FERGUSON ARIVA T650i

Speakers_XP

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Speakers_XP »

Czyli potwierdza się wątpliwa wydajność prądowa USB. Motyw z zasilaniem tunera przez USB co najmniej dziwny...

Co do DTSa, to mi działało tylko w MKV...
mts, m2ts, vob z tą ścieżką = cisza na Coaxialu.
Nie testowałem z MP4, więc tutaj nie potwierdzę.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Anduraki »

Większa część tunerów potrafi przesyłać po wyjściu cyfrowym passthrough(raw) ścieżkę audio.

Speakers_XP- tu działa dekodowanie DTS czy pisałeś o passthrough?

guzolot

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: guzolot »

Ja dts testowałem tylko z mkv.
Innych plików z dts-em nie mam.

Jeszcze jedna spora wada - bardzo krótki przewód zasilający. Nie można go wymienić na inny - bo wychodzi na stałe z obudowy. Mógłby być co najmniej 0.5m dłuższy. On chyba nie ma nawet 1m.
No i nagrywając coś na hdd nie zapisuje tytułu filmu/programu tylko nazwę stacji i godzinę.

Tak jak inni pisali nie odłącza zasilania na gnieździe usb po wyłączeniu w trybie zegarka.

I taka ciekawostka. Jak odtwarzany jest plik filmowy to na wyświetlaczu pojawia się "tajemniczy" napis PIAY zamiast PLAY. Nie wiem z czego to wynika. Chyba z niedbalstwa producenta, tudzież programisty.

Fajną sprawą są fluoryzujące guziki na pilocie. Oczywiście tylko te białe. Czyli kółko z 4 strzałkami i 4 na dole - przewijanie, start, pauza.

Natomiast nie mam na pilocie szybkiego przełączania rozdzielczości. W instrukcji jest napisane, że bodajrze F3 to robi, a u mnie jak kliknę to wyskakuje okno z miniaturkami poszczególnych programów i aktualny obraz z anteny w nich. Gówniane to jest bo wolno się wczytuje i wolno przełącza. :-(
A może ja robię coś nie tak. Ma ktoś ten problem?

Byłbym zapomniał. "Widzi" dyski z wieloma, różnymi partycjami. Ponoć nie wszystkie to potrafią. Ten widzi nawet fat 16.

pakerps

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: pakerps »

Ma ktoś problemy z polska czcionką w napisach przy filmach ??

Speakers_XP

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Speakers_XP »

Anduraki pisze:Większa część tunerów potrafi przesyłać po wyjściu cyfrowym passthrough(raw) ścieżkę audio.

Speakers_XP- tu działa dekodowanie DTS czy pisałeś o passthrough?
Chodzi oczywiście o passthrough (wydawać by się mogło że to zawsze powinno działać, ale niestety nie w tunerach na ALI), downmixa DTS tuner w ogóle nie oferuje...

guzolot

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: guzolot »

Wczoraj okazało się, że dysk caviar blue 250 GB działa na samym usb.
Caviar black 120 GB nie chciał działać.

Jaszczurek

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Jaszczurek »

Jeśli chodzi o funkcjonalność pilota to brakuje mi opcji dostępnych w modelu T65 czyli bezpośrednia zmiana proporcji obrazu (przycisk ratio) i wpisania dokładnego czasu odtwarzania filmu (przycisk edit). W T650i po naciśnięciu nie ma reakcji a w instrukcji (na str.9) jest zamieszczona informacja o tym.

pakerps

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: pakerps »

czy też macie problem z odtwarzaniem litery ą przy wyświetlaniu napisów w filmach ? u mnie zamiast ą jest $ ?? ktoś ma podobny problem czy tylko u mnie tak się dzieje ??

guzolot

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: guzolot »

u mnie ą ę ś bodajrze. ale nie w każdym filmie. nie wiem od czego to zależy.

pakerps

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: pakerps »

dobra problem polskich napisów rozwiązany, napisy muszą być w formacie txt i kodowanie ich musi być UTF-8 lub UNICODE, ANSI nie jest obsługiwane ( zwykłym notatnikiem można to zmienić przy zapisie)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Anduraki »

Ansi nie jest obsługiwane? oO co za bezsens ...
Nawet mój odkurzacz obsługuje ANSI, a to coś ? :twisted:

Chińczyk jak nic. Chińczycy mają UTF-16 i zamiennie korzystają z unicode, większość napisów spotykanych w necie jest w Ansi, jedynie te z napiprojekt są w unicode co mnie irytuje, bo jak chcę coś obejrzeć na TV czy BD to muszę zamieniać na Ansi

guzolot

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: guzolot »

Jeszcze z dokuczliwych wad:
Nie da się ustawić nagrywania "co tydzień".
(O wycinaniu reklam z nagranych filmów nie wspomnę :-). Ale tego to chyba żaden nie posiada)
Dostępne są tylko "1 raz" i "codziennie".
Kurza twarz, w urządzeniu co ma wbudowany kalendarz taka muka ?

Mam nadzieję, że w kolejnym sofcie będzie ta funkcjonalność.

Jaszczurek

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Jaszczurek »

Na stronie producenta pojawiło się nowe oprogramowanie o numerze 1.00B4

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: m@rtops »

dostępna nowa aktualizacja

T650i_20130322_V1.00B4
http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... 00B4-.zip/

zmiany:
+fixed problem with YouTube by choosen "By source" option
+fixed problem with restarting (recording 2 channels-> stop recording 1-> up/down arrow button)
+new recording bar by recording of 2 channels (displayed with INFO button)
+list of recent watched channels (back RCU button)
+possibility to add a non public network (other SSID)
+add possibilty to move to the per cent part of the movie during playback with the 1-9 RCU buttons
+translations

guzolot

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: guzolot »

Czy działa aktualizacja online? Mam teraz soft B3.
Czy lepiej po usb zrobic update?

Ciekawe czy producent planuje:
1. Dodanie opcje w timerze - "co tydzien"?
2. Dodanie polskich stacji radiowych internetowych. Lub mozliwosc z palca wklepanie adresu.
3. Zmiane tytułu zapisywanych audycji z symbolu nadawcy na tytuł programu.

gotar

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: gotar »

Urządzenie ma jeszcze dwia niewspomniane błędy:
1. nie honoruje ustawień domyślnego języka - w przypadku obecności ścieżki dźwiękowej angielskiej czy nawet węgierskiej wybierana jest ona przed polską! Trzeba na każdym kanale ręcznie sobie ustawić j. polski zielonym przyciskiem.
2. przycisk wyciszania zachowuje się tak, jakby zamiast wyłączania samego dźwięku, wyłączał całkiem jego dekodowanie - tzn. po deaktywacji funkcji dźwięk nie wraca natychmiastowo, lecz po ok. sekundzie co jest o tyle irytujące, że w tym czasie zdezorientowany użytkownik może ponownie wcisnąć przycisk i znowu wyciszyć.

Nie widzę także nigdzie opcji zasilania anteny (nie to, żebym potrzebował - mam tylko nadzieję, że nie jest włączona na stałe). Za to miło jest, że podobnie jak w 120 Combo czy 250 (ta sama seria oprogramowania) przycisk pauzy działa bez timeshiftu.

pepelugil

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: pepelugil »

Hello,

Czy jest możliwe aby zaktualizować firmware bez utraty listy kanałów?

Dzięki

Seto

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Seto »

pepelugil pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum.
Chyba jednak jest. Mam to samo. Lista co prawda jest cała lecz na wielu kanałach mam ciemny ekran z napisem "brak lub zły sygnał" Chyba muszę powrócić do starszej wersji jeśli się da.

Req

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: Req »

Witam.
Zakupilem wyzej wymieniony dekoder i mam pare pytan zwiazanych z jego funkcjonalnoscia. Udalo mi sie podlaczyc wifi i niby jest wszystko ok ale nie jest.

Czytajac ze jest dostepna ipla i inne serwisy, mialem nadzieje ze po 1.. mozna przewijac (nie mozna?).. po 2 ipla jest podobna jak na stronie, jednak nie jest. Myslalem ze mozna wybrac poszczegolny serial i go ogladac jak to jest na ipli. Ale nie widze takiej opcji. Jest lista jak seriale, kabarety, muzyka.. Jednak jest ona bezuzyteczna bo to wszystko sa trailery. 1-3 minutowe klipy (znalezienie czegokolwiek tam tez odrzucajace). Czy w ogole jest mozliwosc korzystania z ipli premium? Youtube takze nie odtwarza filmow, wczytuje i wczytuje i nic.

Duza komplikacja jest rowniez dzielenie funkcji ze starym pilotem. Mianowicie glowna glosnosc jest sterowana bezposrednio na telewizorze albo starym pilocie. Pilot od arivy niestety tylko dodatkowo podglasnia zaleznie od tego jak glosnio jest standardowo ustawiona.
Rowniez problem widze w wylaczaniu tunera. W przypadku klikniecia wylaczenia na pilocie tunera obraz robi sie mrygajaco szary (jak kanal bez zasiegu). Takze dodatkowo musze wylaczac telewizor starym pilotem albo poprostu bezposrednio przyciskiem na telewizorze.

A tak.. i jeszcze jedno pytanie. Rozumiem ze to dekoder dvt-t, ale czy bedzie widzial kanaly z telewizji kablowej dvb-c? Planuje przejsc na upc, a posortowanie kanalow jest dla mnie istotne.


pozdrawiam.


edit/ Pisownia !

wieszti

Re: FERGUSON ARIVA T650i

Post autor: wieszti »

Witam,

Youtube działa bardzo dobrze, wgraj najnowsze oprogramowanie. Ipla tak jak opisałeś mam nadzieje że to poprawią. Odnośnie wyłączania to zainteresuj się funkcją HDMI CEC

W najnowszym oprogramaowaniu zmienił się pasek z informacją o postępie programu (teraz to biały pasek na szarym tle). Wie ktoś jak przywrócić wygląd z wcześniejszych wersji (zółty pasek)

Zablokowany