PHILIPS 42PFL3207H

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

PHILIPS 42PFL3207H

Post autor: eter »

Witam.

Chciałbym się podzielić z kolegami moimi doświadczeniami na temat telewizora Philips 42PFL3207H/12.
Po zakupie w/w moja radość trwała około pół godziny do momentu ujrzenia obrazu DVB-T.
Wprawdzie wiem, że telewizor Full HD czyli z taką matrycą, nie za bardzo nadaje się do odbioru DVB-T, zwłaszcza programów SD o rozdzielczości 720/525 - cudów przecież nie ma, to jednak, kiedy ojciec kupił sobie 32 calową Toshibę Full HD za niespełna 1390 zł szczęka mi opadła, gdyż zaskoczył mnie bardzo dobrą jakością odbioru DVB-T [ostrość i kolor].
Tak więc myślałem naiwny, że Philips powinien sobie równie dobrze a może nawet lepiej poradzić.
Niestety obraz na nim programów SD jest bardzo marna, wręcz odechciewa się oglądać.
Po pierwsze brak ostrości obrazu, co najbardziej przeszkadza ( nie pomaga zwiększanie ostrości - wręcz przeciwnie obraz staje się coraz gorszy i nienaturalny co jest normalne, a zadowalającej ostrości obrazu nie można uzyskć w żaden sposób ( wszystko jest rozmyte). Nie pomagają żadne ustawienia filtrów i gamma.
Po drugie telewizor makabrycznie radzi sobie z niektórymi emisjami zwłaszcza na programach TVP 1 HD ( w momentach nadawania treści SD )oraz TVP 2 SD objawiającymi się denerwującymi prążkami na treści obrazu ( podobny efekt jak przy oglądaniu filmu z przeplotem na ekranie komputera). Dziwne bo na pozostałych programach efekt ten występuje tylko sporadycznie co pewnie jest zwiazane ze sposobem emisji.
Niestety emisja programów w wersji HD na programie TVP1 też nie zachwyca. Tutaj wprawdzie jest wreszcie piękna ostrość obrazu, ale niestety też mnóstwo niedociągnięć. Obraz obserwowany na serialach jest taki, że nawet w ustawieniu minimum ostrości i maksymalnym filtrze zakłóceń i tak trawa wygląda jak by na niej była tona rosy a na ciemnych fragmentach obrazu czasami "lata 100000 mrówek". To są takie porównania niefachowe, ale znajacy temat wiedzą o co chodzi.
Do tego dźwięk jest jak ze starego radyjka tranzystorowego.
Tak więc radzę omijać szerokim łukiem telewizory marki Philips przynajmniej tej serii i jeśli ma się chęc korzystać z DVB-T w odległości mniejszej niż 5 metrów. :(

Awatar użytkownika
Bogoes
Posty: 232
Rejestracja: 19 kwietnia 2012, o 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Odbiornik: Kruger&Matz KM00186, WiwaMaxx
Medion MD86891 (DAB+,IR,FM)
Instalacja antenowa: Ant.logarytmiczna Uni Line LOG 560UD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (TV), Solec Kuj. (DAB+)

Re: Ocena telewizora Philips 42PFL3207H/12 ( negatywna ).

Post autor: Bogoes »

...pewnie masz trochę racji... ale 42" to troszkę ponad metr... kiedyś była niepisana zasada, że telewizor powinno oglądać się z odległości nie mniejszej niż pięciokrotność przekątnej, czyli w tym wypadku powyżej 5 metrów, a z tej odległości opisane przez Ciebie wizyjne problemy chyba nie są aż tak uciążliwe :lol:

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: PHILIPS 42PFL3207H

Post autor: eter »

Dzisiaj postanowiłem zrobić jeszcze jeden test i podłączyć laptopa z tunerem telewizyjnym poprzez złącze HDMI oraz w opcji telewizora przełączając na tryb PC, żeby ominąć cały tuner telewizyjny oraz niektóre tory obróbki obrazu w telewizorze i mieć jakie takie porównanie.
Po pierwsze matryca fałszuje kolory i jakbyśmy jej nie ustawili to ludzie z błękitnymi oczami mają je zielone ( podczas gdy na laptopie piękny błękit) więc jest to bardzo duży minus. Po drugie telewizor w pewnych momentach nie wyrabia i obraz jest jakości starego video ( nawet symbol programu TVP 2 potrafi tak zamazać, że masakra )...gdzie na laptopie nie ma to miejsca. Poza tym nie wiem, może to wina 100 Hz, ale napisy i niektóre materiały są na nim wyraźnie z prążkami ( ciekawy efekt jak na oczach są prążki ) jakby był przeplot, podczas gdy na laptopie nie ma tego efektu.
Tak więc może się i czepiam szczegółow, ale właśnie one sprawiają, że jakość obrazu jest bardzo słaba.
Może i jest wina w wielkości matrycy, ale dlaczego na 32 calowej Toshibie też full HD, jest z odległosci 50 cm od ekranu wszystko OK. tak jak na laptopie. Więc nie zupełnie wina chyba jednak wielkości a samej jakości wykonania.
Poza tym sami napisali, że optymalna odległość oglądania wynosi 3 metry.
Podsumowując, może i z odległości 6 metrów nie widać pewnych mankamentów, ale ostrość i głębia koloru pozostają nadal bardzo słabe. Oczywiście można nasycić kolor do woli, ale chodzi o to żeby był zrównoważony a nie świecił po oczach.
Pewnie nie ma porównania telewizora z laptopem, ale jak widzę odbiór na tym 32 calowym telewizorze to jedno mogę powiedzieć, że róznica jest kolosalna jakby ten 32 calowy odbierał w HD a Philips SD, podczas gdy sygnał maja ten sam.
Nie polecam więc nikomu ....

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: PHILIPS 42PFL3207H

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Troszkę obok tematu, ale może to sporo wyjaśnia...

Philips sells video business to Funai: http://money.cnn.com/2013/01/29/news/co ... index.html

"Philips has found it increasingly difficult to compete with Asian players in the market for TVs and DVD players, and plans to focus on its healthcare, consumer lifestyle and lighting products."

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: PHILIPS 42PFL3207H

Post autor: eter »

Właśnie smutne to jest, bo kiedyś ta marka była gwarantem jakości a obecnie już tak nie jest, przynajmniej telewizorów. Sami chyba to zauważyli i wycofują się z tego rynku. No cóż, może w sprzęcie oświetleniowym nie zniżą tak lotów.
Szkoda, że sam się musiałem o tym przekonać na własnej skórze.....

loleklolek

Re: PHILIPS 42PFL3207H

Post autor: loleklolek »

@eter

Gwoli rzetelności, to podaj konkretne modele tv i laptopów. W końcu wybrałeś sobie do testów Philipsa z najniższej półki (model oferowany w pewnych owadzich dyskontach swego czasu był). W telewizorach z tej półki to raczej trudno oczekiwać perfekcyjnego odwzorowania barw i nie dotyczy to tylko Philipsów. Tutaj ogólnie powinno się zawsze przed zakupem patrzeć, czy jakość obrazu jest satysfakcjonująca.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: PHILIPS 42PFL3207H

Post autor: eter »

Masz rację, opieram mój osąd wyłącznie na tym modelu telewizora ( lecz po przeglądnięciu kilkunastu forów na temat ostatnich Philipsów, moje uwagi niestety potwierdzają się również co do innych modeli - jak na przykład bardzo nieudany pilot czy menu telewizora). Cena nie powinna być jednak jedynym wyznacznikiem jakości, ponieważ w tej samej cenie a nawet niższej jakoś firma Thosiba potrafi dać pełnowartościowy produkt a niestety ten model Philipsa jest naprawdę nieudany, ale mam nadzieję, że już w klasie cenowej 3000-4000 Philips trzyma jakość, więc pozostaje tylko ubolewać nad tym feralnym modelem, który im niewypalił i tylko odstrasza klientów od ich produktów a na domiar złego upchali go jak mówisz w czerwonym dyskoncie i niestety tym samym powędruje on do "szerszych mas" co chyba nie jest zbyt dobrym posunięciem dla renomy firmy, ponieważ nie koniecznie zrobiony zakup w tym dyskoncie z góry jest skazany na niepowodzenie ( tak myślę ) co jednak w tym wypadku akurat będzie miało miejsce.
Rację masz równiez że "brały gały co widziały", ale w sklepie dysponowali jedynie obrazem puszczonym z płyty DVD jakiejś reklamówki po sygnale antenowym analogowym i nawet wprawne oko nie jest w stanie ocenić jakości takiego obrazu. Natomiast naiwnie uwierzyłem w markę ( mam kilka naprawdę dobrych sprzętów, ale starszych tej firmy ), no i tu się przejechałem. [ nie oczekuję perfekcyjnego odwzorowania barw, ale podstawowych kolorów jakie posiadają chociażby stare telewizory kineskopowe bo cała ta rewolucja techniczna jest raczej do kitu, skoro byle jaki stary telewizor pięknie potrafi przekazać błękitne oczy a już cyfrowy telewizor, no może z dolnej półki - ale myślę, że podstawowe barwy to jednak powinien odzwierciedlać, bo cały ten szum o tej wspaniałej cyfrowej technice nadawczej i odbiorczej w wypadku takich egzemplarzy jest porażką ].

pewusoft
Posty: 16
Rejestracja: 27 grudnia 2011, o 14:40

Re: Odp: PHILIPS 42PFL3207H

Post autor: pewusoft »

Wspomniałeś coś o tym, że telewizor potrafi logo rozmazać. Niestety, ale to wina dużej kompresji w nadawanym sygnale, a nie telewizora. Nic na to nie poradzisz, na każdym TV będzie tak samo. Zresztą wyrabianie sobie opinii na podstawie obrazu z polskiego dvb-t to nie jest dobry pomysł, bo kanały SD na dużych TV zawsze będą wyglądać dobrze dopiero z pewnej odległości, a kanały w HD mają godny bitrate chyba tylko w trakcie większych wydarzeń sportowych i o ile nadawane są w HD a nie skalowane z SD (co robi nadawca, a nie telwizor). Kolejna sprawa - porównujesz telewizor 42 calowy za jakieś 1,8 tys. i 32 calowy za 1,4 tys. Nie dość, że ta Toshiba jest dużo dużo mniejsza, co powoduje, że gorzej na niej widać mankamenty obrazu TV, to jeszcze jest z wyższej półki cenowej, niż ten Philips, gdyż 32" telewizory są tańsze od 42". Podsumowując, to nie telewizor jest zły, ale masz za duże wymagania wobec sprzętu za tę cenę.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: PHILIPS 42PFL3207H

Post autor: eter »

Zgadzam się z Tobą właściwie całkowicie, dlatego też nie polecam tego telewizora zwłaszcza do odbioru DVB-T, co zaznaczyłem w pierwszym poście i dlatego w ogóle zamieściłem ten wątek na tym forum ( przecież tej telewizji się dotyczący ).
Tak na marginesie to faktycznie widzę na nim jakie "niedociągnięcia" czy "kompromisy" są w samym nadawaniu, a nawet nadawaniu poszczególnych programów, ponieważ słabo on radzi sobie w ogóle z ich maskowaniem. Jest to pewnie efektem złożoności samego sygnału i wyboru różnego nadawania, ale to już temat na inny wątek.

Pomorski

Re: PHILIPS 42PFL3207H

Post autor: Pomorski »

Ja mam Philips 42PFL6805H/12 i też żadna rewelacja.Kupiłem pod koniec 2010,bo miał niby najmniejszy pobór prądu,a że nie mam porównania to użytkuję,bo nie mam innego wyjścia.No cóż stare dobre marki to już przeszłość.Trudno wybrać telewizor komórkę,pralkę takie czasy.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: PHILIPS 42PFL3207H

Post autor: K63 »

Co prawda nie mam Philipsa, tylko plazme Panasonica, ale stwierdzam że obraz kanałów SD bezpośrednio z głowicy dvb-t to żadna rewelacja. Może tragedii nie ma, ale podstawowa wada to brak ostrości i nasycenia kolorów. Ustawienie ostrości na max. nic nie daje. Dlatego naziemną oglądam przez tuner Combo podłączony przez HDMI. Jakość obrazu duuuuużo lepsza. Dziwne to, bo nie po to kupuje się tv MPEG-4, aby do odbioru używac żródła zewnętrznego. Wygląda na to że tv przeznaczony jest do odbioru kanałów HD, bo TVP1HD idzie super.

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: PHILIPS 42PFL3207H

Post autor: eter »

Świetnie w tym kontekście brzmią słowa jednej Pani z reklamy społecznej ....." I będzie obraz wyraźny jak brzytwa" taaaaak, ale widocznie na wybranych odbiornikach i to chyba tylko do 32 cali, albo starych kineskopowych ( z czym też nie taka pewność, bo one pięknie odbierają nieskompresowany analog ). Tak, jest może sygnał cyfrowy SD DVB-T pozbawiony zakłóceń, ale ja wolę już wyraźny obraz z zakłóceniami niż plamy zamiast twarzy. Niestety akurat w przypadku DVB-T programy w jakości HD ( są raczej pieśnią dalekiej przyszłości ) a jeden TVP 1 HD to za mało, zwłaszcza, że i tak tylko niektóre seriale i wybrane filmy są naprawdę w przyzwoitej jakości a reszta leci w jakimś skalowanym SD do HD co wygląda jeszcze gorzej niż SD na programie POLSAT na przykład.
Dziwna jest też sytuacja jaką opisał kolega wyżej, że zewnętrzny Tuner daje lepszy sygnał - świadczy to tylko o tym, że producenci wpychają jakieś badziewne tunery tylko po to, żeby telewizor spełniał normy do sprzedaży a ty i tak kombinuj jak nie masz porządnego sygnału satelitarnego na przykład.
Proszę zobaczyć program " jaka to melodia " na TVP1 HD [masakra] , w niektórych ujęciach widać tylko zlepek kolorowych plam oraz mnóstwo pikselizacji na tańczącej na przyklad parze, podczas zmiany kolorów świateł, gdzie ten sam program odbierany na telewizorze analogowym i takim sygnale jest o wiele wiele lepszej jakości więc...

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: PHILIPS 42PFL3207H

Post autor: nom »

Ja mam już 5 lat plazmę Pansłonika 42" PV8 z tunerem Wiwa HD50 i obraz jest super, zarówno na kanałach SD jaki i TVP1 HD. Mówiłem znajomemu, żeby kupił plazmę to kupił philipsa 42", jak obejrzałem obraz z cyfrowej kablówki to masakra, godzina ustawiania tego TV nic nie poprawiła. Siostra ma plazmę LG 42" najtańszą i obraz też bardzo ładny. Sąsiadka kupiła Samsunga 40" FHD i sygnał DVB-T nie powala na kolana, niestety.
Toshiba rzeczywiście ładnie odbiera, bo u sąsiada widziałem (nie wiem jaki model), ale obraz prawie tak dobry jak na plaźmie. ;-)

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: PHILIPS 42PFL3207H

Post autor: K63 »

Twoja plazma nie ma tunera dvb-t, więc jestes skazany na zewnętrzne żródło sygnału NTC. W tym wypadku wybrałeś WIWA HD50. Ja na swojej plazmie miałem możliwość porównania obrazu z tunera wbudowanego z obrazem właśnie z tego dekodera. I tak przy podłączeniu przez SCART jak i przez HDMI obraz z WIWY był dużo lepszy niz obraz z głowicy telewizora.
Tu i ówdzie widuję jak lcd i plazmy odbierają dvb-t lub dvb-c. Generalnie uważam, że w miarę ostry obraz na kanałach SD można oglądać na tv do 32". Im ekran większy, tym gorzej. Na dodatek na telewizorach LCD/LED kanały SD wyglądają gorzej niż na plazmie.

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: PHILIPS 42PFL3207H

Post autor: nom »

K63 pisze:Twoja plazma nie ma tunera dvb-t, więc jestes skazany na zewnętrzne żródło sygnału NTC. W tym wypadku wybrałeś WIWA HD50. Ja na swojej plazmie miałem możliwość porównania obrazu z tunera wbudowanego z obrazem właśnie z tego dekodera. I tak przy podłączeniu przez SCART jak i przez HDMI obraz z WIWY był dużo lepszy niz obraz z głowicy telewizora.
Wcześniej miałem tuner K&M KM188 i obraz był nieostry, blady. Widocznie wiwa robi tunery pod klienta. ;-)

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: PHILIPS 42PFL3207H

Post autor: eter »

Trochę odgrzewam stary wątek, ale miałem możliwość podłączenia tunera zwewnętrznego DVB-T i sam nie wiem co o tym wszystkim mysleć, gdyż obraz ma zupełnie inną skalę głębi kolorów ( na plus ) nie jest taka "płaska" jak z tunera telewizora - co wydaje się dziwną sprawą, ponieważ odwrotna sytacja miałaby jakieś w miarę sensowne wytłumaczenie a tak to tylko świadczy o "nieudolności" producenta jak dla mnie i nie zwrócenia uwagi na jakość instalowanego tunera DVB-T, ale jak jeden z przedmówców już powiedział, że w takim przedziale cenowym to dobrze, że w ogóle coś widać hahaha......

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: PHILIPS 42PFL3207H

Post autor: Anduraki »

właśnie pierwszy raz zajrzałem do tego tematu i nasuwa mi się słowo klucz: kalibracja obrazu.

TV pewnie jak Samsung nie ma siatki pomiędzy pikselami więc każdy kto go ma jest skazany na zauważanie niedoskonałości i niskich bitrate jakie funduje nam nadawca. Rodzice mają sharpa i u nich ta siatka pomiędzy pikselami rewelacyjnie maskuje niedoskonałości, a tam gdzie piksel przylega ciasno do piksela da się oglądać tylko obrazy HD.

Swoją drogą gdyby autor tego tematu napisał to na hdtv.com.pl to z miejsca by został spalony na stosie taki mają tam kult philipsa jeśli mowa o jakości obrazu.

SONY23

Re: PHILIPS 42PFL3207H

Post autor: SONY23 »

Kilka miesięcy temu kolega poprosił mnie o podłączenie nowego TV. Kupił 32" Philipsa HD Ready 100 Hz-LCD, zapłacił coś kolo 1300 PLN. Powiem szczerze byłem w szoku na plus oczywiście. Obraz jeszcze z analogówki był oczywiście beznadziejny ale DVB-T b. dobry. Powiem szczerze, że szwendając się nieraz po sklepach RTV tak fajnego nie widziałem.
Ciężko to przyznać ale był chyba nawet lepszy niz z mojego "wypasionego" kineskopa. Szukałem jakiejś pikselozy, smużenia, czy czegoś tam jeszcze i nic. Oczywiście jak ktoś nastawi kontrast i kolory na maksa to otrzyma nienaturalny, cukierkowy obraz ale jak się trochę pobawi to może być b. dobrze. Chyba jednak technika płaskich ekranów mocno poszła do przodu i mówię to niestety z ciężkim sercem.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: PHILIPS 42PFL3207H

Post autor: K63 »

Anduraki pisze:nasuwa mi się słowo klucz: kalibracja obrazu.
Tak to jest, że tv mają możliwość odrębnej regulacji obrazu dla każdego żródła obrazu. I tak dla odbioru analogu (jeszcze), dvb-t, przez gniazda scart, component czy hdmi trzeba przeprowadzać kalibrację oddzielnie. Może być więc tak, że obraz wprost z tunera tv może wyglądać dużo gorzej niż z zewnętrznego żródła (np.tunera dvb-t) lub odwrotnie. Przy odpowiedniej kalibracji można parametry obrazu maksymalnie dostosować do swoich potrzeb - tak aby nie było różnicy.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: PHILIPS 42PFL3207H

Post autor: Anduraki »

Dokładnie, w moim samsungu wszystkie źródła mają niezależne ustawienia nawet smart hub.

Zablokowany