FERGUSON ARIVA T650i

takron

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: takron »

ech, 'smutne' toto wszystko coraz bardziej...
nie mam podłączonego dysku, a gniazdo usb okupuje wifirifi..
no nic, spróbuję może jutro załadować poprzedni fw (1.01b4).
propos: czy opcja/funkcja w menu fergusona 'pobieranie guide' to nie to samo co pobieranie epg? jeśli tak, to pobieranie/uruchamianie ręczne tego 'guide' w menu, nie pomaga na wspomniany przeze mnie wcześniej problem :|

(jedno mnie szczególnie 'boli' w tym fergusonie: skoro już ma obsługę sieci, ma player multimediów z usb, to dlaczego nikt z autorów nie wpadł na to żeby player odtwarzał też pliki z sieci lokalnej (np dysku sieciowego), z serwera samba czy nfs. wpadł i zrealizował.
brak przestrzeni w obrazie firmware? kosztem choćby web-radia, gierek, nieużytecznych webtv i iptv, którego funkcjonalność u nas jest prawie że żadna.)

tkm
Posty: 13
Rejestracja: 7 stycznia 2013, o 08:12

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: tkm »

"czy opcja/funkcja w menu fergusona 'pobieranie guide' to nie to samo co pobieranie epg?:"

To samo i że nie pomaga to też prawda

Awatar użytkownika
rusticalming
Posty: 102
Rejestracja: 11 października 2012, o 11:29
Odbiornik: Opticum x7
Ariva 250 combo
Ariva T650i
Instalacja antenowa: OPTICUM AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice/Iława

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: rusticalming »

Pojawił się nowy soft do naszych boxów. Chyba jednak ktoś to czyta w Fergusonie.
http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... down/1778/

Zmiany
+improved option to turn the box off via timers. 10-0 counter added
+re-added possibility to add a non public network (other SSID)->as in 1.00B4
+universal password set on 0786
+problem with EPG data (P/F and shedule) while turning on the box from deep standby (eco mode) solved

Grigorijjj
Posty: 9
Rejestracja: 23 marca 2014, o 12:33
Odbiornik: Ariva T65, Ariva T650i
Instalacja antenowa: powietrze Yaga
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Grigorijjj »

Tak sobie od paru- parunastu miesięcy obserwuję fora dotyczące dekoderów DVB-T sprzedawanych w naszym dziwnym kraju. Przez moje wredne łapy przewinęło się sporo tego pseudosprzętu, sic!
Tak, to wszystko to co jest sprzedawane u nas (tylko o takim sprzęcie mogę powiedzieć) to wielki syf. Mniejszy, jeżeli chodzi o stronę hardware-ową to jeszcze to jakoś chodzi (choć jednemu piszczy, innemu mruga, a jeszcze innemu się zawiesza i resetuje). To jeśli chodzi o sam soft (według mnie najprostsza rzecz do naprawienia/poprawienia/usprawnienia) to już tragedia. Bo wzorców jest na tym świecie co nie miara (Media Classic Player np). Jestem właścicielem (kurde w końcu to nie pies ;)) Arivy t65 jak i t650i. Przyczepię się paru rzeczy (następne w innym felietonie) do niby mediaplayer-a.
1. Napis na wyświetlaczu podczas odtwarzania filmu to 'piay' zamiast PLAY - celowo napisałem z małych liter.
2. Filmy w formacie .mkv wyświetla napisy ze środka [...] (sorki za to określenie). Ariva t65 tego nie robi, ale gubi w losowy sposób napisy.
3. czcionka to już tragedia. Poszarpana, bez najmniejszej czarnej obwódki, jest często trudna do odczytania (cholera niech ktoś naciśnie PAUSE i zobaczy jak powinna wyglądać czcionka idealna prawie (brak tylko czarnej obwódki).
4. No i na sam koniec tej części- tagi!!!!!!!!!!!!!!
Do jasnej [...] czy te Małe Chińskie Rączki- Oczka nie wiedzą, że z za takim znaczkiem- "/" jest kursywa (również za takim czymś - "{y:i}". Nie wspomnę o innych tagach, bo tego chyba Oni nie ogarną nigdy. Jeżeli już mają z tym problemy, to niech ten pseudoplayer tych znaków nie wyświetla!!!!!!
Sorki za te pomyje. Może ktoś mający dobry kontakt z Fergusonem wyśle im te uwagi. Może sobie to przeanalizują (w co wątpię). Jest szansa by t650i miało najlepszy odtwarzacz wśród tego chłamu sprzedawanego u nas w sklepach.
Na inne cenne uwagi ;) przyjdzie za chwilę czas. Do zobaczyska.
Grigorijjj

takron

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: takron »

Faktycznie, w najnowszym sofcie 1.10b3 poprawili wyświetlanie/pobieranie epg.

A co do wyświetlacza na obudowie: nie czepiajcie się 'literówek', bo jako takich ich nie ma - tuner ma wyświetlacz SEGMENTOWY przecież.

Grigorijjj
Posty: 9
Rejestracja: 23 marca 2014, o 12:33
Odbiornik: Ariva T65, Ariva T650i
Instalacja antenowa: powietrze Yaga
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Grigorijjj »

Pewnie że się czepiam tych literówek, bo to nie zmienia funkcjonalności dekodera.
Tylko ja wychodzę z założenia, że jak się już coś robi to trochę trzeba włożyć w to trochę serca. Można było dobrze zrobić napis FILE?. Można. Ale dlaczego jest PIAY a nie PLAY tego już zrozumieć nie mogę. Może jestem zbyt wymagający? Pewnie z powodu takich niedoróbek Ferguson w swojej instrukcji pisze, że jest to prosty odtwarzacz multimedialny (jakby chcieli się zabezpieczyć przed wieloma błędami i w pewien sposób usprawiedliwić).
Boli mnie bardzo, że nikt z tej firmy nie prowadzi tutaj (na forum) jakiejś konstruktywnej polemiki, bo wiele rzeczy dałoby się naprawić lub poprawić.
Pozdrawiam dział software-owy firmy Ferguson (niegdyś lidera w produkcji tunerów satelitarnych).

takron

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: takron »

Noo masz rację, mogło by być "PLAY" wyświetlane; ja przyjąłem, że "autor miał na myśli" wyświetlenie "Play".. ;-)
Istotnie szkoda że nikt oficjalnie ze strony Fergusona nie udziela się tutaj; ale jak ktoś niedawno zauważył - możliwe, że nas czytają, bo 'wytykane' usterki w miarę sukcesywnie poprawiają w kolejnych wersjach softu.. Myślę, że odtwarzacz multimedialny jest nazbyt prosty jak na sprzętową konfigurację t60i, ale nikt nie rozwiewa
Prawdę mówiąc, też sugerowałem się 'dobrą' marką przy wyborze pierwszego tunera. I ogólnie nie zawiodłem się na Fergusonie. Nie tylko jeśli chodzi o jakość wykonania, plastików, ale przede wszystkim na czułości głowicy (porównując póżniej z technisatem, którymiś wiwami i opticumem).
W moim t650i od jakiegoś czasu ...słychać piszczenie z części zasilającej kiedy jest wyłączony (eco). Na szczęście (jak na razie) nie jest to aż tak głośne jak w t65, więc nie biorę się za poszukiwanie wady i próby naprawy.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: distefano »

W T-65 piszczało od początku czy po jakimś czasie? Ja mam już go kilka dobrych m-cy i na razie jest cichy.

Grigorijjj
Posty: 9
Rejestracja: 23 marca 2014, o 12:33
Odbiornik: Ariva T65, Ariva T650i
Instalacja antenowa: powietrze Yaga
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Grigorijjj »

Takron, niestety wywołałeś wilka z lasu. Zapewne wielu czytających moje posty zastanawia się dlaczego, mimo wytykania błędów dekoderom Fergusona, posiadam w domu dwa różne dekodery tej firmy. Bo (nie chciałem wcześniej tego pisać- żeby ludzie z Fergusona nie popadli w samouwielbienie i samozachwyt) tunery t65 i t650i to najlepszy sprzęt tego typu na rynku!)
Dlatego wytykam i wytknę jeszcze wiele błędów, które tkwią w tym sprzęcie.
Co do napisów- jeszcze raz wytknę ich brzydotę i nieczytelność. Poszarpane, bez czarnej obwódki. Nie wiem dlaczego, jeżeli naciśnie się np PAUSE to tytuł wyświetlanego filmu przez OSD jest wyświetlany piękną i elegancką czcionką.
Na razie czepiam się tylko prostych rzeczy. Ale czy ktoś w tej firmie weźmie to pod uwagę?
Pozdrówka for All
PS. Mam to szczęście, że w moich dekoderach nic nie piszczy, nie mruga i się nie zawiesza.

takron

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: takron »

distefano,
kiedyś śledziłem wątek o T65; zrozumiałem z niego, że to od egzemplarza/partii zależało, jedne popiskiwały, inne nie. Nie pamiętam dokładnie, chyba problem tkwił w którychś cewkach... t65 poznałem u znajomych, którym 'przykazałem' taki konkretnie tuner kupić. może nawet nie zdają sobie sprawy że ich t65 też piszczy, albo że to jakaś wada, bo jest w pokoju w którym tylko gościnnie ktoś śpi. ja czasem miewam tą przyjemność ;P ostatecznie odłączam wtedy tuner od prądu..

Grigorijjj,
może i innych rzeczy bym się czepiał, gdybym korzystał. do portu usb mam podłączone wifi, jeśli już coś 'multimedialnego' oglądam, to z YT. domowe filmy są na NAS'ie, więc dopóki odtwarzacz multimedialny w t650i nie będzie mógł odtwarzać z sieci lokalnej, (co chyba nie nastąpi jednak nigdy), nie korzystam z niego. a o niedoróbach w 'aplikacjach internetowych' nie będę powtarzał uwag zgłaszanych przez innych, bo dotyczą ogółu a nie konkretnie ich egzemplarzy tunera.

Roman1234

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Roman1234 »

Witam,
Mam pytanie - czy w przypadku tego dekodera - po zapisie danego programu na dysk USB jest później bezproblemowa możliwość zgrywania go na komputer oraz edytowania i konwertowania zapisu do innych plików (np avi. rmvb)? Do jakiego formatu dekoder zapisuje? Jak długie filmy mozna nagrywać - czy są jakieś ograniczenia?
Z góry dziękuję za konkretną odpowiedź.

Grigorijjj
Posty: 9
Rejestracja: 23 marca 2014, o 12:33
Odbiornik: Ariva T65, Ariva T650i
Instalacja antenowa: powietrze Yaga
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Grigorijjj »

Roman 1234
Tak jest możliwość. Jest kilka programów.Aiseesoft MTS Converter, TSDoctor no i najlepszy ale i najdroższy VideoReDo TVSuite (pozwala nawet na wybranie każdego profilu jeśli kodujesz do mp4 [H.264] )

pozdrawiam.
Grigorijjj

Roman1234

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Roman1234 »

Dzięki - a bezposrednio tuner zapisuje do jakiego formatu (po wyborze zapisu z pilota)? I czy ma jakieś ograniczenia czasu zapisywania czy ograniczeniem jest jedynie pojemność dysku podłączonego przez USB?

Grigorijjj
Posty: 9
Rejestracja: 23 marca 2014, o 12:33
Odbiornik: Ariva T65, Ariva T650i
Instalacja antenowa: powietrze Yaga
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Grigorijjj »

Tylko liczy się format .TS. Niestety dzieli pliki na maksymalnie 4GB (więc trzeba je będzie przed obróbką połączyć- nie wiem czy VideoRedo to potrafi, bo używam go tylko do usuwania reklam i konwersji do mp4). Jak znajdę trochę czasu to sprawdzę czy jest taka możliwość. Tuner zapisuje jeszcze w jakimś własnym formacie, ale do obróbki się nie nadaje.
Lepszy do nagrywania jet ariva t65. Nie ma ograniczeń wielkości nagrywanego pliku. Oczywiście format nośnika musi być NTFS (tu nagrywa w formacie .MTS). Wszystkie programy do obróbki traktują oba formaty zapisu tak samo.

Radio-fonia

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Radio-fonia »

Szanowny FERGUSONIE
- KIEDY POJAWI SIĘ W T650i możliwość zgrania LISTY KANAŁÓW NA PENDRIWA ?
bardzo by się taka możliwość przydała - szcególnie w sieciach kablowych rozpowszechniających w DVB-T

- Czy bylibyście uprzejmi zaimplementować w firmware T650i sterowniki modemów 3G HUAWEI
E3131-s2

Sterowniki popularnego HUAWEI e3131-s2 zaszyte są np w firmware Amiko Alien2 i innych...
-"Add function: add below 3G USB Modems support :HUAWEI E3131-s2 ..."
http://forum.digisoft.org.ua/index.php? ... howfile=78
DODANIE TYCH STEROWNIKÓW modemu 3G HUAWEI e3131-s2 zwiększylo by napewno po wielokroć popularnosc T650I na rynku
,wszak to najpolularniejszy modem w Polsce !
(żródła dostepne w necie)


- mile widziana implementacja sterowników takiego rodzaju adapterów USB-RJ45 http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/adapter-lan-usb2

Najlepiej bylo by aby powstalo kilka odmian firmware, tak aby sobie użytkownik mógł wybrać z odpowiednimi dla niego sterownikami

- FERGUSONIE doróbcie proszę prosty timer wyłączajacy odbiornik np po 10,20,30,40,50....90 minut
uruchamiany z pilota jednym,dwoma kliknieciam , bez mozolnego wprowadzania godziny i daty !

jerzygc

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: jerzygc »

Prawdopodobnie krzyki na T650i na forum nic nie wniosą, rozumiem rozgorzyczenie itp. dlatego chciałbym zapoczątkować wspólną prośbę/inicjatywę urzytkowników, którą można by było wysłać do Fergusona w celu rozpatrzenia zmian w oprogramowaniu, może wspólnymi siłami uda się coś zdziałać, na pewno nikomu (a na pewno Fergusonowi) nie chce się wertować postów od początku tematu do końca więc w punktach dodajmy o co nam chodzi i co nas boli i taką listę życzeń wyślijmy, lub kopiujmy ułatwiająć możliwość naprawy proponowanych niedociągnięć (na pewno będą mieli łatwiej wychwycić niedocągnięcia zgłaszane przez nas)
Pkt. 1 niech ja przykładowo zapoczątkuję i niech kolejni urzytkownicy w postach kopuiują listę i w podpunktach 2,3,4... dodając swoję życzenia, tak będzię prosto i przejżyście i nic nie zginie w kolejnych postach
--------------------------------------------------


Ferguson Ariva T650i -poroponowane usprawnienia w oprogramowaniu:

1: Naprawa YouTube; wyświetlanie, przewijanie, pauza-wznowienie filmów

Miodek
Posty: 4
Rejestracja: 21 stycznia 2014, o 19:18

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Miodek »

jerzygc pisze:
Ferguson Ariva T650i -poroponowane usprawnienia w oprogramowaniu:

1: Naprawa YouTube; wyświetlanie, przewijanie, pauza-wznowienie filmów
2. Możliwość ręcznego dodania sieci tak jak to było w wersji 1.0B04 gdzie klikając zielony przycisk "dodaj" można było ręcznie dodać sieć, wpisać nazwę i wszystko mi działało, natomiast w nowszych wersjach nie ma tej opcji, jest tylko czerwony guzik "odśwież".

Awatar użytkownika
rusticalming
Posty: 102
Rejestracja: 11 października 2012, o 11:29
Odbiornik: Opticum x7
Ariva 250 combo
Ariva T650i
Instalacja antenowa: OPTICUM AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice/Iława

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: rusticalming »

@Miodek
kilka postów niżej, change log do najnowszej wersji
+re-added possibility to add a non public network (other SSID)->as in 1.00B4

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Byczek12345 »

jerzygc pisze: Ferguson Ariva T650i -poroponowane usprawnienia w oprogramowaniu:[/b]
1: Naprawa YouTube; wyświetlanie, przewijanie, pauza-wznowienie filmów
3. Reset tunera przy pierwszym filmie z YouTube (w wersji V1.10B03).

jerzygc

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: jerzygc »

(bez cytatów bedzie przejrzyściej)

Ferguson Ariva T650i -poroponowane usprawnienia w oprogramowaniu:
1: Naprawa YouTube; wyświetlanie, przewijanie, pauza-wznowienie filmów
2.
3. Reset tunera przy pierwszym filmie z YouTube (w wersji V1.10B03)
4.
.
.

Macie problemy jakieś z pendrivami przy tym tunerze? Chodzi mi o odtwarzanie filmów. Już na 4 pendrive coś się złego dzieje przy kilku próbach odtworzenia jakiegoś filmu. Zdarza się, że nie można np. wogóle filmu włączyć, albo wznowić, tuner wisi

Zablokowany