APOLLO AHD-122

Kingston87

APOLLO AHD-122

Post autor: Kingston87 »

Zaawansowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T z obsługą MPEG-2 i MPEG-4. Działa w rozdzielczości standardowej oraz HD. Wyposażony w dekoder dźwięku przestrzennego. Posiada możliwość podłączenia dysku zewnętrznego lub nośnika pamięci USB, nagrywania na nim programów. Odtwarza nagrane na dysku w najpopularniejszych formatach filmy, muzykę i zdjęcia. Pełna obsługa polskich czcionek w telegazecie oraz w napisach do filmów txt i srt.

Obrazek

MAX POBÓR MOCY W TRYBIE CZUWANIA - <0,5w
MODULACJA - qpsk, 16qam, 64qam
EPG
ODTWARZANE FORMATY VIDEO - avi, mkv, xvid, divx, mpeg-1, mpeg-2, mp4, vob, h264, mpeg-4
PASMO OBIORU - 174-230mhz i 470-862mhz
SZEROKOŚĆ PASMA - 7/8mhz
PILOT
WYJŚCIE VIDEO - scart, hdmi
POZIOM SYGNAŁU WEJŚCIOWEGO - -25/82dbm
PVR
OBSŁUGIWANE PLIKI GRAFICZNE - bmp, jpg, gif, tif, png
OBSŁUGIWANE FORMATY NAPISÓW - srt, txt
MAX POBÓR MOCY W TRYBIE PRACY - 8w
OBSŁUGIWANE ROZDZIELCZOŚCI - 1920x1080p, 1920x1080i, 1920x720p, 720x576i
ODTWARZANE FORMATY AUDIO - mp3, e-ac-3 (dd+), wma, wav, mpeg-2 (layer 1&2)
WYJŚCIE AUDIO - coaxial, analogowe wyjscie audio l/r
NAPIĘCIE ZASILANIA ( TUNERA ) - 100-240 ac 50/60hz
PRZEGLĄDARKA ZDJĘĆ
PORT USB - tak, usb 2.0
OBSŁUGA POLSKICH CZCIONEK
GNIAZDA ANTENOWE - rf in, rf out
TELEGAZETA


Ostatnio zakupiłem sobie ten tuner w Kauflandzie za 79,99 i jak za taką cenę to jestem pozytywnie zaskoczony ale zawsze jest jakieś ale. Pierwszy minus to brak paska postępu następny to że w OSD ucina ostatnią literkę w nazwie programu jaki właśnie leci np. zamiast pisać "mecz: Polska - San Marino" piszę "mecz: Polska - San Marin". STB posiada wyświetlacz który pokazuję nr. kanału i jakość sygnału po wejściu w informacje o sygnale, ale w czasie czuwania nie posłuży on nam za zegarek. Następny problem to wejście w TXT tak źle zrobionego teletekstu jeszcze nie widziałem, żeby wejść w TXT to na pilocie musimy wcisnąć przycisk oznaczony napisem TXT ale to nie wszystko następnie po wciśnięciu przycisku za każdym razem musimy wybrać język TXT. Dopiero teraz możemy się cieszyć z tej wspaniałej funkcji ale nie ma funkcji przezroczystego teletekstu a po wyjściu z TXT strony nam się nie zapamiętują i musimy od początku wyszukiwać daną stronę więc jak chcemy wyszukać sobie daną stronę to musimy czekać i czekać aż nam się załaduje. Dekoder sam automatycznie nie zmienia proporcji obrazu tzn. jak leci program nadawany w 16:9 i zmieni on proporcje na 4:3 to będziemy mieli rozciągnięte 4:3 dopiero po zmianie kanału będziemy się mogli cieszyć normalnym obrazem. EPG jest w formie książki czyli możemy w jednym czasie oglądać tylko EPG jednego kanału. Brak możliwości sprawdzenia wersji softu i bitrate w dekoderze to już chyba ostatni minus. Co do nagrywania i odtwarzania nie mam żadnych zastrzeżeń nagrywanie działało mi już na pen-drive 4GB.

Zablokowany