MANTA DVBT011

mariusz76
Posty: 22
Rejestracja: 15 lutego 2011, o 21:17
Odbiornik: wiwa hd90, Manta DVBT06, Manta DVBT05, Strong SRT8105

MANTA DVBT011

Post autor: mariusz76 »

DVBT011 to nowoczesny odbiornik cyfrowej telewizji naziemnej, zbudowany w oparciu o najnowszy procesor firmy SUNPLUS o dwukrotnie większej wydajności od obecnie powszechnie używanych rozwiązań. Tuner DVBT011 umożliwia odbiór programów w standardzie MPEG-2 i MPEG-4 w rozdzielczości HD. Urządzenie jest zgodne z wytycznymi odbioru cyfrowej telewizji naziemnej w Polsce. Umożliwia także odbiór dźwięku w systemie Dolby Digital Plus (E-AC3) i jest zgodne z ustawą o cyfryzacji. DVBT011 wyposażony jest w złącza SCART – do podłączenia starszych telewizorów, HDMI – do podłączenia płaskich telewizorów (LCD, plazmowych) niewyposażonych w tuner DVB-T MPEG4 oraz cyfrowe i analogowe wyjście audio. Na panelu przednim znajduje się gniazdo USB umożliwiające podłączeniu przenośnego dysku twardego lub pendrive i odtwarzanie z tych nośników filmów, muzyki, czy przeglądanie zdjęć. Tuner pozwala także na zapisywanie na podłączonym nośniku wybranych audycji telewizyjnych. Tuner charakteryzuje się bardzo niskim poborem mocy w trybie stand by poniżej 0,5W ! Uwagę użytkownika z pewnością przyciągnie także wyjątkowo atrakcyjna grafika ekranowa!

Dane techniczne:

Zakres częstotliwości: 170-230 MHz, 470-862 MHz
Dekoder: MPEG 4 AVC/H.264 HP@L4, MPEG2 MP@ML.HL, AC3, E-AC-3 (Dolby Digital+)
Nagrywanie: TS (AVC, MPEG Audio/AC-3, teletekst), funkcja TIME SHIFT
Obsługa Full HD
Wyjścia wideo: HDMI, SCART
Wyjścia audio: cyfrowe (coaxial), analogowe L/R
Odtwarzanie i nagrywanie USB
Odtwarzane formaty wideo: MKV H.264, M2TS, MPEG1/2/4 HD, XVID, AVI, VOB, TS
Odtwarzanie formaty audio: MP3, WMA
Odtwarzanie formaty zdjęć: BMP, JPEG, PNG
Obsługa formatów dysków USB (FAT16, FAT32 lub NTFS)
Pobór mocy: max 6W (standby <0,5W)

dane z http://www.manta.com.pl

test tunera na http://www.ntvc.pl

wallace

Re: MANTA DVBT011

Post autor: wallace »

witam,

patrząc na przykładowe ekrany z tej Manty to oprogramowanie żywcem wzięte z dekodera Kruger & Matz KM00188 (również na procesorze Sunplus).
Krugera miałem przez 3 miesiące i oprogramowanie było strasznie niedopracowane, przynajmniej jeśli chodzi o nagrywanie i odtwarzanie. Opisywałem zauważone problemy w odpowiednim temacie.

pozdrawiam,
wallace

r2d2
Posty: 5
Rejestracja: 9 grudnia 2011, o 08:02
Odbiornik: lg lv570s
Nadajnik - obiekt nadawczy: święty krzyż

Re: MANTA DVBT011

Post autor: r2d2 »

Witam,według testu SatKuriera 01/13 Manta dvbt 011 nie posiada cyfrowego wyjścia dzwięku zaś tego opisu wynika że jest coaxial.Czy posiadacze tego urządzenia mogą to sprostować.pozdr

bozydariwanow

Re: MANTA DVBT011

Post autor: bozydariwanow »

Kupiłem ten tuner wczoraj i mam wielkie problemy, na pewno wynikające z mojej niewiedzy. Wcześniej miałem manta dvbt02 i brałem szukaj i sam skanował i znajdował kanały tv, teraz na tym nowym tunerze nic nie znajduje, jak to możliwe - skoro to nowszy typ. Czy w nim trzeba ręcznie wyszukiwać tylko? (ma wiele opcji ręcznego wyszukiwania wybór kanału itd. czego nie miał dvbt02).
Gdańsk Żabianka.
Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: MANTA DVBT011

Post autor: m@rtops »

bozydariwanow pisze:brałem szukaj i sam skanował i znajdował kanały tv,
wg tego opisu ten też sam szuka
http://www.ntvc.pl/testy-i-recenzje-tun ... bt011.html
inaczej jeśli szuka a nie znajduje - to już raczej instalacja antenowa :roll:

bozydariwanow

Re: MANTA DVBT011

Post autor: bozydariwanow »

Być może, ale dlaczego dvbt02 znajdował wszystko. No nic pokombinuje z róznymi miejscami anteny i dam znać, tnx.

javman

Re: MANTA DVBT011

Post autor: javman »

u mnie tez ta manta odbiera dużo gorzej niż np. opticum t90

wg mnie manta jest gorsza od opticuma, pod względem interfejsu graficznego i ergonomii pilota


edit/ Pisownia !

Cyfrowyjanusz

Re: MANTA DVBT011

Post autor: Cyfrowyjanusz »

Od miesiąca jestem posiadaczem odbiornika Manta DVB-T 011, do tej pory nie miałem żadnych problemów z nim.

Na początku tego tygodnia operator Emitel przeprowadził zmiany parametrów w tzw. MUX 1.

Więcej o tej sprawie można się dowiedzieć tutaj::
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=140

O co dokładnie chodzi tego nie jestem się w stanie dokładnie dowiedzieć, z "amatorskich" wypowiedzi użytkowników na forum wynika że chodzi o, cytuję:

„zniesienie limitów bitrate niektórych kanałów w MUX1” :roll:

I właśnie po ostatnich zmianach parametrów w MUX1 pojawiły się problemy w dekoderach Manta DVB-T 011

Sytuację tą zaobserwowałem na dwóch egzemplarzach więc przypuszczam że inni klienci również mają ten sam problem. :shock:

Otóż na ekranie pojawiają się artefakty: szachownica lub zniekształcenia wokół postaci np. podczas obrazów statycznych bądź zielone paski przelatujące przez ekran, sytuacja ta pojawia się na setne sekundy co pewien czas, jedynie na niektórych programach w MUX1. Dźwięk natomiast jest w porządku, nie przerywa.

MUX1 próbowałem odebrać z dwóch różnych nadajników zarówno z Krakowa jak i Katowic, są to dwa niezależnie od siebie pracujące nadajniki:

- Kraków kanał 25 (506 MHz)
oraz
- Katowice kanał 55 (746 MHz) (SFN, Wisła Skrzyczne)

Próbowałem odbierać z różnych anten odbiorczych

Przedstawiam zdjęcia z telewizora:

http://s4.ifotos.pl/mini/jpg_nhrxpnq.jpg

Uprzedzam na samym początku iż nie jest to typowa pikseloza spowodowana słabym sygnałem, lub sygnałem przesterowanym, na dowód tego przedstawiam poziom sygnałów z kanału 25 oraz 55. Sygnał w moim rejonie (Bielsko-Biała) z anteny jest silny, antena jest pasywna, nie dochodzi do zaników sygnału ani do przesterowania.

Z sygnałem nigdy nie było u mnie problemu, od półtora roku na dwóch innych odbiornikach problem nie pojawiał się i nie pojawia, ani dekoderze Not only TV USB ani na dekoderze STB firmy Hyundai.

Zdjęcie przedstawiające wyśmienity poziom sygnału z obu nadajników:

http://ifotos.pl/zobacz/2JPG_nhrxpqq.JPG

Przeanalizowałem także próbkę wideo nagraną poprzez funkcję PVR dekodera Manta DVB-T 011 na zewnętrzną pamięć USB (pendrive) okazuje się że próbka wideo jest bezbłędna przy odtwarzaniu na innych odtwarzaczach. Również w komputerze próbka odtwarzana jest bezbłędnie (bez pojawiających się wyżej wymienionych artefaktów).

Wynika z tego że dekoder Manta DVB-T 011 odbiera sygnał antenowy bezbłędnie i taki go również nagrywa na dysk USB, natomiast po ostatnich zmianach parametrów nadawania MUX1 prawdopodobnie ujawnił się jakiś błąd w oprogramowaniu albo błąd sprzętowy, na tyle poważny że dekoder nie potrafi dokładnie sygnału zdekodować i wyświetla artefakty, które łudząco przypominają takie jak przy słabych sygnałach z anteny.

Problem ten występuje jedynie na kanałach: TVP2 (tu najczęściej go widziałem), TTV, Eska, Polo, ATM Rozrywka, nie zauważyłem jeszcze tych problemów na TVP 1 HD oraz TVP Info, czyli problem nie dotyczy całości MUXa ale niektórych kanałów z tego MUX1. Problem w ogóle nie występuje w przypadku MUX2 i MUX3 oraz czeskich multipleksów.

Znajomy, który posiada identyczny odbiornik STB Manta DVB-T 011 ma taki sam problem, chociaż sygnał jest silny i stabilny i wychodzi na to że to jednak problem na wszystkich odbiornikach lub w pewnej partii.

Przywrócenie ustawień fabrycznych, skasowanie listy kanałów, oraz ponowne przeszukanie kanałów także nie pomogło.

Producent zapewniał że produkt Manta DVB-T 011 jest zgodny z normami ustalonymi w Polsce i przystosowany do odbioru NTC, czyżby to się zmieniło od razu po zmianie parametrów nadawania?

Co w takiej sprawie mam zrobić czy odnieść dekoder, który posiada jeszcze aktualną gwarancję do sklepu (w takim przypadku pewnie dostanę odbiornik identyczny, który również będzie posiadał ową usterkę) czy też czekać na ewentualnie wydanie aktualizacji oprogramowania, która uwzględni ostatnie zmiany parametrów (o ile jest to problem z tylko oprogramowaniem a nie sprzętem i jego wydajnością).

Oczekuję pomocy. :cry:


(post ten obszernieszy przesłany został także do serwisu firmy manta oraz na ich forum)

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: MANTA DVBT011

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Jeśli faktycznie nagrywa dobrze, a wyświetla z problemami, to wygląda na błąd dekodera MEPG-4. W takim przypadku bez aktualizacji oprogramowania raczej się nie obejdzie.
Poczekajmy co powie producent.
Jeśli będzie potrzebował wsparcia w wykryciu i rozwiązaniu problemu wie gdzie nas znaleźć. Chętnie pomożemy.

Prośba do innych użytkowników tego modelu o potwierdzenie lub zaprzeczenie występowania u nich podobnych problemów.

grzegorz0plonka

Re: MANTA DVBT011

Post autor: grzegorz0plonka »

Cyfrowyjanusz@ Niestety, twój problem odbioru jest spowodowane winy niedopracowane oprogramowaniem dekodera.

Mam podobny sytuacje w komputerze. Na programie AVerTV 3D pojawia się artefakty na cały mux. A na windows media center wszystko porządku.
Posiadam tez monitor lg z tunerem i nie mam żadnych problemów.
A jak byłem w Warszawie to jakiego muxa nie było dźwięku na AVerTV 3D.

Po trzeci, odbieram już nie cały rok mux 1 i miałem zawsze granica 4,5 do 6.5 mb/s. A teraz wychodzi granice od 0.5mb/s do 5.5 mb/s. Bardzo mocno wykazuje, ze musiał został grzebane ustawienie dvb-t.

Cyfrowyjanusz

Re: MANTA DVBT011

Post autor: Cyfrowyjanusz »

grzegorz0plonka pisze:niedopracowane oprogramowaniem dekodera.
Oby to był jedynie problem software i aktualizacja to załatwiła, bo jeśli to wada sprzętu to będzie spory problem :?
JaroslawMroczkowski pisze:Prośba do innych użytkowników tego modelu o potwierdzenie lub zaprzeczenie występowania u nich podobnych problemów.
No właśnie również oczekuję że ktoś jeszcze to potwierdzi, jakoś nikt do tej pory w internecie na ten teman nic nie pisze, chciałbym wiedzieć czy problem we wszystkich odbiornikach czy tylko w pewnej partii (zakup z jednego sklepu)

Podam może dokładne dane oprogramowania (jeśli ktoś ma identyczne czy również ma ten sam problem na tym samym oprogramowaniu):

wersja sprzętu: dvbt_evb_V02
wersja oprogramowania: R16942_MJ2
wersja systemu: 1_0_16777216_538050835
data: 7/27/2012 18:28:50

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: MANTA DVBT011

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Jakoś ucichło w temacie problemów z odbiorem.
Nadal występują? Co na to producent?
Ktoś jeszcze zauważył podobne efekty?

Cyfrowyjanusz

Re: MANTA DVBT011

Post autor: Cyfrowyjanusz »

Problem daje się we znaki szczególnie przy spadku bitrate poniżej 1Mbit ostatnio TVP2 miała 0,7 Mbit. Manta DVB-T 011 zgłupiała całkiem (cały zielony migoczący ekran).

Producent stwierdził że jest w kontakcie z firmą Emitel oraz TVP i że wszystkie uwagi zostały przekazane programistom Manty i że już się tym problemem zajmują. :)
Ostatnio zmieniony 5 maja 2013, o 01:57 przez Cyfrowyjanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Cyfrowyjanusz

Re: MANTA DVBT011

Post autor: Cyfrowyjanusz »

Pojawiło się nowe zgłoszenie o identycznym problemie:

http://www.manta.info.pl/forum/dvbt011/ ... m-masowy)/

(na telewizorach sony także)


Mój sprzęt został oddany na warsztat, nie żebym był zawiedziony z funkcjonalności bo dekoderek jest całkiem sobie, jak dla mnie nic mu nie brakowało (sporo różnych kodeków i przydatnych funkcji) ale oprócz ujawnienia się błędów w oprogramowaniu (te dekodery ewidentnie sobie nie radzą nowymi parametrami - z bitrate 1 Mbit i poniżej) na dodatek pojawiły się "zwiechy i resety" więc nie było wyjścia.

Sam aktualizacji nie przeprowadzę na sprzęcie, który gdyby się zawiesił w momencie przeprowadzania aktualizacji, to byłby niezły kaput, źle przeprowadzona aktualizacja nie podlega naprawie gwarancyjnej :cry:

tk-2

Re: MANTA DVBT011

Post autor: tk-2 »

Moja koleżanka kupiła ten dekoder, ale ma problem z odtwarzaniem USB. Ma pendrive na którym ma jakiś tam film (kodowanie obsługiwane przez dekoder), ale po podłaczeniu pendrive tylko go wykrywa (pokazuje się napis, że podłączono urządzenie), ale nic nie można zrobić. Nie ma w menu żadnej opcji, dzięki której można by włączyć film z pendrivea. Co możemy zrobić w takim przypadku?

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: MANTA DVBT011

Post autor: zinox »

tk-2 pisze:... Nie ma w menu żadnej opcji, dzięki której można by włączyć film z pendrivea. Co możemy zrobić w takim przypadku?
przeczytać instrukcję? przejrzeć testy? :roll:
http://www.ntvc.pl/testy-i-recenzje-tun ... ml?start=2

Jacck

Re: MANTA DVBT011

Post autor: Jacck »

Czy ktoś testował nowy model DVBT010? Czy on też jest na chipie Sunplus tak jak DVBT011? Cenę ma bardzo atrakcyjną (80zł), ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji co siedzi w środku.

tk-2

Re: MANTA DVBT011

Post autor: tk-2 »

@zinox: właśnie chodzi o to, że po podłaczeniu pendrivea opcja ta jest nieaktywna ...

talos2002

Re: MANTA DVBT011

Post autor: talos2002 »


sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: MANTA DVBT011

Post autor: sat17 »

Witam.Czy ten tuner ma możliwość dowolnego układania kanałów?,bo nie znalazłem takiej funkcji.

Zablokowany