FERGUSON ARIVA T650i

trigle
Posty: 10
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 10:28
Odbiornik: Ariva T650i FW 1.01B4
WiFi W03
Cabletech URZ0083E FW 1.09
Instalacja antenowa: Antena pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN ŁÓDŹ EC4

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: trigle »

Nowa wersja oprogramowania Ariva T650i v1.12B6

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... 112B6.zip/

1.12B6
+fixed problem with receiving DD+ soundtrack on some polish channels (for example TV4)
+fixed problem with audio description

mihau
Posty: 49
Rejestracja: 1 lutego 2015, o 15:42
Miejscowość: Gryfino
Odbiornik: Fte MAX T220 HD

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: mihau »

mihau pisze:Podłączyłem do plazmy i tam na Fokus Tv odstęp prawej krawędzi loga od prawej krawędzi obrazu jest dużo większy niż na Fokus TV z tunera satelitarnego podłączonego do telewizora kineskopowego.
Podłączyłem też Arivę do tego gniazda SCART telewizora kineskopowego do,którego podłączany jest tuner satelitarny i wtedy obraz przycięty był minimalnie mniej niż w przypadku drugiego gniazda SCART ale i tak odstęp między prawą krawędzią loga ,a prawą krawędzią obrazu był mniejszy niż w przypadku tunera satelitarnego.

Zmieniłem kabel euro na inny i teraz z tego samego wejścia mniej przycina logo.
Gdy przełączyłem z RGB na YUV to logo Polsatu czy TV4 mieściło się całe ale na białych literach na dole było widać mrugającą linię .W przypadku RGB czegoś takiego nie ma ale logo stacji nie przycina jedynie przy 480i ale obraz wtedy wygląda jak NTSC.

pawlok
Posty: 57
Rejestracja: 3 stycznia 2015, o 13:07
Odbiornik: MARANTZ ST35 + dla DAB DENON DRA109
Instalacja antenowa: FM dokólna H + 1 DIPOL V + dla DAB Yaga na VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Góra k/Śremu

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: pawlok »

Pytanie o układ EPG.
Wyświetla mi się w "poziomie" na zasadzie linia=kanał i całość pozycji lewo/prawo.
W starym bodajże T50 EPG wyświetlało się w pionie na zasadzie na ekranie jeden kanał i góra/dół odczyt programów.
Nie będe ukrywał że dla mnie układ pionowy jest znacznie przyjaźniejszy- więcej informacji o programie z ramówki widać od razu.
Czy można jakoś ustawić sposób wyświetlania epg?

pozdrawiam
Paweł

wakcaj
Posty: 6
Rejestracja: 11 lutego 2015, o 16:35
Odbiornik: Ariva T650i

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: wakcaj »

Witam po dłuższej przerwie.
Jak pisałem wcześniej tak jest teraz. Nie udało mi się nagrać nic. Aktualnie kupiłem
dysk zewnętrzny 160GB USB 2.0. Proszę opiszcie mi krok po kroku ustawienia nagrywania.
Na razie wpiąłem dysk do HUB-a razem z WIFI ale dekoder go nie widzi.
Pozdrawiam.

wakcaj
Posty: 6
Rejestracja: 11 lutego 2015, o 16:35
Odbiornik: Ariva T650i

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: wakcaj »

Witam po dłuższej przerwie.
Jak pisałem wcześniej tak jest teraz. Nie udało mi się nagrać nic. Aktualnie kupiłem
dysk zewnętrzny 160GB USB 2.0. Proszę opiszcie mi krok po kroku ustawienia nagrywania.
Na razie wpiąłem dysk do HUB-a razem z WIFI ale dekoder go nie widzi.
Pozdrawiam.

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: fred »

O ile się nie mylę, to Ariva widzi tylko jedno urządzenie na raz.

wakcaj
Posty: 6
Rejestracja: 11 lutego 2015, o 16:35
Odbiornik: Ariva T650i

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: wakcaj »

Nareszcie rozszyfrowałem co nieco.
Nieprawda, że odbiornik widzi tylko jedno urządzenie.
Po podłączeniu dysku i Wifi do Huuba odbiornik widzi oba urządzenia
lecz nie mozna nic nagrać na dysk. Po wpięciu samego dysku nagrywa bez
problemu. Dlaczego?!!!! Czy musi być odpowiedni rozdzielacz USB?
Pozdrawiam

fred
Posty: 285
Rejestracja: 13 kwietnia 2012, o 01:17
Odbiornik: Ferguson Ariva T65
Ferguson Ariva T650i
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź, ECIV Zygry

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: fred »

Widzi tylko, że nie obsługuje. To tak jakby nie widział.

wakcaj
Posty: 6
Rejestracja: 11 lutego 2015, o 16:35
Odbiornik: Ariva T650i

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: wakcaj »

Witam.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jaki rozdzielacz USB mogę
wpiąć żeby było WiFi i dysk do nagrywania?
Chodzi mi o nazwę i firmę.

Awatar użytkownika
rusticalming
Posty: 102
Rejestracja: 11 października 2012, o 11:29
Odbiornik: Opticum x7
Ariva 250 combo
Ariva T650i
Instalacja antenowa: OPTICUM AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice/Iława

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: rusticalming »

Ukazało się nowe oprogramowanie.
http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... down/1939/

Zmiany:

+poprawiono wyświetlanie znaków w przewodniku po programach (GUIDE->Info->Żółty klawisz funkcyjny)
+poprawiono funkcję skoku czasowego przy odtwarzaniu zrealizowanych nagrań (klawisze Page UP/Down)

grucha1985
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwietnia 2015, o 17:37
Odbiornik: TUNER DVB-T ARIVA FERGUSON T650i
Instalacja antenowa: Telewizja kablowa z sygnałem dvbt w instalacji zbiorczej
Nadajnik - obiekt nadawczy: So-Net Telewizja Kablowa Wrocław

Uszkodzony dekoder dvbt Ariva ferguson t650i

Post autor: grucha1985 »

Dzień dobry!!!Mam do państwa 2 pytania w sprawie dekodera Ariva T650i!!!Pierwsze pytanie czy to jest normalne ze dekoder po podłączeniu anteny siatkowej i zainstalowaniu kanałów łapie podwójnie kanały czyli chodzi mi oto ze np.łapie kanały od 1 do 23 a po przełączeniu na 24 kanał znowu jest ten sam kanał co był złapany na kanale pierwszym i tak do kanału 48 a i chciał bym dodać ze w drugim pokoju mam dekoder dvbt cyfrowego polsatu thd 1000 i w nim kanały łapią się pojedynczo bez żadnych powtórek!!!A drugie pytanie mam takie bo moja dziewczyna ma w domu telewizje kablowa w której jest sygnał dvbt i po podłączeniu dekodera Ariva ferguson t650i dekoder łapie wszystkie kanały te co są dostępne poprzez telewizję naziemną plus dodatkowe kanały które oferuje dostawca kablówki ale jest jeden problem bo po zainstalowaniu kanałów pokazuje się kanał np polsat i pokazuje co na nim leci w danym momencie na pasku ale na ekranie telewizora pojawia się komunikat brak lub zły sygnał i powiem ze z każdego muxu brakuje po 2 po 3 kanały!!!A dodatkowe kanały które mi oferuje dostawca kablówki są wszystkie prócz tych kanałow z muxów np.polsat tvn tvn 7 fokus tv ttv tv 6 tv 4 itd!!!A jeśli do tej kablówki podłącze dekoder dvbt cyfrowego polsatu thd 1000 to wszystko działa normalnie!!!A chciał bym też powiedzieć ze bylem z tym dekoderem u dostawcy tej telewizji kablowej i u niego także nie łapało wszystkich kanałów!!!Proszę o pomoc w tej sprawie bo nie wiem co mam robić z tym dekoderem bo dając za dekoder 130 zł myślałem ze będzie mi działać wszystko normalnie!!!A zapomniałem ostatnio z państwa strony ściągnołem najnowsze oprogramowanie i go zainstalowałem w dekoderze i dalej jest to samo!!!Proszę bardzo o odpowiedz w tej sprawie !!! Pozdrawiam

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Uszkodzony dekoder dvbt Ariva ferguson t650i

Post autor: eter »

Napisałeś bardzo chaotycznie swój opis i trudno się połapać o co ci tak naprawdę chodzi.
Po pierwsze, masz podłączony tuner do instalacji antenowej (siatka).
Odbierasz na nim wszystkie programy, tylko jak piszesz "podwójnie".
Nie jest to wada tunera jeśli już, tylko sytuacja, kiedy mając podłączoną antenę siatkową zapewne ze wzmacniaczem, odbierasz najprawdopodobniej podwójną ilość MUXów z różnych nadajników.
Możesz przecież usunąć te dodatkowe programy, które ci się wczytały w trybie automatycznego przeszukiwania. Problem rozwiązany. Możesz także zaprogramować tuner ręcznie, wybierając po kolei trzy MUXY i przeszukiwać je. Oczywiście wybierasz te MUXY, które są w najlepszej jakości odbioru w twoim miejscu zamieszkania.
Oczywiście to w sytuacji, kiedy wczytują ci się wszystkie programy z trzech MUXów, tyle, że jak piszesz podwójnie. Nie napisałeś jasno w opisie czy właśnie tak jest, czyli, że odbierasz wszystkie programy z anteny siatkowej a problemem jest to że są "jedynie zdublowane".
Sytuacja z odbiorem z instalacji kablowej to zupełnie inny problem. Chcesz odbierać programy z jakiej instalacji? Bo nie bardzo wiadomo już.
Każdą sytuację należy rozpatrywać osobno.
Napisz więc jak chcesz odbierać tym tunerem. Wówczas można rozpatrywać dalsze konfiguracje.
Poza tym jeśli cię dobrze zrozumiałem, to podłączając dekoder do swojej instalacji kablowej, odbierasz wszystkie programy nadawane przez operatora kablówki, tylko nie ma programów, które są nadawane w DVB-T, czyli techniką naziemną? Czy tak?
I ty właśnie chcesz odbierać tym tunerem programy z instalacji kablowej, lecz jest brak wówczas, tych z naziemnych muxów. Czy o to chodzi?
Najprościej, skoro już byłeś u operatora kablówki, spytać się na jakich częstotliwościach są "wpuszczone" poszczególne trzy muxy w kabel i ręcznie ustawiając te częstotliwości na tunerze zobaczyć dlaczego ich tuner nie widzi.
Operator kablówki może "wpuścić" te muxy na tych samych częstotliwościach na jakich są nadawane naziemnie, ale może też być inna sytuacja i rozwiązania.
Dziwne, że nie udzielił ci jasnej odpowiedzi, dlaczego twój tuner nie odbiera tych muxów.

Awatar użytkownika
rusticalming
Posty: 102
Rejestracja: 11 października 2012, o 11:29
Odbiornik: Opticum x7
Ariva 250 combo
Ariva T650i
Instalacja antenowa: OPTICUM AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice/Iława

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: rusticalming »

@grucha1985
Ten Twój operator to jakaś mega mała firemka jest. Nawet nie posiada własnej strony internetowej, a kontakt jest na gmaila. W takim przypadku prawdopodobieństwo, że coś jest nie tak skonfigurowane na stacji czołowej jest bardzo duże.

grucha1985
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwietnia 2015, o 17:37
Odbiornik: TUNER DVB-T ARIVA FERGUSON T650i
Instalacja antenowa: Telewizja kablowa z sygnałem dvbt w instalacji zbiorczej
Nadajnik - obiekt nadawczy: So-Net Telewizja Kablowa Wrocław

Re: Uszkodzony dekoder dvbt Ariva ferguson t650i

Post autor: grucha1985 »

ręcznie także ustawiałem kanały ale zawsze było tak samo brak sygnału lub zły sygnał!!!Nadawca sygnału kablowego nadaje na częstotliwości od 6 do 11 kanału!!!A chodziło mi dokładnie ze nie łapie poszczególnych kanałów z danego muxu!!!Czyli np.jak na muxie 1 nadawane jest 7 kanałów to łapie mi 4 kanały normalnie a 3 nie!!!I na tych 3 dekoder pokazuje mi brak lub zły sygnał!!!A jak sprawdzam sygnał to moc jest 90 % a jakość sygnału jest 76 % możne w tym tez tkwi problem!!!Z góry dziekuje za odpowiedz :-)

grucha1985
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwietnia 2015, o 17:37
Odbiornik: TUNER DVB-T ARIVA FERGUSON T650i
Instalacja antenowa: Telewizja kablowa z sygnałem dvbt w instalacji zbiorczej
Nadajnik - obiekt nadawczy: So-Net Telewizja Kablowa Wrocław

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: grucha1985 »

a dostawcą kablówki jest Telewizja Kablowa So Net Sławomir Ogórek !!!A to ze jest on małą firma to się zgodzę !!!

grucha1985
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwietnia 2015, o 17:37
Odbiornik: TUNER DVB-T ARIVA FERGUSON T650i
Instalacja antenowa: Telewizja kablowa z sygnałem dvbt w instalacji zbiorczej
Nadajnik - obiekt nadawczy: So-Net Telewizja Kablowa Wrocław

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: grucha1985 »

a zapominałem dostawca kablówki twierdzi że jest uszkodzony dekoder bo mu go zostawiałem do sprawdzenia i mówił że u niego dzieje się to samo co u mnie i ze on posiada taki sam dekoder i u niego wszystko działa na tym jego dekoderze i że to jest wina oprogramowania ale ściągnąłem najnowsze oprogramowanie ze strony producenta i dalej jest to samo!!!

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: eter »

Pozostaje tylko poprosić dostawcę o pożyczenie "jego dekodera", aby upewnić się, że to faktycznie wina twojego odbiornika a nie jego jakieś pokrętne odpowiedzi.
Niech ci poda jaki ma wgrany sofy w tym swoim, jeśli, co chyba najbardziej prawdopodobne, nie będzie ci chciał pożyczyć tego swojego.
Możliwe, że coś jest ze sprzętem, ale ja bym raczej stawiał na zły sygnał w kablu z jego winy.
Poza tym skoro nadaje na tych częstotliwościach o których mówisz, to nie wiadomo, czy w ogóle są one poprawnie wpuszczane w kabel, zwłaszcza, że nadaje je na innych częstotliwościach niż są nadawane w eterze.
Potem jeszcze sprawa, czy w tym kablu są jeszcze nadawane programy analogowe, dochodzi możliwość zakłóceń jak sieć jest źle skonfigurowana i stąd mogą być problemy, tak jak napisał wcześniej kolega rusticalming.
Popytaj sąsiadów czy oni odbierają wszystkie programy poprawnie.
Poza tym to ten dostawca powinien się do ciebie pofatygować i pokazać ci poprawny odbiór u ciebie w mieszkaniu na jakimś dekoderze, wówczas będziesz wiedział co robić. Czy faktycznie masz uszkodzony swój tuner.

grucha1985
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwietnia 2015, o 17:37
Odbiornik: TUNER DVB-T ARIVA FERGUSON T650i
Instalacja antenowa: Telewizja kablowa z sygnałem dvbt w instalacji zbiorczej
Nadajnik - obiekt nadawczy: So-Net Telewizja Kablowa Wrocław

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: grucha1985 »

Dziękuję za rade :-) Zrobię tak jak mi mówicie popytam sąsiadów i pójdę do niego porozmawiać na temat sygnału i oprogramowania w dekoderze jak coś będę wiedział to napisze :-) Narazie dziękuje za pomoc :-)

maxneo74
Posty: 2
Rejestracja: 9 maja 2015, o 08:51
Odbiornik: Ferguson Ariva T650i

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: maxneo74 »

FERGUSON ARIVA T650i
Witam
Mój problem polega na tym że kiedyś córka cały czas przestawiała mi opcje w tunerze wiec wprowadziłem hasło przez jakieś 2 lata nie używałem tunera teraz go znowu wyciągnąłem i niestety nie pamiętam hasła nie mogę nic zrobić w menu cokolwiek robię to wyskakuje hasło nawet nie mogę przywrócić ustawień fabrycznych.
Soft mam oryginalny nigdy go nie aktualizowałem
Bardzo proszę o pomoc musi być jakiś sposób zresetowania tunera? :(

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Byczek12345 »

universal password set on 0786

Zablokowany