GLOBO - OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Zotti

Re: Odp: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N

Post autor: Zotti »

dr146 pisze:
Krosnoludek pisze:wreszcie wprowadzili wyświetlanie zegara na wyświetlaczu w trybie czuwania, myślę że i do naszego za niedługo dodadzą :) .
Ten nowy model jest na Ali3812 i zupełnie inna płyta. Może hardware u nas nie puszcza, bo dziwne ze do tej pory tego nie zrobili mimo że pisało do supportu tak wiele osób. Nawet zadałem kiedyś pytanie dlaczego tego nie zrobią i czy może się po prostu nie da z uwagi na konstrukcje elektroniki - mimo że odpowiedź na tego maila przyszła ale akurat to pytanie pozostało bez odpowiedzi
Jeśli chodzi o hardware lub software, to z tym nie ma żadnego problemu, zacytuję odp. jaką otrzymałem mailem od Globo w kwietniu br. :
GLOBO_SUPPORT pisze:Na temat wyświetlania godziny w trybie standby: niestety powodowałoby to ponadnormatywny pobóru mocy. Zasięgniemy opinii prawnej czy informacja i świadome potwierdzenie użytkownika wystarczy żeby spełnić wymagania ustawy, jeżeli okaże się że tak, a nasz CTO zaakceptuje takie rozwiązanie, wtedy będziemy mogli ewentualnie włączyć tą opcje.

Pozdrawiamy,
support@globo.com.pl

quake1

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: quake1 »

Kupiłem ten dekoder i oddałem następnego dnia. Brak komunikacji po HDMI na dwóch telewizorach. W dekoderze była wybierana każda możliwa rozdzielczość i brak reakcji (komunikat na telewizorze poza zakresem i próby telewizora z dostosowaniem rozdzielczości). Po scart telewizor był widziany bez problemów. Dodatkowo producent chwali się że można "Jednoczesne wyjście obrazu na złączu HDMI i SCART ". W praktyce niby można ale jak podpiąłem obydwa wyjścia to obraz się zacinał a po odpięciu hdmi było normalnie. Brak regulacji napisów w filmach, napisy wyświetlają się w danym miejscu i na danej wysokości oraz w określonym kolorze i w określonej wielkości i nic z tym nie można zrobić, zero regulacji. Kupiłem Ferguson Ariva t650i (po dobrych wrażeniach z używania T60) i po podpięciu hdmi obraz od razu widoczny, możliwość pełnej regulacji napisów w filmach. może trafiłem na bubla a może te dekodery tak mają.

dr146
Posty: 157
Rejestracja: 23 sierpnia 2011, o 14:35

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: dr146 »

która wersja tunera? Jaki soft?

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: Krosnoludek »

Pytanie do osób co dużo nagrywają, czy ten tuner potrafi nagrywać programy w całości bez dzielenia na części w NTFS ?
Raz nagrywałem tym tunerem na pendrive (sformatowanym na NTFS w Wiwie) film, i był podzielony po 1GB.
Na co dzień do nagrywania wykorzystuję Wiwę, i tam programy nagrywają się w całości bez dzielenia, jak to jest w Opticumie ?

walek156

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: walek156 »

Witam!
Mam problem z dekoderem opticum STB HD N3. Oprogramowanie do dekodera nie odczytuje praktycznie wszystkich plików z napisami, problem jest zarówno z formatami .txt jaki .srt. Wgrałem najnowszą aktualizację, próbowałem zmieniać formaty napisów. Cały czas wyskakuje komunikat "Błąd! Niepoprawny plik napisów". Czy macie jakieś rozwiązanie tego problemu, może wiecie o najbliższych aktualizacjach? serwis niestety nie odpowiada

kocislaw

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: kocislaw »

Czy tuner N3 obcina długie tytuły programów przesyłanych w systemie EPG?

Sting
Posty: 25
Rejestracja: 30 maja 2013, o 21:46
Miejscowość: Bździszewo
Odbiornik: Fuba ODE8600 Pro oraz C+ Box 4K & Opticum STB HD N3
Instalacja antenowa: Siatkówka Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca/Klepaczka

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: Sting »

Obcina ale naprawdwe bardzo rzadko. Musi być naprawde baaaaardzo długi tytuł aby cokolwiek obcieło.

P.S. A czy jest w ogóle jakikolwiek tuner na rynku który nigdy nie obcina nawet wyjątkowo długich tytułów ?

emarti

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: emarti »

Mam okazję go zakupić (HD N3) korzystając z punktów lojalnościowych pewnej firmy tak więc miałbym go w pewnym sensie za darmo. Chciałbym rozwiać swoje wątpliwości co do poniższych kwestii bo wyczytałem w sieci że mają miejsce:

Czy dekoder współpracuje tylko z dedykowanym dyskiem Opticum? Inaczej pytając czy można do niego podłączyć np. pendrive czy też dysk zakupiony w sklepach komputerowych.

Czy dekoder poprawnie współpracuje z telewizorami CRT poprzez kabel EURO? Coś czytałem że jakość obrazu z EURO złącza nie jest zadowalająca i występują jakieś migotania obrazu.

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: Domel28 »

Ja mam podłączony kablem euro do tv CRT 14" Opticum tyle że N2. Żadne migotanie obrazu nie występuje. W moim przypadku najlepiej obraz wygląda na ustawieniach 1080p 50Hz. Faktycznie, na innych ustawieniach dało się zauważyć niewielkie migotanie obrazu Nagrywanie na pena jakiego kolwiek działa bez zarzutów. Z dyskami nie wiem jak jest. Często też podłączam tel komórkowy aby odtworzyć pliki z karty pamięci.

emarti

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: emarti »

A co z zegarem w trybie "stand by"? Przeczytałem cały temat i w końcu nie wiem czy jest on czy nie?

Jeśli teraz zakupię go w sklepie to jakie oprogramowanie będzie w nim zawarte? Czy jeśli nie będzie najnowsze to warto uaktualniać? I najważniejsza sprawa. Jak wgrać nowsze oprogramowanie? Ściągam ze strony nagrywam na pendrive i wkładam pena pod USB w tunerze a on samoczynnie już odczyta? Czy mogę prosić o link z najnowszym softem do N3?

Dzięki za pomoc ;)

Zotti

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: Zotti »

emarti pisze:A co z zegarem w trybie "stand by"? Przeczytałem cały temat i w końcu nie wiem czy jest on czy nie?
Zegara w trybie "stand by" nie ma i nie wiadomo kiedy będzie, możliwe, że kiedyś się pojawi, ale kiedy nie wiadomo.
emarti pisze:Jeśli teraz zakupię go w sklepie to jakie oprogramowanie będzie w nim zawarte?
Na to pytanie trudno jest odpowiedzieć, najprostsza odpowiedź to "takie jakie wgrał producent" ;) . A jeśli interesuje Cię wersja jaka w nim jest, to po uruchomieniu dekodera wciśnij przycisk "Status" z pilota, w "Numer software" będzie podana wersja.
emarti pisze:Czy jeśli nie będzie najnowsze to warto uaktualniać? I najważniejsza sprawa. Jak wgrać nowsze oprogramowanie? Ściągam ze strony nagrywam na pendrive i wkładam pena pod USB w tunerze a on samoczynnie już odczyta? Czy mogę prosić o link z najnowszym softem do N3?
Uaktualniać zawsze warto, bo producent wprowadza poprawki oraz czasami uwzględnia sugestie i uwagi jakie mu przesyłamy mailem na adres support@globo.com.pl.
Aktualizacja oprogramowania jest bardzo prosta - wkładasz pendrive, z pilota wciskasz "Menu", wchodzisz w "Ustawienia systemu/Aktualizacja oprogramowania OTA/Rozpocznij".

Link do software (przed aktualizacją trzeba go wypakować na pendrive) jest tu: http://www.opticum.com.pl/pl/p/dekoder-stb-hd-n2
emarti pisze:Dzięki za pomoc ;)
Proszę ;)

tomek_ost

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: tomek_ost »

Witam wszystkich
Kupiłem dzisiaj tuner opticum stb hd n3 i nie ogarniam sprzętu tuner nie znajduje programów winna jest antena ?
Podłanczałem go pod antene pokojową ale nic nie znajduje .
Można go podłączyć bod tależ anteny satelitarnej ?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: JaroslawMroczkowski »

To najpierw ogarnij myśli i napisz wyraźnie o co chodzi. Bez dokładniejszego opisu nikt nie pomoże. Nie mamy szklanej kuli.

Tuner nic nie znajduje, czy coś jednak udaje się złapać?
Gdzie mieszkasz? Z jakiego nadajnika chcesz korzystać? Czy są jakieś przeszkody terenowe po drodze?
Co to za antena pokojowa?
Gdybyś wypełnił dodatkowe pola w swoim profilu przynajmniej część informacji już byśmy mieli.
Czy czytałeś dział o antenach na tym forum?
Czy przejrzałeś PORADNIK?

Naprawdę trudno jest coś doradzić jeśli jedyną informacją jest, że coś gdzieś nie działa.

tomek_ost

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: tomek_ost »

bałem sie zjebki :-)
więc tak
mieszkam w miejscowości strzelce opolskie
antena pokojowa z zaśilaczem
tuner nie łapie żadnego programu
działu o antenach nie czytałem
jaka antena najlepsza do tego tunera ?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Antenę dobiera się nie do tunera, tylko do lokalizacji.

Ważne są odległość od nadajnika, ewentualne przeszkody terenowe na drodze pomiędzy obiektem nadawczym, a miejscem odbioru i wysokość zawieszenia anteny. W żadnym wypadku nie są zalecane anteny pokojowe. Czasem działają, ale to loteria. Źle dobrany wzmacniacza często pogarsza odbiór.

Mimo wszystko przejrzyj dział o antenach.

emarti

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: emarti »

W żadnym wypadku nie są zalecane anteny pokojowe.
To w jakim celu są produkowane i oferowane w sklepach??? Dla ludzi mieszkających pod nadajnikiem???

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: JaroslawMroczkowski »

W celu zarobku impotera i sprzedawcy.

W krajach, w których inaczej zaprojektowano sieć, mogą się sprawdzać. W Polsce użycie anteny pokojowej w większości przypadków nie zapwni stabilnego odbioru.

homoklikus

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: homoklikus »

Witam Forumowiczów :)

Macie może jakiś patent aby podłączyć ten dekoder do laptopa przez HDMI? :)

Posiadam Lenovo z windows 8.1.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: @GUTEK@ »

Poszukaj jakiegoś Grabbera HDMI, tylko że nie wiem czy USB nie będzie za wolne do takiego czegoś, chyba że laptop ma jeszcze inne porty.
Przykładowo pod PCI-Ex jest pełno modeli, no ale tego nie podłączysz pod laptopa :)

homoklikus

Re: OPTICUM HD T90 (HD N2) oraz Dekoder STB (HD N2) i N3

Post autor: homoklikus »

Ale po co mi USB, jak w lapku mam HDMI? Czy ja czegoś nie skumałem? ;)

Zablokowany