FERGUSON ARIVA T650i

takron

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: takron »

Ferguson Ariva T650i -proponowane usprawnienia w oprogramowaniu:
1. Naprawa YouTube; wyświetlanie, przewijanie, pauza-wznowienie filmów
2.
3. Reset tunera przy pierwszym filmie z YouTube (w wersji V1.10B03)
4. Odtwarzanie multimediów udostępnianych w sieci lokalnej (czyli dodanie klienta samby lub nfs) -przy braku miejsca w firmware: 'kosztem' czegoś z menu 'rozrywka' (np gier lub myiptv).
.

jerzygc

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: jerzygc »

Ferguson Ariva T650i -proponowane usprawnienia w oprogramowaniu (w wersji V1.10B03):
1. Naprawa YouTube; wyświetlanie, przewijanie, pauza-wznowienie filmów
2. Reset tunera przy pierwszym filmie z YouTube
3. Odtwarzanie multimediów udostępnianych w sieci lokalnej (czyli dodanie klienta samby lub nfs) -przy braku miejsca w firmware: 'kosztem' czegoś z menu 'rozrywka' (np gier lub myiptv).
4. (miejsce na Twoje spostrzeżenie, dopisz co chciałbyś żeby programiści zmienili w oprogramowaniu)(tą całość skopiuj do kolejnego punktu)

----
Może macie jakieś propozycje co do formatowania pamięci usb/rozmiaru jednostki alokacji (V1.10B3), przy którym nie występują problemy przy odtwarzaniu/wznowieniu fimów z USB?
Problem dalej występuje niestety na różnych pendrivach

Neosternik

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Neosternik »

A moje pytanie nie dotyczy tematu technioznego bezpośrednio ale czy mając ponownie wybór kupna tunera to wybralibyście w tej cenie ponownie Arive T650i??

jedrek1966

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: jedrek1966 »

Witam testowałem kilka modeli ale dla mnie niestety tylko Ariva.

platyna

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: platyna »

Witam,

Jestem zainteresowany zakupem tego tunera. Czy ktoś orientuje się czy timeshift w Arivie może działać w trybie automatycznym, tak jak np. w tunerach cabletech.
Tzn. chodzi o to aby nagrywanie rozpoczynało się bezpośrednio po zmianie kanału-bez ingerencji użytkownika, wciskania pause (aby można w dowolnym momencie cofnąć program).

I jeszcze drugie pytanie, bardzo zaciekawiła mnie opcja multiview. Czy można gdzieś na sieci podejrzeć jak ona działa? Są jakieś zrzuty ekranu, filmy? Może jakiś szanowny forumowicz byłby w stanie na szybko coś takiego podesłać?
Czy w multi widoku jest np. jeden dynamiczny obraz + dla pozostałych statyczne miniaturki?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

kucyk20

Re: Odp: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: kucyk20 »

Witam,
TimeShift działa tak jak go ustawiwszy. Chcesz automat to będzie automat. ;-)
Pozdrawiam.

Roman1234

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Roman1234 »

Witam ponownie.
Nabyłem w końcu Arivę T650i. Na razie ją testuję.
Zauważyłem jednak, że gdy odtwarzam filmy z pendriva - pozostają na nim jakieś 4bitowe śmieci - tytuły odtwarzanych filmów z rozszerzeniem .bin. Można cos z tym fantem zrobić?
Informacja dla forumowiczów - Ariva czyt dyski 2TB na NTFS-ie.
Pozdrawiam

platyna

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: platyna »

@ kucyk20
Dzięki za informację. A gdzie się aktywuje ten tryb automatyczny dla time shift? W instrukcji znalazłem tylko informację, że trzeba nacisnąć pause aby rozpoczęło się nagrywanie do bufora-ale to nie jest tryb auto.
Mnie chodzi o to aby nagrywanie zaczynało się bez tego, tzn. aby audycja nagrywała się w tle zaraz po przełączeniu na dany program, co pozwoli na przewijanie jej wstecz w dowolnym momencie.

Kolega korzysta tej opcji multiview? Jest to wygodne do podglądu co się dzieje na innych kanałach? Rozumiem, że wtedy w jednym okienku jest podgląd na żywo, a reszta to zrzuty ekranu z danego momentu?

Pozdrawiam
edit: dla wszystkich zainteresowanych działaniem multiview, znalazłem na youtube coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... 1YDQ#t=222
Niestety nie widać czy po załadowaniu całej mozaiki, w jednym oknie jest pogląd na żywo. Jeżeli tak, to zastanawiam się czy można przełączać się między tymi oknami.

Awatar użytkownika
rusticalming
Posty: 102
Rejestracja: 11 października 2012, o 11:29
Odbiornik: Opticum x7
Ariva 250 combo
Ariva T650i
Instalacja antenowa: OPTICUM AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice/Iława

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: rusticalming »

@platyna
Ta funkcja jest domyśnie włączona. Przy przełączeniu na kanał jest automatycznie na nim aktywowana.

Chrisst
Posty: 16
Rejestracja: 11 lutego 2014, o 13:04
Odbiornik: Ferguson Ariva T650i

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Chrisst »

Ferguson Ariva T650i -proponowane usprawnienia w oprogramowaniu:
1. Lepszy przeskok do dowolnego punktu nagrania lub filmu. Najlepiej podając dokładny czas gdzie ma się zacząć odtwarzanie.

Aktualnie bardzo mnie to czasem irytuje, że gdy wyłączę film np na 52 minucie to nie ma szans wskoczyć w ten czas ponownie gdy chce oglądać dalej. Kombinuje z przeskokami a i tak się nie dopasuje. I znowu oglądam od np 48 minuty żeby doczekać do momentu w którym skończyłem.

wiesiek0102
Posty: 73
Rejestracja: 9 września 2011, o 20:07
Odbiornik: WIWA HD-100
Nadajnik - obiekt nadawczy: KATOWICE KOSZTOWY

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: wiesiek0102 »

Wgrałem najnowszy soft i mam dziwne rzeczy ... Czarny obraz przez kilkanaście sekund (audio jest). Po chwili wizja dopiero wskakuje.

jedrek1966

Ariva T650i brak pełnego pasma

Post autor: jedrek1966 »

Szkoda że nie można odbierać na Fergusonie pasma 122 Mhz na tej częstotliwości nadaje UPC kilkanaście programów cyfrowych darmowo a więc byłaby możliwość oglądania ich na tv kineskopowym .
Mój Panasonic ma całe pasmo da się ano da.

unimog1

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: unimog1 »

jedrek 1966

Ale np.1TVP HD jest na 220MHz,ale czy to da się oglądnąc na tunerze DWB-T?UPC wprawdzie nie są dekodowane,ale czy łyknie to z kabla analogowego z dołączonym pakietem cyfrowych,bo dołożyli dość dawno do kablówki po analogu?Oczywiście mam na myśli ten pakiet z telewizji naziemnej dołaczonej do kabla analogowego.Możesz odpowiedzieć czy próbowałeś?

Sprawdziłem przed chwilą,Nie ma szans na odbiór wogule tych kanałów,potrzebny jes tuner jak sądzę DWB-C.A już myślałem że czegoś tu nie wiem.Oczywiście też mam w kablu analogowym ten pakiecik naziemnej i jestem z Krakowa.A więc wszystko jasne!Jesteś w błędzie kolego jedrek.

Grigorijjj
Posty: 9
Rejestracja: 23 marca 2014, o 12:33
Odbiornik: Ariva T65, Ariva T650i
Instalacja antenowa: powietrze Yaga
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Grigorijjj »

Do Chrisst
Player video jest nieźle skopany. Pisały go chyba jakieś małe chińskie rączki w piaskownicy ;). Problem o którym piszesz jest dla mnie również niezrozumiały. W instrukcji jest jak byk napisane, że po wciśnięciu EDIT można przeskoczyć do dowolnego momentu filmu. Tak niestety nie jest. Ale na szczęście tuner " pamięta" gdzie skończyło się oglądać ostatni film. Napisałem w cudzysłowie bo to nie działa jak trzeba. Po otwarciu tego ostatniego filmu, pojawia się pytanie, czy rozpocząć od ostatniej oglądanej pozycji (mniej więcej tak to brzmi). Jednak po potwierdzeniu (TAK) znajdziemy się w czarnej d....!!!!. Pojawia si skala 0d 0 sekund do 11 sekundy... i ani przewijać ani edytować filmu się już nie da! Masakra straszna. Trzeba zrobić stop, wyjść z odtwarzania i ponownie uruchomić film. Normalnie baja bongo ;). No ale jest mały myk dzięki któremu odtworzymy film od ostatniej oglądanej pozycji.
Wystarczy mieć na stałe na nośniku z którego odtwarzamy filmy mieć kilkumegabajtowy plik np test.avi, test.mp4 i go odtworzyć przed właściwym filmem. Wystarczy że zacznie się odtwarzać, zamykamy go i odtwarzamy właściwy film. I po potwierdzeniu czy chcesz oglądać film do ostatniej pozycji film faktycznie zaczniemy oglądać od momentu gdzie przerwaliśmy. Jest jeszcze wiele bzdur w tym dekoderze. Ale nie chce mi się już tego pisać bo to niczego nie zmieni.
Pozdrawiam i sorki za interpunkcję, chodzi mi o siłę przekazu ;)

Neosternik

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Neosternik »

Mam ten tuner dwa dni i porównanie do tunera Xenic.Otóż Ariva przy próbie uruchomienia pliku .vob wywala błąd Audio Format not supported gdzie tani Xenic radzi sobie znakomicie.Czy jest możliwość rozdzielenia portu USB na dwa??Przykładowo żeby podpiąć WIFI oraz dysk lub pendrive,czego używacie w takiej sytuacji?Jak Wam spisuje się HDMI CEC? U Mnie wygląda to tak że gdy nacisnę na pilocie TV PowerOff to wyłącza również tuner.Gdy nacisnę to samo na pilocie tunera to nie wyłącza TV tylko sam tuner.Gdy chcę włączyć zestaw to czy uruchomię TV czy tuner to nie włączają się razem tylko trzeba każdy osobno włączać.Trochę to do niczego.

kanan

Brak dzwięku DTS

Post autor: kanan »

witam

mam problem z odtwarzaniem ścieżki audio w formacie DTS,czy wgranie nowego softu coś pomoze ktoś wcześniej pisał że u niego odtwarza ścieżkę dts ale tylko przy filmach mkv,u mnie niestety w żadnym mkv,avi nie odtwarza dts.

Awatar użytkownika
rusticalming
Posty: 102
Rejestracja: 11 października 2012, o 11:29
Odbiornik: Opticum x7
Ariva 250 combo
Ariva T650i
Instalacja antenowa: OPTICUM AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice/Iława

Re: Brak dzwięku DTS

Post autor: rusticalming »

@kanan
Przecież na pudełku masz napisane, że odbiornik odtwarza DTS tylko w formie pass through, tzn. musisz podłączyć koaksialem do kina lub amplitunera.

pawelcio

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: pawelcio »

Witajcie.
Zamierzam kupić odtwarzacz multimedialny, głównie będzie służyć do oglądania filmów przez USB (lub WIFI).
Do tej pory używałem WIWA HD80, jednak teraz muszę kupić coś nowego.
Mam prośbę o wrzucenie kilku screenów, gdzie byłoby widać, jak wyglądają napisy w filmach przez USB.
Interesuje mnie:
-jaki krój ma czcionka (biała w obwódce)-widziałem gdzieś screeny z czcionką z tzw szeryfami (jak Timers New Roman) i kilka z prostym krojem (jak Arial) - proszę o sprostowanie, jaki jest krój białej czcionki w T650i.
-jakie wyglądają rozmiary czcionki.
-jeśli film ma inne proporcje, niż 16:9 (kinowe, czyli pasy na górze i dole), to czy czcionkę można swobodnie przesuwać poza rozmiar obrazu (na czarne pasy).

Pozdrawiam.
Paweł

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: apk »

jedrek1966 ARIVA T650i
„Jest to pierwszy na rynku odbiornik sygnału DVB-T, który odbiera sygnał wejściowy w całym paśmie od 110 do 862MHz (niestandardowa funkcja, idealne rozwiązanie dla sieci, które nie przenoszą częstotliwości z zakresu UHF, a w których brak już jest miejsca w paśmie VHF) i pozwala na korzystanie z szerokiego wyboru serwisów internetowych.” :D
http://www.ferguson-digital.eu/pl/produ ... iemna.html

Awatar użytkownika
Krzysiek25
Posty: 125
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 12:49
Miejscowość: Jedlnia-Letnisko
Odbiornik: WIWA H.265 MAXX,DAB+100,OPTICUM Premium Box H.265
Instalacja antenowa: H/V Dipol 28/5-12/21-60 DVB-T ze wzmacniaczem LNA-101
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przysucha/Kozłowiec,Radom/ul.Przytycka

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Krzysiek25 »

Witam mam pytanie do użytkowników T650i:
czy u Was w ustawionym opcji "Ulubione"kanały działa wam przycisk back(ostatnio oglądane)bo u mnie nie da się cofać do ostatnio oglądanego kanału w utworzonej liście "Ulubione"
i jeszcze jedno czy działa wam opcja "kanał startowy" z podłączonym dyskiem twardym USB bo mi raz działa a raz nie
dziękuje za odp

Zablokowany