FERGUSON ARIVA T650i

hAoS

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: hAoS »

takron pisze:w kwestii 'MY IP tv'...

Panowie... CZYTAJCIE ze zrozumieniem! manuale, instrukcje itd

1. 'plik iptv.txt pobrany ze strony fergusona'
Stąd? http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... -iptv.html
Przecież jest napisane, że to PRZYKŁADOWY plik, mający głównie pokazać jego składnię. Stwórzcie własny sprawdzony. Zwłaszcza, że nie wiadomo jak stary jest ten przykładowy.
Z umieszczonych w nim linków działa TYLKO wspominane przez was Classic1 i Barrandov, pod pozostałymi strumieni nie ma - i kropka.

2. 'Classic 1 i Barrandov działa tylko przez sekundę'
I tak sukces ;-P. Zarówno na w/w stronie, stronie fergusona z informacją jak zrobić streaming, jak i w uruchomionej aplikacji MYipTV na fergusonie, jest napisane wyraźnie, że strumień ma być złożony z H.264+mp3 . Kanały Classic 1 i Barrandov, pod tymi linkami (zaw.w iptv.txt), lecą kodowane w mpeg1/2. Nie są więc przez MYipTV na T650i obsługiwane. I już.

3. streaming z PC (VLC)
Działa, płynnie, jeśli trochę dłużej (kilka sekund) buforuje, to na samym początku, chwilę po rozpoczęciu odtwarzania, potem leci już stabilnie. [E7200, 4GB ddr2]
Jeśli i później nadal muli, przycina, to podejrzewam że pecet nie wyrabia z transkodowaniem - można pobawić się opcjami kodeka audio i video (zmniejszyć bitrate).


Dzięki za wyjaśnienie:) Masz jakąś liste kanałów które działają?? Wysyłałeś ATM Rozrywka, ale ten niestety u mnie też nie działa. Jakiś czas temu znalazłem kilkadziesiąt różnych adresów i żaden nie działał,tylko wspomniane wcześniej Barradov i Classic 1. Niedawno wymieniłem router i też nic...

s56v4
Posty: 9
Rejestracja: 9 grudnia 2013, o 13:16
Odbiornik: Ariva T650i
Instalacja antenowa: Log 5-69 bez wzmacniacza - balkon i wysunięcie
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Zygry za słaby odbity sygnał ;)

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: s56v4 »

adamk9 pisze: DTS niestety nie idzie (w poprzedniej arivie dawało radę).
DTS występuje tylko w plikach np: mkv z ścieżką DTS ?

Z odbiorem telewizji cyfrowej(kanały nie posiadają ścieżki dts?) po scart nie będzie problemów ?

DTS dopiero po hdmi w innym TV prześle fonie ?

Karty wifi - czytałem w tym wątku że mała jest lepsza od wersji z anteną, już obie dobrze współpracują ?

Pliki flv/mp4 z YT/vimeo obsługuje bez konwersji ?

al2216

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: al2216 »

Karta może być inna na "chipie" Ralink RT5370.
U mnie działa TP-Link TL-WN727N dodatkowo w komplecie ma kabel przedłużenie do USB, co pozwala lepiej ustawić katę do zasięgu i chroni bardzo delikatne złącze usb w tunerze.
Sama karta działa lepiej w tym samym układzie od orginału W02, szbciej się łączy ale to może dlatego że ma lepszy zasięg no i się tak nie grzeje.

sp3uca

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: sp3uca »

s56v4 pisze: DTS występuje tylko w plikach np: mkv z ścieżką DTS ?
Sprawdź sobie na google
s56v4 pisze:Z odbiorem telewizji cyfrowej(kanały nie posiadają ścieżki dts?) po scart nie będzie problemów ?
Nie
s56v4 pisze: DTS dopiero po hdmi w innym TV prześle fonie ?
Do sprzętu z dekoderem DTS
s56v4 pisze:
Karty wifi - czytałem w tym wątku że mała jest lepsza od wersji z anteną, już obie dobrze współpracują ?
Obie
s56v4 pisze: Pliki flv/mp4 z YT/vimeo obsługuje bez konwersji ?
Co rozumiesz "bez konwersji" ?

Co wy macie z tym DTS ?! Tak samo było przy WDTV . Kup amplituner i nie nudź !

Andrzej

s56v4
Posty: 9
Rejestracja: 9 grudnia 2013, o 13:16
Odbiornik: Ariva T650i
Instalacja antenowa: Log 5-69 bez wzmacniacza - balkon i wysunięcie
Nadajnik - obiekt nadawczy: EC-4, Zygry za słaby odbity sygnał ;)

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: s56v4 »

sp3uca pisze:
s56v4 pisze: Pliki flv/mp4 z YT/vimeo obsługuje bez konwersji ?
Co rozumiesz "bez konwersji" ?

Co wy macie z tym DTS ?! Tak samo było przy WDTV . Kup amplituner i nie nudź !

Andrzej
Pierwsza strona wątku nie obsługuje DTS, wikipedia format dźwięku obok innych, Google DTS + DVBT http://tunery.tv/forum/viewtopic.php?t=95, lub zmień ścieżkę do ~ac3 a co z TV dlatego pytałem. :? Jestem całkowicie zielony :mrgreen: jeżeli chodzi o takie szczegóły.


Bez konwersji - "pobieram strumień/DownloadHelper lub przez inne programy" i przenoszę na "pendrajw" + odtwarzanie.

Dzięki za wcześniejsze odpowiedzi.

sp3uca

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: sp3uca »

s56v4 pisze:
Bez konwersji - "pobieram strumień/DownloadHelper lub przez inne programy" i przenoszę na "pendrajw" + odtwarzanie.
Tak, odtwarza zgrane DHelper'em mp4-ki z YT. Z innych nie sprawdzałem.
(z telefonu mp4 także)


Andrzej

wiesiek0102
Posty: 73
Rejestracja: 9 września 2011, o 20:07
Odbiornik: WIWA HD-100
Nadajnik - obiekt nadawczy: KATOWICE KOSZTOWY

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: wiesiek0102 »

jest opcja stand by eko i smart czy jakos tak, do czego to słuzy ?

edit/ Pisownia PL!

Flash
Posty: 3
Rejestracja: 14 listopada 2013, o 18:07
Odbiornik: TVC CRT Thomson + Ferguson Ariva T650i + W03
Instalacja antenowa: Kierunkowa Corab ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Flash »

Eko to opcja na czuwaniu z wyłączonym zegarkiem (świeci się tylko na czerwono dioda LED standby). Masz wtedy mniejszy pobór prądu (jak podają na stronie Fergusona pobór mocy jest mniejszy niż 1W - stąd eko) bo nie świci się czterocyfrowy siedmiosegmentowy wyświetlacz LED Arivy (na którym w trybie standby smart wyświetlany jest zegarek).

Awatar użytkownika
rusticalming
Posty: 102
Rejestracja: 11 października 2012, o 11:29
Odbiornik: Opticum x7
Ariva 250 combo
Ariva T650i
Instalacja antenowa: OPTICUM AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice/Iława

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: rusticalming »

@wiesiek0102

Tryb szybki
+zegar w trybie czuwania
+aktywna przelotka
+szybkie włączanie
+EPG nie zostaje kasowane po wyłączenie w tryb zegara
+pobieranie w nocy EPG dla wszystkich transponderów
-pobiera więcej prądu

Tryb eko
+niskie zużycie energii
-brak wcześniej wymienionej funkcjonalności z trybu szybkiego

wiesiek0102
Posty: 73
Rejestracja: 9 września 2011, o 20:07
Odbiornik: WIWA HD-100
Nadajnik - obiekt nadawczy: KATOWICE KOSZTOWY

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: wiesiek0102 »

Dzieki :) Proponuje to dodac do pierwszego posta :) Aby kazdy wiedzial :D Admin prosze to dodac do pierwszego posta o tym tunerku :)
Prosze tez o dodanie:
Link do Softów:
http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... iva-T650i/

Przyda sie to ludziom czytajacym info o nim.

edit/ Pisownia PL!

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Autorem pierwszego postu jest Krosnoludek.
Jeśli uzna za stosowne, doda odpowiednie informacje.

Staramy się nie modyfikować postów innych użytkowników jeśli nie jest to konieczne.

wiesiek0102
Posty: 73
Rejestracja: 9 września 2011, o 20:07
Odbiornik: WIWA HD-100
Nadajnik - obiekt nadawczy: KATOWICE KOSZTOWY

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: wiesiek0102 »

Bardzo dziwne zasady Panie administratorze. Uważam, ze powinno sie w kazdym pierwszym poscie dodawać istotne informacje, na temat sprzętu aby nie trzeba było czytać dziesiątek stron dyskusji itp, a skupić sie na meritum.
Obowiązkowo strona producenta, linki do softów itp.

Pozwoli to, na sprawne zrobienie co trzeba, oraz szybsze cieszenie sie urokami telewizji cyfrowej.

edit/ Pisownia PL!

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Krosnoludek »

Nie mogę zedytować pierwszego postu, gdy dodaje ww. informacje, i chcę zapisać, wyskakuje:
Określenie wymiarów obrazka nie było możliwe.
Określenie wymiarów obrazka nie było możliwe.
Określenie wymiarów obrazka nie było możliwe.
Zauważyłem to już wcześniej, niemożna dodać nowego obrazka, czy też edytować jak jest obrazek, jest jakiś błąd na forum.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: JaroslawMroczkowski »

OK, szukamy przyczyny błędu.
Tymczasowo proszę na PW informacje co i jak zmienić w postach z obrazkami.
Proszę też o zgłaszanie zauważonych problemów z funkcjonowaniem systemu Administracji forum. Szybciej je usuniemy.

pwl89

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: pwl89 »

Na początek jako że to mój pierwszy post na forum witam wszystkich.

Mam problem z połączeniem wifi w T650i. Adapter jakiego używam to Ferguson W03.
Problem ten jest nietypowy w porównaniu z opisanymi w poście. Otóż przy próbie połączenia z domową siecią wifi po próbie połączenia wyświetla się komunikat o upłynięciu limitu czasu. Dzieje się to niezależnie czy sieć jest szyfrowana, czy adres IP przydzielany jest przez DHCP czy statycznie i na którym kanale ustawiona jest sieć. Każdą konfigurację sprawdzałem łącząc się ze smartfona, więc były poprawne. Wyświetlana jakość połączenia waha się od ~80 do 98%. Aktualizowałem firmware do obu wersji dostępnych na stronie producenta. Niestety przed aktualizacją nie sprawdziłem jaka była zainstalowana wersja, ale na żadnej nie działało.
To była typowa część opisu, teraz nietypowa. Parę razy udało mi się połączyć z siecią. Jednak przy próbie ponownego połączenia znowu komunikat o upłynięciu limitu czasu. Nie pomaga wyciąganie adaptera ani wyłączanie odbiornika, w tym odłączanie z zasilania.
Teraz najciekawsze. Włączyłem w telefonie przenośny hot spot i co niespodziewane odbiornik połączył się z nim bez problemu. Sprawdzałem to w konfiguracji z szyfrowaniem jak i bez, przy oddaleniu telefonu tak, że jakość sygnału była w okolicach 40 - 50 % i za każdym razem bez problemu. Zaktualizowałem też firmware w routerze. Także nie pomogło. Mój router to TD-8901G. Obecnie zaktualizowałem firmware do wersji TD-8901G_en_3_0_1_up(100901)_ras
Moja obecna konfiguracja wifi: http://oi41.tinypic.com/fxxu74.jpg
Ralf1410 pisze:W końcu wpadłem na to, żeby pogrzebać w ustawieniach routera i pomogło. :D Sieć da się wykryć i jak na razie wygląda na to, że działa stabilnie, tzn. nie zrywa mi połączenia co kilka minut. Może wreszcie programiści zrobili dobry soft :shock:
@Ralf1410: O jakie konkretnie ustawienia chodzi?

Z góry dziękuje za zainteresowanie oraz pomoc.

Pozdrawiam!

pwl89

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: pwl89 »

Witam,
Uświadomiłem sobie, że aktualizacja firmware routera nie wyczyściła jego ustawień, a istniała doza prawdopodobieństwa, że ktoś przy nich majstrował. Okazało się że był to dobry trop. Parametr "Beacon interval" był inny niż w internetach podawany jako domyślny. Jego zmiana na wartość 100 pomogła w zupełności.
Tutaj protip dla osób które mają problemy komunikatem o upłynięciu limitu czasu. Spróbujcie obniżyć wartość tego parametru.
Pozdrawiam.

Edit:
Ciekawi mnie jedna rzecz. Chodzi o wersje firmware dostępne dla odbiornika oznaczoną jako T650i_20131121_V1.01B8.
Skąd się ona pojawiła? Czy można ją uznać za pewną? Nie udało mi się jej znaleźć na stronie producenta. Okularki po wpisaniu tej wersji też niewiele znajdują. Różny jest format archiwum w porównaniu do tych umieszczanych na stronie. Brakuje także changeloga.
I tu pytanie do osób, którym udało się go zainstalować. Jest jakaś różnica w szybkości lub stabilności w stosunku do wersji T650i_20130925_V1.01B4_test? Czy jest jakaś dostrzegalna korzyść?
Jak to jest w ogóle z nazewnictwem wersji w oprogramowaniu tej firmy? Czy "B" w nazwie nie oznacza że to Beta, czyli wersja testowa - niefinalna? Patrząc po changelogach wychodzi że jest wciąż mocno rozwijana. Kwesta czy to development czy po prostu utrzymanie kodu.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam

irek13a

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: irek13a »

poczytaj stronę 19

pwl89

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: pwl89 »

Czytałem stronę 19 ;) Dowiedziałem się że tajemniczy Radio-fonia odbierający z nadajnika Zawiercie wrzucił linka do paczki. Miał też dostęp do changeloga. Ktoś go okaleczył, mieląc go w google.translate.
sp3uca oraz Ralf1410 pytali mniej więcej o to co ja jednak nikt nie udzielił wyczerpującej odpowiedzi.
Z tego co wiadomo:
irek13a zainstalował potwierdzając, że działa i że nie ma przewijania na rurce. Nie usunięto występującego u niego problemu z przycinaniem się filmów yt w jakości 750. Nie zauważył żadnych zmian w działaniu softu.
schaolin360 również wgrał soft potwierdzając jego działanie. Nie zauważył zmian w działaniu.

Mnie głównie interesuje źródło pochodzenia tej wersji firmware. Czy gdy po wgraniu go, jeśli się wysypie, zostanie uznana moja gwarancja. To jest to co mnie trapi.

besson

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: besson »

niaktualne
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2013, o 09:17 przez besson, łącznie zmieniany 1 raz.

irek13a

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: irek13a »

Do pwl89, skąd ten soft to nawet najstarsi Indianie nie wiedzą, u mnie odkąd go wgrałem nic się nie wysypało, działa jak działał. Moim zdaniem jakby było z nim coś nie tak to byś go w ogóle nie wgrał, po prostu parametry zapisu by nie pozwoliły. Oczywiście nie jest on pobrany ze strony fergusona i przypuszczam, że jakby co to gwarancji by nie było. Moje zdanie jest takie że jakiś ,,fachowiec'' zmienił tylko numer oprogramowania, wrzucił na jakąś stronkę i kosi bonusy za pobrania - ot i cała filozofia

Zablokowany