wysyłał ktoś dekoder bezpośrednio do centralnego punktu serwisowego w Kościanie ?
Jak długo trwa naprawa ?

Dzięki

A po co do naprawy ??
Korzystasz z reklamacji niezgodność towaru z umową tytułem dwuletniej odpowiedzialności sprzedawcy .

To jest lepsze niż naprawa gwarancyjna , bo masz prawo wybrać czy chcesz naprawe czy wymiane na nowy .
A jeśli żadne z powyższych nie jest możliwe to wtedy odzyskujesz kase .

Przy oddawaniu na naprawe gwarancyjną jest możliwa tylko naprawa , dopiero gdy ona jest niemożliwa to jest wymiana na nowy lub zwrot kasy .

Niestety ja jestem zmuszony właśnie oddać dwutygodniowego Fergusona Arive t650i poprzez taką reklamacje , gdyż skoro nie mineło pół roku to jest tak że wada musiała być fabryczna .

pegelmesser
Posty: 13
Rejestracja: 5 czerwca 2013, o 11:41
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: pegelmesser »

Witam!
Jak ma się sprawa odtwarzania po sieci Wi-Fi multimediów z dysków sieciowych lub udostępnionych w komputerze?
Da rade czy tylko po Wi-Fi działają gotowe serwisy z menu?

seniorus
Posty: 14
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 14:34
Odbiornik: WIWA HD-95 Memo
Instalacja antenowa: AZART
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: seniorus »

A po co do naprawy ??
Korzystasz z reklamacji niezgodność towaru z umową tytułem dwuletniej odpowiedzialności sprzedawcy .

Sry, że się tak wtrącę ale z jakiej ustawy ?

stracho

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: stracho »

Witam wszystkich,

Czy próbował ktoś do tego tunera podłączyć
u mnie niestety ferdek zachowuje się jakby nic nie było podłączone pod usb(mimo iż karta siedzi w gnieździe)

pegelmesser
Posty: 13
Rejestracja: 5 czerwca 2013, o 11:41
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: pegelmesser »

pegelmesser pisze:Witam!
Jak ma się sprawa odtwarzania po sieci Wi-Fi multimediów z dysków sieciowych lub udostępnionych w komputerze?
Da rade czy tylko po Wi-Fi działają gotowe serwisy z menu?

micoud

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: micoud »

Witam wszystkich na forum.

Wczoraj otrzymałem przesyłkę z Fergusonem T650i. Pierwsze wrażenia naprawdę pozytywne.

Zbyt wiele nie jestem w stanie jeszcze napisać, ale jedna rzecz mnie dość mocno irytuje.
Chodzi o włączanie i wyłączanie tunera. Po wciśnięciu przycisku wyłączania na pilocie nic się nie dzieje, tylko po upływie około 2-3 sek. odbiornik się wyłącza.
Przy włączaniu też jest opóźnienie, ale reakcja na wciśnięcie przycisku na pilocie jest natychmiastowa, tzn. na obraz trzeba zaczekać kilka sekund, ale na wyświetlaczu pojawia się informacja 'ON'.

Czy u Was też tuner zachowuje się podobnie?
Dodam tylko, że wersja oprogramowania to standardowa wersja 'B4'. Dzisiaj zaktualizuję wersję do 'B7' i jeszcze będę testował.

--------------

Nikt nie był w stanie odpowiedzieć na moje pytanie, więc odpowiadam sam. Może się komuś przyda ta informacja... :)
Więc zaktualizowałem wersję oprogramowania z 'B4' -> 'B7' i lagi przy wyłączaniu tunera już nie występują.
Zatem, nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecić Fergusona T650i, naprawdę urządzenie bardzo dobrze się sprawuje.

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: panaho »

seniorus pisze:Sry, że się tak wtrącę ale z jakiej ustawy ?
http://www.federacja-konsumentow.org.pl ... ?story=139

seniorus
Posty: 14
Rejestracja: 1 czerwca 2012, o 14:34
Odbiornik: WIWA HD-95 Memo
Instalacja antenowa: AZART
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: seniorus »

A po co do naprawy ??
Korzystasz z reklamacji niezgodność towaru z umową tytułem dwuletniej odpowiedzialności sprzedawcy .
nie sadze aby pisało 2 lata...

kapsel

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: kapsel »

czy to urządzenie ma/posiada wyjście analogowe audio ??

Awatar użytkownika
#BEAVER#
Posty: 171
Rejestracja: 17 stycznia 2012, o 21:14
Odbiornik: LG LA620S, Wiwa HD-100,90,50, Ferguson T650i
Instalacja antenowa: "Kierunkowa" + symetryzator (300m n.p.m.+8m n.p.t.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katow,Ornontowice,Wisła,Frýdek-M,Ostrava

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: #BEAVER# »


kapsel

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: kapsel »

widzę, że nie ma i bardzo z tego powodu jestem rozczarowany. Bo czy przypadkiem powinno coś takiego być? (tak według ustawy/zarządzenia/wytycznych)??

mago

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: mago »

Witam , zakupiłem ten tuner właśnie dziś wraz z adapterem wifi z tej aukcji
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/adapter-karta-usb-wi- ... 93897.html i mam taki problem gdyż po podpięciu tego adaptera tuner go nie wykrywa piszę dalej by korzystać z funkcji nalezy włożyć adapter oparty o chipset ralink 5370. Jednak czytając nawet na opakowaniu tego adaptera piszę że taki własnie chipset posiada i ludzie go dość kupują na allegro :) Stąd moje pytanie czy faktycznie ten dekoder działa tylko z oryginalnymi adapterami fergusona czy tu jest jakiś bład w konfiguracji ?
Bo powinno chyba być wkładam i wykrywa tak ?
Wgrywałem oczywiście najnowszy soft .

stary00

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: stary00 »

Witam.

Planuję zakup tego tunerka i w związku z tym mam pytanie. Jak w końcu jest z tymi serwisami typu IPLA, TVN, TVP? Działa to czy nie? Czy jest sens kupować antenkę wifi czy lepiej sobie odpuścić możliwości internetowe tego tunerka? Po co się denerwować czymś co nie działa jak powinno.
Czy przypadkiem problemy z przewijaniem i pauzowaniem w serwisach internetowych i w ogóle problemy z odtwarzaniem treści z tych serwisów, nie są powodowane tym, że urządzenie nie posiada pamięci (brak drugiego gniazda usb) na zapis, buforowanie potrzebnych do tego danych?
Czy jest lepsza opcja zamiast tego urządzenia jeśli zapomnieć o funkcjach internetowych.

Pozdrawiam.

dinozaury2005

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: dinozaury2005 »

witam wszystkich, moim zdaniem tuner jest świetna kontynuacją modelu 65,bogatszy i przedewszystkim pamięta listy już zestrojone wcześniej (w t65 za każdym razem nową tworzył) menu jest wszechstronne i bardziej czytelne także na bogato opisy audycjii, zyskałem dostęp do ok 10000 radii (ok 22 tematycznie) coś pięknego .Muszą dopracoać czytanie multimediów gdyż w porzednim modelu chodziły pliki txt napisy super tu nie zawsze (z 18 razy zmieniaki soft w t65) polecam model

dinozaury2005

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: dinozaury2005 »

kapsel pisze:czy to urządzenie ma/posiada wyjście analogowe audio ??
z euro na cinch dwie audio połącz

pegelmesser
Posty: 13
Rejestracja: 5 czerwca 2013, o 11:41
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: pegelmesser »

Ponawiam pytanie po raz trzeci:
CZY ODTWARZA MULTIMEDIA PO WIFI Z DYSKÓW SIECIOWYCH W SIECI DOMOWEJ?
Nigdzie nie ma ani słowa o tym w danych tego odbiornika.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: cignacy »

Żaden z tanich tunerów tego nie robi.

dracoag

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: dracoag »

Znalazłem mega babola w opogramowaniu:

Gdy ręcznie włączysz nagrywanie danego programu, tzn bezpośrednio z pilota, bez timera to dekoder ogranicza liczbę kanałów na które możesz się przełączyć jedynie do grupy kanałów z danego multipleksu...

Mega żenada i totalna padaka...

Nie wiem czy ustawieniami da się to jakoś obejść ale muszą to naprawić...

Macie ten sam problem?

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: penknife »

czysto logicznie:
Tuner ma jedną głowicę, która obsługuje naraz tylko jedną częstotliwość (multipleks), więc podczas nagrywania używasz jednego multipleksu i przy próbie przełączenia na inny multipleks raczej nie chcesz aby nagrywanie zostało przerwane.

:arrow: Naprawa w twoim przypadku polega na kupieniu tunera, który posiada dwie głowice.

Zablokowany