FERGUSON ARIVA T650i

Ralf1410

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Ralf1410 »

Wczoraj podczas oglądania Iron Mana 2 na TVN znowu miałem przycięcia (około godziny 22).

Awatar użytkownika
#BEAVER#
Posty: 171
Rejestracja: 17 stycznia 2012, o 21:14
Odbiornik: LG LA620S, Wiwa HD-100,90,50, Ferguson T650i
Instalacja antenowa: "Kierunkowa" + symetryzator (300m n.p.m.+8m n.p.t.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katow,Ornontowice,Wisła,Frýdek-M,Ostrava

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: #BEAVER# »

Witam.
Zauważyłem kolejny problem.
Po trzykrotnym naciśnięciu klawisza "info" pojawia się tabela z informacjami o kolejnych pozycjach programu.
Ale...
Na każdym kanale około północy brakuje jednej pozycji:

Obrazek Obrazek

Przy użyciu przewodnika programu (guide) nie ma tego problemu.
Mam wgrany najnowszy soft ze strony producenta.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
rusticalming
Posty: 102
Rejestracja: 11 października 2012, o 11:29
Odbiornik: Opticum x7
Ariva 250 combo
Ariva T650i
Instalacja antenowa: OPTICUM AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice/Iława

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: rusticalming »

@#BEAVER#
U mnie jest ok. Zdjęcia zrobione parę minut temu
Obrazek
Obrazek

adamk9

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: adamk9 »

Nabyłem ten tuner. Poprzedni, który jeszczema to Ariva T55.
Ten ma zdecydowanie lepszy obraz. Lepsze menu i dodatkowe opcje internet. Nie jest jednak w tym oprogramowaniu pozbawiony wad. Internet co jakiś czs się zrywa i trzeba go restartować. Filmy z netu zbiera w najgorszej rozdzielczości pomimo ustawienia opcji 720. Mam podłączenie głosu przez scart (analogowo). DTS niestety nie idzie (w poprzedniej arivie dawało radę). Napisy muszą być kodowane w Unicode inaczej nie ma wszystkich polskich liter. Ogólnie przez obraz jestem zadowolony. Skalowanie obrazu mam ustawione na 1080, ponieważ do oglądaniu używam monitora i opcja by source powoduje zanik obrazu na kanałach sd. Nierstety klawisz F3 przy oprogramowaniu B.4 nie przywraca rozdzielczośi 576. Doswiadczony poprzednia arivą w przyszłość patrze optymistycznie. Wady o których napisałem są do usuniecia przez odpowiednie oprogramowanie. Trzeba monitować serwis Fergusona. Dodatkowa zaleta o której nie napisałem to ustawienia jakości obrazu. U mnie to szczególnie przydatne, ponieważ korzystam z monitara na którym tych ustawień nie mogłem dokonywać, a na pewno nie pilolem. Jeszcze raz napiszę - jakość obrazu zdecydowanie lepsza od popszedniej ariwy. Szersza i głębsza gama kolorów i mam wrażenie, że programy HD idą ostrzej. To tyle pierwszych spostzreżeń.

Awatar użytkownika
#BEAVER#
Posty: 171
Rejestracja: 17 stycznia 2012, o 21:14
Odbiornik: LG LA620S, Wiwa HD-100,90,50, Ferguson T650i
Instalacja antenowa: "Kierunkowa" + symetryzator (300m n.p.m.+8m n.p.t.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katow,Ornontowice,Wisła,Frýdek-M,Ostrava

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: #BEAVER# »

@rusticalming dzięki za zainteresowanie.
Problem już rozwiązany. Aż wstyd się przyznać, ale wystarczyło nacisnąć strzałkę w prawo, a Ja próbowałem poprzez strzałkę w dół... ;)

Awatar użytkownika
rusticalming
Posty: 102
Rejestracja: 11 października 2012, o 11:29
Odbiornik: Opticum x7
Ariva 250 combo
Ariva T650i
Instalacja antenowa: OPTICUM AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice/Iława

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: rusticalming »

Na stronie producenta nowe opprogramowanie
http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... down/1714/

1.00B7
+channels in EPG window (multi channel view) will be changed after confirming ok
+possibility to set more then one timer (timers in single EPG window; 2x info).
+improved wifi connectivity
+removed possibility to add a non public network (other SSID)

Ralf1410

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Ralf1410 »

Wgrałem nowy soft. Wifi wcale u mnie nie wykrywa, z czym nie było problemu w poprzedniej wersji.

adamk9

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: adamk9 »

A u mnie odwrotnie. Wydaje się, że internet działa stabilniej. Adapter WIFI wykryło od razu. Przetestowałem jakieś 20 minut i zero zerwań. W poprzedeniej wersji zrywało non stop.

Ralf1410

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Ralf1410 »

W końcu wpadłem na to, żeby pogrzebać w ustawieniach routera i pomogło. :D Sieć da się wykryć i jak na razie wygląda na to, że działa stabilnie, tzn. nie zrywa mi połączenia co kilka minut. Może wreszcie programiści zrobili dobry soft :shock:

sopelo
Posty: 7
Rejestracja: 18 grudnia 2012, o 12:43
Miejscowość: Będzin
Odbiornik: Cryptobox 752 Combo
Instalacja antenowa: Szerokopasmowa "siatkowa"
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: sopelo »

U mnie na niektórych kanałach na wyświetlaczu oprócz numeru pojawia się jakaś litera np. 2 C lub 11 F, Jak wejdę w menu (na wyświetlaczu menu) i zaraz wyjdę to zostaje samo 2 lub 11 (numer kanału), po wyjściu np. na 1 kanał i z powrotem na 2 znów jest ta litera obok numeru kanału. Co to może być.

Recaln

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Recaln »

Witam, nabyłem owy dekoder i mam pytanie czy to coś u mnie nie tak jest, bo czasem jak chodzę po Menu to pilot przestaje jakby łapać, klikam (baterie nowe z zestawu) światełko na pilocie miga, czyli jakaś moc w tych bateriach jest, ale nic się nie zmienia na TV, po chwili dopiero zaczyna znowu chodzić. Nie wiem z czym to może być związane, więc proszę o Waszą pomoc ;)
Pozdrawiam

adamk9

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: adamk9 »

Recaln pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Wszystko jest. ok. W menu taka funkcja po prostu nie działa. To znaczy jest np. kolorek zielony z opisem timer ale w tym podmenu programowanie nagrywania nie działa. Musisz to robić pod GUUIDE. Ja tak przynajmniej mam.

Recaln

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Recaln »

Właśnie chyba nie jest wszystko ok, właśnie zobaczyłem po pewnym czasie że nawet podczas zwykłego przełączania kanałów, przez jakiś czas działa bez zarzutu, a następnie przycisk na pilocie miga, ale na TV nic się nie dzieje, tak jak by albo pilot nie nadawał albo dekoder nie odbierał. Dodam że program telewizyjny w tym czasie nadaje bez żadnego zawieszenia. Zastanawiam się czy nie jest to coś z pilotem. A tak w ogóle pytanie czy czujnik podczerwieni z pilota jest mniej więcej po środku tunera, nad lampką sygnalizującą włączenie? Bo po lewej jego stronie mam naklejkę, ale raczej wykluczam ją jako przeszkodę, bo dlaczego pilot by raz śmigał pięknie a drugi raz nie "łapał" w ogóle. Oprogramowanie 1.00B4

adamk9

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: adamk9 »

Gdyby naklejka przeszkadzała to pilot raczej zle działałby cały czas. U mnie problem ten występuje tylko w sytuacji opisanej przeze mnie.

Awatar użytkownika
rusticalming
Posty: 102
Rejestracja: 11 października 2012, o 11:29
Odbiornik: Opticum x7
Ariva 250 combo
Ariva T650i
Instalacja antenowa: OPTICUM AX900
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice/Iława

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: rusticalming »

@Recaln
Zacznij od aktualizacji oprogramowania do wersji 1.00B7.

Tomyk

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Tomyk »

Mam te same objawy co Recaln, a oprogramowanie w wersji 1.00B7.

Recaln

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Recaln »

Przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie dało, zarówno jak wymiana baterii zdała się na nic. Myślę, że może nam się taki felerny egzemplarz trafił akurat. Dodam że jak dotknąłem śruby z tyłu i obudowy to się okazało że jest przebicie i prąd leciutko kopie. Czyli ewidentnie coś jest nie halo. Może przez to przebicie raz łapie a raz nie pilot. Chyba oddam na gwarancję.

wallace

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: wallace »

pytanie do użytkowników mających problemy z pilotami: jakie telewizory macie? LCD z podświetleniem lampowym czy LED?

Recaln

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Recaln »

Stary CRT :) Chyba tylko gwarancja, bo oprócz bardzo denerwującego pilota to jeszcze ta "kopiąca" obudowa...

wiesiek0102
Posty: 73
Rejestracja: 9 września 2011, o 20:07
Odbiornik: WIWA HD-100
Nadajnik - obiekt nadawczy: KATOWICE KOSZTOWY

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: wiesiek0102 »

Czy jest w tym sofcie jakis sensowny wylacznik czasowy tunera ?

edit/ Pisownia!

Zablokowany