GLOBO - OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

zett

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: zett »

Czyli nie masz żadnej ze stacji:TVN, TV4, TV6, TV Puls, TV Puls 2, Polsat, Polsat Sport News, TVN 7. Zatem Mux2 ;-)
Trzeba kręcić anteną w stronę innych nadajników: najbliżej Przemyśl, potem Leżajsk, potem Krosno, a może Solina, ale to ponad 60 km. Jeśli przekręcanie nie pomoże- trzeba zmienić miejsce, gdzie jest zamocowana antena, czasem wystarczy metr- dwa. Jeśli antena ich nie odbiera to dekoder nie wyszuka.
U krewnych też często jest kłopot, do nadajnika Kosztowy 12 km. Na zwykłej, pokojowej antenie ze wzmacniaczem Opticum dobrze łapie tylko mux3, z pozostałymi są ogromne kłopoty- zazwyczaj nie jest możliwy ich odbiór w tym konkretnym budynku, 2 piętro. Pewnie dlatego, że nie wiadomo dlaczego pozostałe 2 muxy nadawane są z mocą prawie 2 razy mniejszą...

Gebb

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: Gebb »

Witam wszystkich ;)
Mam takie pytanie: jaki format powinny mieć napisy do filmów aby dekoder je poprawnie wyświetlał?
Mam STB HD N2 z najnowszym softem i w dalszym ciągu przy odpalaniu filmu z pendrive pojawia mi się informacja "o nie obsługiwanym formacie - wybierz inne".
Inne czyli jakie?

Oto odpowiedź jaką dostałem (bardzo szybko :D ) od Globo-Support - może się komuś również przyda:
"Witamy,
Nazwa taka jak nazwa pliku wideo (poza rozszerzeniem oczywiście)
Format czasowy (TMPlayer) kodowanie UNICODE lub ANSI.
W następnej wersji oprogramowania (1.1.7) będzie dostępne okno wyboru napisów podczas odtwarzania.
Pozdrawiamy,
support@globo.com.pl"

clubheaven

Opticum HD T90 nie ma 60Mhz

Post autor: clubheaven »

Witam wszystkich użytkowników forum
Mam taki oto problem. Posiadam dekoder DVB-T Opticum HD T90 i chcę go podłączyć do monitora Acer model V223W kablem DVI-HDMI i po podłączeniu jest czarny ekran na monitorze dopiero jak włączę menu USB to pojawia się obraz ale i tak jak z USB odpalam jakiś film lub muzykę to obraz znika i muszę dekoder wyłączyć i włączyć dopiero mogę znów wejść w menu USB dodam też że dwa razy udało mi się dekoder odpalić(programy) na monitorze ale to po 10-15 włączeniach dekodera, mam wszystko poustawia na 720p@60Mhz i drugi tryb 480p@60Mhz.
Sprawdzałem na pożyczonym dekoderze manta i tam normalnie programy na monitorze są moje pytanie polega na tym czy to wina dekodera czy jak mam go na gwarancji to go naprawią lub wymienią na inny i czy to w ogóle obejmuje gwarancja dodam też że wgrywałem soft ze strony Opticum na ten najnowszy.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: Odp: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD

Post autor: dr146 »

Ustaw na 720p 50Hz lub 1080i 25Hz. Przyciskiem MODE się zmienia bez wchodzenia w menu więc wybierz taki tryb jaki będzie najlepszy dla tego monitora

Zotti

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: Zotti »

Pojawił się nowy soft (N2-3 1.1.7):
http://www.opticum.com.pl/pl/p/dekoder-stb-hd-n2

Ciekawe co się zmieniło?
Dla mnie najważniejsze - czy nadal w EPG pomimo odłączonego dysku USB można zaprogramować program (w starym sofcie przyciskiem REC), by dekoder o określonej porze się na niego przełączył?

Jeżeli ktoś wgra, to proszę o info...

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: dr146 »

1.1.7

- dodano obsługę wyboru wyjścia analogowego do pętli wyboru częstotliwośći (przycisk MODE)

- dodano obsługę wyboru aspektu wyświetlania obrazu do pętli wyboru częstotliwości (MODE + LIST/zielony)

- dodano obsługę przesuwania tesktu dla wyświetlania tytułów programów w EPG

- dodano możliwość wyboru napisów w Mediaplayerze (przycisk SUBT/czerwony)

- zaktualizowano listę nadajników

- dodano możliwość skanowania wszystkich multipleksów dostępnych z danego nadajnika przy użyciu jednego przycisku

- Wyjście loop (przelotka sgnału do innego odbiornika) domyślnie włączone, można wyłączyć w MENU --> Ustawienia systemu --> Inne (Wzmocnienie pętli)

- dodano opcję wyboru trybu po przywróceniu zasilania po zaniku prądu (normalny- uruchomienie odbiornika, Stand By - wyłączenie odbiornika) <- MENU --> Ustawienia systemu --> Inne (Tryb po zaniku zasilania)

- skalowanie Grafiki ekranowej w zależności od ustawionego aspektu ekranu (dla Telewizorów 16/9, mocno zalecane ustawić tryb na 16/9!)

- dodano możliwość wyłączenia trybu automatycznego przełączania kanałów w epg gazetowym (MENU --> Ustawienia systemu --> Inne (Przełączanie kanału w EPG)

- dodano oznaczenie aktualnie nagrywanych kanałów w pasku informacyjnym oraz na listach kanałów

- poprawiono inne drobne błędy graficzne


Nie udało mi się zawiesić tunera przyckami TXT oraz INFO. Dodano w koncu pełne informacje o programie , rok produkcji , kraj, reżyser aktorzy itd. Dodano okno wyboru zapobiegajace wyłaczeniu tunera w trakcie nagrywania (wczesniej sie wyłaczał bez ostrzeżenia). Naprawiono możliwosc odtwarzania plików FLV (wczesniej sie konczyło restartem tunera).
Dodano zaznaczenie (włacz./wyłacz) cyklicznego nagrywania przy programowaniu nagrania w EPG.
Niestety nadal nie ma zegara w stand-by i chyba nigdy nie bedzie ;)

Zotti

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: Zotti »

W "info" dodano przesuwany tytuł programu - wprawdzie nie do końca jeszcze dopracowany, bo niektóre dłuższe tytuły są ucinane (widocznie szczególnie na TVP Rzeszów, możliwe że na innych regionalnych również), ale jeżeli support to poprawi, to będzie OK.

Ciekawa jest możliwość przeglądania EPG w widoku gazetowym bez automatycznego przełączania się dekodera na inny kanał. Niestety co ma swoje zalety ma i wady - w przeciwieństwie do widoku harmonogramu, w tym trybie nie ma możliwości przechodzenia na następne dni przyciskiem SKIP+ jak i programowania przełączenia na dany program bez dysku USB, po podłączeniu dysku można go tylko nagrać.

Wprawdzie dodano cykliczne nagrywanie programu, ale nie ma możliwości zaprogramowania nagrywania lub przełączania na programy co tygodniowe (np. "Maja w ogrodzie" lub msza na TVP1 lub Polonia), max to 7 dni, a szkoda.

Szkoda również, że nadal nie dodano możliwości zmiany wielkości OSD, by u użytkowników telewizorów kineskopowych nie było ono ucinane przez TV oraz nie dodano funkcji zmiany położenia zegara na ekranie - "u góry" lub "na pasku programu" w "info".

wlado
Posty: 32
Rejestracja: 2 marca 2011, o 12:43
Odbiornik: Samsung SHD85, Toshiba Qosmio F20-137 analog-dvb-t tuner
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 19/21-69 DVB-T, WA501s-3
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: wlado »

Mam taki wynalazek Tuner Dekoder Cyfrowy DVB-T OPTICUM STB HD N3 czy ta nowa aktualizacja softu od N2 to również spasuje do N3 ?

Zotti

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: Zotti »

wlado pisze:Mam taki wynalazek Tuner Dekoder Cyfrowy DVB-T OPTICUM STB HD N3 czy ta nowa aktualizacja softu od N2 to również spasuje do N3 ?
Odp. masz na poprzedniej stronie ;)
ane pisze:temat z OPTICUM HD N3 jest tu ... http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=5670
Sting pisze:Wyluzuj się ane, nie ma sensu robić dwóch tematów dla jednego dekodera. Wszyscy tu doskonale wiemy że:
1) Opticum T90 HD N2
2) Opticum STB HD N2
3) Opticum STB HD N3

to wszystko są w gruncie rzeczy te same tunery i posiadają jedynie kosmetyczne różnice. A dowodem na to jest fakt że do tych 3 modeli jest jedno i to samo oprogramowanie. Swoją drogą proponuję autorowi ponownie zmienić nazwę tematu (na taki jaki jest w tytule mojego posta) i połączyć oba wątki.
Mała prośba do supportu:
Jeżeli jest taka możliwość, to proszę o zawijania tekstu w tytule programu w "info" (kilkanaście spacji po zakończeniu tekstu i od początku, obecnie tekst nagle przeskakuje na początek) oraz o dodanie daty - po wciśnięciu klawisza OK wystarczy przytrzymać dosłownie na kilka sekund przycisk > na pilocie by nie wiedzieć na jaki dzień się patrzy.
Ostatnio zmieniony 4 września 2013, o 22:02 przez Zotti, łącznie zmieniany 1 raz.

wlado
Posty: 32
Rejestracja: 2 marca 2011, o 12:43
Odbiornik: Samsung SHD85, Toshiba Qosmio F20-137 analog-dvb-t tuner
Instalacja antenowa: Antena DIPOL 19/21-69 DVB-T, WA501s-3
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: wlado »

Dzięki Zotti, wygląda na to, że oba te tematy faktycznie można by połączyć :)

Zotti

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: Zotti »

wlado pisze:Dzięki Zotti, wygląda na to, że oba te tematy faktycznie można by połączyć :)
No problem 8-), wgrywaj nowy soft i pisz jakie masz uwagi i zastrzeżenia ;)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: Krosnoludek »

Naprawdę, kawał wielkiej roboty wykonał support Globo, prawie wszystkie usterki wyeliminowali v. 1.1.7, więc po kolei:
OPTICUM Dekoder STB (HD N2)
błędy krytyczne do natychmiastowej poprawy:

1. Zawieszanie się planszy ze szczegółowym opisem niemożna jej niczym usunąć, tylko wtyczka z kontaktu, wiem jak to wywołać.
Na danym kanale obojętnie jakim np. TVN włączamy telegazetę, i po chwili z powrotem ją wyłączamy, następnie przyciskiem INFO na pilocie włączamy szczegółowy opis programu, i tej planszy już nie da się niczym wyłączyć tylko wtyczka z kontaktu. Potwierdzone na trzech różnych odbiornikach także na T90 N2.
W wersji 1.1.2 coś dłubano przy tym lecz nieusunięto całkowicie problemu, nie za każdym razem już występuje zawieszenie planszy, lecz nadal bardzo często trzeba wyciągać wtyczkę z kontaktu.



2. Obcina część szczegółowego opisu z EPG u góry, jak klasyfikacja audycji, reżyser, aktor, rok produkcji, kraj produkcji itp. niema tego w ogóle. Na Wiwie oraz tv LG na danej audycji jest, a na Opticumie tego brak. Kategorycznie musi to zostać poprawione !!!

3. Po zmianie w dniu 17 czerwca kanału MUX-1 z Suchej Góry z 42 na k.52, jest problem z odbiorem Słowackiego DVB-T na kanałach 49 i 54, ale tylko na tunerze Opticum N-2. Jak włączę ręcznie kanał 49 czy też 54 sygnał na ułamek sekundy wskoczy i zaraz znika i pojawia się brak sygnału, lub jest bardzo słaby i rzadko kiedy wczyta kanały. Na tunerze Wiwa HD-90 i telewizorze LG wszystko działa poprawnie, tak jak przed zmianą kanałów.
Dodam, że przed zmianą, również i Opticum poprawnie odbierał k. 49 i 54 ze Słowacji. Kanał 40 nadal działa poprawnie, tak jak wcześniej.

Co jest przyczyną zanikania sygnału w Opticumie, słaba selektywność głowicy ???, da to się programowo poprawić???

To są najpilniejsze do poprawy błędy




Mniej ważne błędy do poprawki:

A. Błędnie podany kanał w liście nadajników > Podkarpacie > Rzeszów Sucha Góra, MUX-1 http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_S4C

B. Na telewizorach 4:3 delikatne przycinanie po bokach banneru informacyjnego, z lewej strony znaczek graficzny info jest przycięty w połowie, i obcina napisy od, z prawej minimalnie przycina. Jeśli jest to możliwe, proszę odrobinę ścisnąć boki, lecz nie pomniejszać z wysokości, bo że względu na duży banner informacyjny kupiłem dla rodziny kilka tych tunerów, są zadowoleni z dużego z oddali czytelnego banneru informacyjnego, a nie takiego malutkiego jak w innych tunerach na proc. MSTAR, że nic nie idzie przeczytać.

C. Moglibyście dołożyć możliwość zapisu EPG na pamięci przenośnej, tak aby za każdym razem tuner nie musiał wczytywać od nowa każdego muxa, tak jak to rozwiązano w X8 cyt.
"Funkcja nocnego zbierania danych EPG

Do Laboratorium Opticum dodana została funkcja nocnego zbierania informacji elektronicznego przewodnika po kanałach. Codziennie o godzinie 3:50 nad ranem odbiornik włączy się w celu pobrania informacji EPG. Będzie on włączony przez 15 minut, po zakończeniu operacji pobrane dane zostaną zapisane na dysku podłączonym do odbiornika. Dzięki temu codziennie, najświeższe dane będą dostępne zaraz po włączeniu odbiornika."


D. Zegar w stand-by z możliwością włączenia/wyłączenia w menu.

E. Wprowadzić do sprzedaży oddzielnie pilot z podstawową obsługą telewizora, tj. aby można było go nauczyć komand z pilota oryginalnego, takich przycisków przydało by się by było 6, coś na podobieństwo tego: http://www.wiwa.info.pl/produkty/piloty ... c-001.html
Co z powyższej listy naprawiono w v. 1.1.7

1. Jak na razie, nie udało mi się zawiesić tunera przyciskami Info oraz TXT - NAPRAWIONO
2. Dodano nareszcie pełne informacje o programie - NAPRAWIONO
3. Nadal nie mogę odbierać Słowacji - NIE NAPRAWIONO

A. Prawidłowo podane parametry wszystkich trzech MUX-ów z Rzeszów Sucha Góra - NAPRAWIONE
B. Nie przycina już po bokach bannera informacyjnego, boki przesunięto ku środkowi - NAPRAWIONE
Obrazek Obrazek Obrazek
Widać że ścisnęli, teraz o jedną literkę mniej wchodzi (obcięło t) :)
Na drugim zdjęciu czas był jeszcze niezsynchronizowany z nadajnikiem i dlatego jest przesunięcie o jedną godzinę.

C. Ta funkcja znana z X8, nie została jeszcze dodana NIE DOŁOZONO
Trzeba samemu na chwilę włączyć >Widok gazetowy<, przełączanie kanałów >wył.<, i włączyć EPG i wtedy dopiero zaczyna zbierać informacje EPG i zapisze je na pendrive i znowu można zmienić na >Widok harmonogramu<.
D. Nadal brak zegara w stand-by - NIE DOŁOŻONO
E. Nadal brak w sprzedaży pilotów z podstawową obsługą telewizora - NADAL BRAK

Support Globo tym razem spisał się świetne :) oby tak dalej

edyt.
dopisałem model N3, moderatorów proszę o dołożenie do tego wątku, tego oddzielnego tematu o tunerze N3: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=5670 poco pisać w dwóch oddzielnych, jak to jest ten sam tuner, tylko że mniejszy.
Ostatnio zmieniony 7 września 2013, o 14:28 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 2 razy.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: dr146 »

Krosnoludek pisze:
C. Zauważyłem, że również i EPG jest już zapisywane na pamięci przenośnej, włączam tuner i wszystkie informacje ze wszystkich dostępnych muxów są dostępne bez przełączania na poszczególne multipleksy. DOŁOŻONO OK
Trochę mi czasu zajęło żeby rozpracować jak działa to zapamietywanie EPG , u mnie z początku nie działało, "widok gazetowy" z przełaczaniem kanałów-po kazdym wyłaczeniu tunera EPG zupełnie znika wiec trzeba przechodzić za kazdym razem wszystkie mux-y zeby mieć pełny program . Sytuacja się zmienia dopiero wtedy kiedy wyłaczymy przełączanie kanału w EPG, wtedy tuner przez 90sek zczytuje program ze wszystkich mux-ów, i wszystko było by ok gdyby nie robił tego za kazdym razem kiedy włączamy EPG , bo tak to po kazdym włączeniu żeby mieć pełny program trzeba wchodzic w EPG i czekac aż przeskanuje wszystkie mux-y. Chyba nie do końca jest dopracowana ta funkcja. Można potem przełączyć na "widok harmonogramu" i wtedy już korzysta się w miare dobrze z bufora na usb. Co ciekawe pozniej jesli z powrotem właczymy "tryb gazetowy" nawet z przełączaniem kanałów to EPG jest juz zapamiętywane po wyłaczeniu tunera. Dziwne jest tylko to ze zaraz po włączeniu tunera na pasku info zawsze jest "brak danych".

Z innych rzeczy ktore jak na razie nie zostały naprawione:

- przy odtwarzaniu nagrań nagranych na tunerze wciskając przycisk "slow" mamy krzaczka zamiast ikony

- po ogladaniu filmów czy nagrań a następnie powrocie do tunera całe EPG zostaje skasowane

- jesli właczymy pauze w trakcie oglądania programu na żywo a pozniej przycisk stop i wrócimy do ogladania na żywo na wyświetlaczu znika numer kanału, zostają 4 kreseczki do czasu aż nie przełaczymy na inny kanał

- brak opcji nagrywania timeshift, nagrania są wyłacznie od momentu właczenia "rec" a nie od momentu kiedy włączylismy dany kanał, więc jesli w połowie filmu chcemy go nagrać to niestety pierwszą połowe straciliśmy. Powinna byc w menu możliwosć ustawienia czy chcemy nagrywać z timeshift czy bez. To poważna wada

- przy ogladaniu filmów w media playerze FLV, AVI itp nie działają strzałki "skip" czyli przeskakiwanie o ustalony w menu czas. Wciskając przyciski nic się nie dzieje a jesli je przytrzymamy dłużej to (zamiast przeskoczyć o jeszcze dłuzsze fragmenty tak jak to działa w nagranych plikach TS) przeskakuje po prostu do następnego nagrania. Jesli chcemy ogladać film od połowy to nie da się tego w szybki sposób zrobić. Nie ma też możliwości wznowienia nagrania po wyłączeniu tak jak to jest w przypadku nagrań z tunera

- jesli ustawimy po zaniku zasilania opcje "stand-by" to nagrania ustawione w timerze nie nagrają się bo tuner po 3 sek przechodzi na czuwanie i nie zdąży ustawić zegara z mux-a. Gdyby to zrobił np po 20sek wszystko było by ok. Jako że zegar sie nie wyświetla w standby to jesli nikogo nie bylo w domu to tak naprawde nie wiemy ze nie bylo zasilania i że zegar został skasowany i mamy po nagraniach. Jesli ktos korzysta z timera to nie ma sensu właczac opcji stand-by.

Nie wiem natomiast do czego służy nowa funkcja "nie pokazuj okna szczegółów nagrywania" która mimo wyłączenia w menu po każdym włączeniu tunera znów jest aktywna, udało się może komuś to obczaić??
Trzeba pogratulować Globo bo zrobili naprawde kawał porządnej roboty i poprawili sporo rzeczy i to takich o ktorych posiadacze tunerów innych marek mogą tylko pomarzyć.
Jesli dużo osób bedzie do nich zgłaszać te same błędy czy poprawki to jest bardzo duża szansa że to poprawią, dlatego piszcie nie tylko na forum ale tez do supportu (oczywiście mowie o takich rzeczach i problemach ktore są pewne i potwierdzają je tez inni użytkownicy)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: Krosnoludek »

dr146 pisze:
Krosnoludek pisze:
C. Zauważyłem, że również i EPG jest już zapisywane na pamięci przenośnej, włączam tuner i wszystkie informacje ze wszystkich dostępnych muxów są dostępne bez przełączania na poszczególne multipleksy. DOŁOŻONO OK
Trochę mi czasu zajęło żeby rozpracować jak działa to zapamietywanie EPG , u mnie z początku nie działało, "widok gazetowy" z przełaczaniem kanałów-po kazdym wyłaczeniu tunera EPG zupełnie znika wiec trzeba przechodzić za kazdym razem wszystkie mux-y zeby mieć pełny program . Sytuacja się zmienia dopiero wtedy kiedy wyłaczymy przełączanie kanału w EPG, wtedy tuner przez 90sek zczytuje program ze wszystkich mux-ów, i wszystko było by ok gdyby nie robił tego za kazdym razem kiedy włączamy EPG , bo tak to po kazdym włączeniu żeby mieć pełny program trzeba wchodzic w EPG i czekac aż przeskanuje wszystkie mux-y. Chyba nie do końca jest dopracowana ta funkcja. Można potem przełączyć na "widok harmonogramu" i wtedy już korzysta się w miare dobrze z bufora na usb. Co ciekawe pozniej jesli z powrotem właczymy "tryb gazetowy" nawet z przełączaniem kanałów to EPG jest juz zapamiętywane po wyłaczeniu tunera. Dziwne jest tylko to ze zaraz po włączeniu tunera na pasku info zawsze jest "brak danych".
Ja mam ustawiony > Widok harmonogramu.
Włączam tuner, wciskam EPG i wszystkie informacje ze wszystkich muxów są natychmiast dostępne, czy też listę kanałów przyciskiem OK, tam taż informacje są dostępne zaraz, nie potrzeba już skakać po muxach.
Potwierdzam, że zaraz po włączeniu tunera, na pasku info jest brak danych, pomimo zapisu danych EPG na pamięci przenośnej, to powinni poprawić.

Vilus

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: Vilus »

T90 HDN2 po aktualizacji z 1.1.2 do 1.1.7 działał do pierwszego wyłączenia w StandBy. To znaczy do drugiego, bo pierwszy restart był po aktualizacji. Teraz przy próbie włączenia z pilota albo z panelu pojawia się ON>on>Strt i się wyłącza. Na ekranie coś mignie i klapa. Może jakieś nowe ustawienie coś "napsuło"? Można jakoś przywrócić ustawienia fabryczne?

Zotti

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: Zotti »

Spróbuj wyłączyć odbiornik z sieci na jakieś 20-30 sek., u mnie to pomogło w przypadku opóźnienia zegara o 1 godz. (ustawienie "wg użytkownika" mnie nie satysfakcjonowało, bo wcześniej było na "wg regionu" i było OK), wyłączenie i ponowne włączenie pomogło. Jeżeli to nie zda rezultatu, to spróbuj ponownie wpiąć pendrive i jeżeli będziesz miał dostęp do menu - ponownie wgrać soft, jeżeli nie pomoże, to pozostaje chyba tylko serwis...
Ostatnio zmieniony 5 września 2013, o 17:32 przez Zotti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: Krosnoludek »

Vilus - Jak to nie pomoże co napisał Zotti, wyślij zapytanie do supportu Globo: support@globo.com.pl lub ewentualnie zadzwoń do Globo.

Zotti - aby zegar złapał poprawną godzinę, wystarczy go wyłączyć do stand-by i z powrotem go włączyć, po chwili czas sam się prawidłowo ustawi, nie potrzeba go wyłączać z sieci.

Zotti

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: Zotti »

Krasnoludek, wyłączyłem w stand-by, czekałem z 3 minuty, ale chyba byłem zbyt niecierpliwy, dopiero wyłączenie z sieci pomogło ;)

A tak na marginesie - skoro zaraz po uruchomieniu na wyświetlaczu pojawia się czas, to powinien być prawidłowy, przynajmniej w poprzednim sofcie tak było (w menu było "wg regionu").

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: dr146 »

Krosnoludek pisze: Potwierdzam, że zaraz po włączeniu tunera, na pasku info jest brak danych, pomimo zapisu danych EPG na pamięci przenośnej, to powinni poprawić.
no właśnie, problem może na pozór błachy to jednak nie do końca taki jest bo konsekwencje tego błędu są większe .Zauważyłem własnie jedną rzecz, z tego powodu (tzn "brak danych" na pasku info po starcie tunera) jesli nagrywamy z timera nie nagra nam sie ani nazwa programu ani jego opis (tak jak to jest przy nagrywaniu recznym). Nagra się tylko nazwa kanału i nic więcej
Ja mam ustawiony > Widok harmonogramu.
Włączam tuner, wciskam EPG i wszystkie informacje ze wszystkich muxów są natychmiast dostępne, czy też listę kanałów przyciskiem OK, tam taż informacje są dostępne zaraz, nie potrzeba już skakać po muxach
jak jest ustawione później to juz nie ma znaczenia bo pamięć EPG działa, ale póki nie zrobisz na początek skanowania w trybie gazetowym bez przełączania kanałów to nawet mimo ustawienia "widok harmonogramu" nie bedzie zapamietywac , i tak zapewne musiałeś zrobić, zresztą można to łatwo sprawdzic usuwając z USB plik epg_hdd_file_xc2.ehf. Tuner sobie utworzy nowy plik ale poki nie zrobisz skanowania jak wyzej napisalem EPG bedzie znikać każdorazowo po wyłączeniu tunera tak jak to było na starym sofcie
Ostatnio zmieniony 5 września 2013, o 21:59 przez dr146, łącznie zmieniany 1 raz.

Vilus

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: Vilus »

BTW: w ustawieniach zegara musiałem ręcznie ustawiać czas letni (każdy soft) - na "wg regionu" była godzina -1h.
Wyłączenie z sieci, odłączenie wszelkich możliwych wtyczek nawet na pół dnia nie pomogło - standardowe postępowanie jak coś padnie.
Globo powiadomione ale obawiam się, że bez serwisu się nie obejdzie, bo egzemplarz sprawiał kłopoty jeszcze na starym sofcie (restarty przy przełączaniu kanałów, problem z nagrywaniem, przywracanie ustawień fabrycznych co kilka dni). Najgorsze to czekanie na ekspertyzę - tydzień z tv w pc.

Zablokowany