FERGUSON ARIVA T650i

Awatar użytkownika
rusticalming
Posty: 102
Rejestracja: 11 października 2012, o 11:29
Odbiornik: Opticum x7
Ariva 250 combo
Ariva T650i
Instalacja antenowa: OPTICUM AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice/Iława

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: rusticalming »


Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Byczek12345 »

Niewiele poprawiono, w dalszym ciągu reset (wyłączenie i załączenie) dekodera po wejściu na YouTube. Trzeba także ręcznie włączać połączenie internetowe po wyłączeniu dekodera.

Edycja.

Dodatkowo podczas aktualizacji podają wersję V1.21B1, zamiast V1.12B1.

wiesiek0102
Posty: 73
Rejestracja: 9 września 2011, o 20:07
Odbiornik: WIWA HD-100
Nadajnik - obiekt nadawczy: KATOWICE KOSZTOWY

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: wiesiek0102 »

Napisz do serwisu a nie tutaj.
Osobiście wg mnie powinni zrobić listę rzeczy do zmian w sofcie, i odznaczać co zrobione (wprowadzone) i datę premiery nowego softu :)
Jak wprowadza jeszcze trochę zmian będzie naprawdę ok. I tak już dekoder nieźle się sprawuje.

Awatar użytkownika
rusticalming
Posty: 102
Rejestracja: 11 października 2012, o 11:29
Odbiornik: Opticum x7
Ariva 250 combo
Ariva T650i
Instalacja antenowa: OPTICUM AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice/Iława

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: rusticalming »

@Byczek12345

U mnie działa, i po wyłączeniu całkowicie odbiornika z prądu i po standby, połączenie z siecią jest wznawiane automatycznie. Zrestartuj ruter.

Awatar użytkownika
cignacy
Posty: 280
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: 42LB671, ARIVA 150C, C-ch 83Q. ARIVA T55 + monitor LCD.
Instalacja antenowa: ASP-8 - 8m n.p.gr. Wzm.przelotowy 12dB-5V z t-a. Druga pasywna 1m niżej.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrz-ne , Kosz-wy, Czechy

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: cignacy »

Chyba coś poprawili. Jest wersja z dzisiejszą datą.

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Byczek12345 »

rusticalming pisze:@Byczek12345

U mnie działa, i po wyłączeniu całkowicie odbiornika z prądu i po standby, połączenie z siecią jest wznawiane automatycznie. Zrestartuj ruter.
U mnie nie działa, nawet po wgraniu softu z 20.08.2014 (poprawili nazwę pliku).

Może trzeba na sztywno wpisać IP, albo wyłączyć kodowanie sieci? Nie sprawdzałem.
Nie wyłącza internetu jeżeli tryb standby ustawiony jest na szybki i wyłączymy dekoder pilotem. Po wyłączeniu zasilania, trzeba na nowo załączać internet (także po resecie na YouTube).
U mnie jest kodowanie WEP, DHCP włączone.

Przy tych samych ustawieniach na sofcie "T650i_20140327_V1.10B3.abs" włącza internet automatycznie (przydziela IP, podłącza AP).

@wiesiek0102@, nikt tu nie pisze że to zły dekoder, potwierdzam, FERGUSON ARIVA T650i jest dobrym dekoderem w tej cenie.

rusticalming pisze:..... Zrestartuj ruter.
Restart rutera nie wchodzi w grę, jest zabezpieczony hasłem przez dostawcę, z niego jest przydzielany DHCP.
Na innym ruterze (G.Duo) dekoder łączy się automatycznie.
Wynika z tego że mój ruter AirGird5M (lub WRT150A który działa tylko jako AP) nie lubi Fergusona po aktualizacji.
Ostatnio zmieniony 24 sierpnia 2014, o 12:13 przez Byczek12345, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
rusticalming
Posty: 102
Rejestracja: 11 października 2012, o 11:29
Odbiornik: Opticum x7
Ariva 250 combo
Ariva T650i
Instalacja antenowa: OPTICUM AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice/Iława

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: rusticalming »

@Byczek12345

U mnie działa, kodowanie WPA2 na Asus AC56U i Netgear 3500L v2. Adres przypisywany po DHCP.

jarek65w

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: jarek65w »

Witam
Kupiłem tytułowego Ferdka do niego W02 - wczoraj zaktualizowałem za jego pomocą oprogramowanie i to by było tyle internetu na Arivie :? .
Pokazuje połączenie z siecią (na liście dostępnych) sygnał ponad 90% ale wszelkie próby kończą się komunikatem nie masz połączenia z siecią.
Co do chorobci jest , ktoś mnie naprowadzi ? Dlaczego przed aktualizacją połączył się i pobierał listy dostępnych programów a teraz nic ?
Ustawień nigdzie nie zmieniałem , klucz oczywiście wpisany.
pozdro
p.s. wgrałem soft z kwietnia/13 teraz to już się w ogóle nie łączy z netem.
co jest z tym fergusonem - sprzedają coś co nie działa , po co wiec ten adapter ?

Arbitekt
Posty: 2
Rejestracja: 27 sierpnia 2014, o 21:09

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Arbitekt »

Mam najnowszą wersję softu. Problem mam jak kolega wyżej.
Dopiero jak wyłączyłem szyfrowanie WPA2 udało mi się połączyć z siecią. Zbyt wcześnie się cieszyłem, włączyłem Youtube wybieram film z wyświetlonej listy, piszę informacja, nie znaleziono filmu. Na każdym innym serwisie ten sam problem.

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Byczek12345 »

W moim przypadku dekoder obraził się na nazwę sieci (po wielu próbach doszedłem do tego), szyfrowanie WEP czy WPA mu nie przeszkadza. Musiałem utworzyć w routerze sieć dla gości. Zmiana nazwy sieci na inną pomogła, zaczął łączyć internet automatycznie :o

Coś musiało się zapisać w pamięci i aktualizacja czy reset tego nie kasuje.

Mam pytanie do posiadaczy tego dekodera, czy można go zmusić by łączył się z siecią ukrytą :?:

Miodek
Posty: 4
Rejestracja: 21 stycznia 2014, o 19:18

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Miodek »

Byczek12345 pisze:...Mam pytanie do posiadaczy tego dekodera, czy można go zmusić by łączył się z siecią ukrytą :?:
W sofcie w wersji 1.0B04 i chyba w 1.10B3 można. O ile dobrze pamiętam klikając zielony przycisk "dodaj" można ręcznie dodać sieć.

Awatar użytkownika
rusticalming
Posty: 102
Rejestracja: 11 października 2012, o 11:29
Odbiornik: Opticum x7
Ariva 250 combo
Ariva T650i
Instalacja antenowa: OPTICUM AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice/Iława

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: rusticalming »

Znalazłem sposób, jak odtworzyć wszystko na YouTube...od razu po potwierdzeniu OK, naciskajcie strzałkę w dół, pewnie przewija wówczas reklamy. Wszystkie VEVO działaj:)

enkidu

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: enkidu »

no niestety tak dobrze to youtube nie działa :) mi z kolei brakuje w tym tunerze przycinania obrazu do formatu 21:9 (oraz kilku innych opcji kadrowania). Niestety ale przy naszej dzikiej cyfrze oraz niektórych wyświetlaczach tego po prostu brakuje.

pitpc1978

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: pitpc1978 »

Witam serdecznie, sprzęt jak najbardziej polecany, dobra jakość odbioru i w ogóle - bardzo dobra. Jeśli chodzi o temat aktualnie poruszany to mam moduł Wi-fi ale właściwie nie używam więc pominę tą kwestię. Cena sprzętu myślę że adekwatna do jakości urządzenia.
...Tylko zawsze nurtowała mnie jedyna rzecz, którą muszę tutaj wspomnieć. Może ktoś także tak ma. Od nowości dekoder w innym czasie przełącza poszczególne kanały, tzn, przy kanałach TVP - przełącza szybko. Po naciśnięciu CH+ lub CH-, przełącza właściwie od razu, może ok sek. Natomiast inne kanały z innego MUXa, przełącza 5-6 nawet zdarza się że do 10 sek. Klikasz w pilocie przycisk i nic, czeka się i czeka, aż po tak długiej pauzie przełącza.

Co to może być.... ktoś tak ma.

Było tak zawsze ale po wgraniu nowego softu ten czas wydłużył się o ok. 2-3 sek.

Jest to jedyna rzecz którą prosiłbym aby programiści zmienili, aby dawało się szybko przełączać kanały.

Pozdrawiam serdecznie.

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Byczek12345 »

Ja u siebie nigdy czegoś takiego nie zauważyłem, przełączanie programu trwa ok. 1 sekundy, niezależnie od muxa. Może masz słaby, albo złej jakości sygnał z anteny. Pół sekundy dłużej przełącza na kanał HD.

pitpc1978

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: pitpc1978 »

Antena taka mała panelowa na balkonie a zasilana jest z dekodera. A sygnał raczej dobry 96%/73% na wszystkich kanałach.

Awatar użytkownika
rusticalming
Posty: 102
Rejestracja: 11 października 2012, o 11:29
Odbiornik: Opticum x7
Ariva 250 combo
Ariva T650i
Instalacja antenowa: OPTICUM AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice/Iława

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: rusticalming »

@pitpc1978

Jeżeli masz podłączony jakiś nośnik USB, odłącz go na chwilę i zobacz czy jest jakaś zmiana. Po przełączeniu kanału aktywuje się automatycznie Timeshift.

pitpc1978

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: pitpc1978 »

pięknie dziękuję, sprawa rozwiązana. Pendriva włożyłem innego i wszystko chodzi szybciej. Wcześniej 16GB Kingston a teraz 32 GB Kingston i z większym przełączanie kanałów działa szybciej.

m0ck
Posty: 25
Rejestracja: 3 czerwca 2012, o 13:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: 1T1Q

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: m0ck »

W jaki sposób przeskoczyć do wybranej minuty podczas oglądania filmów z pendrive'a?
Zauważyłem też, że podczas przewijania niektórych filmów następuje brak synchronizacji audio z wideo.
Też tak macie?
Jak temu zaradzić?

fleszgordon

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: fleszgordon »

Ferguson wydał nowe oprogramowanie do T650i

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... 41027.zip/

Zmiany:
-poprawione Dailymotion i YouTube (działa Vevo)
-dodali WybieramTV (taki przewodnik po programach nawet z satki)

Zablokowany