GLOBO - OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: Krosnoludek »

Vilus - Może ta metoda z X8 zadziała na N2 i da się wgrać powtórnie oprogramowanie?
http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php ... 97#p849497

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: dr146 »

Vilus pisze:BTW: w ustawieniach zegara musiałem ręcznie ustawiać czas letni (każdy soft) - na "wg regionu" była godzina -1h.
to akurat nie jest z winy uszkodzenia hardware, u mnie wszystko śmiga a problem z zegarem tez był , ustawiony wg regionu- z początku pokazywał dobrze, po kilku dniach nie wiedzieć czemu sam sie przestawił godzine do tyłu , wiec od tego czasu ustawiam ręcznie +1h i jest spokój . Próbowałem z ciekawości z tą procedurą awaryjnego wgywania softu z X8 ale HD N2 nie reaguje na przyciskanie- w kazdym razie sprawny nie reaguje a jak by było na takim z wysypanym firmware to nie wiadomo ale podejrzewam że podobnie.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: Krosnoludek »

Nie rozszyfrowałem jeszcze w jakich okolicznościach tuner zapisuje na pendrive dane z EPG.
Właśnie wyczyściłem do zera pendrive, włożyłem do tunera, ale nie chce zapisać na niego danych EPG, nie wiem czy sam zapisze w nocy, mam ustawiony >Widok harmonogramu<, tak zostawię go na noc.

Czy trzeba zmienić tak jak poprzednio na chwilę na >Widok gazetowy<, przełączanie kanałów >wył.< i pobrać EPG i wtedy tylko zapisze ???

Jakie macie doświadczenia z zapisem na pamięć przenośną danych EPG ?

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: Odp: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD

Post autor: dr146 »

Wg moich obserwacji trzeba wykonać pierwszy raz skanowanie wszystkich multipleksów przy ustawieniu takim jak piszesz, od tego momentu juz zapisuje niezależnie od późniejszych ustawień

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: Krosnoludek »

Dziś na noc zostawię go bez EPG, zobaczymy czy rano się pojawi czy też nie i trzeba tak jak piszesz pierwszy raz wykonać to ręcznie.

W tunerze X8 jest tak:
Do Laboratorium Opticum dodana została funkcja nocnego zbierania informacji elektronicznego przewodnika po kanałach. Codziennie o godzinie 3:50 nad ranem odbiornik włączy się w celu pobrania informacji EPG. Będzie on włączony przez 15 minut, po zakończeniu operacji pobrane dane zostaną zapisane na dysku podłączonym do odbiornika. Dzięki temu codziennie, najświeższe dane będą dostępne zaraz po włączeniu odbiornika."
Może w N2 tak samo to zrobili?

edyt.
Niestety, ta funkcja znana z tunera X8, nie działa jeszcze na N2, nic w nocy nie pobrało automatycznie.
Ostatnio zmieniony 7 września 2013, o 14:32 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 1 raz.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: Odp: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD

Post autor: dr146 »

Daj znać jaki efekt. Odkryłem niedawno jedną bardzo mądrą funkcje o której chyba nigdzie nie piszą,mianowicie jesli nagrywamy przez timer a w trakcie nagrywania wciśniemy jakikolwiek przycisk na pilocie wówczas odbiornik po skończonym nagraniu pozostanie nadal na tym kanale włączony. Natomiast jesli nic nie ruszymy przez całe nagrywanie ( czyli np nikogo nie ma w domu lub nikt nie ogląda) to odbiornik po nagraniu wchodzi w stand-by. Szacun dla supportu Globo :-)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: Krosnoludek »

W nocy nie pobrało sobie samo danych EPG, czyli niema jeszcze tej funkcji co w X8.
Trzeba samemu na chwilę włączyć >Widok gazetowy<, przełączanie kanałów >wył.<, i włączyć EPG i wtedy dopiero zaczyna zbierać informacje EPG i zapisze je na pendrive i znowu można zmienić na >Widok harmonogramu<.

Sting
Posty: 25
Rejestracja: 30 maja 2013, o 21:46
Miejscowość: Bździszewo
Odbiornik: Fuba ODE8600 Pro oraz C+ Box 4K & Opticum STB HD N3
Instalacja antenowa: Siatkówka Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca/Klepaczka

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: Sting »

Fajnie że wydali nową wersję oprogramowania 1.1.7, ale kilka rzeczy jest strasznie irytujących:

1) Jeżeli ktoś lubi przeglądać EPG w trybie gazetowym bez przełączania kanałów w tle (postulowałem o to do suportu) to niestety ale po każdym naciśnięciu przycisku EPG, będzie musiał odczekać 1,5 minuty zanim cokolwiek tam zobaczy - jak dla mnie tragedia.
2) W miejscu gdzie wypisani są aktorzy, gdy lista jest długa, są ucinani na samym początku 2-iej linijki pomimo że do jej końca jest jeszcze ponad 3/4 wolnego miejsca.
3) Fajnie że dodano możliwość zmiany proporcji obrazu przyciskiem z pilota (postulowałem o to do suportu) ale zamiast zrobić to tak jak im sugerowałem zielonym przyciskiem na pilocie bo nie służy do niczego w trybie TV, zrobili to tak że aby zmienić proporcję, trzeba wcisnąć najpierw Mode, potem zielony a następnie OK lub poczekać 5 sekund - normalnie masakra, większej kombinacji już chyba się nie dało wymyślić. Zamiast zrobić to tak jak jest w tunerach Cabletecha na Ali 3801 gdzie jednym przyciskiem przeskakuje się między trybami błyskawicznie, tu trzeba wykonywać jakieś bezsensowne kombinacje 3-ema przyciskami.
4) Nie usunęli artefaktu na ekranie w trybie odtwarzania Slow |>
5) Niby dodali obsługę plików FLV, ale sprawdzałem już na kilkunastu filmach i za każdym razem słyszę tylko dźwięk oraz widzę komunikat na ekranie: "Brak odpowiedniego kodeka!"
6) Tradycyjnie nie dodali opcjonalnej możliwości wyświetlania zegarka w standby (postulowałem o to również)

talos2002

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: talos2002 »

3) Aby możliwość zapobiec przypadkowej zmianie proporcji.

Sting
Posty: 25
Rejestracja: 30 maja 2013, o 21:46
Miejscowość: Bździszewo
Odbiornik: Fuba ODE8600 Pro oraz C+ Box 4K & Opticum STB HD N3
Instalacja antenowa: Siatkówka Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca/Klepaczka

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: Sting »

A czy ty uważasz że ktoś "przypadkowo" naciska przyciski na pilocie ? A może powinno się też zabezpieczyć przed przypadkowym naciśnięciem przycisku wyłączania albo wejścia do menu itp? /../

edit/

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: dr146 »

zmiana formatu to nie funkcja którą się robi 10 razy dziennie a jeśli nawet masz taki nałóg to nie jest chyba dużym problemem użyć dwóch czy nawet 3 przycisków jesli można to zrobić w 2 sek. - dobrze że wogóle dodali taką opcje i nie trzeba wchodzić w menu żeby przełączyć format. Są poważniejsze rzeczy do zrobienia/poprawy:

-brak EPG po wyjsciu z odtwarzania filmów lub nagrań
-brak EPG jesli ogladalismy z przesunieciem czasowym (pauza) i wracamy do oglądania na żywo
-brak możliwości nagrania z timeshift (nagrywa tylko to co jest od momentu wciśnięcia "REC")
-nie działają przyciski "skip" w czasie odtwarzania AVI, FLV itp

rak71
Posty: 6
Rejestracja: 20 września 2013, o 18:39
Odbiornik: opticum HD T90
Instalacja antenowa: opticum
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły Jelenia Góra

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: rak71 »

Witam!
Kupiłem niedawno tuner HD T90 ,kupiłem też Huba USB aby podłączać pendriva w dogodnym miejscu,ale niestety nie zadziałał.Moje pytanie?Czy ktoś próbował podłączyć np.2 pendrivy poprzez Huba,i zadziałało?
A drugie pytanie to problem z odtwarzaniem niektórych filmów ,wyskakuje komunikat brak kodeka audio.Czy trzeba czekać na aktualizację softu aby divixy działały prawidłowo?

Zotti

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: Zotti »

Pojawił się nowy soft, N2-3 1.1.9 (2013-09-24):
http://www.opticum.com.pl/pl/p/dekoder-stb-hd-n2

Link bezpośredni: http://www.opticum.com.pl/uploads/media ... iginal.zip

1.1.9 PL :
- poprawiono obsługę wyboru aspektu w pętli wyboru częstotliwości
- naprawiono obsługę formatu .ogg
- poprawiono wybór ścieżki napisów DVB i TXT dla języków których nie ma w bazie tłumaczeń
- zoptymalizowano sortowanie kanałów po skanie

otoON

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz OPTICUM Dekoder STB (HD N2)

Post autor: otoON »

Witam posiadam dekoder OPTICUM HD T90 (HD N2) i po aktualizacji softu do wersji 1.1.9 sprzęt zwariował ...otóż po zainstalowaniu softu i samoczynnym restarcie dekoder wyświetlał czarny obraz, po wybraniu na pilocie przycisku MODE i rbg pojawił się obraz lecz nie można było wyszukać kanałów gdyż pojawiał się komunikat BRAK MIEJSCA reset do ustawien fabrycznych nic nie dał
Wgrałem nowy soft jeszcze raz lecz tym razem przy próbie wyszukania kanałów następował restart urządzenia i tak z 3 razy aż w końcu dekoder przestał reagować na wszelkie komendy czy to wydawane z pilota czy z przycisków sprzętowych na obudowie ....cały czas czarny ekran i zapalona zielona kontrolka

gumis

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: gumis »

Witam,
dziś kupiłem dekoder oznaczony jako HD N2-3 v1. Podłączyłem do TV kablem EURO<->EURO, rezultat: obraz jest, dźwięku nie ma. Po dłuższej zabawie odkryłem, że dźwięk jest tylko przy ustawionym aspekcie 16:9 oraz Auto. Telewizor jest 4:3 więc fajnie by jednak było abym miał dźwięk i obraz nie był rozciągnięty.
Spotkał się ktoś z czymś takim? Czy aktualizacja do 1.1.9 rozwiąże problem? (obecna wersja to 1.1.7)

EDIT:Wykonałem aktualizację do 1.1.9 jednak nadal nie ma dźwięku przy aspektach 4:3 :/

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: dr146 »

jesteś pewien ze to wina tunera a nie telewizora? Podłączałeś pod jakis inny TV? Ewentualnie pokombinować w ustawieniach audio video w menu . Jak dotąd to chyba nikt nie zgłaszał problemu z audio. Spróbuj podłaczyć dżwięk z wyjscia mini jack (choćby do głosniczków aktywnych z PC) ale wydaje mi się że ono jest zmostkowane ze scartem

gumis

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: gumis »

Nie jestem pewny ale byłoby to dość dziwne zachowanie. Dopiero w przyszłym tygodniu będę mógł sprawdzić na innym TV. Na wyjściu mini-jack dźwięk jest. Nie bardzo potrafię zrozumieć, co ma do tego wybór aspektu, przecież audio idzie w EURO na jeden możliwy sposób. Jeśli tak jak piszesz wyjście mini-jack jest połączone z wyjściem audio w EURO to ewentualnym winowajcą zostaje chyba tylko pin 8 przełączający TV i ustawiający aspekt. Zrozumiałe byłoby gdyby były problemy w trybie 16:9 bo TV jest dość leciwy (GoldStar) i mógłby go nie obsługiwać, jednak w 4:3 powinno być w porządku a jest na odwrót..

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: Krosnoludek »

W nowym wydaniu Sat Kuriera jest test nowego tunera z DVB-T2 oznaczonego jako Globo GL 100 (bez wyjścia EURO) http://dvb-tv.ru/oborudovanie/dva-novyx ... -ot-globo/ , który lada moment pojawi się w Polsce.
OSD tunera jest bardzo podobne do naszego N2, wreszcie wprowadzili wyświetlanie zegara na wyświetlaczu w trybie czuwania, myślę że i do naszego za niedługo dodadzą :) .

ebs
Posty: 1
Rejestracja: 19 października 2013, o 16:24

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: ebs »

Mam 3szt. HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB N3. Jeżeli w opcjach ustawię po zaniku zasilania włączenie się dekodera do trybu stby (czuwanie), a nie tak jak zazwyczaj ,żeby się wtedy całkowicie uruchomił, to mam następujący problem. Po włączeniu pilotem dekoder kilkakrotnie usiłuje się uruchomić co kończy się restartem i tak w kółko wariuje. Dopiero za którymś (?) kolejnym podejściem udaje się go odpalić i wtedy działa poprawnie. Jak na razie, gdy ustawiłem żeby po zaniku zasilania uruchamiał się całkowicie, problem nie występuje. Sytuacja występuje na dwóch ostatnich softach - wcześniejsze chyba nie miały opcji trybu "gotowości" po zaniku napięcia. Kilka postów wyżej ktoś pisał o podobnej sytuacji więc może taka informacja się przyda.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: Odp: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N

Post autor: dr146 »

ebs pisze:Jeżeli w opcjach ustawię po zaniku zasilania włączenie się dekodera do trybu stby (czuwanie), a nie tak jak zazwyczaj ,żeby się wtedy całkowicie uruchomił, to mam następujący problem. Po włączeniu pilotem dekoder kilkakrotnie usiłuje się uruchomić co kończy się restartem i tak w kółko wariuje. Dopiero za którymś (?) kolejnym podejściem udaje się go odpalić i wtedy działa poprawnie. Jak na razie, gdy ustawiłem żeby po zaniku zasilania uruchamiał się całkowicie, problem nie występuje.
Sprawdziłem u siebie (N2 soft 1.1.9) i nic takiego nie występuje. Po ustawieniu stand-by tuner czy to pilotem czy przyciskiem na obudowie włącza się normalnie.
Krosnoludek pisze:wreszcie wprowadzili wyświetlanie zegara na wyświetlaczu w trybie czuwania, myślę że i do naszego za niedługo dodadzą :) .
Ten nowy model jest na Ali3812 i zupełnie inna płyta. Może hardware u nas nie puszcza, bo dziwne ze do tej pory tego nie zrobili mimo że pisało do supportu tak wiele osób. Nawet zadałem kiedyś pytanie dlaczego tego nie zrobią i czy może się po prostu nie da z uwagi na konstrukcje elektroniki - mimo że odpowiedź na tego maila przyszła ale akurat to pytanie pozostało bez odpowiedzi

Zablokowany